ENORMNÝ VÝKON. V DOKONALOM PODANÍ.

Benzínový 8-valec M TwinPower Turbo.

Inžinieri BMW M GmbH stavajú motory, ktoré sú skutočnými majstrovskými dielami. S vysokoefektívnym dvojitým preplňovaním je 8-valcový benzínový motor M TwinPower Turbo ideálnym kandidátom pre jazdu na hranici fyzikálnych zákonov. Stačí sa zľahka dotknúť plynového pedála a môžete si užívať výkon, ktorý je dokonale rovnomerný a spontánny.

Zistiť viac

BENZÍNOVÝ 8-VALEC M TWIN POWER TURBO.

Premieňa výkon na nadšenie: 8-valcový benzínový motor M TwinPower Turbo je korunný klenot medzi pohonnými agregátmi M. Jeho neskutočných 560 konských síl (412 kW) a 680 Nm máte neustále k dispozícii vďaka inovatívnej koncepcii prepĺňania turbodúchadlami typu TwinScroll. Výkon je dokonca možné zvýšiť až na 600 koní, pomocou doplnkového balíka M Competition.

Umožňuje to kombinácia vysokých otáčok motora, prepĺňania a technických vylepšení, ako sú technológie Valvetronic a High Precision Injection. Maximálny krútiaci moment nastupuje približne od 1500 otáčok, k čomu sa pridáva prakticky lineárna krivka nárastu výkonu − a spoločne vyčarujú úsmev na tvári vodiča. 8-valcový benzínový motor M TwinPower Turbo vďaka použitiu inteligentných technológií BMW EfficientDynamics, ako je napríklad Rekuperácia brzdnej energie, dokazuje, že výkon a efektivita sa v žiadnom prípade nevylučujú. Umožňujú dosahovať priemernú spotrebu paliva len 9,9 litra benzínu na 100 kilometrov.

  • M TwinPower Turbo