BMW M8 Competition Cabrio v metalickej farbe Motegi Red s otvorenou strechou, trojštvrťový zadný pohľad, vozidlo stojace pod hviezdnou oblohou.

THE M8

BMW RADU 8 CABRIO M VOZIDLÁ

THE M8BMW RADU 8 CABRIO M VOZIDLÁ

BMW M850i xDRIVE CABRIO, BMW M8 CABRIO A BMW M8 COMPETITION CABRIO – VYBAVENIE A FAKTY

Pre BMW radu 8 Cabrio M vozidlá je k dispozícii impozantná škála možností vybavenia, ktoré predstavujú dizajn, dynamiku jazdy a technické inovácie – to všetko je navrhnuté tak, aby pozdvihlo radosť z jazdy na úplne novú úroveň. Tieto pôsobivé, luxusné, športové vozidlá predstavujú nielen nespútanú energiu, ktorá je založená na technologickej dokonalosti, ale ponúkajú aj luxusné prostredie, prvotriedne digitálne služby a inovatívne asistenčné systémy vodiča.

Zistiť viac

BMW RADU 8 CABRIO M VOZIDLÁ V POROVNANÍ

RÝCHLE FAKTY: TRIO ŠPORTOVEJ A LUXUSNEJ FASCINÁCIE

BMW M8 COMPETITION CABRIO

Maximálna jazdná dynamika a exkluzivita
 • Extrémne výkonný, 8-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo
 • M xDrive s aktívnym M diferenciálom a 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic s Drivelogic
 • Exkluzívne dizajnové prvky a výbavy
 • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 sek.
BMW M8 Competition Cabrio v metalickej farbe Motegi Red.

BMW M8 CABRIO

Najvyšší luxus a jazdná dynamika
 • Extrémne výkonný, 8-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo
 • M xDrive s aktívnym M diferenciálom
 • 8-stupňová prevodovka M Steptronic s Drivelogic
 • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,4 sek.
BMW M8 Cabrio vo farbe Frozen Dark Silver.

BMW M850i xDRIVE CABRIO

Vysoký výkon v luxusnej atmosfére
 • M TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor
 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive s diferenciálom M Sport
 • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,9 sek.
BMW M850i xDrive Cabrio v metalickej farbe Dravit Grey.
 • BMW M8 COMPETITION CABRIO
 • BMW M8 CABRIO
 • BMW M850i xDRIVE CABRIO

BMW M8 COMPETITION CABRIO A BMW M8 CABRIO

PREHĽAD TECHNOLÓGIÍ POHONU A PODVOZKA INŠPIROVANÝCH MOTORISTICKÝM ŠPORTOM

Početné, technicky vyspelé komponenty pohonu a podvozka inšpirované motoristickým športom poskytujú vyšší výkon, lepšiu pružnosť a väčšiu presnosť – a o to viac adrenalínového zážitku z jazdy.
BMW M8 Competition Cabrio, extrémne výkonný, 8-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo.

Vysokovýkonný benzínový 8-valcový motor BMW M TwinPower Turbo.

Najnovšia verzia vysoko výkonného, 8-valcového, benzínového motora BMW M TwinPower Turbo zaručuje výkon v súlade s najnovšími normami. Vysokootáčková jednotka poskytuje výkon 460 kW (625 k). Dve turbodúchadlá vynikajú vďaka výfukovému potrubiu, ktoré prechádzaj ponad rad valcov s optimálnou charakteristikou odozvy. Motor V8 je určený aj pre extrémne zaťaženie na pretekárskom okruhu.
BMW M8 Competition Cabrio s adaptívnym M podvozkom.

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok umožňuje nastaviť charakteristiku tlmičov tak, aby vyhovovali akejkoľvek jazdnej situácii a zvyšovali jazdnú dynamiky a komfort. Okrem štandardného nastavenia COMFORT pre zvýšenie jazdného komfortu, ponúka program SPORT tuhšie nastavenia tlmičov a v programe SPORT + môžete vozidlo smelo popreháňať na pretekárskom okruhu.
BMW M8 Competition Cabrio s pohonom M xDrive.

M xDrive.

BMW M xDrive s aktívnym M diferenciálom zaručuje maximálnu trakciu a jazdnú dynamiku pri každodennej jazde, ako aj pri jazde na pretekárskom okruhu. M špecifická technológia kombinuje typickú agilitu pohonu zadných kolies s ovládateľnosťou pohonu všetkých kolies. Môžete si vybrať medzi variantmi pohonu 4WD, 4WD Sport a – v režime DSC-off – 2WD.
BMW M8 Competition Cabrio s 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic s Drivelogic ponúka viacero možnosti radenia prevodových stupňov: od extrémne dynamického po mimoriadne komfortné a plynulé pre úsporu paliva. Prevodové stupne môžete meniť aj manuálne pomocou radiacej páky alebo pádlami pod volantom, alebo môžete nastaviť automatický režim a nechať pracovať prevodovku.
BMW M8 Competition Cabrio s M karbón-keramickými brzdami.

M karbón-keramická brzda.

S voliteľnou M karbón-keramickou brzdou je využitie brzdného výkonu ešte priamejšie, materiál nehrdzavie, je ešte odolnejší voči teplu, má výrazne menšie opotrebenie a prispieva k úspore hmotnosti, čo má pozitívny vplyv na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Špeciálne technické vybavenie je viditeľné cez strmene v matnej zlatej farbe s nápisom M na vonkajšej strane. Kvôli špecifickým vlastnostiam materiálu môže pri brzdení vznikať hlasnejší prevádzkový hluk, napr. pri dlhšom, nízkom zaťažení alebo vo vlhkom prostredí, krátko pred odstavením vozidla. Konštrukčnému hluku sa dá predísť vybrzdením vlhkosti v prípade mokrých podmienok alebo silnejším zaťažením brzdy po jej dlhom nízkom zaťažení. Vplyv vlhkosti a posypovej soli spôsobuje zníženie účinnosti takejto brzdy na úroveň, ktorá zodpovedá účinku konvenčného brzdového systému. Tento znížený brzdný výkon sa dá kompenzovať väčším tlakom na brzdový pedál. Funkčné zvuky nemajú žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.
BMW M8 Competition Cabrio s režimom M MODE.

M MODE.

Pomocou tlačidla M MODE na stredovej konzole nastavíte intenzitu zásahov asistenčných systémov vodiča. Režim ROAD ponúka kompletný rad funkcií elektronických asistentov. V nastavení SPORT vás asistenčné systémy len varujú, ale nezasiahnu. Nastavením TRACK môžete úplne vypnúť asistenčné systémy, napr. na pretekárskom okruhu. V závislosti od zvoleného režimu sa na displeji zobrazia aj príslušné informácie o jazde.
BMW M8 Competition Cabrio s konfigurovateľnými M brzdami.

Konfigurovateľná M brzda.

Integrovaný brzdový systém s precíznym chodom pedálu a špecifickou M konfiguráciou. Nový systém spája funkciu aktivácie bŕzd, posilňovača bŕzd a kontroly brzdenia v rámci kompaktného modulu. Vodičovi ponúka dve nastavenia citlivosti brzdového pedálu – režimy COMFORT a SPORT menia tlak, ktorý je potrebné vyvinúť na brzdový pedál pre spomalenie vozidla.
BMW M8 Competition Cabrio s M Sport výfukovým systémom.

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém zabezpečuje dynamický zvuk, ktorý sa dá meniť integrovaným mechanizmom výfukového ventilu. Programy SPORT a SPORT+, ktoré sa dajú zvoliť tlačidlami dynamiky jazdy, sú zvýraznené ešte intenzívnejším zvukom motora, zatiaľ čo programy orientované na komfort nastavia tichší zvuk motora.

BMW M8 COMPETITION CABRIO

M ŠPECIFICKÉ DIZAJNOVÉ PRVKY EXTERIÉRU A INTERIÉRU

BMW M8 Competition Cabrio vytvára úplne nový dizajnový jazyk pre luxusné kabriolety a prináša vyhlásenie o najvyššom výkone a neobmedzenom pôžitku z jazdy pod šírym nebom. M dizajnové prvky v čiernom vysokom lesku sa perfektne dopĺňajú a zvýrazňujú športový potenciál tohto výnimočného vozidla. Dynamický charakter interiéru zvýrazňujú exkluzívne M špecifické detaily modelu BMW M8 Competition Cabrio.
BMW M8 Competition Cabrio v metalickej farbe Motegi Red s otvorenou strechou, bočný pohľad, vozidlo stojace na pobrežnej ceste pod hviezdnou oblohou.
BMW M8 Competition Cabrio s M špecifickou dvojitou mriežkou chladiča.

M špecifická dvojitá mriežka chladiča.

Čierna predná ozdobná mriežka chladiča s rámom v čiernom chrómovom prevedení a znakom M8 v čiernom lesklom prevedení podčiarkuje ešte viac vyladený športový charakter vášho vozidla.
BMW M8 Competition Cabrio s čiernymi krytmi vonkajších spätných zrkadiel.

Lesklé čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Lesklé čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel dodávajú modelu M8 Competition mimoriadne športový charakter. S voliteľným M Carbon exteriérovým balíkom sú kryty vonkajších spätných zrkadiel zhotovené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP).
BMW M8 Competition Cabrio s M špecifickými bočnými mriežkami v čiernej farbe.

M špecifické bočné mriežky v čiernej farbe.

M bočné mriežky v predných aerodynamických častiach sú vyhotovené v čiernej farbe, integrovaná vložka so znakom M8 v čiernom chrómovom prevedení. V prípade voliteľného M Carbon exteriérového balíka sa používa plast vystužený uhlíkovými vláknami (CFRP).
BMW M8 Competition Cabrio s 20'' M diskami kolies z ľahkej zliatiny 811 M Bicolour.

20'' M disky kolies z ľahkej zliatiny 811 M Bicolour.

20“ M disky kolies z ľahkej zliatiny Star-spoke 811 M Bicolour Jet Black, leštené, so zmiešanými pneumatikami, vpredu 9,5J x 20 s pneumatikami 275/35 R20, vzadu 10,5J x 20 s pneumatikami 285/35 R20.
BMW M8 Competition Cabrio s čiernym M zadným spojlerom.

M zadný spojler v čiernej farbe.

M zadný spojler v lesklej čiernej úprave zvýrazňuje atletickú siluetu vozidla a výrazne znižuje neželané odľahčenie. S voliteľným M Carbon exteriérovým balíkom je M zadný spojler zhotovený z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP).
Znak M8 Competition modelu BMW M8 Competition Cabrio.

Označenie M8 Competition.

Čierne označenie M8 Competition na zadnej časti odkazuje na obrovský dynamický potenciál vozidla.
BMW M8 Competition Cabrio s čiernou plátenou strechou.

Čierna plátená strecha.

Čierna plátená strecha harmonicky zapadá do dynamických línií vozidla. Stlačením tlačidla sa otvára a zatvára elektricky v priebehu približne 15 sekúnd a to aj pri jazde rýchlosťou až do 50 km/h. Jednou z vynikajúcich vlastností tejto vysoko kvalitnej plátenej strechy je jej vynikajúca zvuková izolácia.
BMW M8 Competition Cabrio s koženým čalúnením Merino/Alcantara.

Kombinácia koža Merino/Alcantara.

Dvojfarebné kožené čalúnenie Merino Black s kontrastom vo farbe Midrand Beige je výhradne určené pre model M8 Competition. Toto vybavenie dopĺňajú bočné opierky a poťah stredovej konzoly z Alcantary.
BMW M8 Competition Cabrio, stredová konzola so znakom M8 Competition.

Znak Competition.

Na stredovej konzole sa nachádza znak Competition, ktorý zdôrazňuje športovú atmosféru v interiéri a poukazuje na jazdnú dynamiku vozidla.
M bezpečnostné pásy v BMW M8 Competition Cabrio.

M bezpečnostné pásy.

M bezpečnostné pásy s predpínačom a obmedzovačom sily majú jemný tkaný akcent v typických farbách M a zvýrazňujú extrémne vysokú kvalitu a športovú atmosféru interiéru.
Nástupný prah BMW M8 Competition Cabrio so znakom M8 Competition.

Nástupný prah so znakom M8 Competition.

Vodiča a spolujazdca vítajú pri nastupovaní do vozidla nástupné prahy s označením M8 Competition. Čierne označenie na prahových lištách predných dverí vyžaruje kvalitu a exkluzivitu.
M volič prevodových stupňov v BMW M8 Competition Cabrio.

M volič prevodových stupňov.

M volič prevodových stupňov s novým dizajnom sa vyznačuje M špecifickým vzorom radenia a vynikajúcou funkčnosťou. V manuálnom režime „S“ môže vodič radiť prevodové stupne manuálne pomocou voliča alebo pádlami pod volantom v typickom štýle M; v režime „D“ prebieha radenie prevodových stupňov automaticky. Pod logom M sa nachádza prepínač Drivelogic pre tri programy radenia a tlačidlo P pre parkovací zámok.
M špecifický prístrojový panel v BMW M8 Competition Cabrio.

M špecifický prístrojový panel.

M špecifický prístrojový panel vám umožňuje zobraziť ďalšie informácie pre mimoriadne športovú jazdu. Ak ste zvolili režim jazdy TRACK pre použitie na pretekárskom okruhu, môžete na prístrojovej doske sledovať hodnotu plniaceho tlaku, tlaky a teploty pneumatík, ako aj hodnotu priečneho a pozdĺžneho zrýchlenia.
BMW M8 Cabrio vo farbe Frozen Dark Silver, trojštvrťový bočný pohľad spredu.
BMW M8 Cabrio vo farbe Frozen Dark Silver, trojštvrťový bočný pohľad zozadu.
BMW M8 Cabrio, kokpit s M koženým volantom s tlačidlami M1/M2 v červenej farbe.
BMW M8 Cabrio, interiér, M volič prevodových stupňov.
BMW M8 Cabrio, interiér s M Sport sedadlami čalúnenými kožou Merino Taruma Brown.
Nástupný prah BMW M8 Cabrio so znakom M8.

TO NAJLEPŠIE Z DIZAJNU BMW M8 CABRIO

Dizajn BMW M8 Cabrio inšpiruje svojou syntézou nekompromisnej dynamiky a zvodnej elegancie. Výrazné, M špecifické dizajnové prvky, ako napríklad rám dvojitej mriežky chladiča a športový výfukový systém v lesklom chrómovom prevedení, vytvárajú exkluzívne vonkajšie akcenty. Okrem toho veľké vzduchové vstupy s pásmi a prednými spojlermi v lesklom čiernom prevedení, spolu s M vonkajšími spätnými zrkadlami a M zadným spojlerom – oba vo farbe karosérie – odkazujú na vysoký výkon modelu BMW M8 Cabrio. Expresívne 20-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny ďalej zvýrazňujú dynamický charakter. Exkluzívna športovosť je hmatateľná aj v interiéri – M Sport sedadlá čalúnené kožou Merino, M kožený volant a ďalšie extravagantné detaily, ako napríklad športové interiérové lišty a strop čalúnený Alcantarou, štýlovo vyjadrujú pocit luxusu.

BMW Individual M8 Cabrio v metalickej farbe BMW Individual Pure metal Silver, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Cabrio vo farbe BMW Individual Brands Hatch Grey, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Cabrio v metalickej farbe BMW Individual Ametrine, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Cabrio v metalickej farbe BMW Individual Tanzanite Blue, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Cabrio, interiér v jemnej koži Taruma Brown.
BMW M8 Competition Cabrio, interiér čalúnený kožou Merino | Silverstone a BMW Individual interiérové lišty v čiernom klavírnom laku.
BMW M8 Competition Cabrio, interiér čalúnený kožou Merino | Black a BMW Individual interiérové lišty v čiernom klavírnom laku.
BMW M8 Competition Cabrio, interiér čalúnený kožou Merino | Sakhir Orange a BMW Individual interiérové lišty v čiernom klavírnom laku.

BMW INDIVIDUAL.

BMW M8 Cabrio je výrazom silnej osobnosti. Exkluzívne možnosti výbavy od BMW Individual definujú jedinečný charakter tohto luxusného športového vozidla. Vyberte si z veľkého množstva jedinečných lakov, ktoré dokonale dotvárajú exkluzivitu, ako napríklad BMW Individual metalíza Dravite Grey, metalíza BMW Individual Pure Metal Silver, M Brands Hatch Grey alebo BMW Individual metalíza Ametrine, ktorá je tu zobrazená. Auru elegantnej exkluzivity vyžarujú ručne šité športové sedadlá s decentne kontrastným prešívaním, ktoré sú čalúnené najjemnejšou kožou Merino. Napríklad celokožené čalúnenie Merino Taruma Brown, Merino Black, ako aj Merino Silverstone Bicolour a Merino Sakhir Orange – všetky s rafinovaným voštinovým vzorom prešívania. Exkluzívne interiérové lišty BMW Individual, tu zobrazené v čiernom klavírovom laku, alebo BMW Individual poťah stropu z Alcantary v čiernej, antracitovej alebo modrej farbe, dotvárajú toto luxusné, športové prostredie.

BMW M850i xDRIVE CABRIO

VYBRANÉ DIZAJNOVÉ A DYNAMICKÉ VLASTNOSTI MODELU BMW M850i XDRIVE CABRIO

Progresívny dizajn modelu BMW M850i xDrive Cabrio fascinuje dynamickým vzhľadom s výraznými dizajnovými prvkami v úprave Cerium Grey alebo voliteľne s exteriérom Chrome Line. Tento exkluzívny dojem pokračuje v interiéri športovým prostredím, ktoré poskytuje najvyššie štandardy luxusu. Vynikajúci športový a komfortný zážitok z jazdy je výsledkom vysoko výkonných komponentov pohonu a podvozku, ktoré zaručujú adrenalínový zážitok z jazdy na každej ceste.
BMW M850i xDrive Cabrio v metalickej farbe Dravit Grey so zatvorenou strechou, bočný pohľad pred horskou scenériou.
BMW M850i xDrive Cabrio v metalickej farbe Dravit Grey s otvorenou strechou, predná časť s dvojitou mriežkou chladiča v galvanickej úprave Cerium Grey.

M Sport predný nárazník.

M Sport predný nárazník so spojlerom zvyšuje športový, dynamický dojem a zlepšuje aerodynamiku vozidla. Prúd vzduchu smeruje cez otvory na vonkajšie strany predných kolies. Vznikajúca clona zabraňuje turbulenciám v oblasti blatníkov a tým znižuje odpor vzduchu.
BMW M850i xDrive Cabrio v metalickej farbe Dravit Grey, kryt spätného zrkadla v úprave Galvanic Cerium Grey.

Exteriérové prvky BMW M850i xDrive.

Vonkajšie prvky, ako sú kryty spätných zrkadiel, nápisy, koncovky výfuku, vložka Air Breather, rám dvojitej mriežky chladiča a vertikálne lišty mriežky chladiča v úprave Galvanic Cerium Grey alebo v lesklej chrómovej úprave, predstavujú kontrast voči farbe vozidla. Harmonicky zapadajú do dynamického celkového charakteru a zvýrazňujú športový vzhľad vozidla.
BMW M850i xDrive Cabrio v metalickej farbe Dravit Grey s M aerodynamickým balíkom, vzduchové vstupy.

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík podčiarkuje atletický charakter vozidla a zlepšuje obtekanie vzduchu. Balík obsahuje predný nárazník s väčšími nasávacími otvormi vzduchu, špeciálne bočné prahy a zadný nárazník s difúzorom v metalickej farbe Dark Shadow.
BMW M850i xDrive Cabrio s koncovkami výfuku vľavo a vpravo.

Koncovky výfuku na oboch stranách.

Dve koncovky výfuku sú integrované do zadného nárazníka na ľavej a pravej strane a sú zapracované do rámu v tvare kosoštvorca v úprave Cerium Grey.
Nástupný prah BMW M850i xDrive Cabrio s označením M850i.

Nástupný prah s označením M850i.

Prahy dverí s osvetleným označením M850i a referenciou na karbónové jadro zvýrazňujú športový, elegantný charakter vozidla. Elegantné výplne s matným hliníkovým povrchom dopĺňajú, spolu s otvorenými dverami, očakávaný zážitok z jazdy.
Kokpit BMW M850i xDrive Cabrio s M koženým volantom.

M kožený volant.

M kožený volant s multifunkčnými tlačidlami a trojlúčovým dizajnom. Veniec volantu obšitý čiernou kožou Walknappa s tvarovanými plochami poskytuje dokonalý pocit uchopenia a zabezpečuje priame, atletické riadenie. Vodič môže pohodlne ovládať množstvo funkcií vozidla pomocou multifunkčných tlačidiel bez toho, aby zdvihol ruku z volantu. Značka M na volante odkazuje na športový charakter vozidla.
M TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor modelu BMW M850i xDrive Cabrio.

Benzínový 8-valcový motor BMW M TwinPower Turbo.

Benzínový 8-valec BMW M TwinPower Turbo kombinuje dve turbodúchadlá, variabilný manažment ventilov Valvetronic s priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection. Maximálny výkon je 390 kW (530 k) a najvyšší krútiaci moment je 750 Nm. Obe turbodúchadlá sú kompaktne umiestnené medzi dvoma radmi valcov.
BMW M850i xDrive Cabrio s M Sport brzdami.

M Sport brzdy.

So svojim obrovským dynamickým potenciálom ponúka vozidlo vysoko výkonné M Sport brzdy, ktoré zabezpečia vždy vynikajúce spomalenie, aj pri mimoriadne športovej jazde za mokra. Exkluzívne, modrou farbou lakované pevné strmene s označením M sú vizuálne pútavým prvkom. Predné brzdové strmene sú vybavené štyrmi piestami a zadné strmene majú vždy jeden piest. Extra veľké brzdové kotúče majú vnútorné vetranie a výsledkom je vynikajúci brzdný výkon.
BMW M850i xDrive Cabrio s M Sport výfukovým systémom.

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém s dvomi elektricky ovládanými klapkami ponúka výkonný a športový zvuk, ktorý sa dá prispôsobiť jazdnej situácii a želaniam vodiča. Vďaka tomu je jazda emocionálnym zvukovým zvukovým zážitkom tak pri pokojnej jazde, ako aj počas športovej jazdy.
BMW M850i xDrive Cabrio s adaptívnym M podvozkom.

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok umožňuje nastaviť charakteristiku tlmičov tak, aby vyhovovali akejkoľvek jazdnej situácii a zvyšovali jazdnú dynamiky a komfort. Okrem štandardného nastavenia COMFORT pre zvýšenie komfortu jazdy ponúka program SPORT tuhšie nastavenie tlmičov.
BMW M850i xDrive Cabrio s M Sport diferenciálom.

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri zmene jazdných pruhov alebo pri zrýchľovaní vo výjazde zo zákruty, pri prejazde zákrut vysokými rýchlosťami alebo na rôznych povrchoch ciest. Trakcia je optimalizovaná pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel otáčok medzi jednotlivými zadnými kolesami.
BMW M850i xDrive Cabrio s integrovaným aktívnym riadením.

Integrované aktívne riadenie.

Integrované aktívne riadenie kombinuje podporu, ktorá sa líši v závislosti od uhla natočenia kolies prednej nápravy a zadných kolies, ktoré tiež prispievajú k riadeniu. Pri nižších rýchlostiach ponúka lepšiu ovládateľnosť a obratnosť otáčaním zadných kolies oproti predným kolesám. Pri vyšších rýchlostiach sa zadné kolesá otáčajú paralelne s prednými kolesami, čím sa zvyšuje stabilita a komfort.

BMW RADU 8 CABRIO M VOZIDLÁ

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA A KONEKTIVITA

Zameranie na dôležité veci: S inovatívnymi asistenčnými systémami vodiča a komfortnými funkciami v sieťovo prepojenom kokpite sú modely BMW radu 8 Cabrio M vybavené najmodernejšou technikou – pre mobilitu súčasnosti na najvyššej úrovni.
BMW radu 8 Cabrio M s parkovacím asistentom Plus.

Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Okrem iného obsahuje systém Surround View, vrátane Top View, Panorama View, Remote View 3D, ako aj priečny parkovací asistent, funkciu núdzového brzdenia, Aktívne parkovacie senzory PDC, Parkovací asistent s priečnym aj pozdĺžnym navádzaním a Asistent cúvania.
BMW radu 8 Cabrio M s funkciou Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť v monotónnych a náročných situáciách v premávke. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
BMW radu 8 Cabrio M s funkciou BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebolo by úžasné, keby bolo vaše BMW zároveň vaším osobným asistentom? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Umožní vám ovládať rozličné funkcie vozidla hlasovými povelmi. Dokáže vám tiež vysvetliť rozličné témy o vašom vozidle a pomôže vám spoznať vaše BMW ešte lepšie.
BMW radu 8 Cabrio M s M špecifickým Head-Up displejom.

M špecifický Head-up displej.

M špecifický Head-Up displej* s konfigurovateľným obsahom sa zameriava na informácie, ktoré sú relevantné pre športovú jazdu, ako napr. otáčkomer s pásmom predvýstrahy a kontrolkami radenia, ako aj indikátor prevodového stupňa. * dostupné len v modeli BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Cabrio
BMW radu 8 Cabrio M s funkciou BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje špičkovú zobrazovaciu sústavu, ktorá zahŕňa 10,25-palcový dotykový iDrive displej s vysokým rozlíšením a 12,3-palcový plne digitálny prístrojový displej. BMW Operating System 7 je možné riadiť aj ovládačom iDrive Touch Controller.
BMW radu 8 Cabrio M s funkciou Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

Vždy s najnovším softvérom na palube. S funkciou Remote Software Upgrade bude vaše BMW stále aktuálne. Aktualizácie jednoducho stiahnete cez aplikáciu My BMW alebo cez SIM kartu, namontovanú vo vozidle a nainštalujete ich. Takýmto spôsobom môžete aktivovať vo vašom BMW aj ďalšie dostupné funkcie.
BMW radu 8 Cabrio M technické údaje.

BMW RADU 8 CABRIO M TECHNICKÉ ÚDAJE.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW M8 Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,6 — 10,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 241–246

  BMW M8 Competition Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,6–10,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 241–246

  BMW M850i xDrive Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,5
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 259–262