VÄČŠÍ EFEKT. MENŠIA NÁMAHA.

Inteligentný manažment energie.

VÄČŠÍ EFEKT. MENŠIA NÁMAHA.

Inteligentný manažment energie.

Každé BMW obsahuje technológie BMW EfficientDynamics, napríklad funkciu Auto Start Stop alebo Elektrický posilňovač riadenia, vo svojej štandardnej výbave. O ich optimálnu spoluprácu sa stará inteligentný manažment energie, pre zaručenie udržateľnej mobility zajtrajška už dnes.

VÄČŠÍ EFEKT. MENŠIA NÁMAHA.Inteligentný manažment energie.

Každé BMW obsahuje technológie BMW EfficientDynamics, napríklad funkciu Auto Start Stop alebo Elektrický posilňovač riadenia, vo svojej štandardnej výbave. O ich optimálnu spoluprácu sa stará inteligentný manažment energie, pre zaručenie udržateľnej mobility zajtrajška už dnes.

REŽIM ECO PRO.

Sústreďte sa na radosť z jazdy. Maximálna hospodárnosť je k dispozícii po stlačení jediného tlačidla. Režim ECO PRO umožňuje znížiť spotrebu až o 20 %. Ďalších približne 5 % možno ušetriť s využitím ďalších funkcií. Celkovú úsporu zobrazuje palubný počítač v podobe bonusového dojazdu v kilometroch. Vďaka tomu vidíte, o koľko kilometrov navyše dokážete prejsť.

REKUPERÁCIA BRZDNEJ ENERGIE.

Len čo stlačíte brzdový pedál, začne sa výroba elektrickej energie. Dochádza k rekuperácii cennej kinetickej energie. Systém rekuperácie brzdnej energie vytvorenú elektrinu ukladá do batérie namiesto toho, aby zostala nevyužitá. Vďaka tomu je potrebné menšie množstvo energie z motora na dobíjanie batérie, čo znižuje spotrebu a emisie.

ELEKTRICKÝ POSILŇOVAČ RIADENIA.

Bežné posilňovače riadenia pracujú na princípe hydrauliky. Je to systém, ktorý je neustále v činnosti, dokonca aj vtedy, keď vodič vôbec nepohybuje volantom. A to stojí energiu. V prípade elektrického posilňovača riadenia je hydraulický systém nahradený elektrickým motorom, ktorý sa aktivuje len vtedy, keď vodič naozaj pohybuje volantom. Na rovinkách alebo v dlhých zákrutách so stálym polomerom je systém neaktívny a nespotrebováva žiadnu energiu. Výsledkom je zníženie spotreby energie, a pritom zachovanie maximálnej radosti z jazdy takej typickej pre vozidlá BMW.

BONUSOVÝ DOJAZD.

Režim ECO PRO zameraný na minimalizáciu spotreby paliva zabezpečí zmenu, reakcie motora na akcelerátor aj úpravu činnosti prevodovky a systémov kúrenia a klimatizácie. Odporúčania režimu ECO PRO pomôžu vodičovi zlepšiť hospodárnosť jazdného štýlu. Ukazovateľ bonusového dojazdu okrem toho vodiča informuje o tom, o koľko kilometrov predĺžil dojazd zásluhou aktivácie režimu ECO PRO.

TECHNOLÓGIE ŠETRIACE ENERGIU PRE RADOSŤ Z HOSPODÁRNEJ JAZDY.

Rôzne situácie si vyžadujú rôzne prístupy. Technológie šetrenia energie, napríklad indikátor zmeny prevodu alebo funkcia Auto Start Stop, pomáhajú vodičovi efektívnejšie ovládať vozidlo v rôznych situáciách, a tým jazdiť hospodárnejšie.

 • Indikátor zmeny prevodu

  Kľúčom k úspornej jazde je správny okamih radenia. Vozidlo v každom okamihu vypočítava najefektívnejší okamih radenia zodpovedajúci aktuálnej jazdnej situácii a otáčkam motora. Vodiča o ňom upovedomí na Info displeji.

  Systém tiež rozozná prudké zrýchlenie a následne odporučí preradiť neskôr, až keď je opäť vhodné znížiť otáčky motora na úsporné. Porovnávacie testy ukázali, že vozidlá s Indikátorom zmeny prevodu majú približne o 4 % nižšiu spotrebu.

 • Funkcia Auto Start Stop

  Šetrite palivo efektívne: Funkcia Auto Start Stop sa postará o to, aby sa palivo spotrebúvalo len vtedy, keď je vozidlo v pohybe. Keď sa vozidlo na chvíľu zastaví, napríklad na semafore alebo v hustej premávke, funkcia Auto Start Stop šetrí palivo tým, že vypne motor. Keď vodič stlačí spojku (manuálna prevodovka) alebo uvoľní brzdu (prevodovka Steptronic), motor sa opäť v zlomku sekundy automaticky naštartuje.

 • Funkcia Plachtenie

  Vždy, keď vodič zloží nohu z akcelerátora, nezačne však brzdiť, funkcia Plachtenie (súčasť ECO PRO režimu) vo vozidlách s automatickou prevodovkou odpojí motor od pohonného reťazca. Vozidlo sa následne pohybuje svojou vlastnou zotrvačnosťou, pričom ho nebrzdí motor, ktorý vtedy pracuje iba na voľnobežných otáčkach, čiže s minimálnou spotrebou aj emisiami.

 • Asistent predvídania trasy

  Asistent predvídania trasy je funkcia, obsiahnutá v ECO PRO režime, ktorá pomáha mimoriadne efektívnym spôsobom optimalizovať jazdu. V kombinácii s navigačným systémom Professional rozoznáva rýchlostné obmedzenia, cesty v obci, zákruty, kruhové objazdy, odbočky a výjazdy z diaľnice na zvolenej trase, na základe čoho vodičovi včas odporučí, aby prestal zrýchľovať.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Viac informácií o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových automobilov nájdete v smernici o spotrebe paliva a emisiách CO2 nových automobilov, dostupnej bezplatne u každého predajcu a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH na adrese Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.