VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

BMW X5 M50d: 381 k, 280 kW.

BMW M Performance

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

BMW X5 M50d: 381 k, 280 kW.

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.BMW X5 M50d: 381 k, 280 kW.

Komplexné skúsenosti inžinierov BMW M sa prejavili v súlade pohonu, podvozka aj dizajnu BMW X5 M50d. Konečným výsledkom je M Performance automobil, ktorý ponúka vzrušujúcu kombináciu čistej dynamiky, komfortu a všestrannosti. Nekompromisným spôsobom spája kvality modelu BMW X s nadšením BMW M GmbH pre vysoký výkon, čím vytvára svoju vlastnú triedu.
 

Hodnoty pre BMW X5 M50d(3):
Spotreba paliva (kombinovaná): 7,8–7,9 l/100 km
Emisie CO(kombinované): 205–209 g/km

Zistiť viac
Design

M PERFORMANCE DIZAJN BMW X5 M50d.

Okrem exkluzívnych M Performance prvkov je BMW X5 M50d vybavené aj vybranými komponentmi M Šport balíka. Špecifické vzduchové vstupy a široký predný nástavec dodávajú tomuto Sports Activity Vehicle ešte impozantnejší vzhľad. Inovatívny rukopis M GmbH je tu zjavný aj v dokonalej súhre medzi všetkými komponentmi M Performance automobilu, s vizuálnou aj technickou stránkou nekompromisne orientovanou na dynamiku.

EXKLUZÍVNE PRVKY BMW X5 M50d.

BMW X5 M50d disponuje nepochybne unikátnym vzhľadom. Kryty vonkajších zrkadiel v spracovaní Ferric Grey a logo M v spracovaní Dark Chrome, spolu s exkluzívnymi prvkami z aerodynamického balíka, takisto v spracovaní Ferric Grey, dávajú tomuto vozidlu nezameniteľný charakter. Hranaté koncovky výfuku majú povrchovú úpravu Black Chrome. Označenie modelu v spracovaní Dark Chrome zvýrazňuje blízke príbuzenstvo s M GmbH, ktoré zaregistrujete aj v interiéri. Posádku privítajú prahové lišty s označením modelu a každé jedno preradenie priťahuje pozornosť ku logu M na voliacej páke 8-stupňovej prevodovky Steptronic Sport.

RADOVÝ NAFTOVÝ 6-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Radový naftový 6-valec M Performance TwinPower Turbo inšpiruje v BMW X5 M50d kombináciou výraznej dynamiky a obdivuhodnej efektivity. K jeho prvkom, ktoré to umožňujú, patrí napríklad trojstupňové prepĺňanie turbodúchadlami s variabilnou geometriou.

Táto sofistikovaná pohonná jednotka reaguje mimoriadne spontánne. Už od nízkych otáčok má k dispozícii vysoký krútiaci moment a využiteľné pásmo otáčok motora je pozoruhodne široké. V číselnom vyjadrení to znamená výkon 280 kW (381 k) a krútiaci moment 740 Nm. Napriek akcelerácii z 0 na 100 km/h iba za 5,3 sekundy má kombinovaná spotreba hodnotu len 7,8–7,9 l/100 km pri emisiách CO2 na úrovni 205–209 g/km. Vďaka technológii Blue Performance motor BMW X5 M50d štandardne spĺňa emisnú normu EU6.

M PERFORMANCE JAZDNÁ DYNAMIKA BMW X5 M50d.

Koncepcia jazdnej dynamiky BMW X5 M50d je vytvorená s dôrazom na výkon. Cieľom, spolu so zvýšením jazdných pôžitkov, je však aj zachovanie unikátnej miery komfortu. Vysoko presná ovládateľnosť a agilita sú výsledkom vyváženého vyladenia všetkých komponentov, ktoré sa vám pripomenie v každej zákrute. Inžinieri BMW M GmbH implementáciou rozsiahlych modifikácií podvozka aj riadenia zušľachtili charakter tohto exkluzívneho Sports Activity Vehicle až do najmenšieho detailu.

  • Viac športu: Adaptívny M podvozok

    Adaptívny M podvozok sa postará o to, aby typická agilita BMW X5 dosiahla v prípade BMW X5 M50d ešte športovejší charakter. Obsahom tohto balíka výbavy je aj adaptívny podvozok a vzduchové odpruženie zadných kolies, s naladením pre ostrejšie reakcie. Podstatným benefitom pre vodiča sú precíznejšie reakcie na jeho pokyny.

  • Viac agility: podvozkový balík Dynamic

    BMW X5 M50d dosahuje vďaka adaptívnemu podvozkovému balíku Dynamic maximálnu mieru agility, precíznosti a dynamiky v zákrutách aj pri prudkých zmenách smeru jazdy. Pozostáva z modelovo špecifických systémov Dynamic Performance Control a Dynamic Drive, ktoré garantujú neutrálne jazdné vlastnosti a minimalizujú bočné náklony karosérie v zákrutách.

  • Viac trakcie: BMW xDrive

    BMW X5 M50d je štandardne vybavené inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive aj systémom Performance Control, pre ešte vyššiu dynamiku, agilitu aj trakciu. Bez ohľadu na povrch cesty reaguje Sports Activity Vehicle na každý pohyb volantom presnejšie, s nutnosťou oveľa menších korekcií. Pre dosiahnutie dynamiky, typickej pre vozidlá M Performance, bol pohon všetkých kolies naladený pre vyšší dôraz na zadnú nápravu.

Steptronic

VIAC ŠPORTU: 8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

Silu motora v BMW X5 M50d prenáša 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport. Pre M Performance špecifické vyladenie programov radenia je presne prispôsobené sile pohonnej jednotky s mimoriadnym potenciálom. Radiace pádla na volante umožňujú radenie v športovom štýle. Prevodovka obsahuje aj funkciu Launch Control pre maximálnu akceleráciu z pokoja, ktorá poteší každého ambiciózneho vodiča. Kompaktná konštrukcia, nízka hmotnosť a dokonalá súhra prevodovky s funkciou Auto Start Stop sú takisto veľmi dôležitými predpokladmi optimalizácie spotreby paliva a redukcie emisií výfukových plynov.

RODINA M PERFORMANCE.

Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok, výkonný pohon. Automobily M Performance ideálne zjednocujú tieto tri elementy. Ako exkluzívna modelová rodina od BMW M GmbH kombinujú to najlepšie z každého jedného modelového radu s tým najlepším od BMW M, čím tvoria svoju vlastnú triedu.

Intenzifikovaná radosť z jazdy.

Spoznajte všetkých členov rodiny M Performance automobilov.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Disclaimer reference invalid