BMW radu 8 Gran Coupé, bočný pohľad počas jazdy, inšpirácia

THE 8

BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

Keď sa dynamika spojí s luxusom, výsledkom je niečo výnimočné: BMW radu 8 Gran Coupé je úchvatný štvordverový športový automobil so štedrým pocitom priestoru. Jeho dizajn je estetický v tej najzaujímavejšej podobe. Vytvára úplne nový dizajnový jazyk pre luxusné športové vozidlá, ktorý poskytuje nespútanú silu a pôsobivú agilitu. BMW radu 8 Gran Coupé dodržiava tento nekompromisný športový sľub na každom metri asfaltu. Keď výkonný motor odošle ručičku otáčkomera do nových výšok, začne stúpať aj pulz cestujúcich. Na všetkých štyroch sedadlách – v neodolateľne exkluzívnom a zároveň pôsobivo športovom prostredí.

BMW M850i xDrive Gran Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0-9,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 229-226

Zistiť viac
THE 8BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

THE 8

ŠPORTOVOSŤ V NOVEJ ŠPIČKOVEJ FORME

NAJVÝRAZNEJŠIE PRVKY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn športového vozidla

ŠPORTOVÉ BEZ KOMPROMISOV

DIZAJN EXTERIÉRU BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

Dynamické športové kupé s charakterom: dizajnovým jazykom BMW radu 8 Gran Coupé s fascinujúcou estetikou je nová interpretácia luxusného športového automobilu. Od atletickej prednej časti cez plynulú siluetu kupé, až po výrazne navrhnutú zadnú časť: tento úchvatný dizajn s presnými kontúrami a výraznými proporciami vytvára vzrušenie od prvého okamihu.

BMW radu 8 Gran Coupé, jazdná dynamika

VÝKONNÁ AGILITA

VÝKON ŠPORTOVÉHO VOZIDLA V BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

Efektívne benzínové motory BMW TwinPower Turbo v BMW radu 8 Gran Coupé a dokonale koordinované komponenty hnacej jednotky a podvozku, sú zárukou nezabudnuteľných zážitkov z jazdy. Koniec koncov, toto športové vozidlo je rýchle, výkonné a extrémne agilné, reaguje s absolútnou autoritou v každej situácii a napriek tomu má vždy rezervy. Či už v mestskej premávke, na diaľnici alebo pri jazde po kľukatej ceste: BMW radu 8 Gran Coupé má odpoveď na všetko – takú, ktorá zaručuje maximálnu radosť z jazdy.

BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn vnútorného vybavenia

ČISTÁ RADOSŤ Z JAZDY NA ŠTVRTÚ

ŠPORTOVÁ JAZDA PRE ŠTYROCH PASAŽIEROV V BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

V BMW radu 8 Gran Coupé si štyria cestujúci užijú maximum čistej radosti z jazdy. Dôvodom je skutočnosť, že dvaja cestujúci v extrémne priestrannej zadnej časti majú k dispozícii mimoriadne pohodlné kožené sedadlá s charakterom samostatných sedadiel. Poskytujú príjemne obklopujúci pocit a vynikajúcu bočnú oporu aj pri dynamickej jazde a v ostrých zákrutách – udržiavajú rýchly pulz všetkých štyroch cestujúcich.

BMW radu 8 Gran Coupé s panoramatickou sklenenou strechou

VEĽKORYSÝ PRIESTOR

PRIESTRANNOSŤ BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

V priestore pre cestujúcich vzadu v BMW radu 8 Gran Coupé si dvaja dospelí môžu vychutnať pôsobivý priestor na hlavu a nohy a veľkorysý pocit priestrannosti. Dokonca aj na dlhých cestách je preto zaručený maximálny komfort a dokonalá relaxácia. Voliteľná panoramatická sklenená strecha ešte viac posilňuje tento zážitok z priestrannosti a pocitu slobody tým, že umožňuje jedinečný výhľad a zabezpečuje atmosféru zaplavenú svetlom.

BMW radu 8 Gran Coupé stelesňuje fascináciu automobilom v tej najexkluzívnejšej a najsportovejšej forme. Je to miesto, kde sa mimoriadna dynamika spája s moderným luxusom.
Domagoj Dukec, šéfdizajnér BMW
BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn luxusného športového vozidla

VZRUŠUJÚCA ESTETIKA NA ŠTVRTÚ

VZRUŠUJÚCA ESTETIKA NA ŠTVRTÚ

BMW radu 8 Gran Coupé je pôsobivé štvordverové športové vozidlo, ktoré spôsobilo revolúciu v dizajnovom jazyku tejto triedy. Svalnaté a presné kontúry kapoty odkazujú na pôsobivý potenciál, ktorý sa ukrýva pod ňou. Rovnakou mierou inšpiruje tvarovaná súhra povrchov v bočných sekciách a konzistentná silueta kupé. Tá prechádza do výraznej zadnej časti so svalnatými ramenami, ktoré prezentujú nespútanú silu, aj keď vozidlo stojí. Zadné okno je vložené medzi dve rebrá, ktoré sa zbiehajú do veka batožinového priestoru – exkluzívny detail bežne známy iba u ručne vyrábaných vozidiel.
BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn luxusného športového vozidla
BMW radu 8 Gran Coupé, priestor vzadu

ABSOLÚTNA SLOBODA POHYBU

ABSOLÚTNA SLOBODA POHYBU

BMW radu 8 Gran Coupé ponúka prekvapivo veľkorysý priestor pre cestujúcich vzadu, čo sa u športového automobilu zvyčajne neočakáva. Dlhý rázvor kolies a vyvýšená línia strechy vytvárajú množstvo priestoru nad hlavou a pre nohy cestujúcich na zadných sedadlách. Cestovanie v luxusnom športovom kupé nemôže byť príjemnejšie.
BMW radu 8 Gran Coupé, priestor vzadu
BMW radu 8 Gran Coupé, charakter športového vozidla vzadu

PRVOTRIEDNE PRIESTOROVÉ POMERY

PRVOTRIEDNE PRIESTOROVÉ POMERY

Cestujúci na zadných sedadlách v BMW radu 8 Gran Coupé si užijú prvotriedne sedenie na mimoriadne pohodlných kožených sedadlách so športovým štýlom a charakterom samostatných sedadiel. Cestujúcim ponúkajú príjemný uzavretý pocit a tým vynikajúcu bočnú oporu, dokonca aj pri mimoriadne dynamickej jazde. Každú cestu na zadných sedadlách premení na pôsobivú radosť z jazdy.
BMW radu 8 Gran Coupé, charakter športového vozidla vzadu
BMW radu 8 Gran Coupé, panoramatická sklenená strecha s veľkými sklenenými povrchmi

SVETLO. VZDUCH. LUXUS

SVETLO. VZDUCH. LUXUS

Voliteľná panoramatická sklenená strecha v BMW radu 8 Gran Coupé ponúka po otvorení čerstvý vzduch a v zatvorenej polohe vytvára atmosféru zaplavenú svetlom a ešte luxusnejší pocit priestrannosti. Otvára a zatvára sa plne automaticky a je vybavená aj funkciou posúvania a vyklápania. Pri intenzívnom slnečnom svetle sa dá zaťahovacia slnečná clona zatiahnuť pomocou variabilného elektrického ovládania.
BMW radu 8 Gran Coupé, panoramatická sklenená strecha s veľkými sklenenými povrchmi

INDIVIDUÁLNY LUXUS SO ŠPORTOVÝM CHARAKTEROM

NAJLEPŠIE PRVKY INTERIÉRU BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

Dizajn interiéru BMW radu 8 Gran Coupé vyžaruje individuálny luxus svojimi jemnými detailami a zároveň jasne deklaruje ambiciózne športové zámery. Kvalitné kožené čalúnenie je mimoriadne exkluzívne, všetky materiály sú vynikajúcej kvality a s perfektnou povrchovou úpravou. V kombinácii s majstrovským remeselným spracovaním predstavuje BMW radu 8 Gran Coupé moderný a prvotriedny interiér s najvyšším komfortom a mimoriadne veľkorysou úrovňou priestrannosti.
BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn interiéru, čalúnenie
BMW radu 8 Gran Coupé, sklenené aplikácie Crafted Clarity
BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn interiéru, zadná časť
BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn interiéru, kokpit
BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn interiéru, čalúnenie

EXKLUZÍVNE SEDENIE

Voliteľné multifunkčné sedadlá v BMW radu 8 Gran Coupé je možné prispôsobiť pomocou aktívneho nastavenia operadla, variabilnej bedrovej opierky a manuálneho ovládania hĺbky sedadla tak, aby čo najlepšie zodpovedali osobným preferenciám. Sedadlá sú čalúnené najexkluzívnejšou kožou, napríklad kožou BMW Individual Merino s jemnou štruktúrou vo farbe Ivory White/Night Blue s elegantným kontrastným prešívaním.

BMW radu 8 Gran Coupé, sklenené aplikácie Crafted Clarity

NAJJEMNEJŠIE DETAILY

Vysoko kvalitné detaily, ako sú interiérové lišty BMW Individual v klavírnom čiernom laku, exkluzívne prešívanie a galvanická úprava na ovládacích prvkoch, dodávajú interiéru luxusný pôvab. Voliteľná, ručne vyrábaná sklenená aplikácia CraftedClarity zdobí volič prevodových stupňov, ovládač iDrive a tlačidlo Štart/Stop. Táto vlastnosť dodáva kvalitnému interiéru mimoriadnu príťažlivosť – rovnako ako osvetlená 8 na voliči prevodových stupňov.

BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn interiéru, zadná časť

INDIVIDUÁLNA SLOBODA

Celá stredná konzola v BMW radu 8 Gran Coupé je taktiež čalúnená exkluzívnou kožou a pokračuje v plynulom prechode až po zadné sedadlo. Posilňuje individuálny charakter sedenia vzadu a ponúka cestujúcim možnosť vytvoriť si vlastnú príjemnú klímu. Vďaka integrovanému ovládaniu je automatická klimatizácia a vyhrievanie sedadla individuálne nastaviteľné pre každého cestujúceho.

BMW radu 8 Gran Coupé, dizajn interiéru, kokpit

ŠPORTOVÉ A LUXUSNÉ PROSTREDIE

Športový kokpit v BMW radu 8 Gran Coupé vyžaruje jedinečnú eleganciu a poskytuje absolútnu orientáciu vodiča. Vďaka intuitívnemu konceptu ovládania najnovšej generácie máte vždy k dispozícii relevantné informácie, ktoré potrebujete, zatiaľ čo M kožený volant s pádlami radenia vám umožní udržať všetko pod kontrolou. Všetky povrchy, tlačidlá a ovládacie prvky majú prvotriednu haptiku a štýlovo dotvárajú luxusné prostredie.

BMW radu 8 Gran Coupé, jazdná dynamika xDrive

NEKOMPROMISNÝ ZÁŽITOK Z JAZDY

NEKOMPROMISNÝ ZÁŽITOK Z JAZDY

Predprogramované vzrušenie: Vďaka inovatívnym komponentom pohonu a podvozku ponúka BMW radu 8 Gran Coupé najvyššiu úroveň športovosti. 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje obzvlášť športové radenie prevodových stupňov, zatiaľ čo adaptívny M podvozok zaisťuje sebavedomú dynamiku na každom povrchu. Integrálne aktívne riadenie zadných kolies taktiež prispieva k zníženiu námahy pri riadení a zvyšuje stabilitu a pohodlie pri jazde, najmä pri rýchlom prejazde zákrut. Inteligentný systém pohonu všetkých kolies xDrive navyše ponúka maximálnu trakciu a smerovú stabilitu. Nízke ťažisko a vysoká tuhosť karosérie zaisťujú skutočné potešenie z jazdy.
BMW radu 8 Gran Coupé, jazdná dynamika xDrive
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 8-valcový motor

URÝCHĽOVAČ PULZU

URÝCHĽOVAČ PULZU

Benzínový motor BMW TwinPower Turbo so zdvihovým objemom 4,4 litra a výkonom 390 kW (530 k) posúva ručičku otáčkomera a pulz vodiča do rovnakých výšok. Výkonný bi-turbo motor zrýchľuje BMW M850i xDrive Gran Coupé z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy s krútiacim momentom 750 Nm. Toto sú čísla, ktoré sú bežne vyhradené len pre pretekárske vozidlá. Dôvod spočíva v množstve komponentov, ktoré pochádzajú z motoristického športu. Napríklad dve turbodúchadlá Twin-Scroll optimalizujú výkon a poskytujú pôsobivú silu. Rezolútne podčiarknutú plnohodnotným zvukom 8-valcového motora, z ktorého budete mať husiu kožu.
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 8-valcový motor
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 6-valcový motor

IMPOZANTNÁ SILA

IMPOZANTNÁ SILA

Novovyvinutý, 6-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo s objemom 3,0 litra a výkonom 250 kW (340 k) poskytuje impozantnú silu a vysokú účinnosť s nízkou hmotnosťou. Vďaka krútiacemu momentu 500 Nm poskytuje pohonná jednotka v BMW 840i maximálnu radosť z jazdy so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Pri šprinte, aj pri zdolávaní kľukatých ciest. Vďaka svojim hodvábne plynulým jazdným vlastnostiam ponúka motor aj na dlhých cestách sebavedomý zážitok z jazdy najvyššej triedy – vždy sprevádzaný inšpiratívnym zvukom šesťvalcového barytónu a nízkou spotrebou paliva.
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW TwinPower Turbo 6-valcový motor

Skontaktujte sa s nami a doprajte si radosť z vášho vysnívaného BMW.

LUXUS PREDBEHNÚŤ ČAS

INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE V BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

Vychutnajte si pokrok každým metrom: BMW radu 8 Gran Coupé stanovuje nielen nové štandardy na cestách, ale aj v oblasti inovatívnych technológií. Od koncepcie personalizovaného ovládania najnovšej generácie cez pohodlné hlasové ovládanie, vďaka funkcii BMW Intelligent Personal Assistant, až po čiastočne automatizovanú jazdu: inovatívne digitálne služby a asistenčné systémy v tomto luxusnom športovom aute robia každú cestu ešte osobnejšou a uvoľnenejšou, čím povyšujú čistú radosť z jazdy na úplne novú úroveň.
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Live Cockpit Professional
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Intelligent Personal Assistant
BMW radu 8 Gran Coupé, režimy Experience Modes
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Driving Assistant Professional
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Live Cockpit Professional

BMW LIVE COCKPIT PROFESSIONAL

BMW Live Cockpit Professional je prispôsobiteľný ovládací a zobrazovací systém, ktorý obsahuje plne digitálny prístrojový displej, ovládací displej s vysokým rozlíšením na stredovej konzole a Head-Up displej vo vašom zornom poli. Pomocou dotykového displeja, gest, ovládača iDrive alebo hlasu s funkciou BMW Intelligent Personal Assistant môžete systém ovládať úplne v súlade s vašimi osobnými preferenciami.

BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Intelligent Personal Assistant

BMW INTELLIGENT PERSONAL ASSISTANT

Moderné vozidlá sú čoraz zložitejšie. Tak prečo neprijať pomoc osobného asistenta? BMW Intelligent Personal Assistant vás podporuje pri obsluhe vášho BMW radu 8 Gran Coupé, či už ide o navigáciu, zábavu alebo funkcie vozidla. Krátke „Hej BMW“ je všetko, čo potrebujete na to, aby ste začali komunikovať so svojím BMW Intelligent Personal Assistant. Ak sa chcete lepšie zoznámiť, jednoducho sa opýtajte: „Hej BMW, kto si?“. Mimochodom, môžete zmeniť aj aktivačné slovo. Stačí vysloviť: „Hej BMW, zmeň aktivačné slovo.“

BMW radu 8 Gran Coupé, režimy Experience Modes

EXPERIENCE MODES

Režimy Experience Modes vám umožňujú prispôsobiť atmosféru interiéru vášho BMW radu 8 Gran Coupé podľa vašej aktuálnej nálady. Tri individuálne režimy „Expressive“, „Wellbeing“ a „Executive“ vám ponúkajú ideálne koordinovanú súhru interiérových funkcií, ako je klimatizácia, vyhrievanie sedadiel, svetlo a hudba. To stimuluje vaše zmysly a má pozitívny vplyv na vaše celkové pohodlie. Pre ešte väčšiu radosť z jazdy. Jednoducho vyslovte: „Hej BMW, aktivuj režim Expressive.“ a vyskúšajte to.

BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Driving Assistant Professional

DRIVING ASSISTANT PROFESSIONAL

Voliteľný Driving Assistant Professional vám pomôže udržať správnu vzdialenosť, ako aj požadovanú rýchlosť a jazdný pruh a tiež zabrániť kolíziám. Napríklad, systém vás upozorní na nežiaduce zmeny jazdného pruhu vibráciami na volante. Zaisťuje tiež automatické brzdenie vášho BMW radu 8 Gran Coupé, ak je vzdialenosť od akýchkoľvek vozidiel vpredu alebo od chodcov na vozovke príliš malá. Okrem toho vás upozorní na každé prichádzajúce vozidlo, ktoré je ťažko viditeľné a uľahčuje výjazd z parkovacieho miesta. Systém vás navyše podporuje v prípade núdze zastavením vozidla.

BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Individual trojštvrťový predný pohľad
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Individual trojštvrťový zadný pohľad
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Individual kokpit
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Individual čalúnenie stropu
BMW radu 8 Gran Coupé, BMW Individual vybavenie interiéru

BMW INDIVIDUAL – VYJADRENIE INDIVIDUÁLNEHO ŠTÝLU

Udeľte BMW radu 8 Gran Coupé svoj osobný charakter. Exkluzívne možnosti výbavy BMW Individual ponúkajú veľké množstvo jedinečných lakov s veľkolepými dúhovými alebo trblietavými efektmi – napríklad metalíza Tanzanite Blue – ktoré dodávajú luxusnému športovému automobilu jedinečný vzhľad. Najjemnejšie kožené čalúnenie najvyššej kvality s ručne šitými sedadlami ďalej zdobí ušľachtilý interiér mnohými farebnými odtieňmi a jemným kontrastným prešívaním – jedným z príkladov je BMW Individual čalúnenie Merino z jemnej kože vo farbe Ivory White s kontrastom vo farbe Tartufo. Športové a luxusné prostredie dopĺňajú exkluzívne interiérové lišty BMW Individual Piano Finish Black a M strop Alcantara.

Skontaktujte sa s nami a doprajte si radosť z vášho vysnívaného BMW.

Mladá žena pred tyrkysovým pozadím

ZAŽITE MODERNÝ LUXUS

BMW LUXUSNÁ TRIEDA

ZAŽITE MODERNÝ LUXUS

BMW LUXUSNÁ TRIEDA

Spotreba paliva a emisie CO₂.

BMW M850i xDrive Gran Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0-9,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 229-226

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2 a spotreby elektrickej energie boli stanovené na základe predpísaného postupu merania VO (EÚ) 715/2007, vo verzii platnej k termínu typového schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlo so základnou výbavou vo verzii vyrobenej pre nemecký trh a uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rôzne rozmery diskov kolies a pneumatík, ktoré sú pre daný model k dispozícii.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily nájdete v smernici „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines“, ktorá je dostupná bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese „DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Nemecko a na https://www.dat.de/co2.

Hodnoty už vychádzajú z novej smernice WLTP a sú prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na dane z vozidiel alebo iné poplatky súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu líšiť od tu uvedených hodnôt.
 


Zistiť viac