BMW xDrive

BLATO. PRIRODZENÉ LÁKADLO PRE xDRIVE.

Inteligentný pohon všetkých kolies,
pre celú paletu BMW. Radosť krát štyri.

Počasie a podmienky na ceste sa dokážu zmeniť behom okamihu. Každá dažďová kvapka, každá snehová vločka a každá kaluž sú však pozvánkou na ULTIMATÍVNE JAZDNÉ ZÁŽITKY. S pomocou BMW xDrive zažijete maximálnu radosť s pohonom všetkých kolies, ktorý reaguje tak rýchlo, ako rýchlo sa menia podmienky.

Ste v pokušení? Tak sa vydajte na skúšobnú jazdu s vami zvoleným modelom BMW xDrive, ktorý vám predvedie špičkové jazdné vlastnosti na každom povrchu.

Zistiť viac
BLATO. PRIRODZENÉ LÁKADLO PRE xDRIVE.Inteligentný pohon všetkých kolies, <br>pre celú paletu BMW. Radosť krát štyri.

xDRIVE VTEDY, KEĎ CHCETE.

Zabudnite na počasie

Prenos sily tam, kde má maximálny efekt – na cestu. Bez ohľadu na povrch vám inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive dá do rúk vždy maximálnu kontrolu. Silu motora rozdeľuje na nápravy tak, aby mali vždy maximálnu trakciu. Na ľade, snehu, v ostrých zákrutách aj pri rozjazde do klzkého stúpania sa na cestu dostane vždy optimálne množstvo pohonu. xDrive je k dispozícii pre celú paletu BMW.

xDRIVE – INTELIGENTNÝ POHON 4x4.

Zvýšená bezpečnosť

Zvýšená bezpečnosť.

Inteligentný stály pohon všetkých kolies BMW xDrive poskytuje viac trakcie, smerovej stability a bezpečnosti v náročných situáciách za dažďa, snehu a na blate.
Zistiť viac
Viac dynamiky

Viac dynamiky.

Vďaka integrácii s Dynamickou kontrolou stability (DSC) dokáže BMW xDrive už v prvopočiatku odhaliť tendencie k šmyku a v priebehu milisekúnd stabilizovať vozidlo. Dynamická kontrola trakcie (DTC) je dodatočnou funkciou DSC a umožňuje kontrolovaný preklz kolies v rámci definovaných limitov, pre zlepšenie trakcie v určitých situáciách a pre športovejší štýl jazdy.
Zistiť viac
Elektronicky riadená viaclamelová spojka

Elektronicky riadená viaclamelová spojka.

Umožňuje plynulo variabilné prerozdeľovanie pohonnej sily medzi prednú a zadnú nápravu s reakciami v priebehu pár milisekúnd. V extrémnych situáciách, napríklad keď sa predné kolesá dostanú na ľad, dokáže presmerovať všetok pohon iba na zadnú nápravu.
Zistiť viac
Predvídavé myslenie

Predvídavé myslenie.

Systém počas jazdy priebežne sleduje parametre ako napríklad uhol natočenia riadenia a rýchlosť otáčania kolies a analyzuje tieto údaje s cieľom stanoviť, či vozidlo dokáže správne reagovať na povely vodiča. Keď odhalí hrozbu nedotáčavosti, presmeruje viac pohonu na zadnú nápravu, pri riziku pretáčavosti naopak presunie viac pohonu dopredu – a to všetko v priebehu zlomku sekundy.
Zistiť viac