BMW XM G09 PHEV predný pohľad s tmavým pozadím
XM
Shop The Look
Cena171.450 €
Výkon480 kW (653 k)
Motor a typ palivaPlug-in hybrid

THE XM

BMW XM G09 PHEV predný pohľad s tmavým pozadím

ÚPLNE PRVÉ BMW XM.

Cena171.450 €
Výkon480 kW (653 k)
Motor a typ palivaPlug-in hybrid
THE XMÚPLNE PRVÉ BMW XM.

ÚPLNE PRVÉ BMW XM.

Exkluzívne, expresívne, elektrifikované: Nové BMW XM kombinuje majestátnu osobnosť s vysokou dynamikou BMW M a výkonnou plug-in-hybridnou technológiou najnovšej generácie.

 • Ultimatívna elektrifikovaná sila M Power ako plug-in-hybrid s novým motorom V8 a výkonom 480 kW (653 k)
 • Výrazná štylistika: extrovertný a ikonický dizajnový jazyk
 • Luxus v interiéri: M Lounge vzadu, trojrozmerný nepriamo osvetlený strop a materiály prémiovej kvality, ako napríklad koža Vintage


BMW XM*:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 1,5–1,6
Emisie CO₂ v g/km (kombinované, WLTP): 33–36
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 28,9–30,1

*predbežné hodnoty

Zistiť viac

OBJAVTE NOVÉ BMW XM.

Pohonná jednotka, podvozok a výkony.

BMW XM.

Dokonalá kombinácia vysokého výkonu BMW M a inovatívnosti plug-in-hybridu.
 • BMW M hybrid, prvý vysokovýkonný elektrifikovaný pohon M
 • Vysokovýkonný benzínový motor V8 M TwinPower Turbo
 • Adaptívny podvozok M Drive Professional pre vysokú jazdnú dynamiku
 • M xDrive s M Sport diferenciálom
 • Výkon 480 kW (653 k), krútiaci moment 800 Nm, zrýchlenie 0-100 km/h za 4,3 sekundy
BMW XM G09 predobočný pohľad

DIZAJN EXTERIÉRU BMW XM.

BMW XM G09 dizajn exteriéru to najlepšie
BMW XM G09 exteriér predný pohľad

Predný dizajn.

Ikonické predné partie v štýle luxusnej triedy BMW inšpirujú svojimi osvetlenými obličkami Iconic Glow a štíhlymi dennými svetlami, typickými pre M. Charakteristická mriežka s logom BMW XM a exkluzívne ozdobné prvky Night Gold vyžarujú luxus a ušľachtilosť. Z robustnej prednej kapoty harmonicky vystupujú dva prelisy.

BMW XM G09 exteriér bočný pohľad

Bočný pohľad.

Bočná sekcia kombinuje silný charakter dizajnu v štýle kupé s mohutnými proporciami a detailmi ako sú napríklad najtmavšie okná v celej modelovej palete BMW. Akcentová farba Night Gold dodáva výnimočne exkluzívny efekt 23-palcovým diskom kolies z ľahkej zliatiny aj zvýrazňovaciemu pásu.

BMW XM G09 exteriér zadný pohľad

Zadný dizajn.

Vertikálne šesťuholníkové M koncovky výfuku, spolu so zlatou farbou detailov difúzora a loga nového XM, dodávajú zadnej časti unikátny výzor. Logá BMW, laserom gravírované na každom zadnom bočnom okne, sú odkazom na jediný model, ktorý existoval výlučne ako M: na BMW M1. Spolu s lemami blatníkov zvýrazňujú rozložité zadné svetlá robustnú šírku postoja vozidla.

DIZAJN INTERIÉRU NOVÉHO BMW XM.

BMW XM G09 dizajn interiéru to najlepšie
BMW XM G09 interiér osvetlený strop

Osvetlený strop.

Nepriamo osvetlený strop očarí svojou trojrozmernou štruktúrou hranolov. Špecifické ambientné osvetlenie generuje úžasnú prezentáciu rozličných svetelných dizajnov, ako je napríklad uvítací scenár. Výber farieb sa dá prispôsobiť individuálnym potrebám, na zladenie s náladou a jazdným režimom.

BMW XM G09 interiér zadné sedadlá M Lounge

M Lounge.

M Lounge ponúka unikátny pocit priestrannosti. Tento jednoliaty priestor na sedenie a detaily ako napríklad kosoštvorcové štruktúry na opierkach hlavy alebo vzor prešívania, vyžarujú komfort a luxus. Spolu s trojrozmerným nepriamo osvetleným stropom, tmavými oknami a komfortnými vankúšmi, prinášajú úplne nový pocit pohodlia.

BMW XM G09 interiér BMW Individual koža Merino a exkluzívne prvky Walknappa Vintage Coffee

Exkluzívna koža Vintage.

Nová koža s retro charakterom fascinuje svojou prírodnou štruktúrou a klasickou textúrou, čím elegantne dopĺňa interiér na obkladoch dverí a palubnej doske. Tento materiál prichádza do ponuky po prvýkrát exkluzívne pre nové BMW XM a špeciálnymi metódami spracovania poskytuje individuálny štýl každému vozidlu.

JAZDNÁ DYNAMIKA NOVÉHO BMW XM.

BMW XM G09 jazdná dynamika to najlepšie
BMW XM G09 predný V8 plug-in hybrid jazda

Plug-in-hybrid s motorom V8.

8-valcový benzínový motor, ako súčasť plug-in hybridného systému, je synonymom čistej radosti z jazdy, špičkového výkonu a charakteristického M zvuku. Vďaka virtuóznej interakcii so 145 kW elektromotorom poskytuje 4,4-litrový agregát V8 pod kapotou BMW XM neskutočný ťah – okrem iného aj vďaka dvom turbodúchadlám, plne variabilnému režimu Valvetronic a vysokotlakovému priamemu vstrekovaniu.

BMW XM G09 V8 plug-in hybrid bočný pohľad pred budovou

Adaptívny M podvozkový balík Professional.

Adaptívny M podvozkový balík Professional ohromí športovým handlingom, bez kompromisov v oblasti komfortu. Integrálne aktívne riadene stabilizuje vozidlo vo vysokej rýchlosti a zároveň zmenšuje jeho polomer otáčania pri pomalej jazde. Aktívne stabilizátory redukujú priečne náklony karosérie, čím zlepšujú komfort aj dynamiku.

BMW XM G09 zadný pohľad jazda v mestskom prostredí

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál poskytne vášmu vozidlu na ceste najlepšiu možnú dynamiku. Silu pohonu variabilne rozdeľuje medzi ľavé a pravé zadné koleso, čím zlepšuje trakciu a jazdnú stabilitu v rozličných situáciách – či už pri akcelerácii zo zákruty, v rýchlych oblúkoch alebo na rozdielnych povrchoch vozovky.

BUDÚCI ŠPECIÁLNY MODEL BMW XM LABEL RED.

BMW XM G09 Label Red

Nové BMW XM Label Red* má dostupnosť plánovanú od jesene 2023:
 

 • Ešte viac zvýšená dynamika s výkonom až 550 kW (748 k) a krútiacim momentom až 1000 Nm
 • Výrazný signál, ktorý z exteriéru vyšlú povrchy v akcentovej farbe Toronto Red, v kontraste s farbou karosérie Frozen Carbon Black
 • Čierno-červená farebná schéma v podobnom duchu prenesená aj do interiéru, kde upútajú pohľady pre edíciu špecifické detaily

*predbežná informácia a reprezentácia

PLUG-IN HYBRIDNÝ JAZDNÝ ZÁŽITOK V NOVOM BMW XM.

Inovatívne technológie pre podporu elektrickej jazdy a nabíjania.

To najlepšie z oboch svetov: BMW XM plug-in-hybrid.

 • Čisto elektrický dojazd až do 82-88 km* (WLTP) a inteligentné režimy pohonu pre maximálnu flexibilitu
 • Maximálna radosť z jazdy so špičkovou efektivitou
 • Efektívny spaľovací motor s výkonom 360 kW (489 k) a elektromotor BMW eDrive s výkonom 145 kW (197 k)
* predbežné hodnoty
BMW XM G09 PHEV elektrická jazda
BMW XM G09 plug-in hybrid M hybrid

M Hybrid.

Prepínajte medzi čisto elektrickou jazdou a hybridným pohonom pomocou tlačidla a vychutnajte si interakciu elektromotora a silného agregátu V8. Zároveň sú k dispozícii jazdné režimy, pre optimalizáciu jazdného zážitku.
Zistiť viac
BMW XM G09 plug-in hybrid dojazd

Dojazd s novým BMW XM až do 80 km.

Efektívny pohonný systém BMW eDrive s výkonom 480 kW (653 k) umožní čisto elektrický dojazd až do 80 km. To znamená takmer nehlučnú jazdu s nulovými lokálnymi emisiami.

Zistiť viac
BMW XM G09 plug-in hybrid BMW Charging

BMW Charging.

Doma aj na cestách: BMW Charging vám ponúka na mieru šité riešenia pre nabíjanie v každej situácii. Umožní vám nabíjať v celej Európe v jednej z najväčších a neustále rastúcich sietí verejných nabíjacích staníc. Skontrolujte si stav nabitia vášho BMW a naplánujte si cestu extra komfortne vo vašej aplikácii My BMW.
Zistiť viac

KOKPIT A TECHNOLÓGIE V NOVOM BMW XM.

BMW XM G09 kokpit a technológie
BMW XM G09 M-špecifická koncepcia zobrazenia cez BMW Operating System 8

M-špecifická koncepcia zobrazenia cez BMW Operating System 8.

BMW Operating System 8 zjednodušuje ovládanie vozidla, napr. hlasom alebo dotykovou obrazovkou. Vychytávkou je pre M špecifický dizajn: Obsah v 2D zobrazení zaistí najlepšiu možnú čitateľnosť a v prezentácii obsahu nájdete aj logo M. Dva M režimy ROAD a SPORT vytvárajú individuálny a emotívny jazdný zážitok.

BMW XM G09 BMW Curved Display

BMW Curved Display.

Jednodielny BMW Curved Display prezentuje informácie o vozidle prehľadnou formou a na veľkej ploche. Je kombináciou 12,3-palcového prístrojového displeja a 14,9-palcového dotykového iDrive displeja. Ovládanie je ergonomicky optimalizované a intuitívne. Štýlové zasadenie do palubnej dosky mení BMW Curved Display na skutočnú pastvu pre oko.

BMW XM G09 M Setup

M Setup.

BMW M Setup umožňuje prispôsobiť si jazdný zážitok podľa vašich individuálnych požiadaviek. Nakonfigurujte si podľa svojich predstáv rozličné parametre jazdnej dynamiky. Nastaviť si môžete motor, prevodovku, brzdy, rekuperáciu energie aj pohon všetkých kolies M xDrive. Tlačidlami M1 a M2 na volante sa dajú jednoducho aktivovať uložené konfigurácie.

BMW XM G09 Personal eSIM.

Personal eSIM.

Či už ide o telefonovanie alebo využitie dát, s výbavou Personal eSIM môžete na tento účel použiť vašu vlastnú zmluvu s vaším mobilným operátorom aj vo vašom BMW. Váš smartfón pri tom ani nemusíte mať vo vozidle. Výhodou je aj zlepšený príjem signálu, keďže sa automaticky využívajú vonkajšie antény vozidla. Lepšia konektivita: Vaše BMW je 5G-kompatibilné.

Komfortný vstup.

Komfortný vstup.

Ušetrite si starosti s nutnosťou fyzického použitia kľúča: Komfortný vstup odomkne a zamkne dvere vášho vozidla M automaticky. Vozidlo diaľkovo rozozná, že máte kľúč pri sebe – už ho ale nemusíte hľadať po vreckách. Namiesto klasického kľúča môžete tiež použiť kľúčovú karty Key Card alebo kompatibilný smartfón ako Digital Key Plus.

BMW XM G09 Bezdrôtový nabíjací priestor

Bezdrôtový nabíjací priestor.

Väčší poriadok, viac pohodlia: Bezdrôtový nabíjací priestor vám umožní nabíjať váš smartfón bez použitia káblov, teda obzvlášť komfortne. V priestore je dosť miesta aj pre väčšie zariadenia, ktoré máte ľahko na dosah a nebudú vám prekážať otravné kryty ani pomotané drôty. A to všetko pri maximálnej bezpečnosti: Vstavené chladenie ochráni vaše zariadenie pred prehriatím.

BMW XM G09 Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional.

Pre celý rok: Driving Assistant Professional udržiava nielen želanú rýchlosť a odstup od vozidla pred vami, ale tiež vaše BMW v strede jazdného pruhu, zásahmi do riadenia. Tým sa znižuje vaše zaťaženie, obzvlášť na dlhých cestách. Ďalšie funkcie vám pomáhajú vyhnúť sa kolízii a prekročiť povolenú rýchlosť.

BMW XM G09 Parkovací asistent Plus

Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Obsahuje okrem iného Surround View s funkciami Top View, Panorama View, ako aj pomoc pri priečnom parkovaní, funkciu núdzového brzdenia, funkciu Active PDC, Park Assist s pozdĺžnym a priečnym navádzaním a Asistent cúvania.

BMW XM G09 Bez držania volantu rýchlosťou do 60 km/h

Bez držania volantu rýchlosťou do 60 km/h.

Driving Assistant Professional umožňuje zložiť ruky z volantu pri jazde rýchlosťou 60 km/h na diaľnici. Pozornosť vodiča sleduje kamera, pre zaistenie maximálnej bezpečnosti za každých okolností.

ORIGINÁLNE BMW PRÍSLUŠENSTVO PRE NOVÉ BMW XM.

Originálne BMW príslušenstvo vám umožní prispôsobiť si BMW vašim osobným želaniam: Tieto produkty sú dokonalo vyladené pre BMW XM po stránke kvality, dizajnu aj výkonu.

BMW XM G09 BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro.

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro pozostáva z kvalitných QHD a full HD kamier, ktoré monitorujú dianie pred vozidlom a za ním, a to aj keď je vozidlo zaparkované. Ak systém zaznamená vibrácie a nezvyčajný pohyb mimo vozidla, automaticky udalosť uloží, aby zdokumentoval možné nehody alebo (pokusy o) vlámanie.

BMW XM G09 zadný nosič na bicykle Pro 2.0

BMW zadný nosič na bicykle Pro 2.0.

BMW zadný nosič na bicykle Pro 2.0 je ľahký, ale odolný, s nosnosťou až do 60 kg. Pozoruhodne jednoduchá manipulácia a možnosť prepraviť dva klasické alebo elektrické bicykle (s možnosťou rozšírenia pre tretí). Funkcia odklápania kedykoľvek umožňuje jednoduchý prístup do batožinového priestoru.

BMW XM G09 BMW držiak na tablet Pro

BMW držiak na tablet Pro.

Spoľahlivý držiak na tablety s BMW bezpečnostným puzdrom (ochranným obalom). Držiak, ktorý sa dá nastaviť do rozličných pozícií a uhlov, sa pripevní k doplnkovej výbave Travel & Comfort, alebo k základnému držiaku.

TECHNICKÉ ÚDAJE NOVÉHO BMW XM.

BMW XM.

Výkon v kW (k):

480 (653)

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek:

4,3

Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP):  

1,5–1,6

Emisie CO₂ v g/km (kombinované, WLTP):


*predbežné hodnoty

33–36

BMW XM G09 bočný záber statický

CENY A FINANCOVANIE PRE NOVÉ BMW XM.

BMW FINANCIAL SERVICES PRE NOVÉ BMW XM.

BMW XM G09 BMW Financial Services

Či už úver alebo lízing, každá z našich ponúk je individuálne prispôsobená vašim potrebám a želaniam.

PROACTIVE CARE PRE NOVÉ BMW XM.

BMW G09 Proactive Care

Proactive Care automaticky rozozná blížiacu sa nutnosť údržby alebo opravy vášho vozidla a proaktívne vás kontaktuje.
 

 • Priama pomoc od expertov BMW
 • Riešenie problémov údržbou na diaľku
 • Prevencia potenciálnej straty pojazdnosti
 • Dodatočné individuálne servisné ponuky
 • Bezplatná súčasť aktívneho ConnectedDrive kontraktu
Pracovník BMW radí zákazníkovi

MÁTE ZÁUJEM O OSOBNÚ KONZULTÁCIU?

Ak máte otázky, požadujete ďalšie informácie, alebo si prajete špecifické ponuky na BMW XM, prosím kontaktujte BMW partnera vo vašej oblasti. Náš odborný BMW servisný personál vám ochotne poskytne individuálne poradenstvo telefonicky, ale aj priamo na mieste.

Spotreba paliva a emisie CO2.

 • BMW XM*:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 1,5–1,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované, WLTP): 33–36
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 28,9–30,1

  BMW XM Red Label*,**:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná, WLTP): 1,4–1,7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované, WLTP): 33–37
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná, WLTP): 30,4–32,4

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

  * Pri teplotách pod bodom mrazu nebude čisto elektrický pohon tohto plug-in-hybridu k dispozícii, kým sa batéria nezohreje na prevádzkovú teplotu, po absolvovaní prvých pár kilometrov jazdy.

  ** predbežné hodnoty