Stage

ELEKTRIZUJÚCO NEKONVENČNÉ.

BMW 530e plug-in hybrid.

BMW iPerformance

ELEKTRIZUJÚCO NEKONVENČNÉ.

BMW 530e plug-in hybrid.

ELEKTRIZUJÚCO NEKONVENČNÉ.BMW 530e plug-in hybrid.

Myslieť kreatívne a sledovať pulz doby. To sú dva nevyhnutné komponenty udržateľného úspechu. BMW 530e iPerformance ich oba dokonalo implementuje a vytvára si náskok pred vývojom trendov. Spolieha sa na elektrizujúcu radosť z jazdy a vďaka plug-in hybridnému pohonu vidí ďaleko do budúcnosti.
 

BMW 530e iPerformance:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9–2,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44–49
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1–14,1

Read more

KONCEPCIA VOZIDLA.

KONCEPCIA VOZIDLA.

BMW 530e iPerformance kombinuje elektrický motor a benzínový 4-valcový motor BMW TwinPower Turbo do vysoko efektívneho plug-in hybridného pohonného systému BMW eDrive. To umožňuje čisto elektrickú jazdu s nulovými lokálnymi emisiami na kratšie trasy, spolu s vysokou jazdnou dynamikou a dojazdom v kombinácii s benzínovým 4-valcom aj na dlhšie vzdialenosti.

Read more

POHONNÝ SYSTÉM.

POHONNÝ SYSTÉM.

Hlavnými komponentmi pohonu sú benzínový 4-valcový motor s technológiou BMW TwinPower Turbo a výkonom 135* kW (184* k), elektromotor s výkonom 70* kW (95* k) a vysokonapäťová lítium-iónová batéria s kapacitou 9,2* kWh. Vozidlo disponuje čisto elektrickým dojazdom do 45* km a elektrickou maximálnou rýchlosťou 140* km/h.

* Tieto hodnoty sú priebežné a ešte neboli oficiálne potvrdené.

Read more

INTELIGENTNÝ MANAŽMENT ENERGIE.

INTELIGENTNÝ MANAŽMENT ENERGIE.

Inteligentný manažment energie optimalizuje pomer výkonu a efektivity hybridného pohonu predvídavou voľbou adekvátneho motora. Napríklad sa využívajú navigačné údaje, aby sa v predstihu identifikovali úseky cesty a jazdné situácie, ktoré sú najviac vhodné pre elektrický pohon alebo pre nabíjanie vysokonapäťovej batérie.

Read more

ZÁŽITOK Z JAZDY.

ZÁŽITOK Z JAZDY.

BMW 530e iPerformance disponuje sebavedomým výzorom s nezameniteľnou eleganciou, aj vďaka obličkám dvojitej mreže chladiča s lištami v typickom farebnom spracovaní BMW i Blue. K tomu pridáva logo BMW i na prednom bočnom paneli aj logá eDrive na C-stĺpiku a prahových lištách.

Read more

DIZAJN.

BMW 530e iPerformance presvedčí mimoriadne sebavedomým vzhľadom a nezameniteľným biznis imidžom s lištami v obličkách dvojitej mreže chladiča vo farbe BMW i Blue. K tomu pridáva aj logo BMW i na prednom bočnom paneli a logá eDrive na C-stĺpikoch a prahových lištách.

KONEKTIVITA.

Aplikácia My BMW Remote pre plug-in hybridy pre iOS aj Android zobrazí podrobné informácie o aktuálnom statuse BMW 530e iPerformance – napríklad stav nabitia batérie a zostávajúci dojazd. Diaľkovým ovládaním je tiež možné naplánovať nabíjanie pomocou týždňového časovača.*
 

* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

KOMFORTNÉ NABÍJANIE.

KOMFORTNÉ NABÍJANIE.

Batéria vozidla sa jednoducho nabíja z domácej zásuvky štandardne dodávaným káblom alebo na verejných nabíjacích staniciach pomocou kábla, ktorý je dostupný v rámci BMW príslušenstva. Navigačný systém a aplikácia BMW Remote poskytujú informácie o umiestnení a dostupnosti vhodných nabíjacích staníc. Fakturácia môže prebiehať napríklad pomocou karty BMW ChargeNow.*


* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Read more

Spotreba paliva, elektrickej energie a emisie CO₂.

  • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

    Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.