MINIMÁLNY ODPOR. MAXIMÁLNA EFEKTIVITA.

  BMW EfficientDynamics v BMW radu 3 Gran Turismo.

  BMW radu 3 Gran Turismo ponúka komplexný balík opatrení a technológií BMW EfficientDynamics pre väčšiu radosť z jazdy a nižšie emisie.

  Zistiť viac

  REŽIM ECO PRO.

  Len čo aktivujete režim ECO PRO, všetko sa prispôsobí dosiahnutiu maximálnej efektivity a v závislosti od vášho jazdného štýlu môžete vďaka nemu dosiahnuť úsporu paliva až do 20 % (podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva).
  Tento režim optimalizuje reakcie plynového pedála a prevodovky a inteligentne prispôsobuje stratégiu kúrenia/klimatizácie. Na ovládacom displeji môžete vidieť, ktoré technológie EfficientDynamics práve znižujú vašu spotrebu paliva. Zobrazia sa tu aj tipy režimu ECO PRO, ktoré sa týkajú momentálnej jazdnej situácie a pomôžu vám ešte viac zvýšiť efektivitu.
  Ďalších 5 % paliva možno ušetriť vďaka doplnkovej funkcii plachtenia (len s prevodovkou Steptronic), proaktívnemu jazdnému asistentovi a trase ECO PRO (obe len s navigačným systémom Professional) a aktívnemu systému udržiavania rýchlosti v režime ECO PRO.

  • Funkcia plachtenia
  • Proaktívny jazdný asistent
  • Trasa ECO PRO
  • Aktívny systém udržiavania rýchlosti v režime ECO PRO

  AERODYNAMIKA.

  Inovatívny dizajn vozidla sa systematicky riadi filozofiou BMW EfficientDynamics. Aerodynamicky optimalizované sú predovšetkým predný nástavec a podlaha vozidla, ktoré vďaka inovatívnym novým prvkom znižujú odpor vzduchu a zároveň spotrebu paliva.
  Filozofiu BMW EfficientDynamics viditeľným spôsobom stelesňuje predný nástavec. Integrovaný systém Air Curtain vedie prúd vzduchu pozdĺž predných blatníkov cez dva zvislé otvory. Zrýchlené prúdenie následne vytvorí nad vonkajšou stranou kolies tzv. clony. Výduchy Air Breather usmerňujú prúd vzduchu na predných kolesách. Tieto inovácie znižujú turbulencie a odpor vzduchu, a teda aj spotrebu paliva. Hladké obloženie podvozku a utesnenie motorového priestoru sú ďalšie prvky, ktoré podstatne zlepšujú aerodynamické vlastnosti.

  FUNKCIA AUTO START/STOP.

  Funkcia Auto Start/Stop sa postará o to, aby sa palivo spotrebúvalo len vtedy, keď je vozidlo v pohybe.
  Keď vozidlo zastaví, napríklad na semaforoch alebo v zápche, funkcia Auto Start/Stop využije potenciál úspory energie a vypne motor hneď, ako vozidlo zastaví a vodič zaradí neutrál (pri manuálnych prevodovkách) alebo zastane a podrží stlačenú brzdu (pri prevodovkách Steptronic).
  Na informačnom displeji sa zobrazí informácia o aktivovaní funkcie. Len čo opäť položíte nohu na spojku (manuálna prevodovka) alebo pustíte brzdu (prevodovka Steptronic), motor sa automaticky reštartuje a umožní vám rýchlo a plynulo pokračovať v jazde.

  • Bezpečnosť a komfort

  REKUPERÁCIA BRZDNEJ ENERGIE.

  Pri každom brzdení sa uvoľní kinetická energia, ktorá až donedávna zostávala nevyužitá. Rekuperácia brzdnej energie využíva tento doposiaľ nevyužitý potenciál tak, že energiu, ktorá sa uvoľní pri každom brzdení alebo uvoľnení plynového pedálu, premení na elektrinu.
  Táto energia sa použije na dobíjanie batérie. Alternátor vďaka tomuto inteligentnému systému hospodárenia s energiou nemusí bežať nepretržite, čo znižuje energetické zaťaženie motora. A výsledok? Nižšia spotreba paliva a vyšší výkon – presne v súlade s BMW EfficentDynamics.

  8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC.

  8-stupňová prevodovka Steptronic aj 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňujú podstatne rýchlejšie radenie vďaka menším intervalom odstupňovania a rozdielom otáčok. Výsledkom je špičkový komfort, živá dynamika a nižšia spotreba paliva.
  8-stupňová prevodovka Steptronic zaručí nielen hladšie preraďovanie a nižšiu hlučnosť vo vyšších rýchlostiach, ale tiež pomáha podstatne znižovať spotrebu. Medzi jednotlivými prevodmi sú menšie intervaly a preraďovanie je vďaka tomu takmer nepostrehnuteľné. Motor zároveň stále pracuje v optimálnom režime, čo mu umožňuje dosiahnuť najefektívnejšie využívanie paliva a výkonu. Vyšší počet prevodov pomáha znižovať otáčky pri rýchlejšej jazde, čo vedie k znižovaniu spotreby paliva a redukcii hlučnosti motora.

  • Predvídavý pohon
  • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport