POZORUHODNE ŠPORTOVÝ VÝKON NA MNOŽSTVO SPÔSOBOV.

  Jazdná dynamika vozidiel BMW radu 3 Gran Turismo.

  S voliteľnými možnosťami, ako je napríklad adaptívny podvozok M, režim Sport a variabilné športové riadenie, môže byť vaše BMW radu 3 Gran Turismo ešte športovejšie a agilnejšie. Aktívny zadný spojler využíva prúd vzduchu na minimalizáciu vztlaku a poskytuje dodatočnú efektivitu a dynamiku.

  Zistiť viac

  REŽIM SPORT.

  Otázka nastavenia: ovládač jazdného zážitku v BMW radu 3 Gran Turismo sa pri voľbe režimu Sport postará o ešte bezprostrednejšie reakcie motora a jazdnej dynamiky a o ešte športovejší štýl jazdy.
  Režim Sport aktivujete ovládačom jazdného zážitku na stredovej konzole. Výsledkom výberu predvoleného nastavenia je v závislosti od zvolenej výbavy podstatne dynamickejšia charakteristika pohonu aj podvozka v porovnaní so štandardným nastavením. Motor reaguje spontánnejšie. V kombinácii s prevodovkou Steptronic sa výrazne športovo priostria aj zmeny prevodových stupňov.
  Adaptívny podvozok M vdýchne vozidlu BMW ešte výraznejšieho športového ducha. Ak zvolíte variabilné športové riadenie, výsledkom bude nižšia miera posilňovacieho účinku pre ešte bezprostrednejší pocit z riadenia.

  VARIABILNÉ ŠPORTOVÉ RIADENIE.

  Lepšia agilita a komfort pri parkovaní.

  Variabilné športové riadenie podporuje zvlášť priamy štýl jazdy a zahŕňa systém Servotronic pre lepšiu agilitu a komfort pri parkovaní.
  Variabilné športové riadenie pracuje nezávisle od rýchlosti jazdy a mení prevodový pomer riadenia podľa uhla natočenia volantu. Jeho súčasťou je funkcia Servotronic, ktorá uľahčuje riadenie pri potrebe výrazného natočenia volantu. To zvyšuje komfort pri parkovaní a manévrovaní a takisto športovú agilitu v ostrých zákrutách a otočkách. Pri malých uhloch natočenia volantu systém poskytuje vynikajúcu smerovú stabilitu a veľmi vysoký stupeň presnosti riadenia.

  AKTÍVNY ZADNÝ SPOJLER.

  Aktívny zadný spojler optimalizuje prúdenie vzduchu v zadnej časti vozidla pri stúpajúcej rýchlosti na zaručenie optimálneho kontaktu s vozovkou a pre BMW typickej jazdnej dynamiky.
  Zadný spojler sa automaticky vysunie pri rýchlosti nad 110 km/hod. a zasunie sa, keď rýchlosť klesne pod 70 km/hod. Dá sa ovládať aj manuálne pomocou tlačidla na dverách vodiča (pod ovládaním elektrického otvárania okien).

  ADAPTÍVNY PODVOZOK M.

  Pre ešte dynamickejšie ovládanie.

  Dynamické vlastnosti vozidla ďalej vylepšuje adaptívny podvozok M znížený o 10 milimetrov. Vodič môže upraviť jazdné vlastnosti pomocou ovládača jazdného zážitku voľbou typu pruženia, ktoré mu práve najviac vyhovuje – od komfortného až po extrémne tuhé. Bez ohľadu na zvolené nastavenie, elektricky riadené tlmiče adaptívneho podvozku M v zlomkoch sekundy upravujú svoju charakteristiku tak, aby vyhovovala podmienkam na ceste. Systém využíva množstvo snímačov, ktoré merajú vibrácie kolesa a rýchlosť vozidla tak, aby sa dosiahlo optimálne tlmenie nerovností a bezpečnosť vozidla.
  Režim COMFORT je určený predovšetkým na pohodlné cestovanie. Režim SPORT na druhej strane aktivuje výrazne športové ladenie podvozka s citeľne tuhším nastavením tlmičov. Pre extrémne dynamickú jazdu je najlepšou voľbou režim SPORT+: v tomto režime sa aktivuje Dynamická kontrola trakcie (DTC), ktorá umožňuje výraznejšie prešmykovanie hnacích kolies, čo umožňuje športovú jazdu na hranici dynamických možností vozidla. Funkcia DSC však ani v tomto režime nie je úplne vypnutá, iba zasahuje oveľa neskôr – samozrejme v rámci fyzikálnych limitov a s cieľom zachovať bezpečnosť a stabilitu vozidla.

  BMW xDrive.

  Inteligentný systém pohonu všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonale prispôsobí aj najnáročnejšiemu povrchu cesty a vždy sa postará o vynikajúcu trakciu. S funkciami xDrive a DSC (dynamická kontrola stability) si vozidlo zachová smerovú stabilitu a ovládateľnosť.
  xDrive flexibilne prerozdeľuje výkon medzi predné a zadné kolesá, pričom vykonáva bleskurýchle úpravy na neustále zaistenie optimálneho kontaktu s vozovkou. xDrive takto spája výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, stabilitu a bezpečnosť s tradičnou agilitou BMW.