BMW radu 1 F40 metalíza Misano Blue, predný pohľad jazdný
M135i xDrive Hatch
Shop The Look
Cena26.600 €
Spotreba paliva, kombinovaná (WLTP)8,0–6,8 l/100 km
Motor a typ palivaBenzínNafta

THE 1

BMW RADU 1.

Cena26.600 €
Spotreba paliva, kombinovaná (WLTP)8,0–6,8 l/100 km
Motor a typ palivaBenzínNafta

BMW radu 1 prišlo s cieľom priťahovať obdivné pohľady. Jeho ambície pramenia z vynikajúceho dizajnu a progresívneho štylistického jazyka, ktoré ho vyčleňujú z davu hneď v prvom okamihu. To isté platí pre jeho interiér s modernou atmosférou, ktorá inšpiruje prémiovou kvalitou a otvorenosťou. Efektívne motory, pohon predných kolies, prvýkrát aplikovaný v tomto BMW radu 1 a špičkové technológie podvozka zaručia jazdné zážitky plné dynamiky a agility, zatiaľ čo inovatívne technológie a asistenčné systémy vodiča sa postarajú o to, aby ste dorazili do cieľa vždy bezpečne a komfortne.

Zistiť viac

ODPORÚČANÉ KONFIGURÁCIE PRE BMW RADU 1.

118i Hatch

Advantage

120i Hatch

Sport Line

M135i xDrive Hatch

Edition ColorVision

ŠPORTOVÝ DIZAJN EXTERIÉRU A INTERIÉRU BMW RADU 1.

Autorita, ktorú ihneď spoznáte: BMW radu 1 zanechá dojem svojím dizajnom navonok aj vnútri. Zaujme hneď v prvej chvíli dynamickými prednými partiami s veľkými obličkami a širokým predným nástavcom. Čisto definované kontúry sa tiahnu paralelne so splývajúcou líniou strechy až k zadnej časti. Prémiový charakter BMW radu 1 pokračuje aj do interiéru. Tu si môže posádka vychutnať veľkoryso dimenzovanú atmosféru príjemného priestoru. Kokpit upúta pozornosť ergonomicky optimalizovanými prvkami výbavy a systematickou orientáciou na vodiča.

Zistiť viac

DIZAJN.

Vysoko kvalitné prvky výbavy pre exteriér a interiér BMW radu 1.

Preskúmajte možnosti športového dizajnu BMW radu 1 vo verzii Sport Line. S vysoko kvalitnými prvkami výbavy pre exteriér aj interiér si môžete vozidlo vytvoriť tak, aby presne vyhovovalo vášmu vkusu a osobným preferenciám.

BMW radu 1 F40 Model Sport Line v metalíze Mineral White, bočný záber jazdný
BMW radu 1 F40 obličky

Obličky.

Charakteristická BMW dvojitá mriežka chladiča je navrhnutá ako spojený prvok a obsahuje lesklý chrómový rám a vertikálne lišty vo vysokolesklom čiernom vyhotovení. Ako centrálny štylistický prvok zvýrazňuje estetiku a majestátnosť vozidla pri pohľade na jeho prednú časť.
 BMW radu 1 F40 Model Sport Line a čierne kryty vonkajších zrkadiel

Čierne kryty vonkajších zrkadiel.

Namiesto farby karosérie sú kryty vonkajších zrkadiel lakované vysokolesklou čiernou farbou. Vizuálne zvýrazňujú športový charakter vozidla a dodávajú mu nápadne individuálny vzhľad.
BMW radu 1 F40 Model Sport Line a M Shadow Line

M Shadow Line.

M Shadow Line je súbor množstva prvkov výbavy vo vysokolesklom čiernom spracovaní. Tento balík obsahuje kryty pontónov dverí, lemovanie a vodiace lišty okien, B-stĺpiky, ako aj rámy vonkajších spätných zrkadiel, základne zrkadiel a lišty zrkadiel.
Koncovka výfuku BMW radu 1 F40 Model Sport Line

Koncovka výfuku.

Koncovka výfuku s priemerom 90 mm (pri 3-valcových motoroch vľavo, pri 4-valcových vľavo aj vpravo) je vizuálnym zvýraznením športového charakteru vozidla.
Kokpit BMW radu 1 F40 Model Sport Line a športový volant s high-tech plastom

Športový volant s high-tech plastom.

Čierny športový volant s high-tech plastom a troma ramenami má galvanizované zdobenie. Hrubý veniec a tvarované opierky na palce zaručia výnimočne pevné a príjemné uchopenie.

BMW radu 1 F40 Model Sport Line Interiérové lišty Illuminated Berlin

Interiérové lišty Illuminated Berlin.

Interiérové lišty Illuminated Berlin so zvýraznením High Matt na prístrojovej doske a obložení dverí dodávajú interiéru progresívnu atmosféru s vysokou hodnotou. Trblietavý vzor diskrétne podsvietených líšt vytvára atraktívnu a príjemnú atmosféru vo vozidle.
BMW radu 1 F40 Model Sport Line a panoramatická sklenená strecha

Panoramatická sklenená strecha.

Keď je panoramatická sklenená strecha otvorená, interiér sa napĺňa čerstvým vzduchom. Keď je zatvorená, zalieva kabínu denným svetlom pre príjemnú atmosféru. Otvára a zatvára sa plne automaticky na povel tlačidla, ako aj kľúčom od vozidla a je vybavená funkciou nadvihnutia, odsunutia, slnečnou roletou a veterným deflektorom.

NOVÉ BMW RADU 1 EDITION COLOR VISION.

Edition ColorVision ponúka okrem iného tieto prvky:

 • M Sport balík s M volantom s high-tech plastom
 • Vysoko kvalitné laky karosérie
 • 18-palcové disky z ľahkej zliatiny s dizajnom edície
BMW radu 1 F40 Edition ColorVision
Predný dizajn BMW radu 1 F40 Edition ColorVision

Predný dizajn.

BMW obličky typicky spočívajú medzi ikonickými BMW prednými svetlometmi s ich sebaistým štýlom, čo dodáva prednej časti pozoruhodne moderný a agilný dizajn.

Zadný dizajn BMW radu 1 F40 Edition ColorVision

Zadný dizajn.

Zadná časť BMW radu 1 tvorí špecificky športové uzavretie dizajnu exteriéru. Výrazná línia bokov podčiarkuje široký a pevný postoj na ceste.    

18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Bicolour BMW radu 1 F40 Edition ColorVision

18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Bicolour.

Svojím exkluzívnym dvojfarebným dizajnom štýlové 18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Y-spoke style 553 M Bicolour dodávajú modelom BMW radu 1 Edition ColorVision výnimočne dynamický zjav.

M Sport sedadlá s dizajnom edície BMW radu 1 F40 Edition ColorVision

M Sport sedadlá s dizajnom edície.

Luxusnými materiálmi a dvojfarebným dizajnom prinášajú M Sport sedadlá v koži Dakota Black/Magma Red alebo Dakota Black/Ivory White svoj vlastný autentický športový charakter. Logá „Edition“ vyšité na opierkach hlavy zvýrazňujú exkluzivitu a vysokú kvalitu spracovania.

Pre edíciu špecifické koberčeky BMW radu 1 F40 Edition ColorVision

Pre edíciu špecifické koberčeky.

Atraktívna estetika a vysoká kvalita BMW radu 1 Edition ColorVision je zjavná z každého najmenšieho detailu. Pre edíciu špecifické koberčeky s lemovaním z luxusnej syntetickej kože v čiernej farbe potvrdzujú tento prístup.

Exkluzívne prahové lišty BMW radu 1 F40 Edition ColorVision

Exkluzívne prahové lišty.

Už pri nastupovaní sa prejaví exkluzívne zameranie BMW radu 1 Edition ColorVision. Tento efekt vytvoria prahové lišty s integrovaným logom Edition s fluorescenčným efektom pri dopade svetla.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

Pohon, podvozok a M Sport riadenie BMW radu 1.

Či už ide o prudkú akceleráciu, agilný handling alebo bezpečné jazdné vlastnosti, BMW radu 1 premení každú jazdu na zážitok, vďaka efektívnemu motoru a súboru dynamických komponentov pohonu a podvozka. Preskúmajte vybrané prvky jazdnej dynamiky a vytvorte si svoje BMW radu 1 na mieru.

BMW radu 1 F40 M Sport riadenie

M Sport riadenie.

M Sport riadenie so systémom Servotronic sa postará o priame a agilné reakcie na pokyny volantom pri optimálnej námahe potrebnej na jeho ovládanie. Vaše vozidlo vďaka tomu reaguje presnejšie a poskytuje obzvlášť dynamický pocit z riadenia, predovšetkým na kľukatých cestách.
BMW radu 1 F40 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

Prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport ponúka mimoriadne dynamické radenie. V automatickom aj manuálnom režime, voliacou pákou aj pádlami na volante – vždy máte na výber nielen dynamickú, ale aj pohodovú a komfortnú jazdu. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M sa radenie prispôsobí maximalizácii jazdných výkonov.
Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive v BMW radu 1 F40

BMW xDrive.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive plynulo a variabilne rozdeľuje hnaciu silu motora medzi prednú a zadnú nápravu, pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnosť v každej situácii. Elektronicky riadené prerozdeľovanie pohonu dokáže už v zárodku eliminovať nedotáčavosť alebo pretáčavosť a zlepšiť tak agilitu aj stabilitu.
BMW radu 1 F40 a Adaptívny podvozok

Adaptívny podvozok.

Adaptívny podvozok umožňuje prispôsobovať charakteristiku tlmenia jazdnej situácii a kombinuje komfort aj dynamiku jazdy pri maximálnej možnej bezpečnosti. Ovládač režimu jazdy vám umožní aktivovať štandardný režim COMFORT alebo režim SPORT.
BMW radu 1 F40 metalíza Misano Blue, bočný pohľad na parkovisku

ASISTENCIA VODIČA A KONEKTIVITA.

Inteligentné technológie a asistenčné systémy vodiča v BMW radu 1.

Nechajte vojsť vozidlo na parkovacie miesto samé alebo sa opýtajte inteligentného hlasového asistenta na najbližšiu čerpaciu stanicu. BMW radu 1 vám ponúka množstvo užitočných funkcií, digitálnych služieb a asistenčných systémov vodiča – pre maximálny komfort a bezpečnosť.

BMW radu 1 F40 iDrive displej a asistenčný systém Driving Assistant

Driving Assistant.

Balík bezpečnostnej výbavy Driving Assistant obsahuje kamerové kolízne varovanie s funkciou brzdenia, Speed Limit Assist, vrátane Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania a náhľadom, ako aj Varovný systém opustenia jazdného pruhu. K tomu sa pridávajú radarové systémy: Zadný varovný systém pred premávkou zboku, Varovný systém zmeny jazdného pruhu a Zadný predkolízny systém.
BMW radu 1 F40 a praktický pomocník Parkovací asistent

Parkovací asistent.

Parkovací asistent zjednodušuje parkovanie. Cúvacia kamera poskytne lepší pohľad na oblasť za vozidlom. Funkcia Active PDC zvýši ochranu pred poškodením vozidla pri parkovaní. Parkovací asistent zaparkuje vozidlo automaticky, na pozdĺžne aj priečne parkovacie miesta a dokáže tiež vyviezť vozidlo z pozdĺžneho parkovacieho miesta. Asistent cúvania pomáha vodičovi pri jazde na spiatočku, napríklad v úzkych priestoroch.
BMW 1 F40, BMW Head-Up displej

BMW Head-Up displej.

Veľký, plnofarebný BMW Head-Up displej premieta pre jazdu relevantné informácie priamo do zorného poľa vodiča, čo mu umožní lepšie sa sústrediť na riadenie vozidla. Zobrazí informácie ako aktuálnu rýchlosť jazdy, navigačné pokyny, údaje od systému Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania, ako aj zoznamy položiek telefónneho adresára či zábavného systému, v závislosti od stupňa vybavenia.
BMW Live Cockpit Professional, kombinácia displejov v BMW radu 1 F40

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje dve vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky, vrátane 10,25-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 10,25-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa riadi aj pomocou ovládača iDrive Touch Controller.
Inteligentný systém hlasového ovládania BMW Intelligent Personal Assistant v BMW radu 1 F40

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hey BMW, I'm hungry." Váš BMW Intelligent Personal Assistant nájde najbližšiu reštauráciu a okamžite k nej naplánuje trasu. Dokáže však toho ešte oveľa viac. BMW Intelligent Personal Assistant vám pomôže aj s funkciami vozidla. A prehľadne vysvetlí užitočné prvky. Pomôže vám jednoducho a intuitívne ovládať vaše BMW.

BMW Remote Software Upgrade v BMW radu 1 F40

Remote Software Upgrade.

Takto sa vaše BMW udržiava v aktuálnom stave. Aktualizácie Remote Software Upgrade sa dajú stiahnuť cez aplikáciu My BMW alebo vo vozidle a potom nainštalovať.

BMW radu 1 a Integrácia smartfónu

Integrácia smartfónu.

Prečo by ste sa mali vzdať funkcií svojho smartfónu vo vašom BMW, keď ich tam môžete využívať ako zvyčajne?  Integrácia smartfónu bezdrôtovo prepojí vaše vozidlo s vaším smartfónom cez Apple CarPlay alebo Android Auto. Vďaka tomu môžete komfortne využívať známe funkcie a rozličné aplikácie priamo na displeji vozidla.

BMW radu 1 (F40) Digital Key

BMW Digital Key.

BMW Digital Key premení váš kompatibilný smartfón na kľúč od vozidla. Pre odomknutie stačí pridržať smartfón pri kľučke a pred štartom vozidla ho položiť do priehradky na smartfón. Navyše môžete poslať Digital Key až piatim ďalším osobám, vrátane možnosti obmedzenia maximálnej rýchlosti, čo je ideálne pre vodičov začiatočníkov.

 

*BMW Digital Key je kompatibilný iba s vybranými smartfónmi. Zoznam kompatibilných smartfónov nájdete na bmw.com/digitalkey. Pre využitie BMW Digital Key je potrebná výbava Teleservices.

MODELY A VÝBAVA

Silné individuálne modelové verzie BMW radu 1.

Model Sport Line.

 • 17-palcové disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 549; k dispozícii sú aj ďalšie kolesá
 • M Shadow Line
 • Športové predné sedadlá s čalúnením kombináciou látka Anthracite/Sensatec so zvýraznením Grey, doplnkovo so zvýraznením Orange; k dispozícii sú aj ďalšie čalúnenia
 • Športový volant s high-tech plastom
M Shadow Line

Model M Sport.

 • 17-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 550 M Bicolour; k dispozícii sú aj ďalšie kolesá
 • M Sport podvozok s M Sport riadením; k dispozícii sú aj ďalšie podvozky
 • Športové predné sedadlá s čalúnením kombináciou látka Trigon/Sensatec Black; k dispozícii sú aj ďalšie čalúnenia
 • M volant s high-tech plastom
BMW radu 1 F40 Model M Sport v metalíze Melbourne Red, bočný pohľad

Model Advantage.

 • 16-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny Star-spoke style 517 (len pre 116i/116d)
 • Systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia
 • Parkovacie senzory (PDC)
 • Balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov
BMW radu 1 F40 Model Advantage Black bočný pohľad
 • Model Sport Line.
 • Model M Sport.
 • Model Advantage.

BMW RADU 1 – MODEL 128ti.

Dizajn a jazdná dynamika BMW radu 1 – modelu 128ti.

Vďaka nápadnému vzhľadu a technickým detailom je BMW 128ti mimoriadne športovým zástupcom svojho modelového radu. S expresívnymi modelovo špecifickými dizajnovými prvkami je dokonalo zladený benzínový motor BMW TwinPower Turbo a uzávierka diferenciálu na prednej náprave garantuje jazdnú dynamiku najvyššieho štandardu.

BMW radu 1 128ti F40, Prahové nástavce so samolepkou „ti“

Prahové nástavce so samolepkou „ti“.

Bočné prahové nástavce s červeným akcentom a samolepkou „ti“ umelecky zvýrazňujú športový vzhľad vozidla.
BMW radu 1 F40 128ti 18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Y-spoke style 553 M Bicolour s vysokovýkonnými pneumatikami

18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Y-spoke style 553 M Bicolour s vysokovýkonnými pneumatikami

18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Y-spoke style 553 M Bicolour Orbit Grey, leštené, 8J x 18, pneumatiky 225/40 R18.

BMW radu 1 128ti F40 Prvky interiérového dizajnu

Prvky interiérového dizajnu.

Interiér má nápadnú športovo elegantnú atmosféru vďaka dizajnovým prvkom špecifickým pre 128ti. Postarajú sa o ňu detaily ako napríklad M volant s high-tech plastom a červeným kontrastným prešívaním, exkluzívne športové sedadlá s červeným zvýraznením, koberčeky s červeným lemovaním a logo „ti“ vyšité na stredovej lakťovej opierke.

BMW radu 1 F40 128ti 100 % sDrive a samosvorný diferenciál.

100 % sDrive a samosvorný diferenciál.

Samosvorný diferenciál, ktorý má BMW 128ti v štandardnej výbave, zlepšuje trakciu a jazdnú stabilitu vozidla pri akcelerácii zo zákrut, v rýchlych oblúkoch aj na rozličných povrchoch tým, že prispôsobuje distribúciu pohonu medzi predné kolesá aktuálnej situácii. Výsledkom sú sebaisté a dynamické jazdné vlastnosti.
BMW radu 1 F40 128ti Motor 128ti

Motor BMW 128ti.

Kompaktný atlét, ktorý prináša čistú radosť z jazdy: 4-valcový benzínový motor TwinPower Turbo v BMW 128ti je mimoriadne výkonný, pretože je vybavený novými piestami, väčším turbodúchadlom, optimalizovaným vedením nasávaného vzduchu a klapkovým výfukovým systémom.
BMW radu 1 128ti F40 M Sport podvozok

M Sport podvozok.

M Sport podvozok znižuje vozidlo približne o 10 mm. Je vybavený pružinami s nižším zdvihom a tvrdšími tlmičmi aj stabilizátormi, špecifickými pre 128ti. Výsledkom sú priamejšie reakcie podvozka, vhodné pre mimoriadne dynamickú jazdu.
BMW radu 1 128ti F40 riadenie

Riadenie.

Riadenie so špecifickým nastavením pre 128ti garantuje priame a agilné reakcie. Vozidlo vďaka tomu reaguje presnejšie a poskytuje obzvlášť dynamický pocit z riadenia, predovšetkým na kľukatých cestách.

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW RADU 1.

BMW 128ti.

Výkon v kW (k):

195 (265)

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek:

6,1

Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná):

7,4–6,8

Emisie CO₂ v g/km (kombinované):

170–156

BMW radu 1 F40 metalíza Misano Blue, zadobočný pohľad jazdný

CENY A FINANCOVANIE PRE BMW RADU 1.

BMW FINANCIAL SERVICES PRE BMW RADU 1.

BMW radu 1 F40 metalíza Misano Blue, predobočný pohľad parkovanie pri ceste a žena

Na mieru šité produkty financovania od BMW Financial Services vás privedú do cieľa rýchlo a flexibilne. Či už úver alebo lízing, každá z našich ponúk je individuálne prispôsobená vašim potrebám a želaniam. Zistite viac o atraktívnych možnostiach úveru alebo o výhodných ponukách lízingu pre vaše BMW radu 1.

BMW SERVICES.

Pracovník BMW si podáva ruku so zákazníkom
BMW Services sa postarajú o maximálne bezstarostný charakter vašej jazdy:
 
 • BMW Service Inclusive vám poskytne 100-percentnú transparentnosť so službami ako kontrola vozidla či výmena mikrofiltra alebo brzdovej kvapaliny, za fixnú cenu
 • Funkcia Teleservices od BMW ConnectedDrive poskytne vášmu BMW servisnému partnerovi všetky relevantné informácie o vozidle pri nutnosti servisu
 • BMW pomoc pri poruche a nehode máte k dispozícii bezplatne a nonstop, 365 dní v roku

 

Pracovník BMW radí zákazníčke

MÁTE ZÁUJEM O OSOBNÚ KONZULTÁCIU?

Ak máte otázky, požadujete ďalšie informácie, alebo si prajete špecifické ponuky na BMW radu 1, prosím kontaktujte BMW partnera vo vašej oblasti. Náš odborný BMW servisný personál vám ochotne poskytne individuálne poradenstvo telefonicky, ale aj priamo na mieste.

Spotreba paliva a emisie CO2.

BMW M135i xDrive:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 7,4–8,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované, WLTP): 167–180

BMW 128ti:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 6,8–7,4
Emisie CO2 v g/km (kombinované, WLTP): 156–170

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO2.

 • BMW M135i xDrive:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,0–7,4
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 180–167

  BMW 128ti:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,4–6,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 170–156

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.