Nové BMW M8 Competition Gran Coupé 2020 F93 BMW Individual metalíza Ametrine bočný pohľad

THE M8

NOVÉ M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ: TO NAJLEPŠIE

THE M8NOVÉ M AUTOMOBILY BMW RADU 8 GRAN COUPÉ: TO NAJLEPŠIE

BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ, BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

M automobily BMW radu 8 Gran Coupé sú pozoruhodnými športovými vozidlami so štyrmi dverami. Kombinujú konštruktérske zručnosti BMW M s exkluzivitou luxusnej triedy BMW, pre výnimočné jazdné zážitky v atmosfére luxusu. Na výber sú tri obdivuhodné varianty. BMW M850i xDrive Gran Coupé ponúka unikátnu symbiózu dynamiky, efektivity a komfortu. BMW M8 Gran Coupé s pohonom M xDrive ohromí vysoko exkluzívnym prostredím a športovým charakterom. Najviac extravagantný model v ponuke – BMW M8 Competition Gran Coupé s pohonom M xDrive – poskytuje dych vyrážajúcu dynamiku a je najčistejším stelesnením vysokovýkonného luxusu.BMW M8 Competition Gran Coupé(2):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

BMW M8 Gran Coupé(2):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

BMW M850i xDrive Gran Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,9–11,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 248–252

Zistiť viac

THE M8

TO NAJLEPŠIE Z BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

KLIKNITE PRE VYSOKÝ VÝKON NA PRVÝ POHĽAD

BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine predný jazdný pohľad

VÝNIMOČNÝ VÝKON

VYSOKOVÝKONNÝ BENZÍNOVÝ 8-VALEC M TWIN POWER TURBO

Silný vysokovýkonný benzínový 8-valec M TwinPower Turbo v BMW M8 Competition Gran Coupé vyvinie vynikajúci výkon 460 kW (625 k) a krútiaci moment 750 Nm pri zdvihovom objeme 4,4 litra. Spoločný výfukový trakt v strede medzi dvoma radmi valcov optimalizuje reakcie M agregátu, čo je konštrukcia podobná na pretekárske motory. Dve výfukové TwinScroll turbodúchadlá optimalizujú priebeh výkonu pre výnimočnú dynamiku – tak na ceste ako aj na pretekárskej trati.

BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine predobočný pohľad

ULTIMATÍVNA RADOSŤ Z JAZDY

POHON A PODVOZOK BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

BMW M8 Gran Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé, oba s pohonom M xDrive, ponúkajú výnimočné dávky jazdných zážitkov. Je to výsledok dokonalo zladenej súhry vysoko vyvinutých komponentov pohonu aj podvozka – pravej DNA motoršportu a reprezentácie konštruktérskeho umenia BMW. Pre ultimatívnu radosť z jazdy v každej jednej sekunde.

BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine bočný pohľad

VÝZOR IKONY

DIZAJN EXTERIÉRU BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

BMW M8 Gran Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé uvádzajú nový a špecifický dizajnový jazyk pre luxusné športové automobily. Dynamické predné partie, plynulá silueta kupé, jemne klesajúca línia strechy a atletické zadné partie splývajú do vyjadrenia dynamického výkonu a nespochybniteľnej majestátnosti. Štyri dvere dokonalo zapadajú do športovo elegantného vzhľadu tohto výnimočného športového kupé. Dômyselný dizajn bokov a elegantný prechod zo strechy do veka kufra sú exkluzívnym prvkom, vídaným iba na ručne vyrábaných vozidlách.

BMW M8 Competition Gran Coupé s M Sport sedadlami F93 2020 interiér

EXTRAVAGANTNÁ ŠPORTOVOSŤ

DIZAJN INTERIÉRU BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

Exkluzívny interiér podčiarkuje unikátnu športovú atmosféru M automobilu, ale bez akýchkoľvek kompromisov v luxuse. Od M koženého volantu a M Sport sedadiel s celokoženým čalúnením Merino, cez precízne svetelné pásy na dverách aj stredovej konzole, až po kontrastné prvky na ovládacích prvkoch v červenej farbe, typickej pre M – každý detail zvýrazňuje expresívny športový charakter vozidla.

" BMW M8 poskytuje najvyššiu mieru športovosti a elegancie z celého portfólia BMW – a BMW M8 Gran Coupé je najviac exotické a fascinujúce zo všetkých. "
Marcus Syring, riaditeľ dizajnu BMW M

DIZAJN BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

KLIKNITE A PRESKÚMAJTE TO NAJLEPŠIE Z DIZAJNU EXTERIÉRU AJ INTERIÉRU

Progresívny dizajn BMW M8 Competition Gran Coupé ohromí svojou radikálnou dynamikou a zároveň výnimočne elegantnými kontúrami. Výsledkom je pozoruhodný štvordverový športový automobil, ktorý dáva najavo svoj luxusný charakter pri každom pohľade. Vďaka najkvalitnejším materiálom a majstrovskému spracovaniu je interiér dokonalou symbiózou športovej atmosféry a exkluzívneho luxusu.
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine zadobočný pohľad zdola
BMW M8 Competition Gran Coupé so svetlami BMW Laserlight F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný predný bočný pohľad
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine zadobočný pohľad
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný zadný pohľad
BMW M8 Competition Gran Coupé s M karbónovou strechou F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine pohľad zhora
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 kokpit
M Sport sedadlá s logom M8 BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 interiér
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine zadobočný pohľad zdola

Zadná a bočná sekcia BMW M8 Competition Gran Coupé je vyjadrením maximálneho výkonu. Tvarované bočné línie v spojení s LED zadnými svetlami a široko vystupujúcimi lemami blatníkov tvoria kompaktnú jednotku. Splývajúca línia strechy, dlhý rázvor a opticky dokonalo integrované dvere podčiarkujú športovo elegantný charakter tohto štvordverového športového kupé. M zadný spojler je nielen súčasťou celkovej aerodynamickej koncepcie inšpirovanej motoršportom, ale aj vizuálne atraktívnym prvkom.

BMW M8 Competition Gran Coupé so svetlami BMW Laserlight F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný predný bočný pohľad

Úzke predné svetlá s technológiou BMW Laserlight a typické M obličky s dvojitými lištami vo vysokolesklom čiernom spracovaní. Výrazne priestorovo tvarovaný M predný nástavec s veľkými vzduchovými vstupmi a plástovitou mrežou. Tieto unikátne prvky sú skombinované s nízkou karosériou, pre dosiahnutie dojmu výnimočnej dynamiky – tento luxusný štvordverový automobil je kedykoľvek pripravený vyraziť.

BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine zadobočný pohľad

Plynulá silueta tohto luxusného štvordverového športového kupé s predĺženou prednou časťou, dlhým rázvorom, jemne splývajúcou líniou strechy a atletickými zadnými partiami s krátkymi prevismi, definujú proporcie športového automobilu. Tento dynamický a elegantný dojem podčiarkujú impozantné 20-palcové disky z ľahkej zliatiny a ozdobné prvky výduchov Air Breather vo vysokolesklom čiernom spracovaní.

BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine detailný zadný pohľad

Svalnaté zadné partie BMW M8 Competition Gran Coupé signalizujú nezlomnú silu aj keď nehybne stojí. Silný dojem podporuje aj nápadná plaketa Competition na veku kufra a výrazný zadný nástavec s robustným difúzorom vo vysokolesklej čiernej farbe a dvoma pármi koncoviek výfuku s priemerom 100 mm.

BMW M8 Competition Gran Coupé s M karbónovou strechou F93 2020 BMW Individual metalíza Ametrine pohľad zhora

M karbónová strecha je nielen vizuálnou interpretáciou autentickej vysokovýkonnej koncepcie, ale tiež podstatne znižuje hmotnosť aj ťažisko BMW M8 Competition Gran Coupé, pre výnimočnú jazdnú dynamiku.

BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 kokpit

Športovo luxusný kokpit BMW M8 Competition Gran Coupé s M špecifickými prístrojmi potvrdzuje nekompromisnú orientáciu na vodiča.

M Sport sedadlá s logom M8 BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 interiér

Interiér BMW M8 Competition Gran Coupé je luxusný a súčasne aj neodolateľne športový. M Sport sedadlá zažiaria v extrémne elegantnom celokoženom čalúnení Merino s osvetleným logom M na opierkach hlavy, pričom zároveň ponúknu dokonalú bočnú oporu a excelentný komfort na dlhých cestách.

BMW M8 GRAN COUPÉ A BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ PODROBNE: INFORMÁCIE A TECHNICKÉ ÚDAJE

TO NAJLEPŠIE Z BMW M850i xDRIVE

LUXUSNÁ ŠPORTOVOSŤ: MOTOR, JAZDNÁ DYNAMIKA A DIZAJN

BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone predobočný pohľad

ŠPORTOVÉHO TVARU

M ŠPECIFICKÝ DIZAJN M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

Vzrušujúci dizajnový jazyk BMW M850i xDrive Gran Coupé je ešte viac zvýraznený exkluzívnymi M špecifickými štylistickými prvkami. Typické detaily ako napríklad rám obličiek v spracovaní Cerium Grey a veľké vzduchové vstupy v prednom nástavci poukazujú na obdivuhodné dynamické vlastnosti luxusného športového kupé. Difúzor v metalíze Dark Shadow a koncovky výfuku v spracovaní Cerium Grey jasne identifikujú vozidlo ako člena rodiny M aj pri pohľade zozadu.

BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone zadobočný pohľad

MOHUTNÝ ZVUK

ZVUK MOTORA PLNÝ CHARAKTERU

Zvuk motora BMW M850i xDrive Gran Coupé zvláda všetky oktávy na klávesnici, od piana až po fortissimo. Technológia integrovaných klapiek v športovom výfukovom systéme umožňuje meniť akustickú charakteristiku. V programe COMFORT sa ozýva diskrétne športový tón, zatiaľ čo pri voľbe režimov SPORT a SPORT+ znie plný zvuk v klasickom akorde, typickom pre BMW M.

Adaptívny M podvozok Professional BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019

DOKONALÁ PRIĽNAVOSŤ V ZÁKRUTÁCH

ADAPTÍVNY M PODVOZOK PROFESSIONAL

Adaptívny M podvozkový balík Professional ponúka výnimočne precízny handling, obzvlášť v zákrutách. Tento doplnkový komponent pre podvozok kombinuje vysokú dynamiku s komfortným pohybom karosérie a jazdnou stabilitou, čím umožňuje aj vysokú rýchlosť v oblúkoch. Výraznou podporou v rámci tohto systému je elektromechanická stabilizácia, ktorá redukuje bočné nakláňanie vozidla v zákrutách. Vďaka tomu máte vždy plnú kontrolu nad riadením – dokonca aj pri prudkej zmene smeru.

Benzínový 8-valec M TwinPower Turbo BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019

VYSOKÝ VÝKON A EFEKTIVITA

BENZÍNOVÝ 8-VALEC M TWIN POWER TURBO

Svojím objemom 4,4 litra a výkonom 390 kW (530 k) pošle benzínový 8-valec M TwinPower Turbo otáčkomer aj tep srdca do rovnakých výšin. Silný bi-turbo motor rozbehne BMW M850i xDrive Gran Coupé z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy aj vďaka krútiacemu momentu 750 Nm. Za rezolútneho sprievodu mohutného zvuku ôsmich valcov, ktorý pridá ďalšie zimomriavky.

INŠPIRUJÚCA ESTETIKA

DIZAJN EXTERIÉRU A INTERIÉRU BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ

Vzrušujúci športový automobil pre štyroch: Dizajn BMW M850i xDrive Gran Coupé je nekompromisne atletický a dynamický. Dokonca aj keď nehybne stojí, nepripustí žiadne pochybnosti o výnimočných výkonoch, akých je schopný. Toto luxusné športové kupé so štyrmi dverami a dlhým rázvorom má proporcie nefalšovaného športového automobilu, zároveň však ponúka veľkorysý priestor pre celú posádku – v exkluzívnom prostredí.
Kupé silueta BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone bočný pohľad
Obličky BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone detailný pohľad
BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone detailný zadný pohľad
Kokpit BMW M850i xDrive Gran Coupé interiér G16 2019
Luxusné kožené sedadlá BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 interiér
Panoramatická sklenená strecha BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone pohľad zhora
Kupé silueta BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone bočný pohľad

ŠPORTOVÁ KUPÉ SILUETA

Tvarované kontúry BMW M850i xDrive Gran Coupé inšpirujú priestorovou súhrou dokonalo modelovaných povrchov. S jemne splývajúcou líniou strechy sa kupé silueta vlieva do obdivuhodne atletických zadných partií s mohutne klenutými lemami blatníkov. Toto je na prvý pohľad silná osobnosť – zvýraznená aj expresívnymi 20-palcovými diskami z ľahkej zliatiny.

Obličky BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone detailný pohľad

M ŠPECIFICKÉ DIZAJNOVÉ AKCENTY

BMW M850i xDrive Gran Coupé je ešte viac zvýraznené exkluzívnymi M špecifickými štylistickými prvkami. Patria k nim nápadné exteriérové detaily ako napríklad rám a lišty obličiek, kryty zrkadiel, výduchy Air Breather a lichobežníkové koncovky výfuku – všetko vo vysoko kvalitnom galvanizovanom spracovaní Cerium Grey.

BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone detailný zadný pohľad

TYPICKÉ ZADNÉ PARTIE

Typická zadná časť s jej širokým postojom predstavuje silnú osobnosť. Zadné okno je vsadené medzi dvoma hranami, ktoré splývajú do veka kufra. Zlepšená aerodynamika je zaistená integrovaným zadným spojlerom, ktorý podčiarkuje vysoké ambície BMW M850i xDrive Gran Coupé – presne tak ako lichobežníkové koncovky výfuku voľného tvaru, integrované do difúzora.

Kokpit BMW M850i xDrive Gran Coupé interiér G16 2019

ŠPORTOVÝ A ELEGANTNÝ KOKPIT.

Kokpit BMW M850i xDrive Gran Coupé je dôsledne vytvorený s cieľom orientácie na vodiča. Jeho ultra moderná ovládacia koncepcia a M kožený volant s radiacimi pádlami sa postarajú o to, aby mal vodič všetko pod kontrolou. Výnimočne komfortné multifunkčné sedadlá, čalúnené najjemnejšou kožou, elegantné interiérové lišty a vysoko kvalitné detaily, ako napríklad sklenená aplikácia CraftedClarity na voliacej páke prevodovky, dodávajú interiéru luxusnú atmosféru.

Luxusné kožené sedadlá BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 interiér

PRIESTRANNÝ INTERIÉR

BMW M850i xDrive Gran Coupé ohromí svojím dlhým rázvorom a veľkorysým priestorom pre hlavu aj nohy vzadu. Dokonca aj na dlhých cestách si tu dvaja dospelí pasažieri vychutnajú maximálny komfort. Luxusná koža, napríklad celokožené čalúnenie Merino Silverstone, pridáva športový štýl a charakter samostatným sedadlám.

Panoramatická sklenená strecha BMW M850i xDrive Gran Coupé G16 2019 BMW Individual metalíza Frozen Bluestone pohľad zhora

ATMOSFÉRA INŠPIROVANÁ SVETLOM

Doplnková panoramatická sklenená strecha v BMW M850i xDrive Gran Coupé garantuje unikátne dojmy a exkluzívne prostredie, zaplavené svetlom. Posádke ponúka príjemnú presvetlenú atmosféru. Dojem ešte luxusnejšej priestrannosti vytvárajú doplnkové možnosti vetrania interiéru. Pod intenzívnym slnkom sa dajú na zadných oknách zatvoriť rolety, pomocou variabilného elektrického ovládania.

BMW M850i xDRIVE GRAN COUPÉ: MOTOR, VÝBAVA A TECHNICKÉ ÚDAJE

Mladá žena pred tyrkysovým pozadím

ZAŽITE MODERNÝ LUXUS

BMW LUXUSNÁ TRIEDA

ZAŽITE MODERNÝ LUXUS

BMW LUXUSNÁ TRIEDA

Spotreba paliva a emisie CO₂.

BMW M8 Competition Gran Coupé(2):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

BMW M8 Gran Coupé(2):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 261–264

BMW M850i xDrive Gran Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,9–11,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 248–252

Hodnoty označené indexom (2) sú predbežné, alebo ešte neboli k dispozícii v čase uzávierky.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac