PRAKTICKÉ ASISTENČNE SYSTÉMY. NA VAŠE CESTY.

  Bezpečnosť a komfort v BMW radu 3 Gran Turismo.

  Pohodlné asistenčné systémy, rozsiahle bezpečnostné funkcie: vaše BMW vás ochráni a pomôže vám vždy, keď je to možné.

  Zistiť viac

  BEZDOTYKOVÉ OTVÁRANIE A ZATVÁRANIE VEKA KUFRA.

  Funkcia komfortný vstup poskytuje viac pohodlia vďaka bezdotykovému otváraniu a zatváraniu veka kufra: Ak máte plné ruky, stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom, veko sa otvorí a vy môžete batožinu jednoducho naložiť.
  Senzory na detekciu osôb a pohybu nôh sú umiestnené v rôznej výške v zadnom nárazníku.
  Tento inovatívny prvok výbavy od BMW ConnectedDrive poskytuje zvýšený komfort pri nakladaní do batožinového priestoru vozidla. Je však chránený proti neoprávnenému otvoreniu kufra a nereaguje, ak osoba, ktorá sa ho pokúša otvoriť, nemá pri sebe kľúč.

  SYSTÉM HARMAN KARDON SURROUND SOUND.

  Systém Harman Kardon Surround Sound ponúka hudobný zážitok, ktorý môže konkurovať akejkoľvek koncertnej sále. Digitálny zosilňovač s výkonom 600 W a individuálnou ekvalizáciou je zárukou špičkového zvuku.
  Celkovo 16 navzájom dôkladne zladených reproduktorov (sedem výškových, sedem stredových a dva centrálne hĺbkové) dáva základ nevšednej interiérovej akustike, zatiaľ čo hliníkové nápisy „harman/kardon“ z vnútornej strany spätných zrkadiel pridávajú aj vizuálnu rovinu zážitku.

  ADAPTÍVNE PREDNÉ SVETLOMETY.

  Adaptívne predné svetlomety s technológiou Bi-Xenon, variabilnou distribúciou pre diaľnicu a mesto a BMW Selective Beam (funkcia diaľkových svetiel proti oslneniu) optimálne osvetľujú vozovku pred vami.
  Pohyblivé svetlomety pri natočení volantu umožňujú vodičovi vidieť priamo do zákruty. Viditeľnosť na malú vzdialenosť sa pri aktivácii smeroviek alebo pri otočení volantu zlepšuje zapnutím odbočovacích svetiel, ktoré sú zahrnuté v balíku výbavy – dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne svetlomety zaručujú optimálne osvetlenie v každej situácii na ceste a výrazne zvyšujú aktívnu bezpečnosť.
  BMW Selective Beam (funkcia diaľkových svetiel proti oslneniu) automaticky reguluje diaľkové svetlá v závislosti od okolitého osvetlenia a dopravnej situácie, čím zaručí vynikajúcu viditeľnosť pri nočnej jazde. Systém monitoruje prítomnosť iných vozidiel v dosahu a prispôsobuje diaľkové svetlá tak, aby neoslnili ostatných účastníkov cestnej premávky. Akcentové svetlá a charakteristické svetelné LED prstence zároveň na prvý pohľad identifikujú vozidlo ako BMW.

  PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

  Minimalizujte riziko nehody.

  Balík inteligentných bezpečnostných opatrení v BMW radu 3 Gran Turismo pomáha minimalizovať riziko nehody a dodáva vám pocit istoty a ochrany za každých okolností.
  Extrémne pevné veľkoobjemové priečne výstuhy a inteligentné využitie vysokopevnostných druhov ocele a ultrapevných multifázových druhov ocele poskytne maximálnu ochranu v priestore kabíny pri zachovaní nízkej hmotnosti. Energia nárazu sa presmeruje do iných oblastí karosérie mimo priestoru pre posádku, napríklad do podlahy, bočného rámu, deliacej priečky či strechy, a absorbuje sa v deformačných zónach vpredu aj vzadu. V prípade bočného nárazu sa o ochranu postarajú zosilnené štruktúry v B-stĺpikoch a prahoch, pevné výstuhy proti nárazu vo dverách a robustné priečne výstuhy v oblasti pod sedadlami.

  Predná časť BMW radu 3 Gran Turismo chráni chodcov viacerými spôsobmi. Medzi nárazníkom a jeho krytom je umiestnený tlmič, ktorý pri kolízii znižuje riziko zranenia nôh. Navyše, kapota je vybavená deformačnými prvkami, ktoré tlmia energiu nárazu.