BORN ELECTRIC.

BMW i

BMW i.

BMW i je komplexnou a prevratnou koncepciou udržateľnej mobility. Predstavuje vizionárske elektrické vozidlá a služby mobility, inšpirujúci dizajn a nové chápanie prémiovej kvality, jednoznačne definované udržateľnosťou. Ohromí inovatívnymi vozidlami: čisto elektrickým BMW i3 – automobilom s nulovými miestnymi emisiami pre jazdu v meste a dôsledne udržateľnou konštrukciou, ako aj najprogresívnejšími športovými automobilmi BMW i8 Roadster a BMW i8 Coupé.

Zistiť viac
BORN ELECTRIC.BMW i.

VIAC NEŽ AUTO.

BMW i.

Náš svet sa rýchlo mení, mestá sa stávajú megapolismi a stále viac ľudí sa presúva z jedného miesta na druhé. Zároveň však v uvedomelom prostredí metropol rastie aj túžba po skutočných hodnotách a zodpovednom udržateľnom životnom štýle. Prostredníctvom BMW i reagujeme na túto zmenu priorít systematickým a komplexným spôsobom.
Zistiť viac

MOBILITA PO NOVOM.

V BMW i sme začali prehodnocovať všetko, čo sme doteraz vedeli o mobilite. A úplne sme zmenili pohľad na „koncepčné vozidlo“. Novými výrobnými závodmi a produkčnými procesmi. Výkonným elektrickým pohonom s nulovými emisiami. Vizionárskym dizajnom a udržateľnou konštrukciou. Výsledkom sú BMW i3 a BMW i8 – moderné koncepcie mobility, ktoré sa prispôsobia individuálnym požiadavkám.
Zistiť viac

PRIEKOPNÍK MOBILNEJ BUDÚCNOSTI.

Elektrické a elektrizujúce – BMW i3 je dômyselne vyvinuté high-tech vozidlo, ktoré prekonáva samo seba odkazovaním na budúcnosť. Je novou definíciou mobility, je vizionárske, inovatívne a systematicky udržateľné. BMW i3 je viac než len automobil. Je to životný postoj.
Zistiť viac

ODVAHA A VÍZIA.

BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster ako plug-in hybridné modely kombinujú jazdné výkony športového automobilu so spotrebou kompaktného rodinného vozidla. Ich dizajn s aerodynamickými a štylistickými detailmi dokazuje, že udržateľnosť nie je obeťou, ale postojom.
Zistiť viac

ARCHITEKTÚRA LIFE DRIVE.

BMW LifeDrive je prvá architektúra vozidla, vytvorená špeciálne pre elektrickú mobilitu. Všetky komponenty podvozka a pohonu, ako aj batéria, sú uložené absolútne bezpečne v module Drive. Modul Life je vďaka tomu celý k dispozícii ako využiteľný priestor pre posádku. Kabína je po prvýkrát v dejinách veľkosériovej produkcie automobilov vyrobená z mimoriadne pevného karbónu. Jeho základ, uhlíkové vlákna, sú desaťkrát tenšie než ľudský vlas. Zároveň sú však nevšedne pevné a komponenty z nich vyrobené sú o polovicu ľahšie než oceľ. To znamená vyššiu bezpečnosť, nižšiu hmotnosť a viac agility na ceste.
Zistiť viac

THE BORN ELECTRICS.

Už od roku 2013 – od vzniku BMW i – s nami priekopníci elektrického pohonu po celom svete zdieľajú naše nadšenie pre víziu mobility budúcnosti. Najlepší dôkaz nájdete na ich sociálnych platformách: tu sú The Born Electrics a ich príbehy každodenného života s BMW i3.

Zistiť viac

THE BORN ELECTRICS.

INTELIGENTNÁ UDRŽATEĽNOSŤ.

Udržateľnosť nie je pre BMW i len slovom. Je to naša najdôležitejšia smernica. A preto sme celý životný cyklus BMW i3 navrhli v súlade s pravidlami maximálneho možného zachovania prírodných zdrojov, s pravidlami najvyššej udržateľnosti.
Zistiť viac

VÝVOJ.

Namiesto jednoduchého použitia elektrického pohonu v už existujúcom modeli je celá koncepcia vozidiel od začiatku vyvinutá špeciálne pre elektrickú mobilitu. To ovplyvní nielen dizajn a aerodynamiku vozidla, ale aj konštrukciu a použité materiály. Všade, kde to bolo možné, sme aplikovali udržateľné alebo recyklované komponenty.
Zistiť viac

VÝROBA.

Nová energia pre nové myšlienky: Továreň BMW i v Lipsku získava 100% elektriny, potrebnej na svoju prevádzku, z obnoviteľných zdrojov, okrem iného zo štyroch veterných turbín, postavených priamo v jej areáli práve na tento účel. Uhlíkové vlákna sa pre zmenu vyrábajú s použitím energie, pochádzajúcej na 100% z vodnej elektrárne.
Zistiť viac

VYUŽITIE.

Nulové emisie – a takmer žiaden hluk ani nepríjemné pachy. Jazda v BMW i je nielen zábavná, ale tiež znižuje znečistenie ovzdušia, napríklad v mestách. Inovácie ako ECO PRO režim sa postarajú aj o redukciu spotreby energie a predĺženie elektrického dojazdu.
Zistiť viac

RECYKLÁCIA.

Nastal čas na nové hodnoty: 95 % materiálov, použitých v BMW i3, je možné recyklovať. Zvyškové uhlíkové vlákna sa môžu opäť vrátiť do výroby alebo recyklovať v iných oblastiach. Moduly batérií sa dajú opätovne využiť ako dočasné úložiská energie pre solárne alebo veterné elektrárne.
Zistiť viac

VIZIONÁRSKA MOBILITA.

SPOJENIE S TECHNOLÓGIOU ZAJTRAJŠKA.

Vďaka BMW ConnectedDrive disponujú vozidlá BMW i najlepšou konektivitou vo svojej triede. Pomocou trvalo nainštalovanej SIM karty máte neustále prepojenie so všetkým, čo je pre vás dôležité. A s tými, ktorí sú pre vás najbližší.

Zistiť viac

YOUR NOW

BMW Group a Daimler AG spojili svoje služby mobility, čím vznikol nový globálny hráč, schopný poskytnúť zákazníkom udržateľnú mestskú mobilitu. Spolupráca obsahuje päť joint venture projektov: REACH NOW pre multimodálne služby, CHARGE NOW pre nabíjanie, FREE NOW pre taxi ride-hailing, PARK NOW pre parkovanie a SHARE NOW pre car-sharing.*

*Dostupnosť služieb na jednotlivých trhoch sa môže líšiť. Presné informácie vám poskytne váš miestny predajca BMW.

Zistiť viac

BMW i VENTURES.

BMW i Ventures investujú do inovatívnych riešení, zameraných na požiadavky mobility mestských obyvateľov. Podporujeme rast spoločností s veľkým potenciálom pre stanovenie kurzu globálnej mobility budúcnosti.

Zistiť viac

DAILY ELECTRIC.

E-MOBILITA NA KAŽDÝ DEŇ.

BMW i3, prvé vozidlo vyvinuté od základu pre elektromobilitu, vám umožní zažiť udržateľnú mobilitu každý deň. BMW i8 svojím princípom pre zmenu stelesňuje víziu moderného a udržateľného športového automobilu. Vozidlami BMW i dávate najavo svoj názor na štýl a životný postoj.
Zistiť viac

RADOSŤ Z JAZDY ÚPLNE PO NOVOM.

BMW i3 a BMW i8 sú priekopníkmi novej éry. Tam, kde ešte nedávno boli iba hlučné motory, sa teraz sila dostáva k slovu takmer celkom potichu. Zrazu zažívame dynamiku v mestách v dokonalej pohode. To preto, že BMW i prináša novú definíciu elektrickej mobility, stanovenú dôsledne udržateľným spôsobom.
Zistiť viac

POHODLNÉ NABÍJANIE DOMA.

Automobil parkuje v priemere 22 hodín denne. Tento čas môžete optimálne využiť na pohodlné nabíjanie svojho BMW i3 alebo BMW i8. Napríklad pomocou štandardného nabíjacieho kábla, alebo zariadením BMW i Wallbox.
Zistiť viac

NABÍJANIE VŠADE, KDE STE.

Množstvo možností na nabíjanie vášho BMW i3 alebo BMW i8 existuje aj keď ste na cestách. Služba mobility ChargeNow vám ukáže, kde nájdete najbližšie verejné nabíjacie stanice. A vaše vozidlo sa prakticky samo nabije, napríklad kým nakupujete, pracujete, alebo sa zabávate.
Zistiť viac

The Born Electrics.

BMW i značkové kooperácie.

BMW i Vízie.

BMW i3.

BMW i3s.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,6* / 13,1**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9* / 11,5**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Coupé s pohonom plug-in hybrid BMW:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 42

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Roadster s pohonom plug-in hybrid BMW:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 46

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.