BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine statický záber zhora pred budovou

THE M8

M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ: MODELY A VÝBAVA

THE M8M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ: MODELY A VÝBAVA

BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ, BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ – VÝBAVA, DETAILY A INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE

Pre M automobily BMW radu 8 Gran Coupé je k dispozícii pozoruhodná ponuka výbavy – v oblasti dizajnu, jazdnej dynamiky aj technických inovácií – so spoločným cieľom: Povýšiť radosť z jazdy na novú úroveň. Veď predsa tieto úžasné luxusné športové automobily reprezentujú nielen neskrotnú silu, prameniacu z technologickej výnimočnosti, ale ponúkajú aj exkluzívne prostredie, prvotriedne digitálne služby a inovatívne asistenčné systémy vodiča.

Zistiť viac

M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ V POROVNANÍ

RÝCHLE FAKTY: TRIKRÁT LUXUSNÁ ŠPORTOVÁ FASCINÁCIA

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

Maximálna jazdná dynamika a exkluzivita
 • Vysokovýkonný benzínový 8-valec M TwinPower Turbo
 • M xDrive s Aktívnym M diferenciálom a 8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic
 • Exkluzívne prvky dizajnu a výbavy
 • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,2 sekundy
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual Ametrine metallic three-quarter front view

BMW M8 GRAN COUPÉ

Špičková jazdná dynamika a exkluzivita
 • Vysokovýkonný benzínový 8-valec M TwinPower Turbo
 • M xDrive s Aktívnym M diferenciálom
 • 8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic
 • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 sekundy
BMW M8 Gran Coupé F93 2020 BMW Individual Frozen Dark Silver metallic three-quarter front view

BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

Vysoká výkonnosť s luxusnou atmosférou
 • Benzínový 8-valec M TwinPower Turbo
 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive s M Sport diferenciálom
 • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,9 sekundy
BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual Frozen Bluestone metallic three-quarter front view
 • BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ
 • BMW M8 GRAN COUPÉ
 • BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

PREHĽAD TECHNOLÓGIÍ POHONU A PODVOZKA INŠPIROVANÝCH MOTORŠPORTOM

Množstvo vysoko vyvinutých komponentov inšpirovaných motoršportom poskytuje viac výkonu, viac agility a viac precíznosti – a tým pádom viac adrenalínom nabitých jazdných pôžitkov.
Vysokovýkonný benzínový 8-valec M TwinPower Turbo BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020

Vysokovýkonný benzínový 8-valcový motor BMW M TwinPower Turbo.

Najnovšia verzia vysokovýkonného benzínového 8-valcového motora BMW M TwinPower Turbo zaručuje dynamiku pri dodržaní najmodernejších štandardov. Vysokootáčkový motor produkuje výkon 460 kW (625 k). Dve turbodúchadlá vynikajú vďaka spoločnému výfukovému traktu v strede medzi dvoma radmi valcov optimálnou charakteristikou odozvy. Motor V8 je navrhnutý aj pre extrémne zaťaženie na pretekárskom okruhu.
BMW M8 Competition Gran Coupé s Adaptívnym M podvozkom F93 2020 Individual metalíza Ametrine detailný predný pohľad

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok umožňuje prispôsobovať charakteristiku tlmenia každej jazdnej situácii, pre zvýšenie komfortu aj dynamiky. Okrem štandardného režimu COMFORT pre optimálny komfort jazdy, režim SPORT ponúka tuhšie nastavenie tlmičov a v režime SPORT+ môžete s vozidlom vyraziť na pretekársky okruh.
BMW M8 Competition Gran Coupé s pohonom M xDrive F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine bočný pohľad zdola

M xDrive.

BMW M xDrive s Aktívnym M diferenciálom garantuje maximálnu možnú trakciu a jazdnú dynamiku pre každodennú jazdu aj na pretekársku trať. M špecifická technológia kombinuje typickú agilitu zadného pohonu s ovládateľnosťou pohonu všetkých kolies. Môžete si zvoliť spomedzi nastavení pohonu 4WD, 4WD Sport a – v režime vypnutia DSC – 2WD.
BMW M8 Competition Gran Coupé s 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic F93 2020 interiér

8-stupňová prevodovka M Steptronic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic so systémom Drivelogic ponúka množstvo možností radenia prevodových stupňov: od extrémne dynamického po mimoriadne komfortné, od plynulého po úsporné. Môžete radiť manuálne pomocou voliacej páky alebo pádiel pod volantom, prípadne prepnúť vozidlo do automatického režimu a nechať prevodovku vykonávať svoju prácu samočinne.
M karbónovo keramické brzdy BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine bočný pohľad

M karbónovo keramické brzdy.

S doplnkovými M karbónovo keramickými brzdami je brzdný výkon ešte priamejší, brzdy sú nehrdzavejúce, sú odolnejšie voči teplu, majú výrazne nižšiu mieru opotrebovania a prispievajú k úspore hmotnosti, čo má pozitívny vplyv na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Toto špeciálne technické vybavenie je jasne rozpoznateľné podľa brzdových strmeňov lakovaných matnou zlatou farbou a označených nápisom M na vonkajšej strane. Vďaka špecifickým vlastnostiam materiálu môže pri brzdení nastať zvýšený prevádzkový hluk, napr. pri dlhšom nízkom zaťažení alebo vo vlhkom prostredí krátko pred odstavením vozidla. Konštrukčnému hluku sa dá predísť vybrzdením brzdy dosucha v prípade mokra alebo väčším zaťažením brzdy po dlhom nižšom zaťažení. Vlhkosť a posypová soľ môže spôsobiť pokles brzdného výkonu na úroveň konvenčných bŕzd. Tento znížený brzdný výkon je možné kompenzovať väčším tlakom na pedál. Funkčné zvuky nemajú žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.
BMW M8 Competition Gran Coupé a M Mode F93 2020 interiér

M MODE.

Tlačidlom M MODE na stredovej konzole môžete meniť intenzitu asistenčných systémov vodiča. Režim ROAD ponúka celý rad funkcií elektronických asistentov. V nastavení SPORT len varujú, ale nezasahujú. Režimom TRACK môžete úplne vypnúť asistenčné systémy, napr. na pretekárskom okruhu. V závislosti od zvoleného režimu sa na displeji zobrazia aj príslušné informácie o jazde.
Nastaviteľné M brzdy BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine bočný pohľad

Nastaviteľné M brzdy.

Integrovaný brzdový systém s precíznym pocitom z pedálu a M špecifickou nastaviteľnosťou. Nový systém spája aktiváciu bŕzd, posilňovač bŕzd a funkcie ovládania bŕzd do jedného kompaktného modulu. Zároveň prezentuje vodičovi dve nastavenia z pocitu pedálu – COMFORT a SPORT – s odlišným tlakom potrebným na pedál pre spomalenie vozidla.
M Sport výfukový systém BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný zadný pohľad

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém poskytuje variabilnú zvukovú kulisu prostredníctvom integrovaného klapkového mechanizmu. V režimoch SPORT a SPORT+, zvolených tlačidlami jazdnej dynamiky, je pocit z jazdy zintenzívnený výraznou zvukovou kulisou výfuku, zatiaľ čo na komfort orientované režimy zvuk motora diskrétne utlmia.

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

M ŠPECIFICKÉ DIZAJNOVÉ PRVKY EXTERIÉRU A INTERIÉRU

Dizajn BMW M8 Competition Gran Coupé stanovuje nové štandardy v segmente luxusných športových automobilov a je silným vyjadrením výnimočného výkonu. M dizajnové prvky vo vysokolesklom čiernom spracovaní sa dokonalo navzájom dopĺňajú a zvýrazňujú športový charakter tohto výnimočného vozidla. Pozoruhodné 20-palcové disky z ľahkej zliatiny podčiarkujú tento dojem. Dynamický charakter pokračuje aj v interiéri, zvýraznenom exkluzívnymi M špecifickými detailmi BMW M8 Competition Gran Coupé.
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine predobočný jazdný pohľad v noci
M špecifické obličky BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine predný pohľad

M špecifické obličky.

Čierne obličky s rámom v spracovaní Black Chrome a s vysokolesklým čiernym znakom M8 ešte viac podčiarkujú športový charakter vozidla.
Kryty vonkajších zrkadiel BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný pohľad

Čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Vysokolesklé čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel dodávajú modelu M8 Competition mimoriadne športový charakter. S doplnkovým M karbónovým exteriérovým balíkom sú kryty vonkajších spätných zrkadiel vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón).
M žiabre BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný pohľad

M žiabre v čiernej farbe.

M žiabre v predných blatníkoch sú v čiernej farbe, integrovaná vložka so znakom M8 je v spracovaní Black Chrome. S doplnkovým M karbónovým exteriérovým balíkom je použitý plast vystužený uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón).
M disky z ľahkej zliatiny BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine bočný pohľad

20-palcové M disky z ľahkej zliatiny 810 M Bicolour.

20-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 810 M Bicolour Orbit Grey, leštené, so zmiešanými pneumatikami, vpredu 9,5J x 20, pneumatiky 275/35 R20, vzadu 10,5J x 20, pneumatiky 285/35 R20.
M zadný spojler karbónový BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 Individual metalíza Ametrine detailný zadný pohľad

M zadný spojler v čiernej farbe.

M zadný spojler vo vysokolesklom čiernom spracovaní zvýrazní športovú siluetu vozidla a podstatne redukuje neželaný vztlak. S doplnkovým M karbónovým exteriérovým balíkom je M zadný spojler vyrobený z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón).
Označenie M8 Competition BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný zadný pohľad

Označenie M8 Competition.

Čierne označenie M8 Competition na zadnej časti je indikáciou výnimočného dynamického jazdného potenciálu vozidla.
M Sport sedadlá BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 interiér

M Sport sedadlá.

M Sport predné sedadlá nastaviteľné viacerými smermi, so škrupinovým tvarom a čiastočne integrovanými opierkami hlavy, poskytujú vynikajúcu bočnú oporu pre vás a vášho predného spolujazdca. Okrem iného je možné regulovať aj šírku ich operadla. Ich špeciálny dizajn s osvetleným logom M je optimálnym doplnkom športových schopností vozidla.
Plaketa Competition na stredovej konzole BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 interiér

Plaketa Competition.

Stredová konzola je vybavená označením Competition, ktoré zvýrazňuje športovú atmosféru v interiéri a poukazuje na dynamické jazdné kvality vozidla.
M bezpečnostné pásy BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 interiér

M bezpečnostné pásy.

M bezpečnostné pásy s napínačom a obmedzovačom ťahu sa prezentujú exkluzívnym tkaným dizajnom v klasických M farbách a zvýrazňujú extrémne vysokú kvalitu športovo ladeného interiéru.
Prahové lišty s označením M8 Competition BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 interiér

Prahové lišty s označením M8 Competition.

Vodiča a spolujazdca privítajú v interiéri nástupné prahové lišty s označením M8 Competition. Toto označenie na čiernom poklade v prahových lištách predných dverí vyžaruje kvalitu a exkluzivitu.
M voliaci ovládač prevodovky BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 interiér

M voliaci ovládač prevodovky.

M volič prevodových stupňov s novým dizajnom sa vyznačuje M špecifickým radiacim vzorom a vynikajúcou funkčnosťou. V manuálnom režime „S“ dokáže vodič radiť prevodové stupne manuálne pomocou páky voliča alebo pádlami pod volantom v typickom štýle M; v režime „D“ je radenie automatické. Pod logom M sa nachádza spínač Drivelogic pre tri programy radenia a tlačidlo P pre parkovací zámok.
M špecifický prístrojový panel BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 kokpit

M špecifický prístrojový panel.

M špecifický prístrojový panel vám umožňuje zobraziť aj ďalšie informácie pre mimoriadne športovú jazdu. Ak ste zvolili režim jazdy TRACK pre použitie na pretekárskom okruhu, môžete sledovať tlak prepĺňania, tlak a teplotu v pneumatikách, ako aj silu priečneho a pozdĺžneho zrýchlenia na prístrojovom paneli.
BMW M8 Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Frozen Dark Silver bočný pohľad
BMW M8 Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Frozen Dark Silver bočný pohľad
BMW M8 Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Frozen Dark Silver zadobočný pohľad
M disky z ľahkej zliatiny BMW M8 Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Frozen Dark Silver bočný pohľad
Kokpit BMW M8 Gran Coupé F93 2020 interiér
M Sport sedadlá s logom M8 v koži Merino BMW M8 Gran Coupé F93 2020 interiér
Prahové lišty s označením M8 BMW M8 Gran Coupé F93 2020 interiér

TO NAJLEPŠIE Z DIZAJNU BMW M8 GRAN COUPÉ

Dizajn BMW M8 Gran Coupé priláka pozornosť symbiózou extrémnej dynamiky a neodolateľnej elegancie. Nápadné M špecifické dizajnové prvky, ako napríklad rám obličiek a športový výfukový systém v spracovaní Black Chrome, vytvárajú exkluzívne akcenty na exteriéri. Veľké vzduchové vstupy s lištami a predný splitter vo vysokolesklom čiernom spracovaní, spolu s M vonkajšími zrkadlami a M zadným spojlerom – v oboch prípadoch vo farbe karosérie – naznačujú vysokovýkonný potenciál BMW M8 Gran Coupé. Expresívne 20-palcové disky z ľahkej zliatiny ešte viac zvýrazňujú dynamický charakter. Exkluzívna športovosť dýcha aj z interiéru – M Sport sedadlá v koži Merino, M kožený volant a ďalšie extravagantné detaily, ako napríklad športové interiérové lišty a čalúnenie strechy Alcantara, štýlovo vytvárajú pocit luxusu.

BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Dravite Grey predobočný pohľad
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone predobočný pohľad
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Almandine Brown predobočný pohľad

BMW INDIVIDUAL

BMW M8 Gran Coupé je štvordverový luxusný športový automobil so silnou extrovertnou osobnosťou – a vynikajúcim charakterom, ktorý sa dá ešte viac zvýrazniť exkluzívnymi prvkami výbavy od BMW Individual. Vyberte si z palety fascinujúcich farieb karosérie, ako je napríklad BMW Individual metalíza Dravite Grey, metalíza Frozen Bluestone alebo tu zobrazená metalíza Almandine Brown, ktoré brilantne zachytávajú exkluzivitu tohto M automobilu. Nápadné M disky kolies z ľahkej zliatiny, ako napríklad dômyselne tvarované Star-spoke style 811 M v dizajne Bicolour, pridávajú adekvátne akcenty. Atmosféra športovosti a luxusu pramení aj z M Sport sedadiel, potiahnutých najjemnejšou kožou Merino v rámci BMW Individual celokoženého čalúnenia. Individualizujte si interiér vášho BMW M8 Gran Coupé koženým čalúnením BMW Individual v atraktívnych farebných variáciách, ako je napríklad Ivory White/Midnight Blue alebo Ivory White/Tartufo – v oboch prípadoch s rafinovaným plástovým prešívaním. Exkluzívne detaily ako napríklad BMW Individual interiérové lišty Piano Finish Black.

BMW M8 Gran Coupé First Edition F93 2020 BMW Individual metalíza Aurora Diamond Green predobočný pohľad
BMW M8 Gran Coupé First Edition F93 2020 BMW Individual metalíza Aurora Diamond Green predný pohľad
BMW M8 Gran Coupé First Edition F93 2020 BMW Individual metalíza Aurora Diamond Green bočný pohľad
BMW M8 Gran Coupé First Edition F93 2020 BMW Individual metalíza Aurora Diamond Green zadobočný pohľad
Prahové lišty s označením M8 BMW M8 Gran Coupé First Edition F93 2020 BMW Individual metalíza Aurora Diamond Green interiér
Označenie „First Edition“ BMW M8 Gran Coupé First Edition F93 2020 BMW Individual metalíza Aurora Diamond Green interiér

BMW M8 GRAN COUPÉ FIRST EDITION

Športové, extravagantné a vysoko exkluzívne: BMW M8 Gran Coupé First Edition dvíha výnimočný vzhľad M8 Gran Coupé na ešte vyššiu úroveň. Nevšedná atraktivita tejto limitovanej edície spočíva v súhre výnimočného BMW Individual metalického laku karosérie Aurora Diamond Green so špeciálnymi bronzovými detailmi na BMW obličkách, bočných M žiabrách alebo v nápadných M diskoch z ľahkej zliatiny v dizajne Y-spoke style. Ďalší pozoruhodný prvok: Svetlá BMW Iconic Laserlight svietia na žlto a tým pádom nielen zabezpečia dokonalé osvetlenie, ale tiež prispejú k extrovertnému vzhľadu vozidla. Exkluzívny dojem dôsledne pokračuje aj v interiéri, osvetlenými prahovými lištami s emblémom M8 a elegantným označením „First Edition“ na stredovej konzole.

BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

DIZAJN A JAZDNÁ DYNAMIKA BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ.

Dizajn BMW M850i xDrive Gran Coupé definujú najvyššie estetické štandardy, ktorými inšpiruje pri pohľade z každého uhla. Táto inšpirácia pokračuje aj za volantom. Športový a luxusný interiér uspokojí aj tie najexkluzívnejšie požiadavky. Vďaka obdivuhodne atletickému charakteru, vychádzajúcemu z komponentov pohonu a podvozka z motoršportu, je schopné maximálnej dynamiky a garantuje bezkonkurenčnú radosť z jazdy.
BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual Mineral White bočný pohľad
Panoramatická sklenená strecha BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone pohľad zhora

Panoramatická sklenená strecha.

Po otvorení zabezpečí elektricky ovládaná panoramatická sklenená strecha s funkciou nadvihnutia a odsunutia prísun čerstvého vzduchu a po zatvorení vytvorí v interiéri príjemnú, svetlom zaplavenú atmosféru. Otvoríte a zatvoríte ju stlačením tlačidla alebo pomocou kľúča od vozidla. Je vybavená slnečnou clonou a veterným deflektorom. Poskytuje súvislú sklenenú plochu od prednej časti až po zadné okno.
M karbónový exteriérový balík BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019

M karbónový exteriérový balík.

M karbónový exteriérový balík podčiarkuje športové ašpirácie vozidla. Bočné spojlerové prvky v prednom nárazníku, lišta v strede vzduchového vstupu, kryty vonkajších zrkadiel a jednodielna karbónová ozdoba okolo koncoviek výfukov sú vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón). Balík kompletizuje vložka difúzora v špecifickej geometrii.
M aerodynamický balík BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Mineral White predný pohľad

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík podčiarkuje športovosť dizajnu vozidla a optimalizuje prúdenie vzduchu. Obsahuje väčšie vzduchové vstupy, špeciálne prahy a zadný nástavec s vložkou difúzora v spracovaní metalíza Dark Shadow.
M Sport sedadlá BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 interiér

M Sport predné sedadlá.

M Sport predné sedadlá nastaviteľné viacerými smermi, so škrupinovým tvarom a čiastočne integrovanými opierkami hlavy, poskytujú vynikajúcu bočnú oporu pre vás a vášho predného spolujazdca. Okrem iného je možné regulovať aj šírku ich operadla. Ich špeciálny dizajn s osvetleným logom M je optimálnym doplnkom športových schopností vozidla.
BMW Individual celokožené čalúnenie Merino BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 interiér

BMW Individual celokožené čalúnenie Merino.

Jemnozrnné celokožené čalúnenie BMW Individual Merino je k dispozícii v palete esteticky ušľachtilých farieb a ich kombinácií. Exkluzívna kvalita kože je ozaj ohromujúca – a uspokojí aj tie najnáročnejšie požiadavky. Pri jej výrobe sa používajú iba dokonalé a bezchybné suroviny, aby mohlo vzniknúť mimoriadne jemné a prirodzené kožené čalúnenie, bez umelého vytvárania povrchovej štruktúry. Táto koža je pozoruhodne bohatá, jemná, priedušná a zdobia ju exkluzívne stehy a rafinované prešívanie.
M kožený volant BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 interiér

M kožený volant.

M kožený volant s multifunkčnými tlačidlami a logom M má športový trojramenný dizajn. Veniec je potiahnutý kožou Walknappa Black a vybavený tvarovanými opierkami na palce, pre priamy a športový pocit z riadenia.
Benzínový 8-valec M TwinPower Turbo BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019

Benzínový 8-valec M TwinPower Turbo.

Benzínový 8-valec M TwinPower Turbo kombinuje variabilný manažment ventilov Valvetronic a Double-VANOS s priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection. Maximálny výkon je 390 kW (530 k) a najvyšší krútiaci moment je 750 Nm. Obe turbodúchadlá sú kompaktne umiestnené medzi dvoma radmi valcov.
Adaptívny M podvozok Professional BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019

Adaptívny M podvozok Professional.

Adaptívny M podvozkový balík Professional pridáva k Adaptívnemu M podvozku a Integrálnemu aktívnemu riadeniu aj aktívnu stabilizáciu karosérie. Výsledok: maximálna možná jazdná stabilita a dynamika.
M Sport diferenciál BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri rýchlej jazde v zákrutách, pri akcelerácii zo zákrut, pri zmene jazdného pruhu alebo na rozličných povrchoch cesty. Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel v otáčkach ľavého a pravého zadného kolesa.
M Sport brzdy BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone bočný pohľad

M Sport brzdy.

M Sport brzdy sú vybavené štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a jednopiestikovými plávajúcimi strmeňmi vzadu s modrým lakovaním a logom M, ako aj väčšími kotúčmi, pre garanciu vysokého brzdného výkonu.
Športový výfukový systém BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019

Športový výfukový systém.

Štandardný športový výfukový systém ponúka výkonný a športový zvuk, ktorý sa dá prispôsobiť jazdnej situácii a želaniam vodiča. Vďaka tomu sa jazda stane emotívnym zvukovým zážitkom, najmä pri športovom štýle.
BMW M850i Gran Coupé s pohonom BMW xDrive G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone zadný pohľad

BMW xDrive.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive plynulo a variabilne rozdeľuje hnaciu silu motora medzi prednú a zadnú nápravu, pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnosť v každej situácii. Inovatívne sieťové prepojenie všetkých riadiacich funkcií priečnej dynamiky vozidla umožňuje meniť orientáciu od priority na trakciu až po maximálnu športovú dynamiku.

M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ

ASISTENCIA VODIČA A KONEKTIVITA

Sústreďte sa na to, čo je ozaj dôležité: Inovatívne asistenčné systémy vodiča a prvky komfortu v prepojenom kokpite M automobilov BMW radu 8 Gran Coupé vám ponúkajú modernú mobilitu najvyššieho kalibru.
Parkovací asistent Plus M automobily BMW radu 8 Gran Coupé F93 2020 interiér

Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Obsahuje okrem iného Surround View s funkciami Top View, Panorama View, ako aj pomoc pri priečnom parkovaní, funkciu núdzového brzdenia, Active PDC, Parkovací asistent s lineárnym navádzaním a Asistent cúvania.
Driving Assistant Professional M automobily BMW radu 8 Gran Coupé F93 2020 interiér

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť v monotónnych a náročných situáciách v premávke. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
BMW Intelligent Personal Assistant M automobily BMW radu 8 Gran Coupé F93 2020 interiér

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebolo by úžasné, keby bolo vaše BMW zároveň vaším osobným asistentom? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Umožní vám ovládať rozličné funkcie vozidla hlasovými povelmi. Dokáže vám tiež vysvetliť rozličné témy o vašom vozidle a pomôže vám spoznať vaše BMW ešte lepšie.
M špecifický Head-Up displej M automobily BMW radu 8 Gran Coupé F93 2020

M špecifický Head-Up displej.

M špecifický Head-Up displej s konfigurovateľným obsahom sa zameriava na informácie relevantné pre športovú jazdu, napríklad otáčkomer s prednastaveným rozsahom a indikátormi radenia prevodových stupňov, ako aj ukazovateľ zaradenej rýchlosti. * K dispozícii iba pre BMW M8 Competition Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé.
BMW Live Cockpit Professional M automobily BMW radu 8 Gran Coupé F93 2020 interiér

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje špičkovú zobrazovaciu sústavu, ktorá zahŕňa 10,25-palcový dotykový iDrive displej s vysokým rozlíšením a 12,3-palcový plne digitálny prístrojový displej. BMW Operating System 7 je možné riadiť aj ovládačom iDrive Touch Controller.
Remote Software Upgrade M automobily BMW radu 8 Gran Coupé F93 2020

Remote Software Upgrade.

Vždy s najnovším softvérom na palube. S funkciou Remote Software Upgrade bude vaše BMW stále aktuálne. Aktualizácie jednoducho stiahnete cez aplikáciu My BMW alebo cez SIM kartu, namontovanú vo vozidle a nainštalujete ich. Takýmto spôsobom môžete aktivovať vo vašom BMW aj ďalšie dostupné funkcie.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

BMW M8 Competition Gran Coupé(2):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

BMW M8 Gran Coupé(2):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

BMW M850i xDrive Gran Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,9–11,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 248–252

Hodnoty označené indexom (2) sú predbežné.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac