BMW radu 8 Coupé: predobočný záber, statický pohľad na kapotu motora.

THE 8

BMW radu 8 Coupé

THE 8BMW radu 8 Coupé

LÍNIE A VÝBAVA

Línie a výbava BMW radu 8 Coupé

BMW radu 8 Coupé

BMW radu 8 Coupé zjednocuje športovosť a eleganciu so suverénnou ľahkosťou – a tým vytvára neodolateľnú estetiku. Množstvo exkluzívnych detailov pre exteriér aj interiér a maximálny komfort zvýrazňuje dynamický a vysoko kvalitný charakter.

BMW radu 8 Coupé, výbava

BMW radu 8 Coupé zjednocuje športovosť a eleganciu so suverénnou ľahkosťou – a tým vytvára neodolateľnú estetiku. Množstvo exkluzívnych detailov pre exteriér aj interiér a maximálny komfort zvýrazňuje dynamický a vysoko kvalitný charakter.

  • Exteriér

  • Interiér

M Sport balík

M Sport balík dodá vozidlu dotyk dynamiky. Predný nástavec, bočné prahové nástavce a zadný nástavec s vložkou difúzora v spracovaní metalíza Dark Shadow zvýrazňujú ostrosť vzhľadu exteriéru, súčasne so zlepšením aerodynamiky a agilnosti. Navyše, prvky ako M Sport podvozok a M disky z ľahkej zliatiny citeľne maximalizujú jazdnú dynamiku.

BMW radu 8 Coupé, M Sport balík

M Sport balík dodá vozidlu dotyk dynamiky. Predný nástavec, bočné prahové nástavce a zadný nástavec s vložkou difúzora v spracovaní metalíza Dark Shadow zvýrazňujú ostrosť vzhľadu exteriéru, súčasne so zlepšením aerodynamiky a agilnosti. Navyše, prvky ako M Sport podvozok a M disky z ľahkej zliatiny citeľne maximalizujú jazdnú dynamiku.

  • Exteriér

  • Interiér

DIZAJN

Dizajn BMW radu 8 Coupé

Fascinujúci pohľad: BMW radu 8 Coupé vyžaruje športovosť s pozoruhodne luxusným dojmom a viditeľnou maximálnou snahou o výkon. Každý dizajnový prvok, ako napríklad obličky Active Air Stream, M karbónová strecha a exkluzívne sklenené aplikácie CraftedClarity, kombinuje high-tech prkvy s dynamickou eleganciou tohto luxusného športového automobilu.

BMW radu 8 Coupé, Metalíza Barcelona Blue, zadobočný pohľad.
BMW radu 8 Coupé, predná časť, lišty obličiek a výduchy Air Breather.

Obličky Active Air Stream.

Obličky Active Air Stream otvárajú a zatvárajú svoje lišty podľa reálnych potrieb chladenia motora, bŕzd a nárokov klimatizácie. Pohyblivé aktívne klapky tohto systému v zatvorenom stave zároveň znižujú odpor vzduchu, čím zlepšujú aerodynamiku.
BMW radu 8 Coupé, detailný záber predných svetlometov, BMW Laserlight.

BMW Laserlight.

V laserovom režime diaľkových svetiel predĺži BMW Laserlight ich dosah až do 600 m, teda takmer na dvojnásobok v porovnaní s konvenčnými svetlami. Lepšia viditeľnosť v tme výrazne zvyšuje bezpečnosť. Modré zvýraznenie a nápis „BMW Laser“ na predných svetlometoch aj vizuálne podčiarknu technologické štandardy a športovosť vozidla.
BMW radu 8 Coupé, pohľad z vtáčej perspektívy, M karbónová strecha.

M karbónová strecha.

M karbónová strecha, ako súčasť inteligentnej odľahčenej konštrukcie, pomáha znížiť hmotnosť vozidla. Je vyrobená z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP, karbón) a je o 800 g ľahšia než štandardná strecha. Tým sa znižuje ťažisko vozidla a následne sa zvyšuje jeho jazdná dynamika.
BMW radu 8 Coupé, Galvanic Cerium Grey, kryty zrkadiel.

Prvky exteriéru.

Vonkajšie prvky, napríklad kryty zrkadiel, nápisy, koncovky výfuku, ozdoby na výduchoch Air Breather, rám a lemovanie obličiek, vytvárajú spracovaním Galvanic Cerium Grey kontrast k farbe vozidla. Harmonicky zapadajú do celkovo dynamického charakteru a zvýrazňujú športovosť vozidla.
BMW radu 8 Coupé, Multifunkčné sedadlá.

Multifunkčné predné sedadlá.

Multifunkčné predné sedadlá ponúkajú komplexné možnosti nastavenia a vynikajúci komfort sedenia aj bezpečnosť. Vďaka tomu sa dajú optimálne prispôsobiť individuálnym požiadavkám, k čomu prispeje aj elektrická regulácia šírky operadla, variabilná bedrová opierka a manuálne nastavovanie hĺbky sedáku.
BMW radu 8 Coupé, kokpit, Ambientné osvetlenie.

Ambientné osvetlenie.

Ambientné osvetlenie vytvára pomocou množstva LED jednotiek príjemnú atmosféru v interiéri a po tme umocňuje exkluzívny pocit z priestoru. Odtiene, jas a farebné kompozície sa dajú samostatne nastavovať. Výbava obsahuje kontúrové osvetlenie, osvetlené priehradky vo dverách, ako aj navádzacie osvetlenie na stredovej konzole.
BMW radu 8 Coupé, detailný záber na sedadlo, BMW Individual koža s rozšíreným rozsahom Merino Cognac.

BMW Individual koža s rozšíreným rozsahom Merino Cognac.

BMW Individual koža s rozšíreným rozsahom Merino Cognac, farba interiéru Black.

JAZDNÁ DYNAMIKA

Jazdná dynamika BMW radu 8 Coupé

Sila a dynamická kapacita BMW radu 8 Coupé sú jasne viditeľné. Vďaka výkonným a športovým motorom BMW TwinPower Turbo, extrémne precíznemu handlingu a exkluzívnym pretekárskym prvkom, ako je napríklad M Sport diferenciál, nemá luxusná radosť z jazdy žiadne obmedzenia.

BMW radu 8 Coupé, pohľad zhora, Benzínový 8-valec BMW TwinPower Turbo.

Benzínový 8-valec BMW TwinPower Turbo.

Benzínový 8-valec BMW TwinPower Turbo kombinuje dve turbodúchadlá a variabilný manažment ventilov Valvetronic s priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection. Dosahuje maximálny výkon 390 kW (530 k) a najvyšší krútiaci moment 750 Nm. Obe turbodúchadlá sú kompaktne umiestnené medzi dvoma radmi valcov.
BMW radu 8 Coupé, pohľad zhora, Naftový radový 6-valec BMW TwinPower Turbo.

Naftový radový 6-valec BMW TwinPower Turbo.

Nová generácia radového naftového 6-valca BMW TwinPower Turbo ponúka pozoruhodný priebeh výkonu s exemplárnymi hodnotami spotreby, za čo vďačí kombinácii turbodúchadla s variabilnou geometriou turbíny s priamym vstrekovaním paliva common-rail.
BMW radu 8 Coupé, detailný pohľad na stredovú konzolu, Prevodovka Steptronic Sport.

Prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport ponúka mimoriadne dynamické radenie. V automatickom aj manuálnom režime, voliacou pákou aj pádlami na volante – vždy máte na výber nielen dynamickú, ale aj pohodovú a komfortnú jazdu. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M sa radenie prispôsobí maximalizácii jazdných výkonov.
BMW radu 8 Coupé, zadný pohľad, označenie BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive plynulo a variabilne rozdeľuje hnaciu silu motora medzi prednú a zadnú nápravu, pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnosť v každej situácii. Inovatívne sieťové prepojenie všetkých riadiacich funkcií priečnej dynamiky vozidla umožňuje meniť orientáciu od priority na trakciu až po maximálnu športovú dynamiku.
BMW radu 8 Coupé, jazdný pohľad zhora, Integrálne aktívne riadenie.

Integrálne aktívne riadenie.

Integrálne aktívne riadenie kombinuje podporu, založenú na variabilnom pomere riadenia prednej nápravy, s natáčaním kolies zadnej nápravy. Pri nižších rýchlostiach sa zadné kolesá natáčajú opačne než predné, čo výrazne zvyšuje agilitu a manévrovacie schopnosti. Vo vyššej rýchlosti sa zadné kolesá natáčajú v rovnakom smere ako predné, čím sa zvyšuje stabilita aj komfort jazdy.
BMW radu 8 Coupé, bočný pohľad na brzdový kotúč, modré M Sport brzdy.

M Sport brzdy.

M Sport brzdy sú vybavené štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a jednopiestikovými plávajúcimi strmeňmi vzadu s modrým lakovaním a logom M, ako aj väčšími kotúčmi, pre garanciu vysokého brzdného výkonu.
BMW radu 8 Coupé, dolný zadný pohľad, koncovky výfuku a zadné kolesá.

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri rýchlej jazde v zákrutách, pri akcelerácii zo zákrut, pri zmene jazdného pruhu alebo na rozličných povrchoch cesty. Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel v otáčkach ľavého a pravého zadného kolesa.
BMW radu 8 Coupé, BMW sDrive.

BMW sDrive.

Označenie sDrive platí pre vozidlá, ktoré prenášajú výkon motora iba jednou nápravou. Pri vozidlách s pozdĺžne uloženým motorom sDrive znamená klasický pohon zadnej nápravy. S dokonalým rozložením hmotnosti, sofistikovanou konštrukciou zavesenia kolies a precíznym vyladením všetkých ovládacích systémov, to znamená vyváženú dynamiku a trakciu.

INOVÁCIE

Inovácie BMW radu 8 Coupé

Ešte rýchlejšie, ešte intuitívnejšie: Inovatívne asistenčné systémy a prvky konektivity BMW radu 8 Coupé otvárajú cestu k novej ére radosti z jazdy. A už dnes dokážu prostredníctvom jednoduchosti ovládania a priekopníckym komunikačným funkciám zaručiť ešte výraznejšie jazdné pôžitky.

BMW radu 8 Coupé, Displej systému iDrive.
BMW radu 8 Coupé, kokpit, volant s prístrojovým displejom.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky vrátane 10,25-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 12,3-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa dá riadiť aj ovládačom iDrive Touch Controller.
BMW radu 8 Coupé, kokpit, BMW Operating System 7.0.

BMW Operating System 7

Inovatívna koncepcia ovládania BMW Operating System 7 umožňuje ešte jednoduchšie ovládanie funkcií vozidla, napríklad hlasom, cez dotykovú obrazovku a ovládačom iDrive – celkom intuitívne. Z toho dôvodu bola funkcia ovládača vylepšená. Tým pádom sa teraz všetky menu aplikácií dajú zvoliť priamo.
BMW radu 8 Coupé, Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť v monotónnych a náročných situáciách v premávke. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
BMW radu 8 Coupé, iDrive displej a Connected Command

Connected Command.

Chcete sa plne koncentrovať na cestu pred sebou? Tak odovzdajte časť ovládania vozidla svojim pasažierom. Je to veľmi jednoduché, vďaka Connected Command. Pomocou aplikácie BMW Connected dokážu cestujúci s vaším povolením získať prístup k zábavným a navigačným systémom. Môžu tiež regulovať hlavné funkcie klimatizačného systému.
BMW radu 8 Coupé, iDrive displej a Concierge Service

Concierge Service.

Bude zajtra v Ríme slnečno? Kedy odlieta môj let? Služba Concierge Service vám pomôže pri cestovaní a podporí každú vašu požiadavku jediným stlačením tlačidla. Či už na rezerváciu reštaurácie, hotela alebo kina. Túto službu môžete využiť dokonca aj na platby. Kdekoľvek ste a čokoľvek potrebujete, služba Concierge Service je tu vždy pre vás.
BMW radu 8 Coupé, iDrive displej a Caring Car

Caring Car.

Chcete doraziť do cieľa s novou energiou, alebo oddýchnutí od stresu? Pomocou Caring Car sa BMW o vás postará oslovením vašich zmyslov. Ak poviete „Hey, BMW. I´m tired“ alebo „Hey, BMW. I´m feeling stressed“, BMW Intelligent Personal Assistant aktivuje niektorý Caring Car program: buď Vitalize alebo Relax, s následnou cielenou súhrou rozličných interiérových funkcií vozidla, počas doby trvania programu.

Spotreba paliva a emisie CO₂

BMW 840d xDrive:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,8–7,1
Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 179–186

BMW M850i xDrive:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,2–11,4
Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 255–258

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO₂, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Zistiť viac