NADŠENIE STÚPA. ČASY NA KOLO KLESAJÚ.

BMW M

Jazdná dynamika a efektivita vo vozidle BMW M6 Coupé.

Keď sa pod predĺženou prednou kapotou prebudí k životu benzínový 8-valec M TwinPower Turbo, začnú sa zmazávať hranice medzi výjazdom z boxovej uličky a garáže. Jeho závodný rodokmeň je neprehliadnuteľný. Každý detail na BMW M6 Coupé prekypuje agilitou a precíznosťou. Zaoblená strecha znižuje ťažisko vozidla vďaka svojej nízkej hmotnosti, čím zlepšuje dynamické vlastnosti vozidla aj jeho hospodárnosť. Vďaka tomu je toto elegantné športové kupé na štartovacej čiare vždy na prvom mieste.

NADŠENIE STÚPA. ČASY NA KOLO KLESAJÚ.Jazdná dynamika a efektivita vo vozidle BMW M6 Coupé.

Keď sa pod predĺženou prednou kapotou prebudí k životu benzínový 8-valec M TwinPower Turbo, začnú sa zmazávať hranice medzi výjazdom z boxovej uličky a garáže. Jeho závodný rodokmeň je neprehliadnuteľný. Každý detail na BMW M6 Coupé prekypuje agilitou a precíznosťou. Zaoblená strecha znižuje ťažisko vozidla vďaka svojej nízkej hmotnosti, čím zlepšuje dynamické vlastnosti vozidla aj jeho hospodárnosť. Vďaka tomu je toto elegantné športové kupé na štartovacej čiare vždy na prvom mieste.

Zistiť viac

7-STUPŇOVÁ DVOJSPOJKOVÁ PREVODOVKA M SO SYSTÉMOM DRIVELOGIC.

Dvojspojková prevodovka M so systémom Drivelogic je inovatívna dvojspojková prevodovka vytvorená špeciálne pre vysokootáčkové motory BMW M. Je vybavená trakčne optimalizovaným automatickým radením, funkciou Launch Control, pomocným systémom Low Speed Assistance a funkciou Auto Start/Stop. Môže byť ovládaná automaticky alebo manuálne radiacimi páčkami na volante M, prípadne voliacou pákou prevodovky na stredovej konzole.
Dvojspojková prevodovka M umožňuje mimoriadne rýchle radenie bez prerušenia ťahu motora. To vďaka dvom pomocným prevodovkám, každej s vlastnou spojkou, ktoré súvisle prenášajú ťah motora na kolesá prekrývaním zapojenia spojok. Stratégia radenia je optimalizovaná aj na základe existujúcich údajov z navigácie – dvojspojková prevodovka M napríklad samostatne podraďuje pred vjazdom do zákrut. Doplnková funkcia Launch Control, ktorá umožňuje maximálnu akceleráciu pri štarte z miesta, prináša pôžitok z extrémne dynamickej jazdy: radenie pri plnom zrýchlení prebieha bez spojkového pedála a bez akéhokoľvek prerušenia ťahu.
Či už vodič nastaví automatický režim (D) alebo manuálny režim (S), technológia Drivelogic vždy ponúka tri rôzne programy radenia: extrémne športový, komfortný a efektívny.

BALÍK M COMPETITION.

Nefalšovaný pretekársky pocit: Balík M Competition prináša zvýšený výkon motora, priamejšie riadenie a špeciálne nastavenie zavesenia kolies, vďaka ktorým BMW M6 na cestách ponúka ešte dokonalejší zážitok.

Výkon 8-valcového benzínového motora M TwinPower Turbo stúpne zo 412 kW na 441 kW. Tento nárast je možný vďaka zvýšeniu plniaceho tlaku turbodúchadiel vo vysokých otáčkach. M Šport výfukový systém garantuje mimoriadne dynamický zvuk motora, ktorý nadchne každého. Tak na pretekárskej trati, ako aj pri každodennej jazde – špeciálne nastavené zavesenie kolies a extrémne dynamické priame riadenie sa postarajú o mimoriadne precízne prevedenie každého pohybu volantom. Na cestách balík M Competition neomylne upúta pohľady okolia aj vďaka exkluzívnym 20-palcovým M diskom z ľahkej zliatiny Double-spoke style 601 M Bicolour so zmiešanými pneumatikami, aj v kombinácii s dvojitými koncovkami M Šport výfukového systému v spracovaní Black Chrome.

AKTÍVNY DIFERENCIÁL M.

Aktívny diferenciál M variabilne rozdeľuje krútiaci moment motora medzi ľavé a pravé zadné koleso v záujme dosiahnutia optimálnej trakcie a stability jazdy pri dynamickej zmene jazdných pruhov či zrýchľovaní zo zákrut, prechádzaní zákrutami vysokou rýchlosťou a na cestách s nerovným povrchom vrátane snehu, štrku a ľadu. Zlepšuje ovládateľnosť vozidla aj počas extrémneho priečneho zrýchlenia. Neustále a plynulé prispôsobovanie uzávierky diferenciálu vedie k harmonizácii výkonu pri jazde a zdokonalenej kontrole v extrémnych situáciách.
Trakcia sa optimalizuje pomocou elektronicky ovládaného zariadenia, ktoré minimalizuje rozdiel rýchlostí otáčania zadných kolies. Tento systém, vyvinutý špeciálne pre prostredie motoristického športu, je prostredníctvom elektronickej riadiacej jednotky prepojený so systémom dynamickej kontroly stability (DSC). Aktívnou činnosťou umožňuje optimálne využitie blokovania v rozmedzí 0 až 100 %, čím neutralizuje aj tie najmenšie rozdiely v krútiacom momente zadných kolies – bez sklonov k nedotáčavosti. Aktívny diferenciál M zabezpečuje optimálnu adhéziu spojenú s vynikajúcou smerovou stabilitou vozidla a skvelou ovládateľnosťou, pričom prakticky celý hnací výkon motora transformuje do akcelerácie.

M KARBÓNOVO-KERAMICKÉ BRZDY.

M karbónovo-keramické brzdy* sú výsledkom transferu technológií z motoristického športu. Použitie inovatívneho kompozitu z keramiky a uhlíkových vlákien výrazne zvyšuje brzdný výkon a zvyšuje odolnosť voči slabnutiu účinku. Tieto brzdy sú tiež odolné voči korózii, mimoriadne dobre vzdorujú opotrebovaniu, znesú vyššiu teplotu a prispievajú k zníženiu hmotnosti vozidla. Zároveň znižujú neodpružené a rotujúce hmoty, čím zvyšujú akceleráciu, zlepšujú reakcie a ovládateľnosť vozidla, umocňujú jazdnú dynamiku a trakciu, zvyšujú komfort pruženia a znižujú spotrebu paliva.

Pozoruhodne veľké kotúče (priemer vpredu 410 mm, vzadu 396 mm), šesťpiestikové pevné strmene vpredu a jednopiestikové plávajúce strmene vzadu umožnia M karbónovo-keramickým brzdám zvládnuť aj pretekársky okruh, vďaka dlhodobej vysokej tepelnej odolnosti. Ventilované a vŕtané kotúče zaručujú skvelé reakcie aj za mokrého počasia a lepšie odvádzanie tepla. M karbónovo-keramické brzdy ihneď rozoznáte podľa strmeňov v matnej zlatej farbe s klasickým logom M.

* Z dôvodu charakteristík, špecifických pre daný materiál, sa pri určitých situáciách a prevádzkových režimoch môžu vyskytnúť typické funkčné hluky, predovšetkým za mokra, krátko pred zastavením vozidla. Vplyv vody a posypovej soli môže spôsobiť pokles brzdného účinku na úroveň konvenčných bŕzd: Môže sa krátkodobo prejaviť ako slabší brzdný výkon, dá sa však vykompenzovať zvýšením tlaku na brzdový pedál v prípade potreby.

S DUŠOU ZÁVODNÍKA.

Neodolateľná dynamika, strhujúca agilita, precízne jazdné vlastnosti – radosť z jazdy, ktorú ponúka BMW M6 Coupé, je výsledkom využitia mimoriadne dômyselných technológií. Vďaka testovaniu v tých najextrémnejších podmienkach je dokonale pripravené na divoký šprint a optimálne drží na ceste. Jeho športové nastavenie je možné individuálne prispôsobiť ľubovoľnému jazdnému štýlu.

  • Launch Control
  • Elektronické riadenie tlmičov
  • Dynamická kontrola stability
  • M Servotronic

BALÍK M DRIVER´S.

Balík M Driver´s zvýši maximálnu rýchlosť zo štandardných 250 km/h na 305 km/h. Objednať sa dá spolu s novým vozidlom, alebo aj neskôr, dodatočne. Žiadne ďalšie technické údaje vozidla sa jeho inštaláciou nemenia. Súčasťou balíka je aj poukaz na intenzívny vodičský tréning BMW M, v rámci programu BMW Driving Experience. Pri zakúpení viac než jedného M Driver´s balíka je možné vodičský tréning za príplatok zameniť za iný.

SYSTÉM M DRIVE.

Systém M Drive umožňuje konfigurovať jazdné parametre od komfortného cestovania až po športovo ostré nastavenie pre jazdu na závodnom okruhu. Aktivovanie jedného z dvoch predvolených profilov (s uloženými nastaveniami) je veľmi jednoduché: stačí kedykoľvek stlačiť jedno z tlačidiel M na multifunkčnom volante. Jednotlivé prednastavené konfigurácie si môžete podľa vlastných predstáv upraviť v ponuke iDrive.
Tlačidlá na ovládanie nastavenia jednotlivých funkcií pohonnej jednotky a podvozku sa nachádzajú na stredovej konzole pri radiacej páke prevodovky. Vodič si môže vybrať želaný režim DSC, alebo upraviť charakteristiku výkonu motora, parametre dynamického riadenia tlmičov, vlastnosti posilňovača riadenia M Servotronic, možnosti radenia dvojspojkovej prevodovky M či vzhľad zobrazenia Head-Up displeja. Takto si podrobne vyladíte nastavenie vozidla – a uložíte ho stlačením a podržaním jedného z dvoch tlačidiel M Drive na multifunkčnom volante.

TECHNOLÓGIE BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Či už je cieľom maximálny výkon alebo minimálna spotreba, BMW sa vždy zameriava na zabezpečenie neodmysliteľnej radosti z jazdy, ktorá je taká typická pre vozidlá BMW. BMW EfficientDynamics je stratégia, ktorú sme v BMW vyvinuli s cieľom minimalizovať spotrebu aj emisie a zároveň zvýšiť dynamiku a jazdný pôžitok. Je to komplexný balík technológií, ktorý obsahuje pohonnú sústavu, riadenie energie a celú koncepciu vozidla založenú na inteligentnej ľahkej konštrukcii – a je súčasťou štandardnej výbavy každého vozidla BMW.

BMW EfficientDynamics

  • Funkcia Auto Start/Stop
  • Rekuperácia brzdnej energie