VŠEOBECNÉ OTÁZKY A ODPOVEDE.

Často kladené otázky o BMW - spolu s odpoveďami.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o BMW? Navštíviť továreň BMW? Alebo odštartovať kariéru v BMW na Slovensku? Tu nájdete odpovede, linky a kontaktné údaje.

Zistiť viac
 • Mám technické vzdelanie a mám záujem pracovať pre BMW na Slovensku.

  Ceníme si váš záujem o BMW. Prosím pošlite svoje kompletné podklady na adresu:
  BMW Group Slovakia
  Personálne oddelenie
  Karadžičova 8
  821 08 Bratislava
  Slovensko
  E-mail: silvia.hrncarova@bmwgroup.com
  Tel: +421-2-3214-1111

 • Chcem sa uchádzať o prácu pre BMW Austria GmbH.

  Ceníme si váš záujem o BMW. Prosím pošlite svoje kompletné podklady na adresu:
  BMW Austria Ges.m.b.H.
  Personnel Management
  Siegfried-Marcus-Strasse 24
  5020 Salzburg
  Austria
  E-mail: karriere@bmwgroup.at
  Tel.: +43 (0)662 83 83-7704
  Tel.: +43 (0)662 83 83-7703

 • Mám záujem pracovať ako testovací vodič pre BMW.

  Žiaľ, distribučná spoločnosť BMW pre Slovensko nemá technické vývojové oddelenie ani divíziu pre aktivity v motoristickom športe. Preto vám odporúčame obrátiť sa priamo na BMW AG v Mníchove, na adrese Petuelring 130, D-80788 München.

 • Aká je zostatková hodnota môjho vozidla?

  Žiaľ, zostatkovú hodnotu vášho vozidla nemôžeme technicky presne stanoviť pomocou kontaktu cez telefón ani internet. Mali by ste sa priamo obrátiť na vášho predajcu BMW. Ocenenie vozidiel je na internete k dispozícii na stránkach spoločnosti Eurotax, ktorej služby sú platené. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.eurotaxglass.sk.

 • Môžem si objednať svoju BMW užívateľskú príručku neskôr? A je to možné aj keď mám starší automobil alebo motocykel BMW?

  Prosím obráťte sa na vášho predajcu BMW, ktorý vám požadovanú užívateľskú príručku objedná.

 • Kde môžem získať informácie o výbave a cenách starších automobilov BMW, ktoré už nie sú v predaji?

  BMW Group Slovakia žiaľ nemá archív s informáciami o starších modeloch BMW. Jednotliví predajcovia BMW vám však pri hľadaní údajov ochotne pomôžu.
  Všeobecné informácie a brožúry o klasických automobiloch BMW a starších modeloch BMW si môžete vyžiadať na oddelení BMW Mobile Tradition priamo v BMW AG v Mníchove. Ďalšie informácie vám poskytnú na telefóne +49-1805-235-353 alebo e-mailom na adrese classic@bmwgroup.com.
  Na webstránke BMW na Slovensku vám informácie na tému histórie BMW ponúkame v sekcii "BMW Fascinácia" v podsekcii "BMW História".

 • Kde môžem získať informácie a vstupenky do BMW Welt a ďalších zariadení BMW v Mníchove?

  Vstupenky do BMW Welt, BMW Múzea alebo návštevu továrne BMW v Mníchove, spolu s informáciami pre návštevníkov, získate v informačnej službe BMW Welt na telefóne +49 1802 118822 alebo e-mailom odoslaným na adresu infowelt@bmw-welt.com.

 • Ako a kde môžem navštíviť továreň BMW v Nemecku?

  Na webstránke www.bmwgroup.com - Production – Production worldwide – Plant Tours získate všetky informácie o návštevách tovární BMW nielen v Nemecku, ale aj inde na svete. Prosím kontaktujte naše továrne priamo pomocou kontaktných údajov na ich webstránkach. Z dôvodu vysokého záujmu odporúčame objednať si návštevu v dostatočnom predstihu.
  Nemecko:
  www.bmw-werk-regensburg.de
  www.bmw-werk-dingolfing.de
  www.bmw-werk-leipzig.de
  www.bmw-werk-landshut.de
  www.bmw-werk-berlin.de
  www. bmw-werk-muenchen.de (V tomto prípade je možné objednať lístky cez BMW Welt Info Service)
  Kontakt
  BMW Infoservice
  Tel.: +49 1802 118 822
  E-mail: infowelt@bmw-welt.com

 • Kde môžem získať informácie o chip-tuningu modelov BMW?

  Prosím vezmite na vedomie, že BMW AG v Mníchove neschvaľuje chip-tuning. V prípade poškodenia vozidla, spôsobeného chip-tuningom, BMW AG neposkytuje záruky na žiaden z komponentov pohonného reťazca (motor, prevodovka, poháňané nápravy atď.)

 • Mám záujem o dôkladné otestovanie BMW. Je možné zapožičať testovacie vozidlo na celý víkend?

  Žiaľ, dlhodobejšie testovacie jazdy vám nemôžeme prisľúbiť. Prosím obráťte sa na vášho preferovaného predajcu BMW. S ním môžete prediskutovať prípadnú možnosť zapožičania vozidla na konkrétne obdobie a tiež podmienky takejto zápožičky.

 • Kde môžem získať informácie o histórii BMW?

  Na webstránke BMW na Slovensku vám informácie na tému viac než 80-ročnej histórie BMW ponúkame v sekcii "BMW Fascinácia" v podsekcii "BMW História".
  Okrem toho si v divízii BMW Mobile Tradition môžete objednať rozličné knižné edície o histórii. Nájdete tu diela viacerých špecializovaných autorov, ktorí zostavili unikátne záznamy o nemeckej konštruktérskej odbornosti s dôkladnou pozornosťou, venovanou každému najmenšiemu detailu.

 • Aké číslo môžem volať, keď sa mi pokazí vozidlo?

  V rámci Slovenska môžete volať číslo: 0850-211-265 a zo zahraničia +421-2-444-560-64. Linky sú k dispozícii 24 hodín denne a 365 dní v roku, bezplatne pre všetkých zákazníkov BMW.

 • Kde môžem získať podrobné informácie o technológii BMW Valvetronic?

  Termín Valvetronic zahŕňa dve funkcie. Prvou je variabilné časovanie nasávacích aj výfukových ventilov, známe pod označením double-VANOS. Druhou je variabilný zdvih nasávacích ventilov.
  Zdvih ventilov sa dokáže plynulo meniť od približne 0,3 mm až do 9,5 mm, čím spĺňa funkciu, ktorú mala predtým na starosti škrtiaca klapka. Ovládanie a monitorovanie činnosti systému vykonáva riadiaca jednotka motora. Výhodou je zníženie spotreby o dvanásť percent, zároveň však vyšší výkon aj krútiaci moment.
  Odpovede na ďalšie otázky technického charakteru nájdete na adrese www.bmw.sk v sekcii "BMW Fascinácia" a v podsekcii "Technológie a inovácie".