BMW e-mobilita BMW elektrický automobil

ELEKTRICKÉ AUTOMOBILY BMW.

ELEKTRICKÉ AUTOMOBILY BMW.

100 % elektrické. 100 % radosť z jazdy. 100 % BMW.

Vedeli ste, že počas letných olympijských hier 1972 v Mníchove jazdilo pred športovcami na vytrvalostných tratiach čisto elektrické BMW 1602e, ktoré ich filmovalo a v prípade potreby im poskytovalo vodu? Vďaka tichej prevádzke s nulovými emisiami bolo v tom čase ideálnym spoločníkom, ktorý súťažiacich nijako neobmedzoval v ich vrcholných výkonoch. Dnes, o takmer pol storočia neskôr, už máme túto schopnosť zdokonalenú a naše know-how v oblasti elektrifikovanej mobility sa rozširuje neustálym vývojom technológie BMW eDrive, ako aj subznačky BMW i. S našimi čisto elektrickými modelmi BMW iX, BMW iX3, BMW i3, BMW i3s a BMW i4 zažijete úplne nový pocit radosti z jazdy. Veď predsa nič sa nevyrovná pôžitku z tichého brázdenia mestskej alebo vidieckej premávky, z okamžitej reakcie elektrického motora a unikátnej akcelerácie z pokoja. A to všetko je bez výfukových plynov a miestnych emisií. Pridajte sa k nám a preskúmajte svet elektrických vozidiel BMW.

Zistiť viac
Elektromobilita BMW BMW iX xDrive50 i20 BMW i4 G26 BMW elektrický automobil

RADOSŤ Z ELEKTRICKEJ JAZDY.

Nové čisto elektrické BMW i4, prvé svojho druhu, spolu s BMW iX, ponúkajú novú úroveň elektrickej radosti z jazdy. S dlhým dojazdom a prepojenými riešeniami nabíjania od BMW Charging stanovujú nové BMW i4 a BMW iX nové štandardy každodenného praktického jazdenia aj komfortu na dlhé trate.

BMW elektromobilita technológia elektrický automobil BMW eDrive video

TECHNOLÓGIA V POZADÍ.

Objavte čisto elektrickú pohonnú technológiu BMW eDrive.

FAQ: NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVEDE NA TÉMU NAŠICH ELEKTRICKÝCH AUTOMOBILOV.

 • Čo je elektrický automobil?
  BMW e-mobilita BMW elektrický automobil FAQ

  Čisto elektrický automobil (BEV, Battery Electric Vehicle) jazdí výlučne na elektrickú energiu. Vozidlo teda nepoháňa žiaden spaľovací motor. Elektrická energia sa ukladá v batérii. Jej kapacita určuje dojazd, inak povedané vzdialenosť, ktorú vozidlo dokáže prejsť na jedno plné nabitie batérie.
  Mnohí vodiči majú obavy z dojazdu – vo väčšine prípadov sú však neopodstatnené. Väčšina vozidiel BEV má dnes totiž dojazd presahujúci 250 kilometrov. Navyše, napríklad v Nemecku až 90 % vodičov najazdí denne menej než 100 kilometrov.
  Čisto elektrické automobily sú ideálne pre používateľov, ktorí si ich môžu nabíjať doma alebo v práci. Zároveň prebieha intenzívny rozvoj a rozširovanie verejnej infraštruktúry pre nabíjanie. V mestských oblastiach a pozdĺž diaľníc sa objavujú stále nové a nové nabíjacie stanice. Súčasťou siete je aj množstvo vysokovýkonných nabíjacích staníc pre ultra rýchle nabíjanie pri cestovaní po Európe, napríklad tých od nášho partnera IONITY. Vďaka tomu budú aj dlhé jazdy v budúcnosti stále jednoduchšie.

 • Aké výhody má elektrický automobil?
 • Aké faktory ovplyvnia výkon vysokonapäťovej batérie v mojom elektrickom aute?
 • Ako ovplyvní môj vodičský štýl dojazd môjho elektrického auta?
 • Na čo musím myslieť, ak ponechám svoje elektrické auto dlhšie odstavené a zaparkované?

ŠTÁTNA PODPORA PRE ELEKTRICKÉ AUTOMOBILY A PLUG-IN HYBRIDY.

Na slovenskom trhu majú zákazníci k dispozícii štátnu dotáciu vo výške 5000 € pre plug-in hybridné a 8000 € pre čisto elektrické vozidlá. Pri cenovej hranici nákupu jedného vozidla do 50 000 eur to znamená, že si zákazník môže vybrať tak z ponuky značky BMW, ako aj z ponuky značky BMW i.

Chcem preskúmať tému BMW programu korporátneho predaja pre firmy.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

BMW iX(1):
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): menej než 21
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0


BMW iX3:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 18,5–19,5


BMW i3:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,3–16,3


BMW i3s:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–16,6


Hodnoty označené indexom (1) sú predbežné, alebo ešte neboli k dispozícii v čase uzávierky.


Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.


Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,


ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac