BMW radu 3 Touring (G21), bočný jazdný pohľad s domami a horami v pozadí
Cena36.200 €
Spotreba paliva, kombinovaná1,4–8,4 l/100 km
Motor a typ palivaBenzínDieselPlug-in Hybrid

THE 3

BMW RADU 3 TOURING

Cena36.200 €
Spotreba paliva, kombinovaná1,4–8,4 l/100 km
Motor a typ palivaBenzínDieselPlug-in Hybrid

BMW radu 3 Touring privádza inovatívnosť, funkčnosť a športovú dynamiku k dokonalosti. Ako ozajstný športovec medzi všestrannými vozidlami kombinuje vysoko efektívne motory TwinPower Turbo, dokonalo zladené komponenty podvozka a špičkové asistenčné systémy, aby presvedčil vo svojom segmente bezkonkurenčnou jazdnou dynamikou. Svoju suverénnosť prenáša na cestu aj vtedy, keď nehybne stojí. S inovatívnymi riešeniami pre interiér a digitálnym systémom BMW Intelligent Personal Assistant vám dokáže vo výraznej miere zjednodušiť riadenie, ak si to prajete – a tak vám vytvoriť viac času na to, čo je v živote ozaj dôležité.

Zistiť viac

DIZAJN BMW RADU 3 TOURING.

Atlét skrz naskrz: Športové gény BMW radu 3 Touring sú dobre viditeľné hneď na prvý pohľad. Moderný nízky dizajn predných partií prináša novú interpretáciu súhry charakteristických obličiek dvojitej mreže chladiča a predných svetlometov, pre zvýraznenie extrémne športového postoja na ceste. Definované línie a decentné povrchy vytvárajú siluetu typickú pre kombi modely BMW Touring. V kombinácii s výraznými bokmi generujú dojem čistej sily a extrémne aerodynamických vlastností. Interiér umne preberá túto kombináciu elegancie a atletickosti, aby ju skombinoval s moderným komfortom a inovatívnou funkčnosťou.

Zistiť viac

INOVATÍVNA FUNKČNOSŤ V BMW RADU 3 TOURING.

Rodinná dovolenka, víkendový výlet aj veľké nákupy – BMW radu 3 Touring vnáša komfort do vášho života. Ponúka vám rozmanité odkladacie a úložné možnosti v interiéri aj v batožinovom priestore a celkovo dosť miesta pre všetko, čo chcete zobrať so sebou. Zadné operadlo sa sklopí automaticky na povel tlačidla, čím v priebehu pár sekúnd narastie prepravný objem a budete môcť odviezť aj veľké predmety. Inovatívne protipreklzové lišty na batožinovej podlahe umožnia bezpečnú prepravu ťažkého nákladu: Len čo pripevníte batožinu a vyrazíte, automaticky sa zodvihnú. A vďaka výbave Komfortný systém vám stačí krátky pohyb nohou pod zadným nárazníkom, aby sa aktivovalo automatické otváranie a zatváranie dverí batožinového priestoru. Tieto a mnohé ďalšie prvky robia BMW radu 3 Touring najšportovejším priestorovým zázrakom v jeho triede.
BMW radu 3 Touring (G21), Samostatne otvárateľné zadné okno

Samostatne otvárateľné zadné okno.

Zadné okno, ktoré sa dá otvoriť samostatne, je mimoriadne praktické pri ukladaní a vyberaní menších kusov batožiny bez nutnosti otvárania celých dverí batožinového priestoru.
BMW radu 3 Touring (G21), BMW Laserlight

BMW Laserlight.

V laserovom režime predĺžia Adaptívne svetlomety BMW Laserlight dosah diaľkových svetiel až do 530 m, teda takmer na dvojnásobok v porovnaní s konvenčnými svetlami. Lepšia viditeľnosť v tme výrazne zvyšuje bezpečnosť. Modré zvýraznenie a nápis „BMW Laser“ na predných svetlometoch aj vizuálne podčiarknu technologické štandardy a športovosť vozidla.
BMW radu 3 Touring (G21), funkcia Welcome Light Carpet

Funkcia Welcome Light Carpet.

Funkcia Welcome Light Carpet osvetlí priestor pred dverami vozidla, čím vytvorí príjemnú atmosféru hneď pri nastupovaní. Svetelný koberec zároveň zvýši komfort aj bezpečnosť vystupovania po tme.
BMW radu 3 Touring (G21), Priechodný batožinový systém

Priechodný batožinový systém.

Priechodný batožinový systém pozostáva zo sklopného zadného operadla, deleného v pomere 40:20:40 a je zárukou maximálnej flexibility. Napríklad umožňuje vzadu komfortné sedenie dvom osobám a zároveň aj prepravu dlhších predmetov, ako sú tašky na lyže alebo snowboardy. Veľmi praktickým prvkom sú dva držiaky nápojov v stredovej lakťovej opierke.
BMW radu 3 Touring (G21), balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov

Balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov.

Balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov obsahuje zatvárateľnú odkladaciu schránku v palubnej doske na strane vodiča, sieťky na zadnej strane predných operadiel, dva háky na tašky, ako aj dva USB porty s funkciou nabíjania na stredovej konzole vzadu. Na pravej strane je k dispozícii aj odkladacia sieť pre menšie predmety a upínací pás.
BMW radu 3 Touring (G21), Ambientné osvetlenie

Ambientné osvetlenie.

Keď je vonku tma, Ambientné osvetlenie, vrátane kontúrového osvetlenia v predných aj zadných dverách, vytvára príjemnú, útulnú a pohodovú atmosféru v interiéri. Šesť stmavovateľných svetelných dizajnov obsahuje aj dynamickú aplikáciu pre štyri funkcie. Funkcia Welcome Light Carpet osvetlí oblasť pred dverami vozidla pri nastupovaní a vystupovaní.

PLUG-IN HYBRIDNÉ MODELY BMW RADU 3 TOURING.

Objavte BMW 320e, BMW 320e xDrive, BMW 330e a BMW 330e xDrive Touring s inovatívnym hybridným pohonom.

To najlepšie z oboch svetoch: Plug-in hybridy BMW radu 3 Touring, teda BMW 320e, BMW 320e xDrive, BMW 330e a BMW 330e xDrive, vám umožnia zažiť udržateľnú mobilitu a efektívnu jazdnú dynamiku. Preskúmajte množstvo výhod týchto inovatívnych hybridných vozidiel BMW a zistite viac o ich pohonnej koncepcii, jazdnej dynamike, programe BMW Charging a praktických digitálnych službách od BMW ConnectedDrive.
Plug-in hybrid BMW radu 3 Touring 2021 G21 bočný záber so zariadením BMW Wallbox

Plug-in hybridná technológia BMW radu 3 Touring.

Harmonicky zladený pár: Plug-in hybridy BMW 320e, BMW 320e xDrive, BMW 330e a BMW 330e xDrive Touring kombinujú elektrickú pohonnú technológiu BMW eDrive s výkonným spaľovacím motorom BMW. Tieto dve jednotky spolu produkujú jazdné zážitky, ktoré zjednocujú maximálnu efektivitu so špičkovou jazdnou dynamikou – a v závislosti od režimu pohonu umožňujú takmer nehlučnú jazdu s nulovými lokálnymi emisiami alebo vzrušujúco energický ťah a dostatočné rezervy dojazdu aj pre dlhé trasy. Pohon všetkých kolies BMW xDrive, unikátny pre plug-in hybridy v tomto segmente, je extra zárukou optimálnej dynamiky a trakcie v modeloch BMW 320e xDrive a BMW 330e xDrive Touring. Takzvaná rekuperácia, pri ktorej sa kinetická energia transformuje na elektrickú energiu a dobíja sa ňou batéria počas brzdenia, je ďalším cenným príspevkom k efektívnejšiemu jazdnému zážitku.
Plug-in hybridná pohonná technológia BMW podrobnejšie
Plug-in hybrid BMW radu 3 Touring 2021 G21 predobočný záber jazda na ceste

Režimy pohonu pre plug-in hybridy BMW radu 3 Touring.

Čisto elektricky a bez emisií cestou do práce alebo dynamicky a s dostatočným dojazdom pre víkendové výlety – plug-in hybridy BMW 320e, 320e xDrive, 330e a 330e xDrive Touring nechajú otvorené obe možnosti. Využite benefity inteligentných režimov pohonu, ktoré sa postarajú o optimálnu súhru spaľovacieho motora a elektromotora pre každú situáciu – a zažite fascináciu z futuristicky orientovanej technológie a unikátneho jazdného zážitku.
Viac o inteligentných režimoch pohonu
Plug-in hybrid BMW radu 3 Touring 2021 G21 predobočný záber nabíjanie pred budovou

Nabíjanie pre plug-in hybridy BMW radu 3 Touring.

Doma aj na cestách: BMW Charging vám ponúka na mieru šité riešenia pre nabíjanie vášho plug-in hybridného BMW radu 3 Touring. Okrem štandardného nabíjacieho kábla (Mode 2) pre bežné domáce elektrické zásuvky, dodávaného spolu s vozidlom, je k dispozícii aj BMW Wallbox, ktorý vám poskytne extrémne komfortné, bezpečné a rýchle nabíjanie. Smart Wallbox od nášho partnera k tomu pridáva ďalšie služby pre inteligentné nabíjanie. O správnu a bezproblémovú montáž zariadenia sa postará inštalačný servis. Flexibilná rýchlonabíjačka je k dispozícii pre maximálnu flexibilnosť nabíjania doma a umožňuje vám nabíjať vaše plug-in hybridné BMW okrem bežnej domácej zásuvky aj z priemyselnej zásuvky, vďaka rozličným adaptérom. Okrem štandardného nabíjacieho kábla (Mode 2) obsahuje program dodávok pre plug-in hybridy BMW radu 3 Touring nabíjací kábel Mode 3 pre verejné nabíjanie a kartu BMW Charging Card s atraktívnymi podmienkami verejného nabíjania*. Čas nabitia pre plug-in hybridy BMW 320e, BMW 320e xDrive, BMW 330e a BMW 330e xDrive na 100 % kapacity je približne 3,6 hodiny pri nabíjacom výkone 3,7 kW (BMW Wallbox, Flexibilná rýchlonabíjačka, verejné nabíjacie stanice) a približne 6,0 hodiny pri nabíjacom výkone 2,3 kW (domáca zásuvka).

* Ponuky na jednotlivých trhoch sa môžu líšiť, presné informácie vám poskytne váš predajca BMW.

Viac o BMW Charging
Plug-in hybrid BMW radu 3 Touring 2021 G21 navigačný systém detailný pohľad

Digitálne služby pre plug-in hybridy BMW radu 3 Touring.

Získajte maximum z každého jedného metra jazdy: BMW vám ponúka inovatívne digitálne služby, ktoré ešte viac zjednodušia a spríjemnia každodenný život s vaším BMW radu 3 Touring v plug-in hybridných modeloch 320e, 320e xDrive, 330e alebo 330e xDrive. BMW Connected Charging vás spoľahlivo zavedie k najbližšej nabíjacej stanici na vašej trase a poskytne vám dodatočné podrobné informácie, napríklad ktorá nabíjacia stanica je voľná, koľko vás na nej bude stáť nabíjanie alebo kde môžete v blízkosti stráviť čas nabíjania. Pomocou aplikácie My BMW máte k dispozícii plnú transparentnosť miery nabitia aj posledných nabíjacích cyklov. Napríklad vám príde push notifikácia hneď ako bude vaše vozidlo plne nabité. Ďalšie digitálne služby, ako napríklad BMW Intelligent Personal Assistant alebo Integrácia smartfónu, ešte výraznejšie uľahčia vašu každodennú mobilitu – pre pohodovú radosť z jazdy vo vašom BMW radu 3 Touring s plug-in hybridným pohonom.
Viac informácií o BMW digitálnych službách

ASISTENČNÉ SYSTÉMY A KONEKTIVITA V BMW RADU 3 TOURING.

BMW radu 3 Touring (G21), predné sedadlo a kokpit zo sedadla spolujazdca

BMW radu 3 Touring je odhodlané priviezť vás bezpečne do každého vášho cieľa – a premeniť jazdu na športový zážitok. Aby to bolo možné, inteligentné funkcie výbavy Driving Assistant Professional a Parkovací asistent už dnes umožňujú čiastočne automatizovanú jazdu. K tomu sa pridáva Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go, vrátane varovania pred kolíziou, chodcami a cyklistami a asistentom riadenia aj udržiavania jazdného pruhu, až do rýchlosti 210 km/h. Míľnikmi na ceste k autonómnej jazde sú aj Parkovací asistent a Asistent cúvania, ktoré dokážu nezávisle zaparkovať aj vyparkovať vozidlo. Pre maximálny komfort a maximálnu bezpečnosť – v každej jazdnej situácii. Pomocníkom v tejto snahe je aj inovatívny BMW Intelligent Personal Assistant, ktorý funguje ako neustály spoločník. Zaznamenáva vaše individuálne rozhodnutia aj nastavenia a tým vás každý deň stále lepšie spoznáva. Na želanie ovláda navigáciu, zábavné systémy, kancelárske funkcie a vždy nájde najrýchlejšiu cestu do vašej obľúbenej talianskej reštaurácie. Ako skutočný asistent odpovedá na otázky týkajúce sa vozidla, aby vás čo najlepšie zoznámil s vaším BMW radu 3 Touring a množstvom jeho inovatívnych systémov a funkcií.

INTUITÍVNE A PREDVÍDAVÉ.

BMW radu 3 Touring (G21), Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť počas kritických alebo monotónnych dopravných situácii. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky ako Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
BMW radu 3 Touring (G21), Parkovací asistent Plus

Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Obsahuje okrem iného Surround View s funkciami Top View, Panorama View, Remote View 3D, ako aj pomoc pri priečnom parkovaní, funkciu núdzového brzdenia, funkciu Active PDC, Parkovací asistent s lineárnym navádzaním a Asistent cúvania.
BMW Drive Recorder

BMW Drive Recorder

BMW Drive Recorder vám umožní zhotoviť videozáznam okolia vozidla a prehrať ho napríklad na displeji iDrive alebo vyexportovať cez USB na vaše zariadenie. Synchrónne s videom sa ukladajú aj dôležité informácie o vozidle ako rýchlosť alebo GPS pozícia. BMW Drive Recorder má dve čiastkové funkcie: Event Recorder a Crash Recorder.
BMW radu 3 Touring (G21), BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky vrátane 10,25-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 12,3-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa riadi aj pomocou ovládača iDrive Touch Controller.
Remote Software Upgrade

Remote Software Upgrade.

Chcete, aby bolo vaše BMW vybavené vždy najaktuálnejším softvérom? Remote Software Upgrade sa postará o to, aby bolo vaše BMW vždy ako nové. Aktualizácie sa inštalujú na diaľku, presne ako na váš smartfón. Takýmto spôsobom sa dajú aktivovať aj ďalšie funkcie vo vašom vozidle.
BMW Maps

BMW Maps.

Počas plánovania a prípravy, v priebehu jazdy a dokonca aj pri parkovaní. BMW Maps vám garantujú vynikajúci zážitok z navigácie. Zvýšte ešte viac komfort a osobný charakter vašej jazdy – pomocou intuitívneho ovládania a navádzania, dokonalo vyladeného pre vodiča.

JAZDNÁ DYNAMIKA

BMW radu 3 Touring (G21), Dravite Grey, predobočný záber vo vidieckom prostredí

Sebavedomý nárast sily.

Víťaz už na štarte: BMW radu 3 Touring je na čele svojej triedy po stránke výkonu aj jazdnej dynamiky. Zodpovedné za to sú silné motory BMW TwinPower Turbo so spontánnou reakciou na akcelerátor, pre záruku maximálneho jazdného pôžitku už z nízkych otáčok. Navyše, mieru športovosti si môžete kedykoľvek prispôsobiť: Ovládač jazdného zážitku dokáže nastaviť Adaptívny M podvozok a prevodovku Steptronic Sport jednotlivo od komfortných až po športové reakcie. K tomu sa pridáva doplnkový M Sport diferenciál a v kombinácii s ním Variabilné športové riadenie, pre zaručenie optimálneho handlingu a pozoruhodne agilných jazdných vlastností.

JAZDNÁ DYNAMIKA BMW RADU 3 TOURING.

BMW radu 3 Touring (G21), Adaptívny M podvozok

ADAPTÍVNY M PODVOZOK.

Adaptívny M podvozok, znížený o 10 mm, sa kedykoľvek dokáže elektronicky prispôsobiť podmienkam na ceste aj vodičskému štýlu. Zároveň má vodič k dispozícii možnosť meniť charakter podvozka pomocou Ovládača jazdného zážitku, s preferenciou na komfortnú alebo športovú jazdu s výrazne agilnejším handlingom.
BMW radu 3 Touring (G21), M Sport brzdy

M SPORT BRZDY.

M Sport brzdy sú vybavené štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a jednopiestikovými plávajúcimi strmeňmi vzadu s modrým lakovaním a logom M, ako aj väčšími kotúčmi, pre garanciu vysokého brzdného výkonu.
BMW radu 3 Touring (G21), Variabilné športové riadenie

VARIABILNÉ ŠPORTOVÉ RIADENIE.

Variabilné športové riadenie vrátane systému Servotronic sa postará o priame a agilné reakcie na pokyny volantom pri optimálnej námahe potrebnej na jeho ovládanie. Prevodový pomer riadenia sa mení v závislosti od uhla natočenia volantu. Vďaka tomu sa zlepšuje handling pri dynamickej jazde a zároveň sa znižuje námaha nutná na točenie volantom pri parkovaní a manévrovaní.
BMW radu 3 Touring (G21), prevodovka Steptronic Sport

PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport ponúka mimoriadne dynamické radenie. V automatickom aj manuálnom režime, voliacou pákou aj pádlami na volante – vždy máte na výber nielen dynamickú, ale aj pohodovú a komfortnú jazdu. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M sa radenie prispôsobí maximalizácii jazdných výkonov.

MODELY BMW RADU 3 TOURING.

Model Advantage

Model Advantage nie je výhodný iba svojím názvom – ponúka zákazníkom reálne benefity. Do interiéru prináša množstvo funkčných prvkov, ktoré zvyšujú komfort aj bezpečnosť.
BMW radu 3 Touring (G21), Model Advantage

Model Sport Line

Model Sport Line dodáva vozidlu ešte viac vizuálnej dynamiky. Exteriérové aj interiérové detaily vo vysokolesklom čiernom spracovaní podčiarkujú športový charakter. Športové predné sedadlá čalúnené kombináciou látka/Sensatec Black poskytujú maximálnu oporu a komfort. Výbavu dopĺňa obsah výbavy modelu Advantage a Ambientné osvetlenie.
BMW radu 3 Touring (G21), Model Sport Line

Model Luxury Line

Model Luxury Line zvýrazní elegantnú stránku vozidla. Elegantné dizajnové prvky z vysokolesklého chrómu dodajú exteriéru exkluzívny vzhľad. Štýlový dojem je prítomný aj v interiéri. Tu sú základom luxusu prvotriedne kožené čalúnenie a vysoko kvalitné interiérové lišty.
BMW radu 3 Touring (G21), Model Luxury Line

Model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte viac športovosti. Okrem ostrejšieho vzhľadu exteriéru aj interiéru garantuje model M Sport aj intenzívnejšiu radosť z jazdy. Napríklad M Sport podvozok a M aerodynamický balík výrazne optimalizujú jazdnú dynamiku.
BMW radu 3 Touring (G21), Model M Sport
 • Model Advantage
 • Model Sport Line
 • Model Luxury Line
 • Model M Sport

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW RADU 3 TOURING

BMW 330i Touring

Výkon v kW (k) pri ot/min:

 190 (258)/5000–6500

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek:

6,0

Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná):

 6,8–7,3

Emisie CO2 v g/km (kombinované):

155–166

BMW radu 3 Touring (G21), Dravite Grey, zadný jazdný záber pred budovou

CENY, ÚVER A LÍZING PRE BMW RADU 3 TOURING.

Žena prechádza cez cestu pred BMW radu 3 Touring (G21) pred drevárskou dielňou.

BMW FINANCIAL SERVICES PRE BMW RADU 3 TOURING.

Dosiahnite svoj cieľ rýchlo a flexibilne s na mieru šitými produktmi financovania od BMW Financial Services. Či už úver alebo lízing, každá z našich ponúk je individuálne prispôsobená vašim potrebám a želaniam. Zistite viac o atraktívnych možnostiach úveru alebo o výhodných ponukách lízingu pre vaše BMW radu 3 Touring.

SLUŽBY BMW.

SERVIS A ASISTENČNÉ SLUŽBY PRE BMW RADU 3 TOURING.

BMW Service Inclusive

BMW Service Inclusive.

#whateverhappens: Všestranná a bezstarostná jazda pre elektrické vozidlá: Tento balík vám ponúka plnú transparentnosť a jednoduché plánovanie. Sami si zvolíte dĺžku 4 alebo 6 rokov – prípadne 3 roky ak máte vozidlo na lízing. Obsah servisného balíka:
 • Servis kontroly vozidla
 • Servis mikrofiltrov
 • Servis brzdovej kvapaliny
BMW Teleservices

BMW Teleservices.

Inovatívne služby Teleservices od BMW ConnectedDrive pre váš automobil BMW vám pomôžu zbaviť sa starostí: Keď je nutná údržba, alebo keď sa objaví porucha, poskytnú vášmu vybranému BMW servisnému partnerovi všetky relevantné údaje vozidla. Váš servisný partner vás následne bude kontaktovať a dohodne si s vami termín. Takto sa môžete spoľahnúť na rýchly a jednoduchý servis bez toho, aby ste na všetko museli myslieť sami. Jediné podmienky: Vaše vozidlo musí byť zaregistrované online na BMW ConnectedDrive portáli a musíte mať zvoleného servisného partnera. Objavte hneď teraz spôsoby, akými môžu BMW Teleservices vniesť viac komfortu do vášho života.
Zistite viac o BMW Teleservices
BMW Roadside Assistance

BMW Roadside Assistance.

Bezplatná asistenčná služba BMW Roadside Assistance je k dispozícii pre všetkých BMW vodičov nonstop, 365 dní v roku. Stačí jediný telefonát a naši odborníci vám pomôžu buď po telefóne, alebo aj priamo na mieste, ak si to situácia vyžiada.
Zistite viac o BMW Roadside Assistance.
Pracovník BMW radí zákazníkovi

MÁTE ZÁUJEM O OSOBNÚ KONZULTÁCIU?

Ak máte otázky, požadujete ďalšie informácie, alebo si prajete špecifické ponuky na BMW radu 3 Touring, prosím kontaktujte BMW partnera vo vašej oblasti. Náš odborný BMW servisný personál vám ochotne poskytne individuálne poradenstvo telefonicky, ale aj priamo na mieste.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

 • BMW 330i Touring:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,8–7,3
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 155–166

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO₂, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.