BMW CHARGING:
PRE NABITÝ ŽIVOT.

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O NABÍJANÍ VÁŠHO ELEKTRICKÉHO AUTOMOBILU BMW.

BMW X1 xDrive30e: Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP)[1][3][4]: 0,7–1,1; Emisie CO₂ v g/km (kombinované, WLTP)[1][3][4]: 16–24; Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP)[1][3][4]: 16,8–19,3; Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP)[1][2][3]: 71–85

Nabíjajte s pocitom pokoja na duši: kedykoľvek a kdekoľvek. Elektrické automobily a plug-in hybridy sú nositeľom nového typu mobility, efektívneho aj komfortného. Teraz môžete jazdiť bez problémov každý deň, ale aj na dlhšie trasy, vďaka flexibilným možnostiam nabíjania a inovatívnym nabíjacím technológiám. Buď rýchlo na cestách, alebo pohodlne doma. Nájdite riešenia nabíjania, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu životnému štýlu.

RIEŠENIA NABÍJANIA PRE VÁŠ ELEKTRICKÝ AUTOMOBIL.

BMW Charging verejné nabíjanie

VEREJNÉ NABÍJANIE.

Vďaka našim rozsiahlym možnostiam nabíjania vždy nájdete to správne nabíjacie riešenie vo vašej blízkosti, pre elektromobil aj plug-in-hybrid. V jednej z najväčších európskych nabíjacích sietí, ktorá neustále rastie. S počtom až 551,000 verejných nabíjacích bodov, kde si pohodlne môžete nabiť elektrické vozidlo.  

BMW Charging nabíjanie doma

NABÍJANIE DOMA.

Svoje elektrické auto alebo plug-in-hybrid nepochybne najkomfortnejšie nabijete u seba doma. Prakticky, vami zvolenou rýchlosťou, cez BMW Wallbox alebo BMW flexibilnú rýchlonabíjačku, z vysokonapäťovej alebo bežnej domácej zásuvky. Zistite viac o praktických riešeniach, ktoré BMW ponúka pre domáce nabíjanie elektrických automobilov.

TECHNOLÓGIE A PRODUKTY BMW CHARGING.

BMW Charging Trasy optimalizované pre nabíjanie
BMW Charging nabíjací kábel

Trasy optimalizované pre nabíjanie.

Dorazte do cieľa cesty vždy v pohode. Naplánujte si trasu optimalizovanú pre nabíjanie vášho elektrického vozidla a nachádzajte poľahky nabíjacie stanice pozdĺž trasy. Náš plánovač trasy vypočíta najrýchlejšie možnosti nabíjania vo vašej blízkosti po ceste. Buď priamo cez navigačný systém alebo cez aplikáciu My BMW.

Vaša nabíjacia výbava.

Pre nabíjanie elektrického auta toho nepotrebujete veľa. Kartu BMW Charging Card pre nabíjanie v sieti verejných nabíjacích staníc dostanete spolu s vaším BMW. A ak chcete, môžete si doma nechať nainštalovať wallbox. Alebo jednoducho budete nabíjať z domácej zásuvky.

BMW Charging BMW Wallbox
BMW Charging nabíjací kábel

BMW Wallbox Plus.

Nabíjajte svoje čisto elektrické alebo plug-in-hybridné BMW doma cez BMW Wallbox. S výkonom až do 22 kW. Je praktický, bezpečný a kompaktný. 

Rýchlonabíjací kábel (Mode 3) pre verejné nabíjanie.

Nabíjajte svoj plug-in-hybrid alebo elektromobil na verejných AC nabíjacích staniciach s nabíjacím káblom pre verejné nabíjanie (Mode 3). V závislosti od modelu môže byť už súčasťou štandardnej výbavy vášho vozidla BMW.

POZRITE SI NABÍJACIE STANICE PRE VÁŠ ELEKTRICKÝ AUTOMOBIL.

Zistiť viac

Časy nabíjania pre

Verejné nabíjanie

Vysokovýkonná nabíjacia stanica

Svoje vozidlo môžete nabíjať obzvlášť rýchlo na vysokovýkonnej nabíjacej stanici (napr. v sieti IONITY). Jednosmerný prúd (DC), dostupný na týchto staniciach, poskytuje podstatne vyššie nabíjacie výkony než striedavý prúd (AC), dostupný napríklad z domácej zásuvky. Preto sú vysokovýkonné nabíjacie stanice obzvlášť vhodné pre nabíjanie vtedy, keď cestujete. Na zobrazení uvidíte minimálny čas pre nabíjanie v rozsahu 10–80 % kapacity batérie pri maximálnom nabíjacom výkone vozidla. V rámci tohto rozsahu je nabíjanie najrýchlejšie a najviac šetrné k batérii. Pozrite sa na mapu a objavte všetky vysokovýkonné nabíjacie stanice v sieti BMW Charging. (Platí k dátumu 22. 3. 2023)

Rýchlonabíjacia stanica

Ak potrebujete operatívne nabiť vozidlo v meste alebo na cestách, správnou voľbou je rýchlonabíjacia stanica. Je to preto, lebo jednosmerný prúd (DC), dostupný na týchto staniciach, poskytuje vyššie nabíjacie výkony než striedavý prúd (AC), dostupný napríklad z domácej zásuvky. Preto sú rýchlonabíjacie stanice obzvlášť vhodné pre nabíjanie vtedy, keď cestujete. Na zobrazení uvidíte minimálny čas pre nabíjanie v rozsahu 10–80 % kapacity batérie pri nabíjacom výkone 50 kW. V rámci tohto rozsahu je nabíjanie najrýchlejšie a najviac šetrné k batérii. Pozrite sa na mapu a objavte všetky rýchlonabíjacie stanice v sieti BMW Charging. (Platí k dátumu 22. 3. 2023)

AC nabíjacia stanica

Verejné nabíjacie stanice so striedavým prúdom (AC) nájdete takmer všade. Obzvlášť vhodné sú pre pravidelné nabíjanie počas dlhších časových úsekov, napríklad cez noc, alebo kým ste v práci. Na zobrazení uvidíte minimálny čas pre nabíjanie v rozsahu 0–100 % kapacity batérie pri výkone 22 kW. Nabíjací výkon závisí od výbavy vo vozidle. Pozrite sa na mapu a objavte všetky nabíjacie stanice so striedavým prúdom v nabíjacej sieti BMW Charging. (Platí k dátumu 22. 3. 2023)

Nabíjanie doma

Wallbox/Flexibilná rýchlonabíjačka

Na domáce nabíjanie sa dá využiť wallbox alebo Flexibilná rýchlonabíjačka. V oboch prípadoch je to nabíjanie striedavým prúdom (AC). V závislosti od vozidla, doplnkovej výbavy a trhu poskytuje wallbox maximálny nabíjací výkon až do 22 kW, BMW flexibilná rýchlonabíjačka maximálne do 11 kW. Na zobrazení uvidíte minimálny čas pre nabíjanie v rozsahu 0–100 % kapacity batérie pri výkone 11 kW.

Nabíjací výkon závisí od stavu nabitia batérie, vonkajšej teploty, konkrétneho jazdného profilu a použitia dodatočných elektrických spotrebičov, ako aj od konkrétneho zvoleného vozidla. Uvedené časy nabíjania platia pre vonkajšiu teplotu 23° C po predošlej jazde a môžu sa líšiť v závislosti od správania používateľa.

 

Použite aplikáciu My BMW pre vyhľadanie nabíjacích staníc, ako aj na plánovanie, kontrolu a riadenie procesov nabíjania, tak doma ako aj počas cestovania. Pozrite si plný rozsah funkcií od aplikácie My BMW v demo verzii.

NABÍJANIE ELEKTRICKÉHO VOZIDLA: APLIKÁCIA MY BMW A SLUŽBY

VAŠE BMW PREVEZME PRÁCU ZA VÁS.

ČASY NABÍJANIA PRE ELEKTRICKÉ AUTOMOBILY.

Najrýchlejšou metódou je nabíjanie elektromobilu na vysokovýkonných nabíjacích staniciach. Vďaka vysokému nabíjaciemu výkonu ponúkajú tieto stanice veľmi krátky čas nabíjania. Napríklad BMW i5 sa musí nabíjať iba 10 minút, aby získalo dojazd 146 až 196 kilometrov. BMW Wallbox alebo rýchlonabíjačka BMW Flexible Charger umožňujú plné nabitie vozidla BMW i5 v pohodlí domova za 8:30 hodín.

BMW Charging náklady

NÁKLADY NA ELEKTRICKÉ AUTOMOBILY.

Koľko stojí nabíjanie elektrického auta? Šetrite peniaze pomocou nízkych prevádzkových nákladov. Zistite, či pre vás elektrický automobil má zmysel.

KOĽKO ENERGIE POTREBUJE ELEKTRICKÝ AUTOMOBIL.

Spotreba elektrickej energie pre nabíjanie elektrického vozidla závisí od rozličných faktorov. Významnú úlohu tu zohráva aj váš vodičský štýl, s tým súvisiaca priemerná rýchlosť a vonkajšia teplota. Mesačné náklady na nabíjaciu energiu sú ovplyvnené predovšetkým absolvovanou vzdialenosťou a spotrebou elektrického automobilu. Ovplyvní ich aj vaše vodičské správanie. Kľúčovým faktorom ceny za energiu môže byť aj zvolená tarifa a nabíjacie lokality.

Využite atraktívne tarify, ako je napríklad tarifa Active, s obzvlášť dostupnými fixnými cenami. Zákazníci s novým BMW počas prvého roku neplatia základný poplatok.

BMW Charging Destination Charging

BMW DESTINATION CHARGING

VAŠA ROZŠÍRENÁ NABÍJACIA SIEŤ.

BMW Destination Charging si kladie za cieľ rozšíriť nabíjacie možnosti pre našich zákazníkov. S veľkým počtom nabíjacích bodov až v 50 krajinách. Ponuku týchto exkluzívnych nabíjacích miest vo vašej destinácii môžete využiť komfortne vďaka množstvu zapojených prémiových partnerov, ako sú hotely, reštaurácie, golfové kluby atď. Kým vy si vychutnávate pobyt, vaše BMW sa nabíja. Nájdite si komfortne prémiové nabíjacie možnosti navigačným systémom alebo aplikáciou My BMW. Staňte sa súčasťou celosvetovej nabíjacej siete na destinationcharging@bmw.com.

PRE ZÁKAZNÍKOV OD ZÁKAZNÍKOV: ELEKTROMOBILITA V KAŽDODENNOM ŽIVOTE.

„Nikdy sme to neoľutovali.“  


Pozrite si video a dozviete sa, aké náročné boli kedysi dlhšie cesty s elektromobilom. A ako pohodlne a bez námahy si dnes zákazníci spoločnosti BMW nabíjajú svoje elektromobily. To všetko vďaka trasám optimalizovaným na nabíjanie a ďalším funkciám, ktoré vás podporia na ceste.

0:00
0:00 /  0:00
BMW Charging životnosť

BATÉRIA

OPTIMALIZÁCIA ŽIVOTNOSTI BATÉRIE VÁŠHO ELEKTROMOBILU.

Životnosť vysokonapäťovej batérie môžete ovplyvniť svojimi používateľskými zvyklosťami. Vaša vysokonapäťová batéria by sa mala nabíjať hlavne nízkym výkonom na AC nabíjacích staniciach alebo cez wallbox. Pre bežné používanie je optimálne prevádzkovať vozidlo s rozsahom nabitia batérie od 10 do 80 %. Na tento účel môžete nastaviť maximálny nabíjací výkon na 80 %. Dojazd, ktorý batéria ponúkne, spolu s jej životnosťou, dokážete optimalizovať aj predvídavým jazdným štýlom.

ČASTÉ OTÁZKY.

Udržateľnosť nabíjania vozidiel BMW

UDRŽATEĽNOSŤ.

Ako globálna spoločnosť sa BMW Group chápe ako dôležitá súčasť spoločnosti a preberá zodpovednosť za udržateľnosť. Zistite viac o princípe obehového hospodárstva a opatreniach, ktoré prijímame na zníženie CO₂ a šetrenie zdrojov.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

BMW X1 xDrive30e: Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP)[1][3][4]: 0,7–1,1; Emisie CO₂ v g/km (kombinované, WLTP)[1][3][4]: 16–24; Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP)[1][3][4]: 16,8–19,3; Elektrický dojazd v km (kombinovaný, WLTP)[1][2][3]: 71–85

[1]Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO₂, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste. .[2] Dojazd závisí od rozličných faktorov, ako sú predovšetkým: individuálny jazdný štýl, charakter trasy, vonkajšia teplota, použitie kúrenia/klimatizácie a tepelná predpríprava.

[3] Jazdné výkony benzínových motorov platia pre palivo s oktánovým číslom RON 98. Hodnoty spotreby paliva platia pre vozidlá, používajúce referenčné palivá v súlade so smernicou EÚ 715/2007. Použité môžu byť aj palivá s oktánovým číslom RON 91 a vyšším, s maximálnym podielom etanolu 10 % (E10). BMW odporúča palivo s oktánovým číslom RON 95. Pre vysokovýkonné automobily BMW odporúča palivo s oktánovým číslom RON 98.

[4] Pre plug-in hybrid: Vážené, kombinované (EC AC nabíjanie, vážené)