BMW radu 7 Sedan, luxusná limuzína, luxusná trieda, Informácie

THE 7

BMW RADU 7 SEDAN

BMW M760Li xDrive Sedan predstavuje exkluzívny luxus a prináša unikátny pocit z posúvania hraníc. Práve preto ponúka množstvo rozličnej výbavy v oblasti jazdnej dynamiky, exteriérového aj interiérového dizajnu, technologických inovácií a konektivity, pre vytvorenie optimálneho výsledku a možností individualizácie.

Zistiť viac
THE 7BMW RADU 7 SEDAN

PRIEKOPNÍCI SUVERENITY

OBJAVTE MODELY A VÝBAVU BMW RADU 7 SEDAN

DIZAJN EXTERIÉRU PURE EXCELLENCE

BMW radu 7 Sedan v luxusnej sivej farbe Bernina Grey s trblietavým jantárovým efektom a 20“ diskami kolies z ľahkej zliatiny s viaclúčovým dizajnom vás očarí svojim výnimočným vzhľadom. Silný 8-valcový benzínový motor BMW TwinPower Turbo poskytuje najvyšší výkon 390 kW (530 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm pre výkony na najvyššej úrovni. Interiér vás rovnako rýchlo očarí exkluzívnymi materiálmi, ako napr. kožou „Nappa“, čalúnením s doplnkovým prešívaním vo farbe Cognac, alebo dekoračnými lištami v úprave Dark American Oak.

Sivé BMW radu 7 Sedan s dizajnom exteriéru Pure Excellence v trojštvrťovom pohľade spredu

BMW radu 7 Sedan v luxusnej sivej farbe Bernina Grey s trblietavým jantárovým efektom a 20“ diskami kolies z ľahkej zliatiny s viaclúčovým dizajnom vás očarí svojim výnimočným vzhľadom. Silný 8-valcový benzínový motor BMW TwinPower Turbo poskytuje najvyšší výkon 390 kW (530 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm pre výkony na najvyššej úrovni. Interiér vás rovnako rýchlo očarí exkluzívnymi materiálmi, ako napr. kožou „Nappa“, čalúnením s doplnkovým prešívaním vo farbe Cognac, alebo dekoračnými lištami v úprave Dark American Oak.

  • Exteriér

  • Interiér

M SPORT BALÍK

Balík výbavy M Sport dodáva vozidlu mimoriadne športový charakter. Vďaka športovým prvkom v prednej a zadnej časti vyzerá ešte výkonnejšie. Dynamický profil dotvárajú exkluzívne laky, športové M disky kolies z ľahkej zliatiny a množstvo detailov v interiéri.

BMW radu 7 Sedan metalíza Frozen Bluestone M Sport balík predobočný pohľad

Balík výbavy M Sport dodáva vozidlu mimoriadne športový charakter. Vďaka športovým prvkom v prednej a zadnej časti vyzerá ešte výkonnejšie. Dynamický profil dotvárajú exkluzívne laky, športové M disky kolies z ľahkej zliatiny a množstvo detailov v interiéri.

  • Exteriér

  • Interiér

PÔSOBIVÁ ELEGANCIA

EXTERIÉR A INTERIÉR BMW RADU 7 SEDAN

Špeciálna forma vyžarovania: BMW radu 7 Sedan je výkonné a nekompromisné. Zaostrené svetlomety a pôsobivá mriežka chladiča s charakteristickým tvarom dvoch ľadviniek vytvára sebavedomý výraz prednej časti a na prvý pohľad podčiarkuje sebavedomý charakter vozidla. Od predných nasávacích otvorov vzduchu, cez Air Breather, až po zadnú časť, sa tiahne plynulá dizajnová línia. BMW radu 7 Sedan preto vyzerá predĺžene a elegantne súčasne. Vo vnútri BMW radu 7 Sedan odráža čistotu a vysokú kvalitu. Interiér čalúnený luxusnou kožou a multimodálny koncept ovládania podčiarkuje estetiku prvej triedy a maximálny komfort. Okrem toho, ambientné osvetlenie dodáva interiéru jedinečnú atmosféru a dokonale dotvára harmonický dizajnový koncept.

BMW radu 7 Sedan v bočnom pohľade s otvorenými dverami pred osvetleným hotelom
BMW radu 7 Sedan: Predný pohľad, detail predného nárazníka

Predný nárazník

Predný nárazník s veľkou BMW mriežkou chladiča v tvare ľadviniek zabezpečuje silnú prítomnosť na ceste. Spodné nasávacie otvory vzduchu sú navyše orámované dynamicky tvarovanými prvkami Air Blades, ktoré optimalizujú aerodynamiku vozidla a zvýrazňujú športovo-elegantná charakter tohto sedanu.
BMW radu 7 Sedan: detail BMW laserového svetla

BMW laserové svetlo

V režime diaľkových svetiel závislých od rýchlosti jazdy osvetľujú BMW laserové svetlá vzdialenosť, ktorá je takmer dvojnásobná v porovnaní s inými svetlometmi a vďaka lepšej viditeľnosti zvyšujú bezpečnosť. Modré prvky a nápis „BMW Laser“ vizuálne označujú túto technológiu. Toto vybavenie zahŕňa adaptívne svetlomety a BMW Select Beam (asistent diaľkových svetiel bez oslňovania).
BMW radu 7 Sedan: detail prvku Air Breather

Prvok Air Breather

Prvok Air Breather podčiarkuje športovo-elegantný charakter vozidla a zabezpečuje optimálne prúdenie vzduchu v oblasti blatníka. Spolu s predným nárazníkom a veľkou BMW mriežkou chladiča v tvare ľadviniek ukazuje tento sedan svoju silnú prítomnosť na ceste.
BMW radu 7 Sedan: detail zadného nárazníka

Zadný nárazník

Nový tvar zadného nárazníka, úzke reflektory a trapézové koncovky výfuku umiestnené úplne na okraji nechávajú vyniknúť šírku a celkový vzhľad. Ploché LED zadné svetlá a úzky pás svetla medzi reflektormi taktiež zvýrazňujú široký efekt sedanu.
BMW radu 7 Sedan: detail LED zadných svetiel so svetelným pásom

LED zadné svetlá so svetelným pásom

Dvojdielne LED zadné svetlá majú koncové svetlá, brzdové svetlá, svetlá spiatočky, zadné hmlové svetlo a smerovky s LED technológiou. Reflektory sú integrované do ľavého a pravého segmentu nárazníka. Úzky svetelný pás medzi svetlami zvýrazňuje šírku vozidla.
BMW radu 7 Sedan: Panoramatická sklenená strecha z vtáčej perspektívy

Panoramatická sklenená strecha

Po otvorení zabezpečuje panoramatická sklenená strecha prísun čerstvého vzduchu. Keď je zatvorená, vytvára jasnú, svetlom zaliatu atmosféru v interiéri. Otvára a zatvára sa úplne automaticky po stlačení tlačidla alebo pomocou kľúča od vozidla a je vybavená funkciou posuvu a zdvíhania, protislnečnou clonou a veterným deflektorom.
BMW radu 7 Sedan: detail sedadiel čalúnených kožou Nappa

Koža „Nappa“ s rozšíreným prešívaním Cognac

Exkluzívna koža „Nappa“ s rozšíreným prešívaním NMRI Cognac, čierna farba interiéru
BMW radu 7 Sedan: Ambientné osvetlenie interiéru

Ambientné osvetlenie

Ambientné osvetlenie pozdĺž B stĺpikov vytvára komfortnú a pohodovú atmosféru pre pasažierov na zadných sedadlách. Jemné osvetlenie sa dá zapnúť a vypnúť tlačidlom a vytvára príjemnú náladu nielen v tme. Aj pri zapnutí sa monitory v zadnej časti dajú používať bez nepríjemných odrazov.
BMW radu 7 Sedan: detail nerezovej nakladacej hrany v otvorenom batožinovom priestore

Nerezová nakladacia hrana

Široká nerezová nakladacia hrana dodáva elegantný akcent a zhodnocuje batožinový priestor.
BMW radu 7 Sedan: detail BMW Individual chladiaceho boxu

BMW Individual chladiaci box

Elektrický BMW Individual chladiaci box sa nachádza v batožinovom priestore a dá sa otvoriť z priestoru pre cestujúcich po sklopení stredovej lakťovej opierky na zadných sedadlách. Približný objem 15 litrov poskytuje priestor, napr. pre dve fľaše (0,5 l) a fľašu šampanského (0,375 l). Dá sa jednoducho vybrať, aby bol v prípade potreby rýchlo k dispozícii celý objem batožinového priestoru.
BMW radu 7 Sedan Executive Lounge: zadné sedadlo s najvyšším komfortom

Executive Lounge

Executive Lounge ponúka najvyšší stupeň komfortu a najlepší výhľad pre pasažiera sediaceho na pravom zadnom sedadle. Sedadlo je vybavené masážnou funkciou a rôznymi možnosťami nastavenia, vďaka ktorým je cestovanie mimoriadne uvoľňujúce. Poskytuje maximálny priestor pre nohy a zahŕňa opierku nôh na zadnej časti operadla pravého predného sedadla, vďaka ktorej dokáže vytvoriť pohodlnú oddychovú polohu sedenia.

TECHNOLÓGIA BUDÚCNOSTI

REVOLUČNÉ INOVÁCIE BMW RADU 7 SEDAN

Intuitívne do budúcnosti. Už onedlho si budete môcť vybrať, či chcete riadiť vozidlo sami, alebo sa necháte odviesť autonómne. Už dnes asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot ponúkajú ochutnávku toho, čo nám jazda v aute bude môcť už onedlho ponúknuť. Podporujú vodiča alebo vykonávajú niektoré úlohy úplne za neho. V BMW radu 7 Sedan je všetko špeciálne zamerané na vodiča. Napríklad zobrazenia BMW Live Cockpit Professional, sa dajú veľmi ľahko personalizovať. BMW Intelligent Personal Assistant vám umožňuje rýchlo a pohodlne ovládať individuálne funkcie. Nová éra technológie.

BMW radu 7 Sedan: displej zobrazujúci BMW Operating System 7.0

BMW Operating System 7

Inovatívna koncepcia ovládania BMW Operating System 7 umožňuje ešte jednoduchšie ovládanie funkcií vozidla, napríklad hlasom, cez dotykovú obrazovku a ovládačom iDrive – celkom intuitívne. Z toho dôvodu bola funkcia ovládača vylepšená. Tým pádom sa teraz všetky menu aplikácií dajú zvoliť priamo.
BMW radu 7 Sedan: Displej a prístrojový panel zobrazujúci Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť v monotónnych a náročných situáciách v premávke. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
BMW radu 7 Sedan: displej zobrazujúci parkovací asistent Plus

Parkovací asistent Plus

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Okrem iného obsahuje systém Surround View, vrátane Top View, Panorama View, Remote View 3D, ako aj priečny parkovací asistent, systém Active Park Distance Control s funkciou núdzového brzdenia, Parkovací asistent s priečnym aj pozdĺžnym navádzaním a Asistent cúvania.
BMW radu 7 Sedan: displej a prístrojový panel so zobrazením BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant

„Hey, BMW. Who are you?“ Nebolo by skvelé, keby sa vaše BMW správalo ako váš osobný asistent? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Spozná vás, každým dňom sa zlepšuje a pomôže v každej situácii. Môžete si zvoliť aj vaše vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vozidle a pomôže vám ešte lepšie spoznať vaše BMW.
BMW 7 Series Sedan: displej zobrazujúci BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky vrátane 10,25-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 12,3-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa dá ovládať aj cez iDrive Touch Controller.

NOVÁ ÚROVEŇ EFEKTIVITY A DYNAMIKY

MOTORY BMW RADU 7 SEDAN

Maximálny výkon prichádza v mnohých formách – práve preto sa BMW radu 7 Sedan dodáva s celým spektrom motorov. Okrem radového 6-valcového motora BMW TwinPower Turbo vytŕčajú z radu najmä extrémne výkonný motor V8 a monumentálny motor V12. Ako plug-in hybrid je vozidlo aj extrémne efektívne. Súhra medzi 6-valcovým motorom, elektromotorom a vysokonapäťovou batériou najnovšej generácie prináša maximálny výkon a súčasne nižšiu spotrebu paliva. Vďaka inovatívnemu pohonu všetkých kolies BMW xDrive prenáša BMW radu 7 Sedan svoj výkon na cestu za každých podmienok – dynamicky a autoritatívne.

Sivé BMW radu 7 Sedan jazdiace mestským prostredím v trojštvrťovom pohľade spredu
BMW radu 7 Sedan: detail radového 6-valcového benzínového motora BMW TwinPower Turbo

BMW TwinPower Turbo radový 6-valcový benzínový motor

Sebavedomá sila, zamatovo hladký chod a emotívny zvuk sú typickými črtami radového benzínového 6-valca BMW TwinPower Turbo z novej generácie agregátov BMW EfficientDynamics. Je vybavený technológiami Valvetronic, Double-VANOS, High Precision Injection a TwinScroll turbodúchadlom, vďaka ktorým je pozoruhodne výkonný a efektívny.
BMW radu 7 Sedan: detail 8-valcového benzínového motora BMW TwinPower Turbo

BMW TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor

8-valcový benzínový motor BMW TwinPower Turbo kombinuje dve turbodúchadlá s variabilným časovaním ventilov Valvetronic a priamym vstrekovaním paliva High-Precision Injection. Jeho špičkový výkon je 390 kW (530 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm. Dve turbodúchadlá sú umiestnené medzi jednotlivými blokmi valcov.
BMW radu 7 Sedan: detail elektromotora

Elektromotor

Zážitok z jazdy orientovaný na budúcnosť: Centrálnym prvkom hnacieho ústrojenstva v hybridnej prevodovke je elektromotor. V rámci hybridných funkcií a ako doplnok k 6-valcovému benzínovému motoru zabezpečuje e-drive pohodlnú, čisto elektrickú jazdu až do rýchlosti 140 km/h. Pri brzdení a jazde na voľnobeh e-drive premieňa brzdnú energiu na elektrickú energiu a ukladá ju do vysokonapäťovej batérie. Ideálna kombinácia účinnosti a agility.
BMW radu 7 Sedan technické údaje

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW RADU 7 SEDAN

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

BMW 750Li xDrive Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,6–11,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 241–253

BMW 745e Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–2,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 45–53

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac