BMW radu 7 Protection G73 so svetlami v tme, bočný pohľad

7 PROTECTION.

Vitajte v novej ére ochrany.

7 PROTECTION.Vitajte v novej ére ochrany.

BMW 7 Protection: Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP)[1][2]: 14,6[3]; Emisie CO₂ v g/km (kombinované, WLTP)[1][2]: 328,1[3]

Zistiť viac

7 PROTECTION.

BMW 7 Protection predstavuje šiestu generáciu pancierovaných vozidiel BMW, postavených na báze luxusného sedanu BMW radu 7. Očakávajte najvyššiu úroveň ochrany, komfortu a výkonnosti, presne na mieru podľa vašich konkrétnych požiadaviek na bezpečnosť.

Zistiť viac

NOVÁ ÚROVEŇ OCHRANY.

BMW radu 7 Protection G73 so svetlami predný pohľad na parkovisku

BMW 7 Protection je vytvorené pre osoby so špeciálnymi požiadavkami na ochranu, ale stanovuje nové štandardy aj po stránke elegancie a estetiky. Vďaka kompletne prepracovanej bezpečnostnej koncepcii má napríklad nepreniknuteľné pancierovanie. Línie dizajnu má však takmer identické s bežným BMW radu 7, čiže ponúka viac než dosť priestoru pre oddych Dokonca aj dvere, ktoré sú pancierované v tom najdoslovnejšom zmysle slova, sa ovládajú bez námahy a zvnútra sa zatvárajú automaticky pomocou ovládacieho displeja na dverách. Túto technológiu nazývame „Effortless Door“ (dvere bez námahy) a zvonku je úplne neviditeľná. Aj keď je teda BMW 7 Protection pancierované vozidlo, na tento fakt úplne zabudnete v momente, keď nasadnete a začnete si vychutnávať jeho výnimočnú priestrannosť.

JAZDNÉ VÝKONY.

Zrýchlenie a rýchlosť môžu byť v prípade nutnosti rozhodujúcimi faktormi prežitia. Vďaka zníženej hmotnosti, spolu s najnovšou generáciou motorov BMW (V8), stanovuje nové BMW 7 Protection nové dynamické štandardy vo svojej triede. 

Zistiť viac
BMW radu 7 G73 Protection predobočný pohľad na diaľnici 

KONCEPCIA OCHRANY.

BMW radu 7 G73 Protection bočný pohľad balistické skúšky

OCHRANNÉ JADRO.

BMW 7 Protection ponúka najvyšší stupeň balistickej ochrany pred streľbou a výbuchmi, overený v rozsiahlych náročných skúškach a oficiálne potvrdený nemeckým úradom „Beschussamt“. Ak by ste však potrebovali vozidlo rýchlo opustiť, všetky dvere pasažierov môžu byť vybavené funkciou núdzového výstupu.

Zistiť viac
BMW radu 7 G73 Protection predobočný pohľad v otočke

VYTVORENÉ PRE ZACHOVANIE POHYBU.

Pokračovanie v jazde môže byť v kritických situáciách životne dôležité. Preto je všetko v BMW 7 Protection vytvorené tak, aby ste zostali v pohybe aj za tých najhorších okolností, aj keď už vozidlo utrpelo škody a bolo pod paľbou.

Zistiť viac

OCHRANNÁ VÝBAVA.

BMW 7 Protection ponúka množstvo ochrannej výbavy pre exteriér. Napríklad: Odnímateľné modré majáky a blikajúce svetlá do obličkovej mriežky chladiča, druhé spätné zrkadlo (digitálne), alebo rozšírenú balistickú ochranu. Doplnkovo dostupné držiaky pre vlajky na obe strany.
BMW radu 7 G73 Protection Ochranné jadro plaketa

BMW OCHRANNÉ JADRO.

Štruktúra jadra BMW 7 Protection je základom jeho unikátnej ochrannej architektúry. Nazývame ju: OCHRANNÉ JADRO. Toto ťažko opancierované vnútorné jadro obklopuje kompletne celý priestor pre posádku a neviditeľne poskytuje bezprecedentnú ochranu pre všetkých na palube. Svojou nízkou hmotnosťou OCHRANNÉ JADRO zlepšuje dynamiku vozidla. Zároveň je vytvorené tak, že jeho robustné dvere neobmedzujú vnútorný priestor v porovnaní so štandardným vozidlom. To znamená, že si v novom BMW 7 Protection vychutnáte taký istý priestorový komfort ako v novom BMW radu 7. 

BMW radu 7 G73 Protection kokpit BMW Curved Display

BMW Protection Command Touch systém.

Inovatívna koncepcia ovládania špeciálnych ochranných funkcií, vyšší komfort ovládania: moderná, diskrétna a individuálna obsluha.

BMW radu 7 Protection G73 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s runflat funkciou

20-palcové BMW disky kolies z ľahkej zliatiny s runflat funkciou.

PAX kolesá boli vyvinuté špeciálne pre BMW 7 Protection. K ich výhodám patria kratšie brzdné dráhy, lepšia akcelerácia aj priečna dynamika. Vďaka runflat prstencom v novo vyvinutých pneumatikách môžete pokračovať v jazde aj po úplnej strate tlaku.

BMW radu 7 Protection G73 núdzový výstup otvorené dvere

Núdzový výstup pre všetky dvere.

Pripravené pre núdzové situácie: Všetky dvere pasažierov môžu byť vybavené funkciou núdzového výstupu. Pre prípad, keď potrebujete rýchlo opustiť vozidlo.

BMW radu 7 Protection G73 držiaky na vlajky

BMW držiaky na vlajky.

BMW 7 Protection pôsobí nevtieravo a elegantne, ak však chcete vyniknúť, dá sa to: Pre obzvlášť reprezentatívne príležitosti sú k dispozícii držiaky na vlajky (dostupné pre obe strany). 

BMW radu 7 Protection G73 majáky strecha

BMW blikajúce svetlá a majáky.

Odnímateľné modré majáky je možné objednať aj s akustickým signálom (norma ECE alebo US). Navyše, na prednú aj zadnú časť sú k dispozícii modré a červené blikajúce svetlá, spolu s modrými svetlami na zrkadlá alebo na boky.

TO NAJLEPŠIE Z EXTERIÉRU.

BMW radu 7 Protection G73 Effortless Door otvára šofér

BMW Effortless Door.

Dokonca aj dvere, ktoré sú pancierované v tom najdoslovnejšom zmysle, sa dajú otvoriť a zatvoriť ľahko a plynulo, ale aj plne automaticky vďaka technológii „Effortless Door“.

BMW radu 7 Protection G73 interiér palubná doska a volant

BMW Integrálne aktívne riadenie.

Ešte lepšiu agilitu a manévrovacie schopnosti dodá BMW integrálne aktívne riadenie. Vo vysokých rýchlostiach zvyšuje stabilitu jazdy.

BMW radu 7 Protection G73 predný pohľad

BMW Parkovací asistent Plus.

Lepší výhľad počas parkovania a manévrovania: Vďaka panoramatickému a 3D zobrazeniu okolia vozidla môžete bez problémov manévrovať aj v tesných priestoroch. Tým sa predchádza poškodeniam pri parkovaní a nehodám v neprehľadných situáciách.

BMW radu 7 Protection G73 BMW obličky a predný maják detailný záber

BMW obličky Iconic Glow.

Vizuálna vychytávka na exteriéri: Kontúrové osvetlenie obdivuhodne zvýrazňuje BMW obličky Iconic Glow, na stojacom vozidle aj počas jazdy. Keď je táto technológia deaktivovaná, nie je viditeľná.

BMW radu 7 Protection G73 BMW krištáľové predné svetlomety Iconic Glow detail

BMW krištáľové predné svetlomety Iconic Glow.

Ikonický predný dizajn: BMW krištáľové predné svetlomety Iconic Glow dodajú vášmu BMW špeciálnu auru a estetiku.

BMW radu 7 Protection G73 bočný pohľad

K dispozícii je aj ďalšia doplnková a ochranná výbava.

K dispozícii je aj ďalšia doplnková a ochranná výbava, prosím kontaktujte nás pre viac informácií.

TO NAJLEPŠIE Z INTERIÉRU.

BMW radu 7 Protection G73 interiér protislnečná ochrana

BMW protislnečná ochrana.

Vitajte v exkluzívnom privátnom salóniku – na možno najbezpečnejšom mieste, na akom ste kedy boli. Tu si vychutnáte predovšetkým jednu vec: priestor. Môžete ho využiť na relax, alebo – ak je to nutné – na prípravu na vaše ďalšie povinnosti. Prípadne, ak sa chcete nenápadne pozrieť von: Stačí použiť horizontálnu protislnečnú ochranu – ponúka vám aj „špiónsku funkciu“ cez malú medzierku.

BMW radu 7 Protection G73 interiér multifunkčné sedadlá

BMW multifunkčné sedadlá vpredu aj vzadu.

Vysoký komfort sedenia: BMW multifunkčné sedadlá vpredu aj vzadu ponúkajú extra možnosti nastavenia. Elektricky nastaviteľná šírka operadla, horná časť operadla, výška a pozdĺžna pozícia opierky hlavy vám umožnia optimálne prispôsobiť sedadlo svojim potrebám. V prípade nehody znižujú riziko zranenia aktívne opierky hlavy.

BMW radu 7 Protection G73 Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém reproduktor s plaketou

Bowers & Wilkins Diamond Surround systém.

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém generuje zvukový zážitok výkonom 1265 W cez 28 vysokotónových, strednotónových a hlbokotónových reproduktorov, vrátane rezonančných jednotiek.

BMW radu 7 Protection G73 interiér Executive Lounge zadné sedadlo

BMW Executive Lounge.

Pohodlne sa usaďte a užívajte si: Ako zadnému pasažierovi za vodičom vám BMW Executive Lounge ponúka komfortnú oddychovú pozíciu s množstvom miesta pre nohy. Pre ešte viac priestoru za predným spolujazdcom môžete posunúť jeho sedadlo až o 110 mm dopredu.

BMW radu 7 Protection G73 Travel & Comfort systém držiak na tablet zadné sedadlo

BMW Travel & Comfort systém.

BMW Travel & Comfort systém vrátane USB-C pripojenia je predpokladom pre bezpečné upevnenie vášho osobného tabletu na operadlo predného sedadla pred vami. Flexibilné riešenie, ktoré harmonicky zapadne do celkového obrazu.

BMW radu 7 Protection G73 chladiaci box zadné sedadlo

BMW chladiaci box.

BMW chladiaci box je elegantne zapustený medzi zadné sedadlá. Najbližšie občerstvenie – jedlo aj nápoj – je vždy rýchlo poruke.

TECHNICKÉ ÚDAJE VOZIDLA 7 PROTECTION.

Výkon v kW (k)[1]:

390 (530)[3]

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek[1]

6,6[3]

Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná)[1][2]

14,6[3]

Emisie CO₂ v g/km (kombinované)[1][2]

328,1[3]

Hladina stacionárneho hluku v dB(A)/1/min[4]:

 

 

–/–[3]

Hluk pri prejazde v dB(A)[4]:

[3]

Pohotovostná hmotnosť v kg[5]:

3965

Nákres rozmerov BMW 7 Protection G73

Spotreba paliva a emisie CO₂.

BMW 7 Protection: Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP)[1][2]: 14,6[3]; Emisie CO₂ v g/km (kombinované, WLTP)[1][2]: 328,1[3]

Zistiť viac