BEZPEČNOSŤ AJ V HRANIČNÝCH SITUÁCIÁCH.

Bezpečnosť a komfort v BMW M6 Coupé.

BMW M6 Coupé predstavuje rozhodnutie: pre motoristický šport, výzvy a skúmanie limitov. Všetko vo vozidle je podriadené týmto cieľom: orientácia na vodiča, koncepcia bezpečnosti a početné komfortné funkcie, ktoré vodičovi umožňujú vychutnávať všetkými zmyslami radosť z jazdy.

Zistiť viac

ORIENTÁCIA NA VODIČA V ŠTÝLE M.

Všetko v BMW M6 Coupé je orientované jedným smerom: k vodičovi. Dokonalá ergonómia bola vo vozidlách radu M vždy na poprednom mieste – filozofia, ktorá dôsledne rozvíja a optimalizuje BMW M6 Coupé. Každý spínač, každé tlačidlo – všetko sa nachádza presne tam, kde by ste to očakávali. Koniec koncov, reakčný čas a kontrola nie sú dôležité len na závodnom okruhu, ale aj na ceste.

AKTÍVNA A PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

Systém Active Protection využíva funkciu asistent pozornosti na monitorovanie prípadných príznakov únavy vodiča. V nebezpečných situáciách napne bezpečnostné pásy, nastaví sedadlo predného spolujazdca do zvislej polohy a zatvorí bočné okná a posuvné strešné okno. Po zrážke sa automaticky aktivujú brzdy, aby sa zabránilo nárazu do ďalších vozidiel, alebo aby sa aspoň zmiernili jeho následky.
Každé vozidlo radu M spĺňa vysoké štandardy v oblasti pasívnej bezpečnosti vďaka použitiu starostlivo vybraných materiálov a veľmi pevnej konštrukcii. Dopĺňajú ich veľmi účinné zadržiavacie systémy skonštruované na základe nárazových testov vykonávaných uznávanými nezávislými inštitúciami – pasažieri sa tak môžu spoľahnúť na najlepšiu možnú ochranu.

ADAPTÍVNE LED SVETLOMETY.

Adaptívne LED svetlomety sú vybavené funkciou automatického nastavenia distribúcie svetla podľa rýchlosti jazdy tak, aby dynamicky osvetľovali vozovku pred vami. Spoločne s obrysovými svetlami a dennými svetlami systém ponúka aj funkciu adaptívneho prispôsobenia distribúcie svetla do mesta a na diaľnicu, odbočovacie svetlá aj technológiu BMW Selective Beam (asistent diaľkových svetiel proti oslneniu) s automatickým prepínaním diaľkových svetiel. Takto je zaručené optimálne osvetlenie v každých podmienkach.
Vďaka funkcii natáčania svetlometov vodič pri jazde v tme vidí do zákruty ihneď pri zatočení volantom. Na zlepšenie viditeľnosti na malé vzdialenosti sa automaticky zapnú odbočovacie svetlá hneď pri aktivácii smerovky alebo zatočení volantom, dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne svetlomety zaručujú optimálne osvetlenie na ceste a výrazne zvyšujú úroveň aktívnej bezpečnosti.
S funkciou BMW Selective Beam môže vodič nechať diaľkové svetlá trvalo zapnuté na dosiahnutie optimálneho osvetlenia za tmy. Systém monitoruje prítomnosť iných vozidiel v dosahu a prispôsobuje diaľkové svetlá tak, aby neoslnili ostatných účastníkov cestnej premávky.

SERVICE INCLUSIVE.

S balíkom BMW Service Inclusive zákazník získava nárok na pravidelný servis a údržbu počas zvoleného obdobia bez toho, aby sa musel obávať nepredvídaných nákladov. Všetky tieto služby vrátane originálnych dielov BMW sú kryté službou BMW Service Inclusive. K dispozícii je nielen v domácej krajine, ale aj v zahraničí, v každej partnerskej autorizovanej servisnej dielni BMW a u každého servisného partnera BMW. Ak svoje BMW predáte ešte počas platnosti služby BMW Service Inclusive, služba bude automaticky prenesená na nového majiteľa, čo zvyšuje hodnotu vozidla pri predaji. Zákazník si môže zvoliť ten balík BMW Service Inclusive, ktorý najviac vyhovuje jeho individuálnym potrebám.
Pokrýva pravidelný servis, ako je výmena oleja vrátane filtra a dolievanie oleja, servis a výmena mikrofiltrov, palivových filtrov, vzduchových filtrov, sviečok zapaľovania či brzdovej kvapaliny, kontrola vozidla a ďalšie služby v súlade so servisnými štandardmi značky BMW. Keď sa zákazník rozhodne pre balík BMW Service Inclusive Plus, dostane navyše aj tieto služby BMW Service Inclusive: výmenu predného a zadného brzdového obloženia a kotúčov, výmenu spojky (v prípade potreby) a líšt stieračov (v prípade potreby, pri výmene oleja). Služba Service Inclusive je k dispozícii so zmluvným obdobím od troch do desať rokov alebo s kilometrovým limitom od 40 000 do 200 000 km.