BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red predobočný pohľad jazdný
Cena126.750 €
Performance460 kW (625 k)
Motor a typ palivaBenzín

THE M5

BMW M

M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN: TO NAJLEPŠIE

Cena126.750 €
Performance460 kW (625 k)
Motor a typ palivaBenzín
THE M5M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN: TO NAJLEPŠIE

BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.

M automobily BMW radu 5 Sedan obdivuhodne kombinujú typickú M športovosť s komfortom a eleganciou prémiového sedanu. Preskúmajte štyri unikátne M automobily so silnými osobnosťami. S maximálnym výkonom 460 kW (625 k) a podvozkom optimalizovaným pre výkon prekonáva BMW M5 Competition s pohonom M xDrive všetky očakávania. Vysokovýkonný športový sedan to dáva najavo aj vizuálne, množstvom vysokolesklých čiernych detailov. Spolu s pohonom M xDrive, vytvoreným pre maximálnu trakciu a dynamiku, disponuje BMW M5 podvozkom, ktorý splní každú požiadavku aj v smere športového jazdného komfortu na dlhé trate. V interakcii s 8-valcovým M motorom a jeho výkonom 441 kW (600 k) to vytvára jazdnú dynamiku s nezlomnou silou a agilitou. Štvoricu dopĺňa BMW M550i xDrive Sedan. Toto atletické BMW radu 5 Sedan disponuje výkonom 390 kW (530 k) a ohromí nevšedne dobre vyváženou kombináciou športovosti, komfortu a efektivity.

BMW M5 Competition:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,1–11,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 253–259

BMW M5:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,1–11,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 253–259

BMW M550i xDrive Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,3–11,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 235–251

Zistiť viac

THE M5.

M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN V POROVNANÍ:

Prehľad športových faktov: pohonná jednotka, podvozok a jazdné výkony.

BMW M5 Competition.

Špičková jazdná dynamika a exkluzívne M špecifické dizajnové prvky pre exteriér aj interiér.
 • Vysokovýkonný benzínový motor V8 M TwinPower Turbo s výkonom 625 koní
 • Pohon M xDrive s Aktívnym M diferenciálom a 8-stupňová prevodovka M Steptronic Sport so systémom Drivelogic
 • Exkluzívne M špecifické dizajnové prvky a výbava
 • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 sekundy
BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red predobočný pohľad

BMW M5.

Typická M jazdná dynamika a športový komfort najvyššej úrovne.
 • Vysokovýkonný benzínový motor V8 M TwinPower Turbo s výkonom 600 koní
 • Pohon M xDrive s Aktívnym M diferenciálom
 • 8-stupňová prevodovka M Steptronic Sport so systémom Drivelogic
 • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,4 sekundy
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey predobočný pohľad

BMW M550i xDrive Sedan.

Dokonalá kombinácia športovosti, komfortu a udržateľnosti pre každodenné využitie.
 • Benzínový motor V8 M TwinPower Turbo s výkonom 530 koní
 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport
 • Pohon BMW xDrive
 • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,8 sekundy
BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes predobočný pohľad
 • BMW M5 Competition.
 • BMW M5.
 • BMW M550i xDrive Sedan.

Skontaktujte sa s nami a doprajte si radosť z vášho vysnívaného BMW.

BMW M5 COMPETITION – TO NAJLEPŠIE.

Jazdná dynamika a prvky dizajnu BMW M5 Competition.

S výkonom 460 kW (625 k) a špeciálnym nastavením podvozka, vrátane všetkých relevantných riadiacich systémov, zaujme BMW M5 Competition pozíciu vo vedení. Nezameniteľne to dáva najavo aj vizuálne, množstvom charakteristických akcentov BMW M.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red bočný pohľad
Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 detail kryt motora

Benzínový motor V8 M TwinPower Turbo.

Výkon 460 kW (625 k) a krútiaci moment 750 Nm umožnia benzínovému V8 agregátu M TwinPower Turbo rozbehnúť vozidlo z 0 na 100 km/h iba za 3,3 sekundy. Vďaka dvom TwinScroll turbodúchadlám, priamemu vstrekovaniu paliva High Precision Injection a plne variabilnému manažmentu ventilov Valvetronic dokáže 4,4-litrový motor vyvinúť energický ťah už od nízkych otáčok, s mimoriadne spontánnymi reakciami.

BMW M5 Competition s pohonom M xDrive F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red predobočný pohľad jazdný

M xDrive.

M xDrive s Aktívnym M diferenciálom garantuje maximálnu možnú trakciu a jazdnú dynamiku pre každodennú jazdu aj na pretekársku trať. M špecifická technológia kombinuje typickú agilitu zadného pohonu s ovládateľnosťou pohonu všetkých kolies. Môžete si zvoliť spomedzi nastavení pohonu 4WD, 4WD Sport a – v režime vypnutia DSC – 2WD.
BMW M5 Competition a 8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic F90 LCI Facelift 2020 interiér páka prevodovky

8-stupňová prevodovka M Steptronic Sport so systémom Drivelogic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic Sport so systémom Drivelogic disponuje extrémne krátkymi časmi preraďovania a viacerými možnosťami radenia, od športovo dynamických po komfortné a úsporné. Vodič môže radiť aj manuálne, buď voliacou pákou alebo radiacimi pádlami na volante.

BMW M5 Competition a M MODE F90 LCI Facelift 2020 interiér detailný pohľad páka prevodovky

Tlačidlo M MODE.

Tlačidlom M MODE na stredovej konzole môžete meniť intenzitu asistenčných systémov vodiča. Režim ROAD ponúka celý rad funkcií elektronických asistentov. V nastavení SPORT len varujú, ale nezasahujú. Režimom TRACK môžete úplne vypnúť asistenčné systémy, napr. na pretekárskom okruhu. V závislosti od zvoleného režimu sa na displeji zobrazia aj príslušné informácie o jazde.
BMW M5 Competition a M Setup F90 LCI Facelift 2020 interiér detailný pohľad páka prevodovky

M Setup.

M Setup vám umožňuje konfigurovať rôzne parametre dynamiky jazdy, ako sú vlastnosti motora, prevodovky a riadenia, nastavenia tlmičov, intenzity zásahov Dynamickej kontroly stability (DSC) alebo distribúcie výkonu systému pohonu všetkých kolies M xDrive podľa vašich individuálnych požiadaviek.
M kožený volant BMW M5 Competition a M Servotronic F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M Servotronic.

M Servotronic zabezpečí optimálny účinok posilňovača riadenia, jeho prispôsobovaním aktuálnej rýchlosti jazdy. Navyše garantuje za každých okolností priamy a športový pocit z riadenia. Systém je špeciálne ladený pre modely M a ponúka dve rozličné nastavenia pre individuálne konfigurácie, s možnosťou aktivovania tlačidlom.
BMW M5 Competition a M karbónovo keramické brzdy F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detail koleso

M karbónovo keramické brzdy.

M karbónovo keramické brzdy poskytujú priamejší brzdný výkon. Ich kotúče sú odolné voči korózii a opotrebovaniu, znesú vyššiu tepelnú záťaž a prispejú k zníženiu hmotnosti vozidla, čo má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku aj akceleráciu. Túto špeciálnu technickú výbavu na pohľad identifikujú brzdové strmene lakované matnou zlatou farbou, ako aj označenie M. Kvôli špecifickým vlastnostiam materiálu môže pri brzdení nastať zvýšený prevádzkový hluk, napr. pri dlhšom, nízkom zaťažení alebo vo vlhkom prostredí krátko pred odstavením vozidla. Konštrukčnému hluku sa dá predísť vybrzdením brzdy dosucha v prípade mokra alebo väčším zaťažením brzdy po dlhom nižšom zaťažení. Vlhkosť a posypová soľ môže spôsobiť pokles brzdného výkonu na úroveň konvenčných bŕzd. Tento znížený brzdný výkon je možné kompenzovať väčším tlakom na pedál. Funkčné zvuky nemajú žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.
BMW M5 Competition a M Sport výfukový systém F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad zadný nástavec

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém poskytuje variabilnú zvukovú kulisu prostredníctvom integrovaného klapkového mechanizmu. V režimoch SPORT a SPORT+, zvolených tlačidlami jazdnej dynamiky, je pocit z jazdy zintenzívnený výraznou zvukovou kulisou výfuku, zatiaľ čo na komfort orientované režimy zvuk motora diskrétne utlmia.
Vysokolesklé čierne M obličky BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red predný pohľad

M obličky.

M obličky s jednodielnym vysokolesklým čiernym rámom udeľujú M5 Competition nápadný a výrazný vzhľad. Typické trojrozmerné dvojité M lišty v obličkách sú takisto vysokolesklé čierne a nesú čierny M5 Competition emblém.
Vysokolesklé čierne M bočné žiabrové mriežky BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad

M bočné žiabrové mriežky.

Charakteristické M bočné žiabrové mriežky vo vysokolesklom čiernom spracovaní s modelovým označením M5 Competition majú nápadne trojdimenzionálny športový dizajn a zvýrazňujú dynamickú kombináciu technickej dokonalosti s dych vyrážajúcim štýlom, ktorý je typický pre vozidlá M od samého prvopočiatku.
Vysokolesklé čierne M vonkajšie zrkadlá BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad

M špecifické vonkajšie zrkadlá.

M špecifické vysokolesklé čierne vonkajšie spätné zrkadlá dodávajú M5 Competition mimoriadne športový charakter.
Vysokolesklý čierny M zadný spojler BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad dvere batožinového priestoru

M zadný spojler.

M zadný spojler vo vysokolesklom čiernom spracovaní zvýrazní športovú siluetu vozidla a podstatne redukuje neželaný vztlak. Vytváraním prítlaku zlepšuje trakciu zadnej nápravy vo vysokej rýchlosti, čiže zvyšuje smerovú stabilitu.
M dvojité koncovky výfuku BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad zadný

M dvojité koncovky výfuku.

Dvojité koncovky M Sport výfukového systému v povrchovej úprave Black Chrome sú vizuálnym aj akustickým zvýraznením športového výkonu vozidla.
Vysokolesklý čierny M zadný nástavec BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red detailný pohľad zadný

M zadný nástavec vysokolesklý čierny.

Vysokolesklý čierny nástavec pod zadným nárazníkom M5 Competition podčiarkuje jeho športový charakter a poskytuje vozidlu nezameniteľnú identitu.
M multifunkčné sedadlá BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

M multifunkčné sedadlá.

M multifunkčné predné sedadlá s exkluzívnym dizajnom vrátane podsvieteného loga M5 zvýraznia dynamický charakter vozidla. Hlboké sedáky a vysoké bočné konzoly vytvárajú škrupinovú štruktúru a garantujú bezchybné bočné vedenie tela. V kombinácii s komplexnými možnosťami nastavenia to prináša maximálny komfort.
M kožený volant BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M kožený volant.

M kožený volant s dizajnom Double-spoke style má multifunkčné tlačidlá, logo M, chrómované zdobenie, tlačidlá M1 a M2, ako aj integrovaný čelný airbag vodiča. Jeho veniec je potiahnutý čiernou kožou s kontrastným prešívaním a vybavený opierkami na palce, pre dobrý pocit z uchopenia.
Červené Start/Stop tlačidlo BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

Červené Start/Stop tlačidlo.

Červené tlačidlo Start/Stop umožňuje po odomknutí vozidla naštartovať motor bez použitia kľúča. Zároveň sa používa aj na vypnutie motora. Systém automaticky zaregistruje prítomnosť kľúča od vozidla a nie je potrebné manuálne ho použiť.
M volič prevodových stupňov BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

M volič prevodových stupňov.

Tlačidlo pre voľbu nastavení radenia Drivelogic sa nachádza vedľa loga M na hornej časti M voliča prevodovky. Tlačidlo pre aktivovanie parkovacieho režimu P je hneď pod nimi. V manuálnom režime „S“ dokáže vodič radiť pomocou voliacej páky v typickom štýle M, v režime „D“ je radenie automatické.
M špecifický prístrojový panel BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M špecifický prístrojový panel.

M špecifický prístrojový panel vám umožňuje zobraziť aj ďalšie informácie pre mimoriadne športovú jazdu. Ak ste zvolili režim jazdy TRACK pre použitie na pretekárskom okruhu, môžete sledovať tlak prepĺňania, tlak a teplotu v pneumatikách, ako aj silu priečneho a pozdĺžneho zrýchlenia na prístrojovom paneli.
Prahové lišty s označením M5 Competition F90 LCI Facelift 2020

Prahové lišty s označením M5 .

Len čo sa otvoria dvere, podsvietené prahové lišty s označením M5 zreteľne naznačia vzrušujúce zážitky, ktoré môžete očakávať počas jazdy.

BMW M5 – TO NAJLEPŠIE.

Jazdná dynamika a prvky dizajnu BMW M5.

BMW M5 je demonštráciou vrcholného konštruktérskeho umenia a inovatívnej jazdnej inteligencie. Pre doteraz nepredstaviteľné dimenzie dynamiky v prémiovom sedane vyššej strednej triedy. S bohatým arzenálom technológií, ktoré zvýšia bezpečnosť aj komfort každodennej rutiny biznisu. Inovatívny systém pohonu všetkých kolies M xDrive v silnom BMW M5 s výkonom 441 kW (600 k) premení vodiča na sebaistého pilota vysokovýkonného športového sedanu s neuveriteľnou dynamikou, precíznosťou a agilnosťou – s čistou M radosťou z jazdy na najvyššej úrovni.

BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey predobočný pohľad
Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 detail kryt motora

Benzínový motor V8 M TwinPower Turbo.

Výkon 441 kW (600 k) a krútiaci moment 750 Nm umožnia benzínovému V8 agregátu M TwinPower Turbo rozbehnúť vozidlo z 0 na 100 km/h iba za 3,4 sekundy. Vďaka dvom TwinScroll turbodúchadlám, priamemu vstrekovaniu paliva High Precision Injection a plne variabilnému manažmentu ventilov Valvetronic dokáže 4,4-litrový motor vyvinúť energický ťah už od nízkych otáčok, s mimoriadne spontánnymi reakciami.

M xDrive BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey bočný pohľad

M xDrive.

M xDrive s Aktívnym M diferenciálom garantuje maximálnu možnú trakciu a jazdnú dynamiku pre každodennú jazdu aj na pretekársku trať. M špecifická technológia kombinuje typickú agilitu zadného pohonu s ovládateľnosťou pohonu všetkých kolies. Môžete si zvoliť spomedzi nastavení pohonu 4WD, 4WD Sport a – v režime vypnutia DSC – 2WD.
8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér páka prevodovky

8-stupňová prevodovka M Steptronic Sport so systémom Drivelogic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic Sport so systémom Drivelogic disponuje extrémne krátkymi časmi preraďovania a viacerými možnosťami radenia, od športovo dynamických po komfortné a úsporné. Vodič môže radiť aj manuálne, buď voliacou pákou alebo radiacimi pádlami na volante.

Tlačidlo M MODE F90 LCI Facelift 2020 interiér detailný pohľad páka prevodovky

Tlačidlo M MODE.

Tlačidlom M MODE na stredovej konzole môžete meniť intenzitu asistenčných systémov vodiča. Režim ROAD ponúka celý rad funkcií elektronických asistentov. V nastavení SPORT len varujú, ale nezasahujú. Režimom TRACK môžete úplne vypnúť asistenčné systémy, napr. na pretekárskom okruhu. V závislosti od zvoleného režimu sa na displeji zobrazia aj príslušné informácie o jazde.
M Setup BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér páka prevodovky

M Setup.

M Setup vám umožňuje konfigurovať rôzne parametre dynamiky jazdy, ako sú vlastnosti motora, prevodovky a riadenia, nastavenia tlmičov, intenzity zásahov Dynamickej kontroly stability (DSC) alebo distribúcie výkonu systému pohonu všetkých kolies M xDrive podľa vašich individuálnych požiadaviek.
M Servotronic BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M Servotronic.

M Servotronic zabezpečí optimálny účinok posilňovača riadenia, jeho prispôsobovaním aktuálnej rýchlosti jazdy. Navyše garantuje za každých okolností priamy a športový pocit z riadenia. Systém je špeciálne ladený pre modely M a ponúka dve rozličné nastavenia pre individuálne konfigurácie, s možnosťou aktivovania tlačidlom.
M brzdy zmiešanej konštrukcie BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey detailný pohľad koleso

M brzdy zmiešanej konštrukcie.

Vďaka použitiu špeciálnej kombinácie materiálov dosahujú M brzdy zmiešanej konštrukcie vynikajúce hodnoty spomalenia a sú mimoriadne stabilné aj odolné. Zároveň sú pozoruhodne ľahké, čo má pozitívny dopad na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Strmene lakované červenou metalickou farbou a označené logom M sú vizuálnym identifikátorom týchto vysokovýkonných M špecifických bŕzd. Vďaka špecifickým vlastnostiam materiálu môže pri brzdení nastať zvýšený prevádzkový hluk, napr. pri dlhšom nízkom zaťažení alebo vo vlhkom prostredí krátko pred odstavením vozidla. Konštrukčnému hluku sa dá predísť vybrzdením brzdy dosucha v prípade mokra alebo väčším zaťažením brzdy po dlhom nižšom zaťažení. Vlhkosť a posypová soľ môže spôsobiť pokles brzdného výkonu na úroveň konvenčných bŕzd. Tento znížený brzdný výkon je možné kompenzovať väčším tlakom na pedál. Funkčné zvuky nemajú žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.
M Sport výfukový systém BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey detailný pohľad zadný nástavec

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém poskytuje variabilnú zvukovú kulisu prostredníctvom integrovaného klapkového mechanizmu. V režimoch SPORT a SPORT+, zvolených tlačidlami jazdnej dynamiky, je pocit z jazdy zintenzívnený výraznou zvukovou kulisou výfuku, zatiaľ čo na komfort orientované režimy zvuk motora diskrétne utlmia.
M obličky BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey predný pohľad

M obličky.

M obličky s dvojitými M lištami, logom M5 a chrómovaným lemovaním upozorňujú na športovú výnimočnosť vozidla.
M žiabre BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey detailný pohľad

M žiabre.

M žiabre s logom modelu sa postarajú o optimalizáciu prúdenia vzduchu okolo predných kolies, vďaka integrovaným výduchom Air Breather. Výrazný trojrozmerný vzhľad zároveň vizuálne podčiarkne pre modely M typickú kombináciu technickej dokonalosti a dych vyrážajúceho dizajnu.
20-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 810 M Bicolour BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey detailný pohľad koleso

20-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 810 M Bicolour.

Vysoko kvalitné 20-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 810 M Bicolour Orbit Grey, leštené. Rozmer diskov vpredu 9,5J x 20, pneumatiky 275/35 R20, vzadu 10,5J x 20, pneumatiky 285/35 R20.
M zadný spojler BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey detailný pohľad zozadu

M zadný spojler.

M zadný spojler vo farbe karosérie zvýrazní športovú siluetu vozidla a ako súčasť komplexnej aerodynamickej koncepcie prispieva k zvýšeniu efektivity aj smerovej stability.
M dvojité koncovky výfuku BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 metalíza Brands Hatch Grey detailný pohľad zadný nástavec

M dvojité koncovky výfuku.

Dvojité koncovky M Sport výfukového systému v povrchovej úprave Black Chrome sú vizuálnym aj akustickým zvýraznením športového výkonu vozidla.
M Sport sedadlá BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

M Sport predné sedadlá.

Športové a komfortné: Individuálne prispôsobiteľné športové sedadlá pre vodiča a predného spolujazdca poskytujú rozsiahle možnosti elektrického nastavenia, vrátane sklonu a šírky operadla, ako aj výšky sedadla. Vysoké bočné časti sedákov aj operadiel, spolu s nastaviteľnou opierkou pre stehná, ponúkajú vynikajúcu ergonómiu a lepšiu bočnú oporu v rýchlych zákrutách.
M kožený volant BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér kokpit

M kožený volant.

M kožený volant s dizajnom Double-spoke style má multifunkčné tlačidlá, logo M, chrómované zdobenie, tlačidlá M1 a M2, ako aj integrovaný čelný airbag vodiča. Jeho veniec je potiahnutý čiernou kožou s kontrastným prešívaním a vybavený opierkami na palce, pre dobrý pocit z uchopenia.
Červené Start/Stop tlačidlo BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Červené Start/Stop tlačidlo.

Červené tlačidlo Start/Stop umožňuje po odomknutí vozidla naštartovať motor bez použitia kľúča. Zároveň sa používa aj na vypnutie motora. Systém automaticky zaregistruje prítomnosť kľúča od vozidla a nie je potrebné manuálne ho použiť.
M volič prevodových stupňov BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

M volič prevodových stupňov.

Tlačidlo pre voľbu nastavení radenia Drivelogic sa nachádza vedľa loga M na hornej časti M voliča prevodovky. Tlačidlo pre aktivovanie parkovacieho režimu P je hneď pod nimi. V manuálnom režime „S“ dokáže vodič radiť pomocou voliacej páky v typickom štýle M, v režime „D“ je radenie automatické.
M špecifický prístrojový panel BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M špecifický prístrojový panel.

M špecifický prístrojový panel vám umožňuje zobraziť aj ďalšie informácie pre mimoriadne športovú jazdu. Ak ste zvolili režim jazdy TRACK pre použitie na pretekárskom okruhu, môžete sledovať tlak prepĺňania, tlak a teplotu v pneumatikách, ako aj silu priečneho a pozdĺžneho zrýchlenia na prístrojovom paneli.
Prahové lišty s označením „M5“ BMW M5 F90 LCI Facelift 2020

Prahové lišty s označením „M5“.

Len čo sa otvoria dvere, exkluzívne prahové lišty s označením „M5“ zreteľne naznačia vzrušujúce zážitky, ktoré môžete očakávať počas jazdy.

BMW M550i xDRIVE SEDAN – TO NAJLEPŠIE.

Jazdná dynamika a prvky dizajnu BMW M550i xDrive Sedan.

BMW M550i xDrive Sedan ponúka inšpiratívnu kombináciu impulzívneho športového charakteru a komfortnej každodennej využiteľnosti. Vybrané komponenty pohonu a podvozka, napríklad Adaptívny M podvozok, spolu so silným benzínovým V8 motorom M TwinPower Turbo s výkonom 390 kW (530 k), garantujú vysokú mieru jazdnej dynamiky a zároveň zaručia optimálnu jazdnú stabilitu. Na exteriéri exkluzívne dizajnové prvky poskytnú bohaté charakterové akcenty, zatiaľ čo prvky výbavy ako M aerodynamický balík, M Sport brzdy s červenými strmeňmi alebo M Sport predné sedadlá, podčiarknu športovú povahu vozidla.

BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes bočný jazdný pohľad
Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020

Benzínový motor V8 M TwinPower Turbo.

Benzínový motor V8 M TwinPower Turbo kombinuje dve turbodúchadlá a plne variabilný manažment ventilov Valvetronic s priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection. Dosahuje maximálny výkon 390 kW (530 k) a najvyšší krútiaci moment 750 Nm. Obe turbodúchadlá sú kompaktne umiestnené medzi dvoma radmi valcov.

BMW M550i xDrive Sedan a Adaptívny M podvozok G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes predobočný jazdný pohľad

Adaptívny M podvozkový balík Professional.

Adaptívny M podvozkový balík Professional kombinuje technológiu Adaptívneho M podvozka so stabilizáciou náklonov a Integrálnym aktívnym riadením. Výsledok: maximálna možná jazdná stabilita a dynamika.
BMW M550i xDrive Sedan a M aerodynamický balík G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný predný pohľad

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík podčiarkuje športovosť dizajnu vozidla a optimalizuje prúdenie vzduchu. Obsahuje nástavec pod predným nárazníkom s väčšími vzduchovými vstupmi, špeciálne bočné prahové nástavce a nástavec pod zadným nárazníkom s vložkou difúzora. Koncovky výfukov na oboch stranách sú v chrómovanom spracovaní.
BMW M550i xDrive Sedan a M Sport brzdy G30 LCI Facelift 2020 detail koleso

M Sport brzdy.

M Sport brzdy majú štvorpiestikové pevné strmene vpredu a jednopiestikové plávajúce strmene vzadu, v modrej farbe, s označením M a sú vybavené veľkými brzdovými kotúčmi pre zaistenie vynikajúceho brzdného výkonu. Vďaka špecifickým vlastnostiam materiálu môže pri brzdení nastať zvýšený prevádzkový hluk, napr. pri dlhšom nízkom zaťažení alebo vo vlhkom prostredí krátko pred zastavením vozidla. Konštrukčnému hluku sa dá predísť vybrzdením bŕzd dosucha za mokra alebo vyšším zaťažením bŕzd po dlhom nižšom zaťažení. Vlhkosť a posypová soľ môže spôsobiť pokles brzdného výkonu na úroveň konvenčných bŕzd. Tento znížený brzdný výkon je možné kompenzovať vyšším tlakom na pedál. Funkčné zvuky nemajú žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.

BMW M550i xDrive Sedan a M Sport diferenciál G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný pohľad zadné koleso

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri rýchlej jazde v zákrutách, pri akcelerácii zo zákrut, pri zmene jazdného pruhu alebo na rozličných povrchoch cesty. Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel v otáčkach ľavého a pravého zadného kolesa.
BMW M550i xDrive Sedan a BMW Laserlight G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný predný pohľad

BMW Laserlight.

V laserovom režime diaľkových svetiel predĺži BMW Laserlight ich dosah až do 650 m, teda takmer na dvojnásobok v porovnaní s konvenčnými svetlami. Lepšia viditeľnosť v tme výrazne zvyšuje bezpečnosť. Modré zvýraznenie a nápis „BMW Laser“ na predných svetlometoch aj vizuálne podčiarknu technologické štandardy a športovosť vozidla.
BMW M550i xDrive Sedan a lichobežníkové koncovky výfuku G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný zadný pohľad

Lichobežníkové koncovky výfuku.

Viditeľné lichobežníkové koncovky výfuku, jedna vľavo a jedna vpravo, v spracovaní Black Chrome.
BMW M550i xDrive Sedan a BMW Individual Shadow Line G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual metalíza Verde Ermes detailný predný pohľad M obličky

M Shadow Line.

BMW M Shadow Line s rozšíreným rozsahom je súbor množstva čiernych detailov: Rám obličiek a lišty obličiek vo vysokolesklom čiernom spracovaní, koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome.

BMW M550i xDrive Sedan a Športové predné sedadlá G30 LCI Facelift 2020 interiér

Športové predné sedadlá.

Dynamické a komfortné: Individuálne prispôsobiteľné športové sedadlá pre vodiča a predného spolujazdca poskytujú rozsiahle možnosti nastavenia, vrátane sklonu operadla, šírky operadla a výšky sedadla. Vysoké bočné časti sedákov aj operadiel spolu s nastaviteľnou opierkou pre stehná poskytujú excelentnú ergonómiu a výraznejšiu bočnú oporu pre rýchlu jazdu v zákrutách.

M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN: KONEKTIVITA A ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA.

Inovatívne technológie a asistenčné systémy pre maximálny komfort a bezpečnosť.

Bez ohľadu na to, či potrebujete, aby vám inteligentný asistent prečítal za jazdy e-maily, alebo chcete ovládať zábavné a kancelárske funkcie vášho vozidla na veľkom dotykovom displeji, M automobily BMW radu 5 Sedan vám ponúkajú rozsiahly súbor inovatívnych prvkov a asistenčných systémov pre ešte vyššiu bezpečnosť a komfort vašich ciest. Tu môžete preskúmať vybrané prvky výbavy z oblasti zábavy, práce, asistencie vodiča a konektivity.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red modelové označenie detailný zadný pohľad
M automobily BMW radu 5 Sedan a BMW Live Cockpit Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

BMW Live Cockpit Professional.

Všetko dôležité priamo pred očami: BMW Live Cockpit Professional využíva veľký BMW Curved Display, Head-Up displej a funkciu Augmented View pre kvalitnejšiu navigáciu a pomoc vodičovi.

M automobily BMW radu 5 Sedan a Connected Package Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Connected Package Professional.

BMW Maps vrátane Connected Navigation, Integrácia smartfónu vrátane Apple CarPlay alebo Android Auto a In-Car Experiences – balík Connected Package Professional poskytuje rozsiahle možnosti sieťového prepojenia pre vaše BMW. Vaším benefitom je zvýšený komfort a plynulá integrácia pre vaše smartfónové aplikácie.

M automobily BMW radu 5 Sedan a Integrácia smartfónu BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 iDrive displej

Integrácia smartfónu.

Prečo by ste sa mali vzdať funkcií svojho smartfónu vo vašom BMW, keď ich tam môžete využívať ako zvyčajne? Integrácia smartfónu prepojí váš smartfón bezdrôtovo s vaším vozidlom cez Apple CarPlay alebo Android Auto. To vám umožní komfortne využívať jeho funkcie a rozličné aplikácie priamo cez iDrive displej vozidla.

M automobily BMW radu 5 Sedan a Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 iDrive displej

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém.

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém s dvoma diamantovými vysokotónovými reproduktormi disponuje vynikajúcou štúdiovou kvalitou zvuku pre každé sedadlo vo vozidle. 16 starostlivo rozmiestnených reproduktorov je zárukou očarujúceho zvukového zážitku. Reproduktory sú podsvietené a aj vizuálne tak zvýrazňujú vynikajúcu zvukovú kvalitu systému. K dispozícii pre BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Digital Key BMW M5 F90 LCI Facelift 2020

BMW Digital Key.

Načo by ste si brali kľúč, keď máte so sebou svoj iPhone? BMW Digital Key vám umožní zamknúť aj odomknúť vaše BMW a dokonca naštartovať bez nutnosti použitia kľúča. Zároveň môžete až piatim ďalším osobám umožniť používanie vášho BMW, ak majú kompatibilný iPhone*.

*Kľúč BMW Digital Key je kompatibilný iba s vybranými zariadeniami iPhone. Zoznam kompatibilných zariadení nájdete na bmw.com/digitalkey

M automobily BMW radu 5 Sedan a Asistent cúvania BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 iDrive displej

Asistent cúvania.

Asistent cúvania uloží posledných 50 m jazdy vpred rýchlosťou do 35 km/h, aby v prípade potreby dokázal zacúvať späť. Vodič vďaka tomu nemusí točiť volantom a môže sa koncentrovať na sledovanie okolia vozidla. K dispozícii pre BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.
M automobily BMW radu 5 Sedan a BMW Intelligent Personal Assistant BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 iDrive displej

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebolo by úžasné, keby bolo vaše BMW zároveň vaším osobným asistentom? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Umožní vám ovládať rozličné funkcie vozidla hlasovými povelmi. Dokáže vám tiež vysvetliť rozličné témy o vašom vozidle a pomôže vám spoznať vaše BMW ešte lepšie.
M automobily BMW radu 5 Sedan a Remote Software Upgrade BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 iDrive displej

Remote Software Upgrade.

Vaše BMW sa udržiava v aktuálnom stave pomocou aktualizácií Remote Software Upgrade. Dajú sa jednoducho stiahnuť cez aplikáciu My BMW alebo priamo vo vozidle.

M automobily BMW radu 5 Sedan a Driving Assistant Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 iDrive displej

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť počas kritických alebo monotónnych dopravných situácii. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky ako Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom. K dispozícii pre BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.

TECHNICKÉ ÚDAJE M AUTOMOBILOV BMW RADU 5 SEDAN.

BMW M5 Competition a ďalšie modely.

Výkon v kW (k) pri ot/min:

460 (625)/6000

Krútiaci moment v Nm pri ot/min:  

750/1800–5860

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek:

3,3

Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná):

11,1–11,3

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red predobočný pohľad statický
BMW kolesá a pneumatiky – detailný pohľad na EU štítky

BMW KOLESÁ A PNEUMATIKY.

Pneumatiky pre naše vozidlá podrobujeme prísnym testom, ktoré zahŕňajú až do 50 kritérií, čiže podstatne viac, než predpisuje celoeurópsky platné zákonné označovanie pneumatík štítkami. Tu nájdete všetky informácie o vlastnostiach pneumatík, použitých na vozidlách BMW.
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 metalíza Tanzanite Blue predobočný pohľad
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 metalíza Alvite Grey predobočný pohľad
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 metalíza Frozen Bluestone predobočný pohľad
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual celokožené čalúnenie Merino Tartufo/interiér Black
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual interiérové lišty Piano Finish Black
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual drevené interiérové lišty Plum Brown vysokolesklé s ozdobnými lištami Pearl Chrome
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual strop Anthracite interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual strop Anthracite s interiérovým osvetlením

BMW INDIVIDUAL PRE BMW M5.

BMW M5 je športový sedan, ktorý obdivuhodne kombinuje vysoký výkon, eleganciu a modernosť. Interakcia medzi exkluzívnymi prvkami výbavy BMW Individual ešte viac zvýrazňuje unikátny charakter vozidla. Vyberte si z pestrej palety brilantných odtieňov laku BMW Individual, ako sú napríklad tu zobrazené metalízy BMW Individual Alvite Grey, BMW Individual Frozen Bluestone a BMW Individual Tanzanite Blue. V interiéri definujú športovo luxusné prostredie M Sport sedadlá potiahnuté najjemnejšou kožou Merino. K možnostiam celokoženého čalúnenia BMW Individual patria aj Merino Smoke White/Black a Merino Tartufo/Black. Vysoko kvalitné BMW Individual interiérové lišty, ako sú aj tu zobrazené Piano Finish Black alebo drevené Plum Brown vysokolesklé alebo drevené Sen Light Brown, sa kombinujú s M stropom Alcantara Anthracite, na skompletizovanie fascinujúceho interiéru BMW M5.

BMW radu 5 Sedan 540i G30 metalíza Bluestone bočný pohľad

THE 5.

BMW radu 5 Sedan je stelesnením športového sedanu prémiovej vyššej strednej triedy. Hneď na prvý pohľad vytvára dojem atletickej štýlovosti, vyjadrenej predovšetkým dynamickou siluetou a zdržanlivejším dizajnovým jazykom.

CENY A FINANCOVANIE M AUTOMOBILOV BMW RADU 5 SEDAN.

ÚVER A LÍZING PRE M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red bočný pohľad statický

Na mieru šité produkty financovania od BMW Financial Services vás privedú do cieľa rýchlo a flexibilne. Či už úver alebo lízing, každá z našich ponúk je individuálne prispôsobená vašim potrebám a želaniam. Zistite viac o atraktívnych možnostiach úveru alebo o výhodných ponukách lízingu pre vaše BMW M5 Competition, BMW M5 alebo BMW M550i xDrive Sedan.

SERVIS A ASISTENČNÉ SLUŽBY PRE M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN.

Zákaznícka podpora BMW

MÁTE ZÁUJEM O OSOBNÚ KONZULTÁCIU?

Ak máte otázky, požadujete ďalšie informácie alebo si prajete špecifické ponuky na BMW M5 Competition, BMW M5 alebo M550i xDrive Sedan, prosím kontaktujte BMW partnera vo vašej oblasti. Náš odborný BMW servisný personál vám ochotne poskytne individuálne poradenstvo telefonicky, ale aj priamo na mieste.

BMW SLUŽBY PRE M AUTOMOBILY BMW RADU 5 SEDAN.

Servisné ponuky a balíky pre BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.

Jednoducho sa uvoľnite a sústreďte sa na to naozaj podstatné – vychutnávanie si športovej jazdy s vaším BMW M5 Competition, BMW M5 alebo BMW M550i xDrive Sedan. BMW Service Inclusive vám umožní práve to. Za jednorazovú platbu dostanete zahrnuté všetky servisné služby a úkony údržby pre vami vybrané obdobie.

BMW Service Inclusive žena pred budovou predajcu BMW

BMW Service Inclusive.

Uvoľnite sa a koncentrujte sa na to ozaj dôležité – užívanie si športovej jazdy s vaším BMW M5 CS, BMW M5 Competition, BMW M5 alebo BMW M550i xDrive Sedan. BMW Service Inclusive vám to umožní. V jednorazovej platbe máte zahrnuté všetky služby a údržbu na obdobie podľa vášho vlastného výberu.
Zistiť viac
BMW Teleservices žena sa pozerá na svoj smartfón a otvára dvere svojho BMW

BMW Teleservices.

Inovatívne služby Teleservices od BMW ConnectedDrive pre váš M automobil BMW radu 5 Sedan vám pomôžu zbaviť sa starostí: Keď je nutná údržba, alebo keď sa objaví porucha, poskytnú vášmu vybranému BMW servisnému partnerovi všetky relevantné údaje vozidla. Váš servisný partner vás následne bude kontaktovať a dohodne si s vami termín. Takto sa môžete spoľahnúť na rýchly a jednoduchý servis bez toho, aby ste na všetko museli myslieť sami. Jediná požiadavka: Váš M automobil BMW radu 5 Sedan musí byť zaregistrovaný online na BMW ConnectedDrive portáli a musíte mať zvoleného servisného partnera. Objavte hneď teraz spôsoby, akými môžu BMW Teleservices vniesť viac komfortu do vášho života.
Zistiť viac
BMW Roadside Assistance Žena pred BMW

BMW Roadside Assistance.

Bezplatná asistenčná služba BMW Roadside Assistance je k dispozícii pre všetkých BMW vodičov nonstop, 365 dní v roku. Stačí jediný telefonát a naši odborníci vám pomôžu buď po telefóne, alebo aj priamo na mieste, ak si to situácia vyžiada.
Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO2.

BMW M5 CS:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): -
Emisie COv g/km (kombinované, WLTP): -

BMW M5 Competition:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 11,1–11,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované, WLTP): 253–259

BMW M5:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 11,1–11,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované, WLTP): 253–259

BMW M550i xDrive Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 10,3–11,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované, WLTP): 235–251

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac