SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

    Asistenčné systémy BMW ConnectedDrive v BMW radu 3 Gran Turismo.

    Mnohé inovatívne technológie pomáhajú vodičovi rôznymi spôsobmi a garantujú najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti. Aby ste sa mohli sústrediť na jednu z tých dôležitejších vecí v živote – bezstarostnú radosť z jazdy.

    Zistiť viac

    DRIVING ASSISTANT.

    Balík Driving Assistant kombinuje kamerový varovný systém opustenia jazdného pruhu, kolízne varovanie a varovanie pred chodcami s aktiváciou bŕzd v meste.
    Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a upozorní vodiča na neželané vybočenie prostredníctvom jemnej vibrácie volantu, pri rýchlosti jazdy približne 70 km/hod. a vyššej. Varovanie sa neaktivuje, ak je vybočenie úmyselné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky.
    Kým kolízne varovanie s aktiváciou bŕzd v meste sleduje vozidlá, varovanie pred chodcami s aktiváciou bŕzd v meste reaguje na chodcov. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí a kolízne varovanie je zapnuté, vaše vozidlo BMW okamžite zareaguje. Systém funguje v etapách. Najskôr sa zobrazí varovný symbol, ten následne začne blikať spolu so zvukovým signálom a nakoniec sa mierne aktivujú brzdy (pri jazde rýchlosťou do 60 km/hod.).
    Varovanie pred chodcami upozorňuje jednostupňovo: pri rýchlosti od 10 do 60 km/hod. aktivuje upozornenie pri akútnej hrozbe kolízie. Keď systém odhalí riziko zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu na rýchlejšiu reakciu v prípade potreby. V núdzových situáciách systém aplikuje brzdy. Táto funkcia môže byť obmedzená v prípade tmy a hmly.

    KAMEROVÉ SYSTÉMY.

    Park Distance Control, Surround View, cúvacia kamera: vychutnajte si dokonalý výhľad na oblasť okolo vášho vozidla pri manévrovaní na parkovisku a v neprehľadných výjazdoch.
    Systém Park Distance Control (PDC) vpredu a vzadu vám umožní zaparkovať bezpečne a pohodlne vďaka optickým a akustickým signálom.
    Surround View zobrazí vaše vozidlo na ovládacom displeji ako projekciu z vtáčej perspektívy. Súčasťou systému je aj funkcia Side View, ktorá vám pomôže v neprehľadných výjazdoch.
    Cúvacia kamera je vítaným pomocníkom pri cúvaní na parkovacie miesto rýchlosťou nepresahujúcou 20 km/hod.

    PARKOVACÍ ASISTENT.

    Parkovací asistent vám pomôže pri manévrovaní na parkovacie miesto rovnobežné so smerom cesty. Systém tiež dokáže zmerať veľkosť parkovacieho miesta, okolo ktorého prechádzate (pri rýchlosti do 35 km/hod.).
    Keď nájdete vhodné parkovacie miesto, parkovací asistent sa postará o riadenie, takže stačí už len stláčať plynový a brzdový pedál. Pokyny sa zobrazujú na ovládacom displeji a sprevádzajú ich akustické signály – výsledkom je vždy pohodlné a bezpečné parkovanie.

    AKTÍVNY SYSTÉM UDRŽIAVANIA RÝCHLOSTI S FUNKCIOU STOP&GO.

    Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go vrátane radarového kolízneho varovania s aktiváciou bŕzd poskytuje väčšie pohodlie, bezpečnosť a efektívnu podporu v každom okamihu.
    Radarové senzory nepretržite snímajú vozovku, prispôsobujú rýchlosť a udržiavajú odstup od vozidla pred vami. Keď je cesta opäť voľná, systém automaticky zvýši rýchlosť. Vďaka kolíznemu varovaniu si môžete vychutnať bezpečnú jazdu v každej situácii – aj keď systém udržiavania rýchlosti nie je momentálne zapnutý. Ak vozidlo prudko zabrzdí, najskôr vás varuje optický a potom akustický signál. Ak sami nezabrzdíte, vaše BMW zareaguje a zabrzdí za vás.

    BMW HEAD-UP DISPLEJ.

    Všetky informácie vo vašom zornom poli.

    Plnofarebný BMW Head-Up displej zobrazuje relevantné informácie priamo vo vašom zornom poli, čiže vám umožní venovať maximálnu pozornosť tomu, čo sa deje na ceste pred vami.
    V závislosti od výbavy vášho vozidla tieto informácie zahŕňajú nielen správy High-Guiding z navigačného systému, ale aj údaje systému Speed Limit Info, správy Check Control a hlásenia o stave varovného systému opustenia jazdného pruhu.

    Brilantné rozlíšenie.

    Symboly premietané na čelné sklo sú zobrazené v brilantnom rozlíšení. Grafika naplno využíva celé spektrum farieb, vďaka čomu sú dopravné symboly znázornené mimoriadne realisticky. Displej sa na čelnom skle nachádza v ergonomicky výhodnej polohe, ktorú môžete následne prispôsobiť svojim osobným potrebám bez toho, aby ste museli odvádzať svoju pozornosť od vozovky pred vami.
    Intenzita projekcie sa automaticky prispôsobí vonkajším svetelným podmienkam – k dispozícii je denné aj nočné zobrazenie. Nastavenia jasu je možné zmeniť v ponuke iDrive. Zároveň môžete vybrať ďalšie informácie, ktoré sa budú zobrazovať popri rýchlosti a varovaniach asistenčných systémov.

    FUNKCIA SPEED LIMIT INFO SO ZOBRAZENÍM ZÁKAZU PREDBIEHANIA.

    Zvýšte svoju bezpečnosť – funkcia Speed Limit Info so zobrazením zákazu predbiehania vás informuje o maximálnej povolenej rýchlosti a o úsekoch, kde nesmiete predbiehať.
    Špeciálna kamera monitoruje relevantné dopravné značky. Prostredníctvom ovládacieho zariadenia sa tieto informácie spracujú spolu s údajmi z navigačného systému. Keďže je možné využiť aj iné komponenty vozidla, ako napríklad dažďový senzor, systém vás môže informovať aj o rôznych rýchlostných limitoch – napríklad v daždi alebo v prípade dočasných obmedzení, v súlade s vašou momentálnou jazdnou situáciou.

    SYSTÉM ACTIVE PROTECTION.

    Active Protection je preventívny systém na ochranu pasažierov zahrnutý v službe BMW ConnectedDrive. Pásy na predných sedadlách sa po zapnutí a po rozjazde vozidla automaticky mierne pritiahnu.
    Predné bezpečnostné pásy sa po zapnutí a po rozjazde vozidla automaticky mierne pritiahnu. Ak sa na ceste vyskytne kritická situácia, predné bezpečnostné pásy sa v prípade potreby reverzibilne napnú a bočné okná sa zatvoria – rovnako ako posuvná strecha, ak sa na aute nachádza. Ako kritická situácia je vyhodnotené napríklad núdzové brzdenie zo strany vodiča, alebo výrazná pretáčavosť či nedotáčavosť vozidla.
    Ak je súčasťou výbavy vozidla kolízne varovanie alebo kolízne varovanie s funkciou brzdenia, systém dokáže v predstihu zaregistrovať hroziacu kolíziu s pohybujúcimi sa alebo stojacimi vozidlami vpredu (v rámci obmedzení systému).
    Pri určitom type kolízií dokáže systém vozidlo úplne zastaviť aj bez zásahu vodiča. To pomáha znížiť pravdepodobnosť sekundárnej kolízie alebo aspoň znížiť následky, ktoré môže sekundárna kolízia spôsobiť.
    Asistent pozornosti okrem toho monitoruje správanie vodiča a sleduje známky únavy. Tento systém analyzuje odozvu pri riadení a reaguje na neobvyklý spôsob riadenia tak, že prostredníctvom správy na ovládacom displeji navrhne vodičovi prestávku.