SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive vo vozidle BMW M6 Coupé.

Keď ste na cestách, pomáhajú vám početné inovatívne technológie, ktoré sú zárukou najvyššieho pohodlia a bezpečnosti. Aby ste sa mohli sústrediť na to, na čom naozaj záleží – bezstarostnú radosť z jazdy.

Zistiť viac

BMW NIGHT VISION.

BMW Night Vision s funkciou rozpoznávania osôb poskytuje vodičovi rozhľad presahujúci dosah predných svetlometov a umožňuje tak pri nočnej jazde na veľkú vzdialenosť identifikovať osoby a väčšie zvieratá.
Infračervená kamera inštalovaná v mriežke chladiča vozidla prenáša obraz osôb a zvierat priamo na ovládací displej. Vďaka tomu dokáže vodiť identifikovať osoby a zvieratá na vzdialenosť až 300 metrov pred vozidlom.
Systém pri zohľadnení rýchlosti a uhla natočenia riadenia vozidla zároveň vypočítava, či zaznamenané objekty predstavujú reálne riziko. V prípade akútnej hrozby kolízie sa zobrazí blikajúca červená ikona (osoba alebo zviera) na základnom displeji aj na doplnkovom Head-Up displeji. Zároveň zaznie zvukové varovanie a brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu.
Tento varovný systém sa automaticky aktivuje pri naštartovaní vozidla. V prípade nebezpečenstva systém dokonca vodiča varuje aj v prípade, ak zobrazovací displej nie je zapnutý. BMW Night Vision s funkciou rozpoznávania osôb je súčasťou inovácií BMW ConnectedDrive.

BMW HEAD-UP DISPLEJ S M-ŠPECIFICKÝMI FUNKCIAMI.

Plnofarebný BMW Head-Up displej s M-špecifickými funkciami premieta všetky pre jazdu relevantné údaje priamo do zorného poľa vodiča, čím mu umožní plne sa koncentrovať na premávku pred ním. Displej zobrazuje okrem iného rýchlosť jazdy, navigačné povely, údaje funkcie Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania, telefónne zoznamy a zoznamy položiek zábavného systému, spolu s informáciami a upozorneniami od rozličných asistenčných systémov vodiča. Na povel tlačidla dokáže vodič zvoliť M-špecifické zobrazenie a funkcie. Spolu s digitálnym rýchlomerom sa vtedy zobrazia aj zaradený prevod a viacfarebný otáčkomer s indikáciou vhodného okamihu na preradenie.

Ikony premietané na čelné sklo sa zobrazujú plnofarebne a vo vysokom rozlíšení. Projekcia pôsobí, ako keby sa vznášala 2,3 metra pred vozidlom. To prináša v kombinácii s optimálnou pozíciou zobrazenia výbornú čitateľnosť, s vysokým komfortom a minimálnym rušivým faktorom.

Okrem toho je možné meniť denný a nočný režim zobrazenia, ako aj nastavovať výšku projekcie. Vodič si tiež dokáže okrem rýchlosti jazdy a varovaní od asistenčných systémov sám vybrať, čo bude obsahom zobrazenia.

SURROUND VIEW.

Surround View pozostáva z troch kamerových systémov: Top View, Side View a cúvacej kamery. Kamery vo vonkajších spätných zrkadlách a cúvacia kamera poskytnú 270° pohľad na okolie vozidla.
Top View zobrazuje oblasti po stranách vozidla pre pohodlnejšie manévrovanie. Side View zvyšuje komfort a bezpečnosť v neprehľadných výjazdoch, napríklad z parkoviska alebo odbočky za prekážkou. Dve digitálne kamery na ľavej a pravej strane v prednej časti vozidla sledujú dianie pred vozidlom. Vďaka tomu vodič včas odhalí iné vozidlá prichádzajúce zboku a dokáže adekvátne reagovať. Funkcia Side View sa automaticky deaktivuje, keď vozidlo dosiahne rýchlosť 15 km/hod. Vodič si môže zvoliť zobrazenie prostredníctvom zadnej cúvacej kamery, funkcie Top View alebo Side View.
Kamerové systémy sa aktivujú pri zaradení spiatočky alebo po stlačení tlačidla PDC či Side View. Obraz sa premieta na ovládací displej.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam zvyšuje komfort a bezpečnosť nočnej jazdy. Poskytuje vynikajúcu viditeľnosť za tmy a neoslepuje ostatných vodičov. Systém deteguje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti osvetlenej diaľkovými svetlami. Dosah svetiel viac ako 400 m je zárukou včasnej detekcie rizika oslnenia a zároveň aj výbornej viditeľnosti v smere jazdy.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional zaujme elegantným dizajnom a nadštandardnými možnosťami: Ponúka jednoducho a prirodzene ovládateľnú navigáciu so systémom iDrive a dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller, vrátane hands-free funkcie, USB rozhrania a hlasového ovládania. Systém obsahuje aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na ukladanie hudobných súborov vrátane databázy titulov. K dispozícii je aj online zobrazenie alternatívnych trás. Najpoužívanejšie POI (Points Of Interest, body záujmu) ako napríklad čerpacie stanice, hotely a podobné miesta, sú zobrazené v menu POI ako symboly, podľa frekvencie vyhľadávania. Vstavaný 10,2-palcový farebný LCD displej s vysokým rozlíšením a funkciou deleného zobrazenia je navrhnutý na optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť.

Ovládač iDrive Touch Controller s je intuitívnym prvkom s dotykovou plochou, ktorá umožní vodičovi priamo vkladať navigačné ciele vpisovaním prstom. Systém sa dá ovládať aj tlačidlami priamej voľby ponuky, ôsmimi voliteľnými funkčnými tlačidlami a hlasovým ovládaním. Vďaka trojrozmernému zobrazeniu máp s použitím satelitných obrázkov ako mapového pozadia a fotorealistickým zobrazením vybraných miest sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom.

INTELIGENTNÝ HLASOVÝ ASISTENT.

Inteligentný hlasový asistent s externým spracovávaním hovorenej reči vám ponúka najvyššiu mieru podpory. Dokáže identifikovať prirodzenú reč, na rozdiel od rozoznávania iba obmedzeného počtu konkrétnych povelov. Hlasový asistent obsahuje nielen široké spektrum individuálnych situácií a ich variácií, ale tiež dokáže identifikovať jazykové špeciality ako sú nárečia alebo žargón. Vďaka tomu môžete priamo hovoreným slovom diktovať sms správy alebo e-maily. Toto podstatné rozšírenie funkčnosti je možné vďaka serveru ConnectedDrive, ktorý sa nachádza mimo vozidla a jeho systém rozoznávania reči tvorí technický základ Inteligentného hlasového asistenta. Táto funkcia na báze technológie cloud umožňuje rýchle a jednoduché vyhľadávanie nešpecifických cieľov na internete, s použitím bežného jazyka, užitočné napríklad pri navigácii. Takto sa tiež dajú napríklad vyhľadávať reštaurácie v danej oblasti: Stačí, ak sa na ne priamo opýtate systému, rečou. Presunutie na cloud zároveň umožnilo častejšie aktualizovanie systému, vďaka čomu sú vždy ihneď k dispozícii všetky najčerstvejšie inovácie, či už ide o nový softvér alebo vylepšenia jazykovej vyspelosti počítača.