MESTO VO VEĽKOM.

BMW radu 2 Gran Tourer.

MESTO VO VEĽKOM.BMW radu 2 Gran Tourer.

Výkon v kW (k) pri ot/min (220d xDrive)

140 (190)/4000

Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km (220d xDrive)

5,9–6,2

Kombinované emisie CO2 v g/km (220d xDrive)

154–163

Objem batožinového priestoru

645 až 1905 litrov

Základný model od

40 100 EUR

Užite si veľkomesto vo veľkom: s BMW radu 2 Gran Tourer. Ponúka mnoho a odvezie ešte viac. Obzvlášť v meste má priestoru pre veľké dobrodružstvá. Zvládne hektické situácie s úplným pokojnom, mladistvým sebavedomím a elánom. Pritom je živé a dynamické vďaka výkonným 3-valcovým aj 4-valcovým motorom BMW TwinPower Turbo. Pre radosť z jazdy, ktorá zaplní mesto a prekročí jeho hranice.


BMW 220d xDrive Gran Tourer:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 5,9–6,2
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 154–163

V REČI MESTA.

Skutočne kozmopolitný jedinec: BMW radu 2 Gran Tourer – dynamický, sebavedomý, všestranný a moderný automobil. Cesty sa stávajú jeho bulvármi, ktoré zvláda s neskrývanou športovosťou. Dynamickú štýlovosť mu dodajú okrem iného charizmatické predné partie s veľkými obličkami a plynulé vzduchové vstupy, spolu s dlhým rázvorom a krátkymi prevismi. Veľké dvere a zvýšená línia strechy sú prísľubom priestrannosti a komfortu. Z tohto vozidla vyžaruje autorita, o ktorej sa okamžite začne v meste hovoriť.

„Radosť z jazdy v úplne novej forme!“
Dr. Ian Robertson, veľvyslanec BMW Group pre Veľkú Britániu a bývalý člen predstavenstva BMW AG.

VIAC PRIESTORU PRE ŽIVOT.

Či už vyrážate na výlet v sedemčlennej zostave, alebo vám sedem silákov naloží plný kufor, BMW radu 2 Gran Tourer si s tým ideálne poradí. Pomocou praktických odkladacích riešení a variabilného druhého radu sedadiel ponúka flexibilný batožinový priestor s objemom až do 1905 litrov. Obzvlášť praktický pre veľké rodiny je doplnkový tretí rad sedadiel. BMW radu 2 Gran Tourer – viac priestoru pre váš život.

NA VLNÁCH MESTA.

BMW ConnectedDrive spoľahlivo zvýši pohodový faktor vašej jazdy. Prepojené digitálne služby a aplikácie spolu s inteligentnými asistenčnými systémami vodiča zo súboru BMW Personal CoPilot vám ponúknu komplexnú podporu na krátkych aj dlhých tratiach. Postarajú sa o to, aby ste do cieľa dorazili včas, bezpečne a nestratili z očí žiaden nový cieľ.

Zistiť viac

Miestny expert na palube.

Bude zajtra v Ríme slnečno? Kedy mám odlet a kde je najlepšia reštaurácia v meste? Concierge Service vám pomôže pri cestovaní a podporí každú vašu požiadavku, na povel tlačidla, individuálne, osobne a rýchlo. Kdekoľvek ste, čokoľvek potrebujete. Obdobie platnosti sú tri roky.

Zistiť viac

Nič sa nevyrovná dobrému spojeniu.

Mobilná konektivita s bezdrôtovým nabíjaním obsahuje priehradku pre bezdrôtové nabíjanie telefónu a dodatočný USB port. Strešná anténa zlepšuje príjem signálu. Pomocou Bluetooth rozhrania je možné súčasne pripojiť dva mobilné telefóny a jeden audioprehrávač. Súčasťou výbavy je aj Bluetooth Office a technická príprava pre WiFi hotspot.*

*Informácie o presnom rozsahu a funkčnosti pre slovenský trh vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

Zistiť viac

Pohľad na ceste, všetko pred očami.

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta všetky pre vodiča relevantné informácie na panel priamo v zornom poli vodiča, vďaka čomu zachová jeho koncentráciu na premávku. Okrem iného sa zobrazujú aktuálna rýchlosť jazdy, informácie od systému Speed Limit Info vrátane indikácie zákazu predbiehania, telefónny zoznam a položky zábavného systému.
Zistiť viac

Rýchlosť aj bezpečný odstup.

Výbava Driving Assistant Plus poskytuje výrazné zvýšenie bezpečnosti aj komfortu. Jej obsahom je Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste, Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Asistent diaľkových svetiel, Speed Limit Info, kamerový systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, ako aj Asistent pre jazdu počas zhustenej premávky.
Zistiť viac

Včasný odchod. Presný príchod.

Dorazte na každé vaše ďalšie stretnutie včas. Upozornenie na čas odjazdu v rámci aplikácie BMW Connected vám v predstihu pripomenie vhodný čas odchodu, cez váš smartfón alebo hodinky smartwatch. Optimálny čas odjazdu pomôže vypočítať Real Time Traffic Information, čo je základom dosiahnutia cieľa vašej cesty včas.

Zistiť viac

Privedie vás až ku dverám.

Dosiahnite cieľ cesty včas a bez stresu. Funkcia Navigate Door to Door vás usmerní na záverečnom úseku cesty k cieľu od zaparkovaného vozidla a následne aj späť k nemu. Získajte navigáciu pre peší presun s rýchlou odozvou na svoj smartfón s podporou informácií z obrazovky Connected Onboard a push-notifikácie od aplikácie BMW Connected.

Zistiť viac

Sloboda, ktorá vám dokonalo svedčí.

Zostaňte stále v pohybe vďaka špičkovej konektivite s BMW ConnectedDrive, ktorá vás udrží v kontakte so všetkým, čo je pre vás dôležité – pre ešte komfortnejšie cestovanie. Presvedčite sa sami.
Zistiť viac

KEĎ SA CESTA MENÍ NA CIEĽ.

KEĎ SA CESTA MENÍ NA CIEĽ.

Cez mesto, na vidieku, po diaľnici – BMW radu 2 Gran Tourer povýši každú rutinnú jazdu na zážitok. Vďačí za to okrem iného temperamentným a extrémne efektívnym benzínovým aj naftovým motorom. Svoj podiel pridajú aj dlhý rázvor a krátke previsy, ktoré umožňujú dosiahnuť optimálnu agilitu. Keď sa pridajú aj Ovládač jazdného zážitku, Adaptívny podvozok a množstvo aerodynamických prvkov, výsledkom je precízny a živý jazdný zážitok, ktorý zmení každú cestu na cieľ.

Zistiť viac

PRIPRAVENÉ NA VŠETKO.

Od výnimočne úsporného naftového 3-valca až po spontánne otáčky a vysoký krútiaci moment benzínového 4-valca: BMW radu 2 Gran Tourer ponúka ten správny motor pre každý typ požiadaviek. Spoločnými črtami pre všetky pohonné agregáty je technológia BMW TwinPower Turbo, ako aj systematická optimalizácia po stránke dynamiky aj efektivity. Pri vybavení vozidla inteligentným pohonom všetkých kolies xDrive alebo športovo ladenou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou dosahuje BMW radu 2 Gran Tourer ešte lepšie výsledky v hodnotení jazdných vlastností a je pripravené preskúmať každú novú cestu.

KAŽDÝ TO CHCE: TO NIEČO VÝNIMOČNÉ.

Presne tak, ako to chcete vy – vďaka veľkému výberu príslušenstva pre BMW radu 2 Gran Tourer. Od praktickej výbavy pre interiér a štýlových doplnkov až po priestorovo úsporné batožinové riešenia. Stačí si vybrať a vylepšiť BMW radu 2 Gran Tourer presne v súlade s vaším vkusom a potrebami. A objaviť tak nový svet možností.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2077, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

    Hodnoty vozidiel označených indexom (1) platia do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť vo vašej pobočke BMW.

    Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.

    Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.