Len čo prvýkrát uvidíte BMW radu 1 3-dverové, zapamätáte si ho navždy. Tento markantný kompaktný model charakterizuje oduševnená elegancia a športový duch v jeho dynamickom dizajne. Jeho výkonné motory sa postarajú o nezabudnuteľne emotívne zážitky, od svižných a efektívnych benzínových aj naftových 3-valcov BMW TwinPower Turbo, cez 4-valcové agregáty BMW TwinPower Turbo až po vrcholný radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo v BMW M140i.

Ktorýkoľvek motor si vyberiete, vždy máte záruku, že daná pohonná jednotka nepozná konkurenta v kompaktnom segmente. Do výraznej miery za to vďačia technológiám BMW EfficientDynamics, vrátane funkcie Auto Start Stop, Indikátora zmeny prevodu a Rekuperácie brzdnej energie.

Tie isté motory sú použité aj v BMW radu 1 5-dverovom, ktoré je vďaka svojmu ergonomického interiéru s nespočtom odkladacích možností a flexibilným batožinovým priestorom tou ideálnou voľbou pre každodenné použitie. Manuálna 6-stupňová prevodovka alebo 8-stupňová prevodovka Steptronic sú zárukou senzačnej agility. Vďaka množstvu atraktívnych modelových verzií a exkluzívnych edícií môže byť BMW radu 1 skutočne osobné. Inteligentné systémy komunikácie a zábavy od BMW ConnectedDrive ho premenia na dokonalé rozhranie medzi individuálnou mobilitou a každodennými aktivitami. A obohatia vás na ceste k dosahovaniu nových cieľov.

S génmi M: Benzínový motor BMW M Performance TwinPower Turbo v BMW M140i 3-dverovom aj 5-dverovom je skutočne pozoruhodný: Radový 6-valec produkuje výkon 250 kW (340 k) a krútiaci moment 500 Nm pri prekvapujúco nízkej spotrebe aj emisiách CO2. S priemerom 7,1 l/100 km a 163 g/km je BMW M140i s osemstupňovou prevodovkou Steptronic najhospodárnejším motorom vo svojom konkurenčnom poli. Neodolateľnú dynamiku BMW M Performance automobilu umocňuje aj množstvo nápadných detailov na exteriéri a v interiéri. V skratke, tieto vozidlá poskytujú vzrušujúcu kombináciu čistej dynamiky, komfortu a každodennej využiteľnosti.

Či už hľadáte nové alebo jazdené vozidlo BMW radu 1, tu nájdete všetky informácie, testy a ponuky financovania aj poistenia aktuálnych modelov BMW radu 1 – a samozrejme aj predajcov pre vašu skúšobnú jazdu.

Zistiť viac