BORN ELECTRIC.

BMW i

BMW i.

BORN ELECTRIC.

BMW i.

BORN ELECTRIC.BMW i.

BMW i je komplexnou a prevratnou koncepciou udržateľnej mobility. Predstavuje vizionárske elektrické vozidlá a služby mobility, inšpirujúci dizajn a nové chápanie prémiovej kvality, jednoznačne definované udržateľnosťou. Ohromí inovatívnymi vozidlami: čisto elektrickým BMW i3 – automobilom s nulovými miestnymi emisiami pre jazdu v meste a dôsledne udržateľnou konštrukciou, ako aj najprogresívnejšími športovými automobilmi BMW i8 Roadster a BMW i8 Coupé.

Read more
BMW i

VIAC NEŽ AUTO.

BMW i.

Náš svet sa rýchlo mení, mestá sa stávajú megapolismi a stále viac ľudí sa presúva z jedného miesta na druhé. Zároveň však v uvedomelom prostredí metropol rastie aj túžba po skutočných hodnotách a zodpovednom udržateľnom životnom štýle. Prostredníctvom BMW i reagujeme na túto zmenu priorít systematickým a komplexným spôsobom.
Read more

MOBILITA PO NOVOM.

V BMW i sme začali prehodnocovať všetko, čo sme doteraz vedeli o mobilite. A úplne sme zmenili pohľad na „koncepčné vozidlo“. Novými výrobnými závodmi a produkčnými procesmi. Výkonným elektrickým pohonom s nulovými emisiami. Vizionárskym dizajnom a udržateľnou konštrukciou. Výsledkom sú BMW i3 a BMW i8 – moderné koncepcie mobility, ktoré sa prispôsobia individuálnym požiadavkám.
Read more

PRIEKOPNÍK MOBILNEJ BUDÚCNOSTI.

Elektrické a elektrizujúce – BMW i3 je dômyselne vyvinuté high-tech vozidlo, ktoré prekonáva samo seba odkazovaním na budúcnosť. Je novou definíciou mobility, je vizionárske, inovatívne a systematicky udržateľné. BMW i3 je viac než len automobil. Je to životný postoj.
Read more

ODVAHA A VÍZIA.

BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster ako plug-in hybridné modely kombinujú jazdné výkony športového automobilu so spotrebou kompaktného rodinného vozidla. Ich dizajn s aerodynamickými a štylistickými detailmi dokazuje, že udržateľnosť nie je obeťou, ale postojom.
Read more

ARCHITEKTÚRA LIFE DRIVE.

BMW LifeDrive je prvá architektúra vozidla, vytvorená špeciálne pre elektrickú mobilitu. Všetky komponenty podvozka a pohonu, ako aj batéria, sú uložené absolútne bezpečne v module Drive. Modul Life je vďaka tomu celý k dispozícii ako využiteľný priestor pre posádku. Kabína je po prvýkrát v dejinách veľkosériovej produkcie automobilov vyrobená z mimoriadne pevného karbónu. Jeho základ, uhlíkové vlákna, sú desaťkrát tenšie než ľudský vlas. Zároveň sú však nevšedne pevné a komponenty z nich vyrobené sú o polovicu ľahšie než oceľ. To znamená vyššiu bezpečnosť, nižšiu hmotnosť a viac agility na ceste.
Read more

THE BORN ELECTRICS.

THE BORN ELECTRICS.

Už od roku 2013 – od vzniku BMW i – s nami priekopníci elektrického pohonu po celom svete zdieľajú naše nadšenie pre víziu mobility budúcnosti. Najlepší dôkaz nájdete na ich sociálnych platformách: tu sú The Born Electrics a ich príbehy každodenného života s BMW i3.

Read more

INTELIGENTNÁ UDRŽATEĽNOSŤ.

Udržateľnosť nie je pre BMW i len slovom. Je to naša najdôležitejšia smernica. A preto sme celý životný cyklus BMW i3 navrhli v súlade s pravidlami maximálneho možného zachovania prírodných zdrojov, s pravidlami najvyššej udržateľnosti.
Read more

VÝVOJ.

Namiesto jednoduchého použitia elektrického pohonu v už existujúcom modeli je celá koncepcia vozidiel od začiatku vyvinutá špeciálne pre elektrickú mobilitu. To ovplyvní nielen dizajn a aerodynamiku vozidla, ale aj konštrukciu a použité materiály. Všade, kde to bolo možné, sme aplikovali udržateľné alebo recyklované komponenty.
Read more

VÝROBA.

Nová energia pre nové myšlienky: Továreň BMW i v Lipsku získava 100% elektriny, potrebnej na svoju prevádzku, z obnoviteľných zdrojov, okrem iného zo štyroch veterných turbín, postavených priamo v jej areáli práve na tento účel. Uhlíkové vlákna sa pre zmenu vyrábajú s použitím energie, pochádzajúcej na 100% z vodnej elektrárne.
Read more

VYUŽITIE.

Nulové emisie – a takmer žiaden hluk ani nepríjemné pachy. Jazda v BMW i je nielen zábavná, ale tiež znižuje znečistenie ovzdušia, napríklad v mestách. Inovácie ako ECO PRO režim sa postarajú aj o redukciu spotreby energie a predĺženie elektrického dojazdu.
Read more

RECYKLÁCIA.

Nastal čas na nové hodnoty: 95 % materiálov, použitých v BMW i3, je možné recyklovať. Zvyškové uhlíkové vlákna sa môžu opäť vrátiť do výroby alebo recyklovať v iných oblastiach. Moduly batérií sa dajú opätovne využiť ako dočasné úložiská energie pre solárne alebo veterné elektrárne.
Read more

VIZIONÁRSKA MOBILITA.

SPOJENIE S TECHNOLÓGIOU ZAJTRAJŠKA.

Vďaka BMW ConnectedDrive si modely BMW i užívajú najlepšiu možnú konektivitu vo svojej triede. Prostredníctvom vo vozidle trvalo nainštalovanej SIM karty zostávate v kontakte so všetkým, čo je pre vás dôležité. A so všetkými, ktorí sú vám blízki.
Read more

DRIVE NOW.

Dynamická služba zdieľania vozidiel (car-sharing), ktorú prevádzkujú BMW i, MINI a Sixt. Vyzdvihnite si auto a zaparkujte ho kdekoľvek: spontánna mobilita pre každú príležitosť.
Read more

CHARGE NOW.

Služba mobility od BMW i ponúka komplexný servis nabíjania vozidla keď ste na cestách, prostredníctvom celosvetovo najväčšej siete verejných nabíjacích staníc.
Read more

BMW i VENTURES.

BMW i Ventures investuje do inovatívnych riešení, zameraných na budúcnosť mobility z pohľadu požiadaviek mestskej populácie. Podporujeme rastúce spoločnosti so sľubným potenciálom na formovanie mobility zajtrajška.
Read more

DAILY ELECTRIC.

E-MOBILITA NA KAŽDÝ DEŇ.

BMW i3, prvé vozidlo vyvinuté od základu pre elektromobilitu, vám umožní zažiť udržateľnú mobilitu každý deň. BMW i8 svojím princípom pre zmenu stelesňuje víziu moderného a udržateľného športového automobilu. Vozidlami BMW i dávate najavo svoj názor na štýl a životný postoj.
Read more

RADOSŤ Z JAZDY ÚPLNE PO NOVOM.

BMW i3 a BMW i8 sú priekopníkmi novej éry. Tam, kde ešte nedávno boli iba hlučné motory, sa teraz sila dostáva k slovu takmer celkom potichu. Zrazu zažívame dynamiku v mestách v dokonalej pohode. To preto, že BMW i prináša novú definíciu elektrickej mobility, stanovenú dôsledne udržateľným spôsobom.
Read more

POHODLNÉ NABÍJANIE DOMA.

Automobil parkuje v priemere 22 hodín denne. Tento čas môžete optimálne využiť na pohodlné nabíjanie svojho BMW i3 alebo BMW i8. Napríklad pomocou štandardného nabíjacieho kábla, alebo zariadením BMW i Wallbox.
Read more

NABÍJANIE VŠADE, KDE STE.

Množstvo možností na nabíjanie vášho BMW i3 alebo BMW i8 existuje aj keď ste na cestách. Služba mobility ChargeNow vám ukáže, kde nájdete najbližšie verejné nabíjacie stanice. A vaše vozidlo sa prakticky samo nabije, napríklad kým nakupujete, pracujete, alebo sa zabávate.
Read more

The Born Electrics.

BMW i značkové kooperácie.

BMW i Vízie.

BMW i3.

BMW i3s.

BMW i8 Coupé.

BMW i8 Roadster.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) (3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,6* / 13,1**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) (3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9* / 11,5**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Coupé s pohonom plug-in hybrid BMW iPerformance(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 42

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Roadster s pohonom plug-in hybrid BMW iPerformance(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 46

  * Kolesový cluster 1: 19-palcové kolesá
  ** Kolesový cluster 2: 20-palcové kolesá, zimné kolesá

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2077, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.