BMW iX3 G08 2020 metalíza Mineral White modely a výbava

THE iX3

BMW i

ÚPLNE PRVÉ BMW iX3: MODELY A VÝBAVA

THE iX3ÚPLNE PRVÉ BMW iX3: MODELY A VÝBAVA

BMW iX3 prináša novú definíciu jazdy bez emisií. Prvé čisto elektrické SAV s piatou generáciou technológie BMW eDrive kombinuje na budúcnosť orientovaný pohon elektrickým motorom s vynikajúcou jazdnou dynamikou rodiny BMW X. Inovatívne opatrenia, ako napríklad adaptívna rekuperácia, ešte výraznejšie zvyšujú efektivitu: Energia počas brzdenia sa zachytáva inteligentným prispôsobovaním brzdného účinku rekuperácie v súvislosti s rozličnými faktormi vplyvu. Výbava ako Adaptívny podvozok, ktorý je súčasťou štandardnej špecifikácie, je zárukou radosti z jazdy – a to všetko s dojazdom až do 460 km* – jednoznačne dostatočným pre každodenné využívanie. Ponuka inovatívnych asistenčných systémov a digitálnych služieb k tomu pridáva záruku bezpečného a komfortného cestovania, počas každého metra vašej jazdy. A vďaka na mieru šitým produktom a službám BMW Charging bude proces nabíjania vášho BMW iX3 extrémne jednoduchý a efektívny.

*Údaje podľa metódy WLTP, zatiaľ predbežné a nepotvrdené – po potvrdení a na jednotlivých trhoch sa môžu meniť.

Zistiť viac

MODELY A VÝBAVA BMW iX3.

Model Inspiring

Špecifikácia modelu Inspiring dopĺňa rozsiahlu základnú výbavu ďalším funkčným obsahom, pre zvýšenie komfortu aj bezpečnosti. Popri mnohých iných praktických detailoch zvyšujú príjemný pocit z pobytu na palube vášho BMW napríklad aj vyhrievanie predných sedadiel či ambientné osvetlenie.

BMW iX3 G08 2020 Model Inspiring metalíza Sophisto Grey s briliantovým efektom predobočný pohľad

Špecifikácia modelu Inspiring dopĺňa rozsiahlu základnú výbavu ďalším funkčným obsahom, pre zvýšenie komfortu aj bezpečnosti. Popri mnohých iných praktických detailoch zvyšujú príjemný pocit z pobytu na palube vášho BMW napríklad aj vyhrievanie predných sedadiel či ambientné osvetlenie.

 • Exteriér

 • Interiér

Model Impressive

Výbavová špecifikácia Impressive je nadstavbou pre výbavu Inspiring a ohromí ďalším množstvom prvkov, zameraných na zvýšenie bezpečnosti a komfortu. Okrem športových 20-palcových aerodynamických kolies a estetických Adaptívnych LED predných svetlometov obsahuje model Impressive aj ďalšie funkčné prvky, ktoré vám prinesú úľavu počas jazdy a ešte viac pohody pri cestovaní.

BMW iX3 G08 2020 Model Impressive metalíza Mineral White predobočný pohľad

Výbavová špecifikácia Impressive je nadstavbou pre výbavu Inspiring a ohromí ďalším množstvom prvkov, zameraných na zvýšenie bezpečnosti a komfortu. Okrem športových 20-palcových aerodynamických kolies a estetických Adaptívnych LED predných svetlometov obsahuje model Impressive aj ďalšie funkčné prvky, ktoré vám prinesú úľavu počas jazdy a ešte viac pohody pri cestovaní.

 • Exteriér

 • Interiér

ELEKTRIFIKOVANÁ JAZDNÁ DYNAMIKA BMW iX3.

Technológie pohonu a podvozka BMW iX3 v prehľadnej forme.

BMW iX3 vďačí za svoju špeciálnu jazdnú dynamiku a efektívny výkon predovšetkým pohonnej technológii BMW eDrive piatej generácie. Elektrická pohonná jednotka obsahuje elektrický motor, prevodovku a riadiacu elektroniku, vytvorené pre maximálnu efektivitu a čistú radosť z jazdy. Elektrický motor napája špeciálne vyvinutá vysokonapäťová batéria s lítium-iónovými článkami. Priamy pohon generuje maximálny krútiaci moment hneď od rozbehu a umožňuje spontánnu neprerušovanú akceleráciu. Adaptívny podvozok, ktorý prispôsobí charakteristiku tlmenia konkrétnej jazdnej situácii, garantuje najlepší možný komfort a precíznu jazdnú dynamiku na každej ceste. Takýmto spôsobom BMW iX3 ponúka dokonalú kombináciu efektivity, výkonu a sebaistého pokoja. Výnimočné štylistické detaily vo farbe BMW i Blue, ako aj na budúcnosť orientované technológie, napríklad doplnkové 20-palcové aerodynamické kolesá alebo špeciálny zvukový dizajn, podčiarkujú exkluzivitu vozidla. Doplnkové vysokolesklé čierne obličky z balíka BMW Individual Shadow Line s rozšíreným rozsahom, ako aj vysokolesklé čierne rámy okien a strešné lišty, pridávajú ďalšie vizuálne zvýraznenie dynamiky. Každá jazda s BMW iX3 sa tak stáva elektrizujúcim dobrodružstvom.

BMW iX3 G08 2020 metalíza Mineral White predobočný pohľad jazda na ceste
Elektrická pohonná sústava Generácia 5 BMW iX3 G08 2020

Elektrická pohonná sústava.

Vysoko integrovaná pohonná jednotka kombinuje elektrický motor, prevodovku a riadiacu elektroniku v spoločnom hliníkovom puzdre, pre úsporu priestoru aj hmotnosti. Priama spontánna reakcia na povely akcelerátorom zaistí pre BMW typickú radosť z jazdy. Vďaka konštrukcii bez vzácnych chemických prvkov je elektromotor obzvlášť udržateľný.
Rekuperácia regenerácia brzdnej energie BMW iX3 G08 2020

Systém rekuperácie.

Systém rekuperácie mení kinetickú energiu, generovanú pri spomaľovaní a brzdení, na elektrickú, ktorou následne dobíja vysokonapäťovú batériu pohonu, s cieľom predĺžiť dojazd. Možnosť prispôsobenia miery rekuperácie v štyroch stupňoch umožňuje zvýšenú individualizáciu a podstatný nárast komfortu.
Vysokonapäťová batéria BMW iX3 G08 2020

Vysokonapäťová batéria.

Vysokonapäťová batéria so špeciálne vyvinutými lítium-iónovými článkami napája elektrický motor a je integrovaná v podlahe spôsobom, odolným v prípade kolízie. Dá sa nabíjať z domácej zásuvky, zariadením BMW Wallbox alebo na verejných nabíjacích staniciach. Elektronický manažment batérie garantuje efektívny proces nabíjania a optimálny výkon pohonu.
20-palcové aerodynamické kolesá 843 Bicolour so zmiešanými pneumatikami BMW iX3 G08 2020 metalíza Mineral White detailný pohľad koleso

20-palcové aerodynamické kolesá 843 Bicolour so zmiešanými pneumatikami.

20-palcové aerodynamické kolesá 843 Bicolour leštené, so zmiešanými pneumatikami, vpredu 8J x 20, pneumatiky 245/45 R20, vzadu 9,5J x 20, pneumatiky 275/40 R20.
BMW IconicSounds Electric BMW iX3 G08 2020 jazda na ulici

BMW IconicSounds Electric.

BMW IconicSounds Electric vám umožní ešte viac zvýrazniť emotívny zážitok z čisto elektrickej jazdy. Zvuková produkcia vám poskytne okamžitú akustickú spätnú väzbu pre každý konkrétny jazdný manéver. Zvukový výstup do kabíny zabezpečuje audio systém vozidla a navonok ho produkujú komponenty akustickej ochrany pre chodcov.
Adaptívny podvozok BMW iX3 G08 2020 volič prevodovky

Adaptívny podvozok.

Adaptívny podvozok umožňuje prispôsobovať charakteristiku tlmenia každej jazdnej situácii, pre zvýšenie komfortu pruženia aj dynamiky. Štandardný režim COMFORT poskytuje vysokú mieru jazdného komfortu.
BMW iX3 G08 2020 asistenčné systémy vodiča video

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA V BMW iX3.

TECHNOLÓGIE BMW iX3.

Asistenčné systémy vodiča a konektivita BMW iX3.

BMW iX3 je priekopník a líder. Špičkové asistenčné systémy vodiča, napríklad štandardný Driving Assistant Professional, vás podporia čiastočnou automatizáciou v každej vhodnej jazdnej situácii. Surround View a spolu s ním Parkovací asistent, Parkovací asistent Plus a Asistent cúvania maximálne zjednodušia parkovanie a manévrovanie. BMW Intelligent Personal Assistant je vám k dispozícii ako dokonalý odborník na vozidlo. Poskytne vám podrobné informácie o stave vášho vozidla, tipy na zvýšenie efektivity jazdného štýlu a umožní vám ovládať množstvo interiérových funkcií jednoducho, hlasom, zatiaľ čo inovatívne zábavné systémy, napríklad integrácia smartfónu pre Android Auto aj Apple CarPlay, vám poskytnú cenné informácie aj príjemné rozptýlenie. Digitálne služby Connected Charging vás stále aktuálne informujú o aktuálnom stave nabitia batérie a najbližších možnostiach nabíjania na vašej trase. Nabíjanie môžete kedykoľvek regulovať, čo takisto prispeje k bezstarostnému a pohodovému jazdeniu s vaším BMW iX3. Navyše, zjednoduší sa vám aj plánovanie trasy, pretože zastávky na dobitie sa automaticky zahŕňajú do nej a dostanete aj ďalšie informácie o nabíjacích staniciach, ako aj o zaujímavých miestach (POI) v blízkom okolí, aby ste si mohli čas nabíjania vychutnať napríklad v kaviarni.

Kokpit BMW iX3 G08 2020
Parkovací asistent Plus BMW iX3 G08 2020 iDrive displej interiér

Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Obsahuje okrem iného Surround View s funkciami Top View, Panorama View, ako aj pomoc pri priečnom parkovaní, funkciu núdzového brzdenia, funkciu Active PDC, Parkovací asistent s pozdĺžnym a priečnym navádzaním a Asistent cúvania.
Driving Assistant Professional BMW iX3 G08 2020 iDrive displej interiér

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť počas kritických alebo monotónnych dopravných situácii. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky ako Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
Assisted Driving View BMW iX3 G08 2020 prístrojový panel interiér

Assisted Driving View.

Assisted Driving View poskytuje v reálnom čase informácie o okolí vozidla, snímané rozličnými asistenčnými systémami. Vďaka animovanému 3D zobrazeniu na prístrojovom paneli môžete jasne vidieť ako vaše vozidlo vníma aktuálnu dopravnú situáciu a takto pochopiť fungovanie systému.
Asistent riadenia a kontroly jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou BMW iX3 G08 2020 prístrojový panel interiér

Asistent riadenia a kontroly jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou.

Asistent riadenia a kontroly jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou sa dá aktivovať na podporu vodiča pri monotónnych dopravných situáciách. Pomôže vám udržať vozidlo v strede svojho jazdného pruhu, v tesných úsekoch a pri aktívnej navigácii vám aj značne uľahčí orientáciu na diaľnici.
Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go BMW iX3 G08 2020 prístrojový panel interiér

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go.

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go automaticky udržiava v rozsahu rýchlosti od 30 do 210 km/h predvolený odstup od predchádzajúceho vozidla, vrátane zastavovania a rozbiehania v kolóne. Speed Limit Assist umožňuje prevziať rýchlostný limit do systému udržiavania rýchlosti. Varovanie pred kolíziou spredu s funkciou brzdenia reaguje aj na stojace vozidlá, chodcov a cyklistov.
BMW Live Cockpit Professional BMW iX3 G08 2020 prístrojový panel interiér

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje dve vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky, vrátane 10,25-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 12,3-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa riadi aj pomocou ovládača iDrive Touch Controller.
BMW Intelligent Personal Assistant BMW iX3 G08 2020 iDrive displej interiér

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hey, BMW. Who are you?“ Nebolo by skvelé, keby sa vaše BMW správalo ako váš osobný asistent? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Spozná vás, každým dňom sa zlepšuje a pomôže v každej situácii. Môžete si zvoliť aj vaše vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vozidle a pomôže vám ešte lepšie spoznať vaše BMW.
BMW Maps BMW iX3 G08 2020 iDrive displej interiér

BMW Maps.

Počas plánovania a prípravy, v priebehu jazdy a dokonca aj pri parkovaní. BMW Maps vám garantujú vynikajúci zážitok z navigácie. Zvýšte ešte viac komfort a osobný charakter vašej jazdy – pomocou intuitívneho ovládania a navádzania, dokonalo vyladeného pre vodiča.
Connected Charging Services BMW iX3 G08 2020 iDrive displej interiér

Connected Charging Services.

Digitálne služby Connected Charging vám umožnia využívať elektrický dojazd vášho modelu BMW i optimálne a efektívne. Len čo začnete plánovať cestu, systém vás neomylne navedie k najbližšej verejnej nabíjacej stanici na vašej trase a v predstihu vás informuje napríklad o tom, či je voľná, ako aj o ponuke nabíjacích prúdov.
Integrácia smartfónu BMW iX3 G08 2020 iDrive displej interiér

Integrácia smartfónu.

Prečo by ste sa mali vzdať funkcií svojho smartfónu vo vašom BMW, keď ich tam môžete využívať ako zvyčajne? Integrácia smartfónu umožní vášmu vozidlu podporovať Apple CarPlay a Android Auto pomocou jeho bezdrôtového spojenia s vozidlom. Vďaka tomu môžete komfortne využívať známe funkcie a rozličné aplikácie aj vo vozidle.
Digital Key BMW iX3 G08 2020

Digital Key.

Načo by ste si so sebou brali kľúč, keď máte so sebou svoj smartfón? Digital Key vám umožní zamknúť aj odomknúť vaše BMW a dokonca naštartovať bez nutnosti použitia kľúča. Zároveň môžete až piatim ďalším osobám umožniť používanie vášho BMW cez váš iPhone – ak je kompatibilný. Súčasťou autorizácie je aj možnosť obmedziť okrem iného výkon alebo maximálnu rýchlosť, napríklad pre vodičov začiatočníkov.* *BMW Digital Key je funkcia, kompatibilná iba s vybranými zariadeniami iPhone. Zoznam kompatibilných zariadení iPhone je k dispozícii na bmw.com/digitalkey.
Connected Music (vrátane Spotify) iX3 G08 2020 iDrive displej interiér

Connected Music (vrátane Spotify).

Počúvajte svoju obľúbenú hudbu všade, kde ste. Vážnu hudbu na diaľnici, džez v mestskej premávke a pop pri pohodovej jazde. Connected Music vám umožní priamo streamovať až 30 miliónov skladieb bez obmedzení, prostredníctvom Spotify – hudobného partnera BMW – cez SIM kartu, inštalovanú vo vozidle.

SPOTREBA ELEKTRICKEJ ENERGIE A EMISIE CO2.

BMW iX3(1):
Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: xxx
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0


Hodnoty označené indexom (1) sú predbežné.


Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

 

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,

 

ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac

Spotreba elektrickej energie a emisie CO₂.

 • BMW iX3(1):
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: xxx
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 0

  Hodnoty označené indexom (1) sú predbežné.

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

  Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.