ELEKTRIZUJÚCI POCIT Z JAZDY.

Plug-in hybridy s know-how BMW i.

BMW iPerformance

Zážitok patril vždy medzi kľúčové faktory aplikované v rámci vývoja do inovatívnych automobilových koncepcií. A tento vplyv sa výrazne prejavil aj v plug-in hybridných modeloch BMW. Ich pohonný systém pozostáva z efektívneho spaľovacieho motora a výkonného elektromotora. Takýmto spôsobom kombinujú typické kvality BMW s výhodami elektrickej jazdy, čím priamo profitujú z odbornosti konštruktérov BMW i, až do takej miery, že si zaslúžia svoje vlastné označenie: automobily BMW iPerformance.

Zistiť viac
ELEKTRIZUJÚCI POCIT Z JAZDY.Plug-in hybridy s know-how BMW i.

RADOSŤ Z JAZDY, BEZ EMISIÍ.

Vozidlá BMW iPerformance využívajú technológiu elektrického pohonu BMW eDrive, vyvinutú v BMW i. Kratšie aj stredné vzdialenosti dokážu absolvovať čisto na elektrický pohon s inovatívnou kombináciou elektromotora, lítium-iónovej batérie a inteligentného manažmentu energie. Benzínový motor BMW TwinPower Turbo sa aktivuje v prípade potreby. BMW eDrive je aktuálne v ponuke pre BMW radu 2, BMW radu 3, BMW radu 5, BMW radu 7 a BMW X5 (stav: marec 2017).

BMW eDrive.

Inteligentný a dynamický spôsob elektrickej jazdy.

DOKONALÉ NA KRÁTKE, STREDNÉ AJ DLHÉ VZDIALENOSTI.

V modeloch BMW iPerformance pracuje efektívny spaľovací motor v dokonalej harmónii s výkonným elektromotorom. Konvenčný pohon sa postará o dlhý dojazd, zatiaľ čo elektrický skóruje hlavne v mestskej premávke, vďaka schopnosti jazdy s nulovými emisiami a takmer nehlučne, pritom však dynamicky. Napríklad BMW 530e iPerformance dokáže prejsť čisto na elektrinu až do 50 km (podľa cyklu NEDC). Lítium-iónovú batériu je možné nabíjať zo zariadenia BMW i Wallbox, na verejnej nabíjacej stanici, alebo aj z bežnej domácej zásuvky.

Hodnoty pre BMW 530e iPerformance:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9 až 2,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 44 až 49
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1 až 14,1

 • AUTO eDRIVE

  V režime AUTO eDRIVE stanovuje najefektívnejšiu kombináciu spaľovacieho a elektrického motora inteligentný manažment energie – podľa rýchlosti jazdy a stavu nabitia batérie.

 • MAX eDRIVE

  V závislosti od modelu je možná jazda rýchlosťou do 140 km/h v čisto elektrickom režime MAX eDRIVE. Pri vyššej rýchlosti, alebo pri nutnosti plnej akcelerácie, sa automaticky zapína aj spaľovací motor.

 • SAVE BATTERY

  Režim SAVE BATTERY alebo Battery Control (v BMW radu 7) je zameraný na efektívne nabíjanie batérie spaľovacím motorom, prípadne udržiavanie jej stavu nabitia. To umožní aktívne si uchovať kapacitu batérie na neskoršiu čisto elektrickú jazdu.

iPERFORMANCE – PREHĽAD.

Plug-in hybridné modely BMW sa systematicky držia stratégie BMW EfficientDynamics. Okrem písmena „e“ v modelovom označení rozoznáte modely BMW iPerformance aj prostredníctvom ďalších vzhľadových detailov.

Modré lišty v obličkách.

Lišty v obličkách dvojitej mriežky chladiča majú pre BMW i typickú modrú farbu, ktorá zvýrazňuje predné partie.
Zistiť viac

Modré kryty nábojov kolies.

Exkluzívne modré kryty nábojov kolies modelov BMW iPerformance pripomínajú BMW i8.

Spotreba a emisie CO2 pre BMW i8 plug-in hybrid BMW iPerformance (3):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 42
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,0
 

Zistiť viac

Logo BMW i.

Na boku za predným kolesom sa nachádza logo BMW i, ktoré naznačuje priamy transfer technológií od značky BMW i.
Zistiť viac

Nápis eDrive.

Nápis eDrive na C-stĺpikoch za prvkom Hofmeister Kink prezrádza elektrickú pohonnú technológiu.
Zistiť viac

NABÍJANIE.

BMW i Performance je viac než len označenie pre plug-in hybridné modely. Je to súčasť stratégie udržateľnej mobility. A podobne ako pri BMW i3 alebo BMW i8, aj pre ne je k dispozícii program 360° ELECTRIC. Táto ponuka obsahuje užitočné produkty a služby*, od inštalácie nabíjacieho zariadenia BMW i Wallbox, cez dohodnutie zmluvy s dodávateľom ekologickej energie, až po prístup do najväčšej siete verejných nabíjacích staníc na svete. Ďalšími prvkami, dostupnými pre všetky modely BMW iPerformance, sú aplikácia BMW Connected a ekologické trasy v navigačnom systéme, prostredníctvom funkcie ECO ROUTE.

* Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu týchto produktov a služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Hodnoty pre BMW i3 (94 Ah):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,6* / 13,1**

Hodnoty pre BMW i3 (94 Ah) Range Extender:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 14,0* / 13,0**
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9* / 11,5**

Hodnoty pre BMW i8 Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 49
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus a BMW i Wallbox Connect sú domáce nabíjacie stanice, ktoré vám umožnia nabíjať vaše BMW bezpečne, rýchlo a jednoducho.

  Zariadenia BMW i Wallbox sú zárukou nekomplikovaného a spoľahlivého procesu nabíjania. Len čo sa vozidlo pripojí k nim pomocou nabíjacieho kábla, nabíjanie sa začne automaticky. Napríklad BMW i3 sa nabije na 80 % svojej plnej kapacity za menej než tri hodiny.*

  BMW i Wallbox Connect vám zároveň poskytne príležitosť na využitie ekologickej energie a vami generovanej vlastnej solárnej energie – pre rýchle nabíjanie a ešte vyššiu udržateľnosť.

  * Závisí od miestnej elektrickej infraštruktúry. Časy nabíjania pre iné čisto elektrické vozidlá BMW (BEV – Battery Electric Vehicles) alebo plug-in hybridné vozidlá BMW (PHEV – Plug-in Hybrid Electric Vehicles), sa môžu líšiť.

 • BMW Digital Charging Service

  Digitálny nabíjací servis – BMW Digital Charging Service (DCS) – zabezpečí ešte individuálnejšie a efektívnejšie nabíjanie vášho vozidla pomocou zariadenia BMW i Wallbox. Podľa vašej predvolenej elektrickej tarify DCS určí cenovo najefektívnejší čas nabíjania a nezávisle riadi proces nabíjania so zohľadnením tohto faktu. Zároveň DCS garantuje plne nabité vozidlo k času odjazdu, ktorý ste zadali. DCS je zakomponované do služieb ConnectedDrive Services a je možné diaľkovo ho riadiť aj prostredníctvom mobilného zariadenia a známych rozhraní (iDrive, ConnectedDrive portál, aplikácia BMW Connected). *

  * Presné informácie o dostupnosti a rozsahu týchto produktov a služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • ChargeNow: Radosť z elektrickej jazdy rastie.

  Vďaka intuitívnemu ovládaniu a službe mobility ChargeNow je zapojenie sa do tejto siete mimoriadne jednoduché. ChargeNow totiž zjednocuje množstvo nabíjacích staníc, prevádzkovaných rozličnými poskytovateľmi, do jednej komplexnej siete. To vám značne uľahčí a zrýchli nájdenie nabíjacej stanice pre vaše BMW i a jeho dobitie, keď ste na cestách. BMW i ConnectedDrive vám zobrazí všetky voľné nabíjacie stanice vo vašej blízkosti, a to nielen na displeji navigácie, ale aj na vašom smartfóne alebo na webstránke ChargeNow. *

  * Presné informácie o dostupnosti a rozsahu týchto produktov a služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Hodnoty pre BMW i3 (94 Ah)
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 12,6* / 13,1**

Hodnoty pre BMW i3 (94 Ah) Range Extender
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 12* / 13**
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,3* / 11,9**


Hodnoty pre BMW i8
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 49
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9


* Kolesový cluster 1: 19-palcové kolesá
** Kolesový cluster 2: 20-palcové kolesá

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Disclaimer reference invalid