Úplne prvé BMW M8 Competition Coupé v metalickej farbe Marina Bay Blue, trojštvrťový predný pohľad.

THE M8

BMW RADU 8 COUPÉ M VOZIDLÁ V DETAILOCH

THE M8BMW RADU 8 COUPÉ M VOZIDLÁ V DETAILOCH

BMW M850i xDRIVE COUPÉ, BMW M8 COUPÉ A BMW M8 COMPETITION COUPÉ – VÝBAVY A FAKTY

Pre BMW radu 8 Coupé M je k dispozícii impozantná škála možností vybavenia, ktoré predstavujú dizajn, dynamiku jazdy a technické inovácie – to všetko je navrhnuté tak, aby pozdvihlo radosť z jazdy na úplne novú úroveň. Tieto pôsobivé, luxusné, športové vozidlá predstavujú nielen nespútanú energiu, ktorá je založená na technologickej dokonalosti, ale ponúkajú aj luxusné prostredie, prvotriedne digitálne služby a inovatívne asistenčné systémy vodiča.

BMW RADU 8 COUPÉ M VOZIDLÁ V POROVNANÍ

RÝCHLE FAKTY: TRIO ŠPORTOVEJ A LUXUSNEJ FASCINÁCIE

BMW M8 COMPETITION COUPÉ

Maximálna jazdná dynamika a exkluzivita
 • Extrémne výkonný, 8-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo
 • M xDrive s aktívnym M diferenciálom a 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic s Drivelogic
 • Exkluzívne dizajnové prvky a výbavy
 • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,2 sek
BMW M8 Competition Coupé v metalickej farbe Marina Bay Blue.

BMW M8 COUPÉ

Jazdná dynamika a luxus na najvyššej úrovni
 • Extrémne výkonný, 8-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo
 • M xDrive s aktívnym M diferenciálom
 • 8-stupňová prevodovka M Steptronic s Drivelogic
 • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 sek
BMW M8 Coupé vo farbe Frozen Dark Silver.

BMW M850i xDRIVE COUPÉ

Vysoký výkon v luxusnej atmosfére
 • M TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor
 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive s diferenciálom M Sport
 • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,7 sek
BMW M850i xDrive Coupé v metalickej farbe Barcelona Blue.
 • BMW M8 COMPETITION COUPÉ
 • BMW M8 COUPÉ
 • BMW M850i xDRIVE COUPÉ

BMW M8 COMPETITION COUPÉ A BMW M8 COUPÉ

PREHĽAD TECHNOLÓGIÍ POHONU A PODVOZKA INŠPIROVANÝCH MOTORISTICKÝM ŠPORTOM

Početné, technicky vyspelé komponenty pohonu a podvozka inšpirované motoristickým športom poskytujú vyšší výkon, lepšiu pružnosť a väčšiu presnosť – a o to viac adrenalínového zážitku z jazdy.
BMW M8 Competition Coupé, extrémne výkonný, 8-valcový, benzínový motor M TwinPower Turbo.

Vysokovýkonný benzínový 8-valcový motor BMW M TwinPower Turbo.

Najnovšia verzia vysoko výkonného, 8-valcového, benzínového motora BMW M TwinPower Turbo zaručuje výkon v súlade s najnovšími normami. Vysokootáčková jednotka poskytuje výkon 460 kW (625 k). Dve turbodúchadlá vynikajú vďaka výfukovému potrubiu, ktoré prechádzaj ponad rad valcov s optimálnou charakteristikou odozvy. Motor V8 je určený aj pre extrémne zaťaženie na pretekárskom okruhu.
BMW M8 Competition Coupé s adaptívnym M podvozkom.

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok umožňuje nastaviť charakteristiku tlmičov tak, aby vyhovovali akejkoľvek jazdnej situácii a zvyšovali jazdnú dynamiky a komfort. Okrem štandardného nastavenia COMFORT pre zvýšenie jazdného komfortu, ponúka program SPORT tuhšie nastavenia tlmičov a v programe SPORT + môžete vozidlo smelo popreháňať na pretekárskom okruhu.
BMW M8 Competition Coupé s pohonom M xDrive.

M xDrive.

BMW M xDrive s aktívnym M diferenciálom zaručuje maximálnu trakciu a jazdnú dynamiku pri každodennej jazde, ako aj pri jazde na pretekárskom okruhu. M špecifická technológia kombinuje typickú agilitu pohonu zadných kolies s ovládateľnosťou pohonu všetkých kolies. Môžete si vybrať medzi variantmi pohonu 4WD, 4WD Sport a – v režime DSC-off – 2WD.
BMW M8 Competition Coupé s 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic.

8-stupňová prevodovka M Steptronic s Drivelogic ponúka viacero možnosti radenia prevodových stupňov: od extrémne dynamického po mimoriadne komfortné a plynulé pre úsporu paliva. Prevodové stupne môžete meniť aj manuálne pomocou radiacej páky alebo pádlami pod volantom, alebo môžete nastaviť automatický režim a nechať pracovať prevodovku.
BMW M8 Competition Coupé s M karbón-keramickými brzdami.

M karbón-keramická brzda.

S voliteľnou M karbón-keramickou brzdou je využitie brzdného výkonu ešte priamejšie, materiál nehrdzavie, je ešte odolnejší voči teplu, má výrazne menšie opotrebenie a prispieva k úspore hmotnosti, čo má pozitívny vplyv na agilitu, dynamiku a akceleráciu. Špeciálne technické vybavenie je viditeľné cez strmene v matnej zlatej farbe s nápisom M na vonkajšej strane. Kvôli špecifickým vlastnostiam materiálu môže pri brzdení vznikať hlasnejší prevádzkový hluk, napr. pri dlhšom, nízkom zaťažení alebo vo vlhkom prostredí, krátko pred odstavením vozidla. Konštrukčnému hluku sa dá predísť vybrzdením vlhkosti v prípade mokrých podmienok alebo silnejším zaťažením brzdy po jej dlhom nízkom zaťažení. Vplyv vlhkosti a posypovej soli spôsobuje zníženie účinnosti takejto brzdy na úroveň, ktorá zodpovedá účinku konvenčného brzdového systému. Tento znížený brzdný výkon sa dá kompenzovať väčším tlakom na brzdový pedál. Funkčné zvuky nemajú žiadny vplyv na výkon, prevádzkovú bezpečnosť a stabilitu bŕzd.
BMW M8 Competition Coupé s M MODE.

M MODE.

Pomocou tlačidla M MODE na stredovej konzole nastavíte intenzitu zásahov asistenčných systémov vodiča. Režim ROAD ponúka kompletný rad funkcií elektronických asistentov. V nastavení SPORT vás asistenčné systémy len varujú, ale nezasiahnu. Nastavením TRACK môžete úplne vypnúť asistenčné systémy, napr. na pretekárskom okruhu. V závislosti od zvoleného režimu sa na displeji zobrazia aj príslušné informácie o jazde.
BMW M8 Competition Coupé s konfigurovateľnými M brzdami.

Konfigurovateľná M brzda.

Integrovaný brzdový systém s precíznym chodom pedálu a špecifickou M konfiguráciou. Nový systém spája funkciu aktivácie bŕzd, posilňovača bŕzd a kontroly brzdenia v rámci kompaktného modulu. Vodičovi ponúka dve nastavenia citlivosti brzdového pedálu – režimy COMFORT a SPORT menia tlak, ktorý je potrebné vyvinúť na brzdový pedál pre spomalenie vozidla.
BMW M8 Competition Coupé s M Sport výfukovým systémom.

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém zabezpečuje dynamický zvuk, ktorý sa dá meniť integrovaným mechanizmom výfukového ventilu. Programy SPORT a SPORT+, ktoré sa dajú zvoliť tlačidlami dynamiky jazdy, sú zvýraznené ešte intenzívnejším zvukom motora, zatiaľ čo programy orientované na komfort nastavia tichší zvuk motora.

BMW M8 COMPETITION COUPÉ

M ŠPECIFICKÉ DIZAJNOVÉ PRVKY EXTERIÉRU A INTERIÉRU

Dizajn BMW M8 Competition Coupé stanovuje nové štandardy v segmente luxusných športových automobilov a predstavuje výrazné vyjadrenie výnimočného výkonu. M dizajnové prvky v čiernom lesklom prevedené sa perfektne navzájom dopĺňajú. Charakteristické prvky M Carbon exteriérového balíka zdôrazňujú športový potenciál tohto výnimočného vozidla. Dynamický charakter interiéru zvýrazňujú exkluzívne M špecifické detaily modelu BMW M8 Competition Coupé.
BMW M8 Competition Coupé v metalickej farbe Marina Bay Blue, trojštvrťový predný pohľad, vozidlo počas jazdy v noci.
BMW M8 Competition Coupé s M špecifickou dvojitou mriežkou chladiča.

M špecifická dvojitá mriežka chladiča.

Čierna predná ozdobná mriežka chladiča s rámom v čiernom chrómovom prevedení a znakom M8 v čiernom lesklom prevedení podčiarkuje ešte viac vyladený športový charakter vášho vozidla.
BMW M8 Competition Coupé s karbónovými krytmi spätných zrkadiel.

Čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Lesklé čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel dodávajú modelu M8 Competition mimoriadne športový charakter. S voliteľným M Carbon exteriérovým balíkom sú kryty vonkajších spätných zrkadiel zhotovené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP).
BMW M8 Competition Coupé s karbónovými M bočnými mriežkami.

M čierne bočné mriežky.

M bočné mriežky v predných aerodynamických častiach sú vyhotovené v čiernej farbe, integrovaná vložka so znakom M8 v čiernom chrómovom prevedení. V prípade voliteľného M Carbon exteriérového balíka sa používa plast vystužený uhlíkovými vláknami (CFRP).
BMW M8 Competition Coupé s 20'' M diskami kolies z ľahkej zliatiny 813 M.

20'' M disky kolies z ľahkej zliatiny 813 M.

20“ M disky kolies z ľahkej zliatiny Star-spoke 813 M Bicolour Jet Black, leštené, so zmiešanými pneumatikami, vpredu 9,5J x 20 s pneumatikami 275/35 R20, vzadu 10,5J x 20 s pneumatikami 285/35 R20.
BMW M8 Competition Coupé s karbónovým M zadným spojlerom.

M čierny zadný spojler.

M zadný spojler v lesklej čiernej úprave zvýrazňuje atletickú siluetu vozidla a výrazne znižuje neželané odľahčenie. S voliteľným M Carbon exteriérovým balíkom je M zadný spojler zhotovený z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP).
Nápis M8 Competition modelu BMW M8 Competition Coupé.

Označenie M8 Competition.

Čierne označenie M8 Competition na zadnej časti odkazuje na obrovský dynamický potenciál vozidla.
BMW M8 Competition Coupé s koženým čalúnením Merino/Alcantara.

Kožené čalúnenie Merino/Alcantara.

Dvojfarebné kožené čalúnenie Merino Black s kontrastom vo farbe Midrand Beige je výhradne určené pre model M8 Competition. Toto vybavenie dopĺňajú bočné opierky a poťah stredovej konzoly z Alcantary.
BMW M8 Competition Coupé, stredová konzola so znakom M8 Competition.

Znak Competition.

Na stredovej konzole sa nachádza znak Competition, ktorý zdôrazňuje športovú atmosféru v interiéri a poukazuje na jazdnú dynamiku vozidla.
M bezpečnostné pásy v BMW M8 Competition Coupé.

M bezpečnostné pásy.

M bezpečnostné pásy s predpínačom a obmedzovačom sily majú jemný tkaný akcent v typických farbách M a zvýrazňujú extrémne vysokú kvalitu a športovú atmosféru interiéru.
Nástupný prah BMW M8 Competition Coupé s označením M8 Competition.

Nástupný prah s označením M8 Competition.

Vodiča a spolujazdca vítajú pri nastupovaní do vozidla nástupné prahy s označením M8 Competition. Čierne označenie na prahových lištách predných dverí vyžaruje kvalitu a exkluzivitu.
M volič prevodových stupňov v BMW M8 Competition Coupé.

M volič prevodových stupňov.

M volič prevodových stupňov s novým dizajnom sa vyznačuje M špecifickým vzorom radenia a vynikajúcou funkčnosťou. V manuálnom režime „S“ môže vodič radiť prevodové stupne manuálne pomocou voliča alebo pádlami pod volantom v typickom štýle M; v režime „D“ prebieha radenie prevodových stupňov automaticky. Pod logom M sa nachádza prepínač Drivelogic pre tri programy radenia a tlačidlo P pre parkovací zámok.
M špecifický prístrojový panel v BMW M8 Competition Coupé.

M špecifický prístrojový panel.

M špecifický prístrojový panel vám umožňuje zobraziť ďalšie informácie pre mimoriadne športovú jazdu. Ak ste zvolili režim jazdy TRACK pre použitie na pretekárskom okruhu, môžete na prístrojovej doske sledovať hodnotu plniaceho tlaku, tlaky a teploty pneumatík, ako aj hodnotu priečneho a pozdĺžneho zrýchlenia.
BMW M8 Coupé vo farbe Frozen Dark Silver, trojštvrťový bočný pohľad spredu.
BMW M8 Coupé vo farbe Frozen Dark Silver, trojštvrťový bočný pohľad zozadu.
BMW M8 Coupé, kokpit s M koženým volantom s tlačidlami M1/M2 v červenej farbe.
BMW M8 Coupé, interiér s M športovými sedadlami čalúnenými kožou Merino Taruma Brown.
BMW M8 Coupé, interiér so zvukovým systémom Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System.

TO NAJLEPŠIE Z DIZAJNU BMW M8 COUPÉ

Dizajn BMW M8 Coupé je vyjadrením skutočného športového charakteru spojeného s nepopierateľným luxusom. Výrazné, M špecifické dizajnové prvky, ako napríklad rám dvojitej mriežky chladiča a športový výfukový systém v lesklom chrómovom prevedení, vytvárajú exkluzívne vonkajšie akcenty. Okrem toho veľké vzduchové vstupy s pásmi a prednými spojlermi v lesklom čiernom prevedení, spolu s M vonkajšími spätnými zrkadlami a M zadným spojlerom – oba vo farbe karosérie – odkazujú na vysoký výkon modelu BMW M8 Coupé. Expresívne 20-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny ďalej zvýrazňujú dynamický charakter. Exkluzívna športovosť je hmatateľná aj v interiéri – M Sport sedadlá čalúnené kožou Merino, M kožený volant a ďalšie extravagantné detaily, ako napríklad športové interiérové lišty a strop čalúnený Alcantarou, štýlovo vyjadrujú pocit luxusu.

BMW M8 Competition Coupé, vzduchové vstupy M Carbon exteriérového balíka.
BMW M8 Competition Coupé, zadný nárazník M Carbon exteriérového balíka.
BMW M8 Competition Coupé, zadný spojler M Carbon exteriérového balíka.
BMW M8 Competition Coupé s M karbónovou strechou.

M KARBÓNOVÝ EXTERIÉROVÝ BALÍK

Kvalitné prvky M Carbon exteriérového balíka podčiarkujú športové ambície a typický atletický charakter vozidla. M Carbon exteriérový balík obsahuje bočné deflektory v nárazníku na ľavej a pravej strane, kryty vonkajších spätných zrkadiel a zadný spojler vyrobený z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP). Balík dotvára vložený difúzor v zadnej časti. Všetky exteriérové prvky sú vytvorené s veľkým dôrazom na detail, výsledkom čoho je harmonický vzhľad s výrazne atletickým nádychom. Komponenty vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP) sú ľahšie ako porovnateľné sériové diely.

BMW Individual M8 Coupé v metalickej farbe BMW Individual Dravit Grey, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Coupé v metalickej farbe BMW Individual Brilliant White, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Coupé v metalickej farbe BMW Individual Aventurine Red, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Coupé v metalickej farbe BMW Individual Frozen Dark Silver, trojštvrťový predný pohľad.
BMW Individual M8 Coupé, M Sport sedadlá čalúnené kožou Merino | Silverstone s označením M8.
BMW Individual M8 Coupé, interiér čalúnený kožou Merino | Silverstone a BMW Individual interiérové lišty v čiernom klavírnom laku.
BMW Individual M8 Competition Coupé, interiér čalúnený kožou Merino | Black a BMW Individual interiérové lišty v čiernom klavírnom laku.

BMW INDIVIDUAL.

BMW M8 Coupé je výrazom silnej osobnosti. Exkluzívne možnosti výbavy od BMW Individual definujú jedinečný charakter tohto luxusného športového vozidla. Vyberte si z radu jedinečných lakov, ktoré vynikajúco dotvárajú exkluzivitu, ako napríklad BMW Individual metalíza Dravite Grey, BMW Individual metalíza Aventurine Red, BMW Individual metalíza Frozen Brilliant White alebo BMW Individual metalíza Frozen Dark Silver, ktoré sú tu zobrazené. Auru elegantnej exkluzivity vyžarujú ručne šité športové sedadlá s decentne kontrastným prešívaním, ktoré sú čalúnené najjemnejšou kožou Merino. Napríklad celokožené čalúnenie Merino Black alebo Merino Silverstone White, ako aj Merino Ivory White/Night Blue – to všetko s rafinovaným voštinovým prešívaním. Exkluzívne interiérové lišty BMW Individual, tu zobrazené v čiernom klavírovom laku.

BMW M850i xDRIVE COUPÉ

VYBRANÉ DIZAJNOVÉ A DYNAMICKÉ VLASTNOSTI MODELU BMW M850i XDRIVE COUPÉ

Progresívny dizajn modelu BMW M850i xDrive Coupé fascinuje dynamickým vzhľadom s výraznými dizajnovými prvkami v úprave Cerium Grey. Tento exkluzívny dojem pokračuje v interiéri športovým prostredím, ktoré poskytuje najvyššie štandardy luxusu. Vynikajúci športový a komfortný zážitok z jazdy je výsledkom vysoko výkonných komponentov pohonu a podvozku, ktoré zaručujú adrenalínový zážitok z jazdy na každej ceste.
BMW M850i xDrive Coupé v metalickej farbe Barcelona Blue, trojštvrťový predný pohľad.
BMW M850i xDrive Coupé v metalickej farbe Barcelona Blue, kryt spätného zrkadla v úprave Galvanic Cerium Grey.

Exteriérové prvky BMW M850i.

Vonkajšie prvky v úprave Galvanic Cerium Grey, ako sú kryty spätných zrkadiel, nápisy, koncovky výfuku, vložka Air Breather, rámy dvojitej mriežky chladiča a vertikálne lišty mriežky chladiča poskytujú kontrast voči farbe vozidla. Harmonicky zapadajú do dynamického celkového charakteru a zvýrazňujú športový vzhľad vozidla.
BMW M850i xDrive Coupé v metalickej farbe Barcelona Blue, 20“ M disky kolies z ľahkej zliatiny Y-spoke style 728 M Bicolor Cerium Grey.

20“ M disky kolies z ľahkej zliatiny.

20“ M disky kolies z ľahkej zliatiny Y-spoke 728 M Bicolour Cerium Grey, leštené, s výkonnými a zmiešanými pneumatikami, vpredu 8J x 20 s pneumatikami 245/35 R20, vzadu 9J x 20 s pneumatikami 275/30 R20.
BMW M850i xDrive Coupé v metalickej farbe Barcelona Blue s M aerodynamickým balíkom, prívody vzduchu.

M aerodynamický balík.

M aerodynamický balík podčiarkuje atletický charakter vozidla a zlepšuje obtekanie vzduchu. Vpredu a vzadu sú použité výrazné nárazníky vo farbe karosérie. Špeciálne bočné prahy sú tiež lakované vo farbe karosérie a zvýrazňujú športový vzhľad. Farebne kontrastný zadný difúzor v metalickej farbe Dark Shadow je mimoriadne pútavým prvkom zadnej časti.
Kokpit BMW M850i xDrive Coupé s M koženým volantom.

M kožený volant.

M kožený volant s multifunkčnými tlačidlami a trojlúčovým dizajnom. Veniec volantu obšitý čiernou kožou Walknappa s tvarovanými plochami poskytuje dokonalý pocit uchopenia a zabezpečuje priame, atletické riadenie. Vodič môže pohodlne ovládať množstvo funkcií vozidla pomocou multifunkčných tlačidiel bez toho, aby zdvihol ruku z volantu. Značka M na volante odkazuje na športový charakter vozidla.
BMW M850i xDrive, interiér, detail radiacej páky so sklenenou aplikáciou „CraftedClarity“.

Sklenená aplikácia „CraftedClarity“.

Exkluzívna sklenená aplikácia „CraftedClarity“ predstavuje ručne vyrobené sklenené prvky na voliči prevodových stupňov, regulácii hlasitosti, ovládači iDrive a tlačidle štart/stop, ktoré viditeľne a hapticky vylepšujú interiér.
Nástupný prah BMW M850i xDrive Coupé s označením M850i.

Nástupný prah s označením M850i.

Prahy dverí s osvetleným označením M850i a referenciou na karbónové jadro zvýrazňujú športový, elegantný charakter vozidla. Elegantné výplne s matným hliníkovým povrchom dopĺňajú, spolu s otvorenými dverami, očakávaný zážitok z jazdy.
BMW M850i xDrive Coupé s koncovkami výfuku vľavo a vpravo.

Koncovky výfuku na oboch stranách.

Dve koncovky výfuku sú integrované do zadného nárazníka na ľavej a pravej strane a sú zapracované do rámu v tvare kosoštvorca v úprave Cerium Grey.
M TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor modelu BMW M850i xDrive Coupé.

M TwinPower Turbo 8-valcový benzínový motor.

8-valcový benzínový motor M TwinPower Turbo kombinuje dve turbodúchadlá s variabilným časovaním ventilov Valvetronic a priamym vstrekovaním paliva High-Precision Injection. Dosahuje špičkový výkon 390 kW (530 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm. Dve turbodúchadlá sú umiestnené medzi jednotlivými blokmi valcov.
BMW M850i xDrive Coupé s adaptívnym M podvozkom.

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok umožňuje nastaviť charakteristiku tlmičov tak, aby vyhovovali akejkoľvek jazdnej situácii a zvyšovali jazdnú dynamiky a komfort. Okrem štandardného nastavenia COMFORT pre zvýšenie komfortu jazdy ponúka program SPORT tuhšie nastavenie tlmičov.
BMW M850i xDrive Coupé s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive rozdeľuje pohonnú silu plynule a variabilne na predné a zadné kolesá pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnú jazdu vo všetkých jazdných situáciách. Inovatívna sieť so všetkými funkciami riadenia bočnej dynamiky vozidla umožňuje usporiadanie od na trakciu orientovanej až po maximálne športovú jazdnú dynamiku.
BMW M850i xDrive Coupé s M Sport brzdami.

M Sport brzdy.

So svojim obrovským dynamickým potenciálom ponúka vozidlo vysoko výkonné M Sport brzdy, ktoré zabezpečia vždy vynikajúce spomalenie, aj pri mimoriadne športovej jazde za mokra. Exkluzívne, modrou farbou lakované pevné strmene s označením M sú vizuálne pútavým prvkom. Predné brzdové strmene sú vybavené štyrmi piestami a zadné strmene majú vždy jeden piest. Extra veľké brzdové kotúče majú vnútorné vetranie a výsledkom je vynikajúci brzdný výkon.
BMW M850i xDrive Coupé s M Sport výfukovým systémom.

M Sport výfukový systém.

M Sport výfukový systém s dvomi elektricky ovládanými klapkami ponúka výkonný a športový zvuk, ktorý sa dá prispôsobiť jazdnej situácii a želaniam vodiča. Vďaka tomu je jazda emocionálnym zvukovým zážitkom. Rovnako pri pokojnej jazde, ako aj počas športovej jazdy.
BMW M850i xDrive Coupé s M Sport diferenciálom.

M Sport diferenciál.

M Sport diferenciál optimalizuje trakciu a jazdnú stabilitu pri zmene jazdných pruhov alebo pri zrýchľovaní vo výjazde zo zákruty, pri prejazde zákrut vysokými rýchlosťami alebo na rôznych povrchoch ciest. Trakcia je optimalizovaná pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré redukuje rozdiel otáčok medzi jednotlivými zadnými kolesami.
BMW M850i xDrive Coupé s integrovaným aktívnym riadením.

Integrované aktívne riadenie.

Integrované aktívne riadenie kombinuje podporu, ktorá sa líši v závislosti od uhla natočenia kolies prednej nápravy a zadných kolies, ktoré tiež prispievajú k riadeniu. Pri nižších rýchlostiach ponúka lepšiu ovládateľnosť a obratnosť otáčaním zadných kolies oproti predným kolesám. Pri vyšších rýchlostiach sa zadné kolesá otáčajú paralelne s prednými kolesami, čím sa zvyšuje stabilita a komfort.

BMW RADU 8 COUPÉ M VOZIDLÁ

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA A KONEKTIVITA

Zameranie na to dôležité: S inovatívnymi asistenčnými systémami vodiča a komfortnými funkciami v sieťovo prepojenom kokpite sú modely BMW radu 8 Coupé M vybavené najmodernejšou technikou – pre mobilitu súčasnosti na najvyššej úrovni.
BMW radu 8 Coupé M s parkovacím asistentom Plus.

Parkovací asistent Plus.

Parkovací asistent Plus zjednodušuje parkovanie a manévrovanie s vozidlom. Okrem iného obsahuje systém Surround View, vrátane Top View, Panorama View, Remote View 3D, ako aj priečny parkovací asistent, funkciu núdzového brzdenia, Aktívne parkovacie senzory PDC, Parkovací asistent s priečnym aj pozdĺžnym navádzaním a Asistent cúvania.
BMW radu 8 Coupé M s funkciou Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť v monotónnych a náročných situáciách v premávke. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
BMW radu 8 Coupé M s funkciou BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebolo by úžasné, keby bolo vaše BMW zároveň vaším osobným asistentom? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Umožní vám ovládať rozličné funkcie vozidla hlasovými povelmi. Dokáže vám tiež vysvetliť rozličné témy o vašom vozidle a pomôže vám spoznať vaše BMW ešte lepšie.
BMW radu 8 Coupé M s M špecifickým Head-Up displejom.

M špecifický Head-up displej.

M špecifický Head-Up displej s konfigurovateľným obsahom sa zameriava na informácie, ktoré sú relevantné pre športovú jazdu, ako napr. otáčkomer s pásmom predvýstrahy a kontrolkami radenia, ako aj indikátor prevodového stupňa. * dostupné len v modeli BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Coupé
BMW radu 8 Coupé M s funkciou BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje špičkovú zobrazovaciu sústavu, ktorá zahŕňa 10,25-palcový dotykový iDrive displej s vysokým rozlíšením a 12,3-palcový plne digitálny prístrojový displej. BMW Operating System 7 je možné riadiť aj ovládačom iDrive Touch Controller.
BMW radu 8 Coupé M s funkciou Remote Software Upgrade.

Remote Software Upgrade.

Vždy s najnovším softvérom na palube. S funkciou Remote Software Upgrade bude vaše BMW stále aktuálne. Aktualizácie jednoducho stiahnete cez aplikáciu My BMW alebo cez SIM kartu, namontovanú vo vozidle a nainštalujete ich. Takýmto spôsobom môžete aktivovať vo vašom BMW aj ďalšie dostupné funkcie.
BMW radu 8 Coupé M vozidlá, technické údaje.

BMW RADU 8 COUPÉ M VOZIDLÁ, TECHNICKÉ ÚDAJE

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

BMW M8 Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,1–11,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 252–253

BMW M8 Competition Coupé:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,1–11,1
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 252–253

BMW M850i xDrive:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,4–11,5
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 259–262

Fotografie zobrazujú výbavu dodávanú na želanie, zobrazenia a vzhľad závisia od možností prvkov výbavy.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

 

 

Zistiť viac