KAŽDÚ PREVRATNÚ ZMENU POHÁŇA SKUPINA PRIEKOPNÍKOV.

BMW i

The Born Electrics.

Už od roku 2013 – od vzniku BMW i – s nami priekopníci elektrického pohonu po celom svete zdieľajú naše nadšenie pre víziu mobility budúcnosti. Najlepší dôkaz nájdete na ich sociálnych platformách: tu sú The Born Electrics a ich príbehy každodenného života s BMW i3.

KAŽDÚ PREVRATNÚ ZMENU POHÁŇA SKUPINA PRIEKOPNÍKOV.The Born Electrics.

Už od roku 2013 – od vzniku BMW i – s nami priekopníci elektrického pohonu po celom svete zdieľajú naše nadšenie pre víziu mobility budúcnosti. Najlepší dôkaz nájdete na ich sociálnych platformách: tu sú The Born Electrics a ich príbehy každodenného života s BMW i3.

Zistiť viac

KATHRYN. BORN ELECTRIC: OKTÓBER 2014.

„Môj malý elektronaut.“

Vždy som sa rýchlo prispôsobila novinkám, mám rada vynálezy, preto som sa ihneď zamilovala do technológie elektrických áut, pre ich pomoc ovzdušiu a futuristický vzhľad. Elektrický automobil teraz začína prichádzať k slovu a tento sen sa konečne mení na skutočnosť. Táto technológia mi ozaj pripadá podstatne pokročilejšia, než spaľovacie motory. Pri jazde v BMW i3 takmer zabudnete na stres vďaka tichej a pokojnej kabíne. Užívam si pocit z pobytu v jeho modernom interiéri, počas toho ako brázdim ulice. Dokonca sa stáva, že sa za mnou obzerajú ľudia a niekedy aj zakričia: „Hej, super auto!“

#GREEN #CALIFORNIA #BORNELECTRIC #BMWi

LOU. BORN ELECTRIC: SEPTEMBER 2014.

„Moja mantra: menej je viac“.
 

Veľmi rád porovnávam BMW i3 s moderným hnutím miniatúrnych domov, ktoré dokazujú, že premyslený dizajn každého detailu môže zvýšiť funkčnosť a zároveň znížiť rozmery. Interiér mi pripomína moderné domy, ktoré navrhujú Charles Eames a Ray Eames: pekne vytvarované drevené obklady, starostlivo vyberané materiály a veľká presklená plocha. Dom typu „smart home“ sa rovnakým spôsobom otvára prírode a plynulo prepája interiérové povrchy s exteriérovými: i3 je vytvorené tak, aby vedome združovalo množstvo prvkov a technológií v robustnom, ale minimalistickom ráme. Preto sa na i3 pozerám ako na rozšírenie môjho životného priestoru.
 

#BORNELECTRIC #PACIFICNORTHWEST #BMWi

ROGER. BORN ELECTRIC: DECEMBER 2013.

„V budúcnosti už dnes.“
 

Skúšal som aj iné elektrické autá, ale i3 ako jediné mi pripadá byť ozaj výnimočné. A nie že by som stál o veľa pozornosti, ale mám pocit, že vzbudzuje ozaj vysoký záujem, dokonca viac, než rozličné „športiaky“. Neraz je i3 štartovacím impulzom konverzácie a mnohí ľudia ma oslovujú s otázkami na toto auto častejšie, než na iné, aké som vlastnil. Využívam ho najmä vo voľnom čase, keďže do práce to mám blízko a väčšinou tam jazdím na bicykli. Vždy keď však mám v meste klientov, som to ja, kto ich vozí. Väčšina z nich sa v elektrickom automobile nikdy neviezla a mnohí sú príjemne prekvapení, aké je živé, keď „položím tehlu na pedál“.
 

#THEFUTURE #BORNELECTRIC #BMWi

STEVE. BORN ELECTRIC: MAREC 2015.

„Keď cieľom je cesta.“

Moja rodina má dlhú tradíciu výletov autom a v BMW i3 dokážeme tieto cesty zvládnuť aj do vzdialených cieľov. Vďaka tomu je pre nás i3 dokonalou súčasťou nášho životného štýlu a nástrojom na zvýraznenie zážitkov. Neodvezie nás len tak na nejaké miesta, ale priamo za dobrodružstvami. Máme dve deti, päťročné a osemročné a chceme im ukázať toľko prírodných krás, koľko sa len dá, v našom kúte sveta. BMW i3 nám to umožní. Naše výlety autom nie sú len o ich cieli – sú aj o spomienkach na cestu.
 

#BORNELECTRIC #BMWi3 #SEATTLE

GARY. BORN ELECTRIC: JÚL 2015.

„Nasadnúť a ísť.“

Hneď pri prvej jazde v BMW i3 vlani som bol okamžite očarený. Pripadal som si moderný, inteligentný a svieži. Cítil som sa dobre aj vďaka vedomiu, že pomáham životnému prostrediu. Najviac sa mi na ňom páči estetika dizajnu, rozmery a elektrický pohon. Aj aplikácia na diaľkové ovládanie je úžasná a som vďaka nej stále v optimálnom kontakte. A to v meste znamená veľmi veľa, takže stačí nasadnúť a ísť. A ani stresu pri parkovaní sa netreba báť: i3 sa poľahky vojde na každé voľné miesto.

#THEFUTURE #BORNELECTRIC #BMWi

LUCIE. BORN ELECTRIC: OKTÓBER 2014.

„Som zamilovaná.“

Nikdy som si nemyslela, že budem jedného dňa jazdiť na elektrickom aute. A teraz ho používam denno-denne. Som pevne presvedčená, že elektrické autá sú našou budúcnosťou a som ozaj šťastná, že ju zažívam aj osobne. Jazdu na svojom BMW i3 si ozaj užívam – každú jednu sekundu. Je to ozaj zábava: motor, dynamika, rýchle rozjazdy. Zážitky sú skvelé, čo platí aj o komforte, nádherných materiáloch a prirodzenom intuitívnom využití automobilu ako celku. Je to kráska aj zviera a oboch milujem! Jedinou nevýhodou je, že sa o auto musím deliť s manželom, na čo vôbec nemám chuť.

#EMISSIONFREE #PRAGUE #PERFECTION #BORNELECTRIC #BMWi

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 13,6* / 13,1**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3s (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Spotreba energie v kWh/100 km: 12,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i3 (94 Ah) so zariadením Range Extender:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
  Spotreba energie v kWh/100 km: 11,9* / 11,5**
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Coupé s pohonom plug-in hybrid BMW:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 42

  Spotreba paliva, energie a emisie CO2 pre BMW i8 Roadster s pohonom plug-in hybrid BMW:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
  Spotreba energie v kWh/100 km: 14,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 46

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.