SYSTEMATICKÝ POKROK.

BMW X5 xDrive40e plug-in hybrid.

BMW iPerformance

SYSTEMATICKÝ POKROK.

BMW X5 xDrive40e plug-in hybrid.

SYSTEMATICKÝ POKROK.BMW X5 xDrive40e plug-in hybrid.

To najlepšie z oboch svetov spojené v mimoriadne komfortnom plug-in hybride s pohonom všetkých štyroch kolies: BMW X5 xDrive40e iPerformance. Inovácie sa tu stretávajú s luxusom a variabilitou BMW X5. Pozoruhodná jazdná dynamika, vynikajúca efektivita a prvotriedna ekologickosť – koncepcia, ktorá je dokonalo zladená s kvalitami vozidiel SAV.

Zistiť viac

KONCEPCIA VOZIDLA.

BMW X5 so spotrebou malého automobilu. Optimálna trakcia a agilita vďaka pohonu všetkých kolies BMW xDrive a dynamickým jazdným vlastnostiam vo všetkých jazdných režimoch. Vďaka variabilite a dynamike splní BMW X5 xDrive40e iPerformance všetky očakávania. Navonok sa model iPerformance líši od konvenčne poháňaných modelov napríklad nápisom eDrive na oboch C-stĺpikoch alebo logom „i“ na predných bočných paneloch. Modré lišty v obličkách a modré kryty nábojov kolies sú takisto nezameniteľnými znakmi pokrokovej technológie tohto vozidla. Čo ho však naozaj odlišuje, je dojazd v čisto elektrickom režime. Dokáže prejsť až do 30 kilometrov bez lokálnych emisií a s nulovou spotrebou paliva. Vysokonapäťová batéria je bezpečne uložená pod podlahou batožinového priestoru, ktorý je, s veľkorysým objemom 1720 litrov, ideálny na prepravovanie objemných batožín. Ide teda o priekopnícku a jedinečnú koncepciu vozidla.

INDIVIDUÁLNE JAZDNÉ VLASTNOSTI.

Ako plug-in hybrid ponúka BMW X5 xDrive40e iPerformance rôzne jazdné režimy, ktoré umožňujú vodičovi výrazne ovplyvniť skutočnú spotrebu energie. To samozrejme záleží od zvoleného jazdného režimu a konkrétneho štýlu vedenia vozidla. S úplne nabitou batériou dokáže vozidlo prejsť až do 30 kilometrov bez toho, aby ste minuli čo i len kvapku paliva. Režim AUTO eDrive je zameraný na optimálnu kombináciu elektromotora a spaľovacieho motora s dôrazom na maximálnu efektivitu.

 • Jazda v meste

  Pri jazde v meste BMW X5 xDrive40e iPerformance plne využíva silné stránky elektrického pohonu. S plne nabitou batériou prejdete krátke vzdialenosti (do 30 km) s nulovými lokálnymi emisiami – v meste tak dokážete jazdiť bez spotrebovania jedinej kvapky paliva.

 • Každodenné jazdenie

  Pri každodennom dochádzaní prejaví svoju silnú stránku kombinácia oboch pohonných systémov plug-in hybridného automobilu. V režime AUTO eDrive sa inteligentná spolupráca spaľovacieho a elektrického motora postará o výrazné zníženie spotreby v porovnaní s konvenčnými benzínovými aj naftovými modelmi v tejto triede. Luxus modelu BMW X si vďaka tomu vychutnáte s bonusom výnimočnej úspornosti.

 • Jazda na dlhšie vzdialenosti

  Vychutnajte si radosť z jazdy s nízkou spotrebou aj na dlhé vzdialenosti. Plug-in hybridný automobil disponuje nekompromisným dojazdom a maximálnou funkčnosťou.

JAZDNÁ DYNAMIKA, BEZ EMISIÍ.

Objavujte BMW X5 xDrive40e iPerformance.

JAZDNÁ DYNAMIKA, BEZ EMISIÍ.

Objavujte BMW X5 xDrive40e iPerformance.

HNACIE ÚSTROJENSTVO.

Výkonný benzínový 4-valec BMW TwinPower Turbo a vysoko efektívny elektromotor eDrive sú hnacie sily BMW X5 xDrive40e iPerformance. Inteligentný systém pohonu všetkých štyroch kolies BMW xDrive garantuje optimálnu trakciu. Spojenie týchto technológií EfficientDynamics viedlo k vzniku inovatívneho vozidla, ktoré ponúka nielen nízku spotrebu paliva, ale aj úžasnú jazdnú dynamiku a stabilitu v každých jazdných podmienkach.

INTELIGENTNÝ MANAŽMENT ENERGIE.

Inteligentný manažment energie je jedným z nosných pilierov koncepcie BMW iPerformance. Tento systém koordinuje interakciu všetkých komponentov pohonu s cieľom využiť ich charakteristiky pre dosiahnutie najvyššej možnej efektivity a zároveň vysokej jazdnej dynamiky.
 

Inteligentný manažment energie optimalizuje pomer výkonu a efektivity pomocou predvídavej voľby adekvátneho typu pohonu. Za týmto účelom využíva aj údaje z navigácie, ktoré ho v predstihu upozornia na úseky prechádzanej trasy, vhodnejšie buď pre elektrický pohon, alebo naopak pre dobíjanie vysokonapäťovej batérie.


V situáciách, kedy by spaľovací motor nedosahoval dostatočne vysoký pomer efektivity a výkonu, systém prepne do režimu vyššieho zaťaženia s lepším pomerom efektivity a výkonu. Inými slovami, spaľovací motor vtedy produkuje vyšší výkon, ktorý sa využíva aj na dobíjanie vysokonapäťovej batérie prostredníctvom elektromotora vo funkcii generátora. Získaná elektrická energia sa neskôr môže použiť buď na čisto elektrickú jazdu, alebo na podporu spaľovacieho motora elektrickým pohonom. Inteligentný manažment tiež riadi elektrický motor / generátor pri dobíjaní batérie kinetickou energiou vozidla, ktorú pri jazde s uvoľneným akcelerátorom a pri brzdení mení na elektrickú. Pri aktivovanom ECO PRO režime prispôsobí prevádzku rozličných systémov vozidla, vrátane všetkých pomocných agregátov a komfortných funkcií, s cieľom znížiť spotrebu paliva a zvýšiť efektivitu.


Tlačidlo eDrive umožňuje vodičovi vybrať si medzi troma rôznymi režimami elektrického pohonu: štandardným režimom AUTO eDRIVE, výlučne elektrickým režimom MAX eDRIVE a režimom SAVE BATTERY, ktorý udržiava stav nabitia batérie na stálej úrovni.

 • Režim AUTO eDRIVE

  V režime AUTO eDRIVE určuje inteligentný systém BMW EfficientDynamics najúčinnejšiu kombináciu elektromotora a spaľovacieho motora – v závislosti od rýchlosti jazdy a stavu nabitia batérie. Tento režim je rozdelený na dve etapy: ak je batéria nabitá na 12 až 100 %, môžete cestovať rýchlosťou až 70 km/h – bez produkovania lokálnych emisií a spotreby paliva. Pri vyšších rýchlostiach alebo v náročnejších podmienkach sa automaticky zapne benzínový motor. Ak stav nabitia batérie klesne pod 12 %, BMW X5 xDrive40e iPerformance môže byť poháňané vo výlučne elektrickom režime s miernym zrýchľovaním až do rýchlosti 55 km/h.

 • Režim MAX eDRIVE

  Maximálna radosť z elektrickej jazdy: v režime MAX eDRIVE si môžete dopriať výlučne elektrickú jazdu rýchlosťou až do 120 km/h. Pri vyšších rýchlostiach, alebo keď sa vyčerpá potenciál na zrýchlenie, sa automaticky zapne spaľovací motor.

 • Režim SAVE BATTERY

  Keď je batéria takmer vybitá, v režime úspory batérie SAVE BATTERY sa dobíja pomocou spaľovacieho motora alebo si len zachováva stav nabitia. Takto si vodič dokáže uchovať kapacitu batérie na neskoršiu výlučne elektrickú jazdu.

 • Predvídavá voľba

  Len čo do navigačného systému vložíte cieľ cesty, predvídavý manažment energie vykoná analýzu plánovanej trasy na základe stálych údajov, ako sú napríklad rýchlostné obmedzenia, ale aj informácií o aktuálnej dopravnej situácii získavaných v reálnom čase. Systém následne dokáže efektívnejšie využívať režim výlučne elektrickej jazdy, predovšetkým pre tie úseky trasy, pre ktoré sa hodí najviac, napríklad pre jazdu v meste.

NABÍJANIE.

Či už využijete konvenčnú domácu elektrickú zásuvku alebo nabíjaciu stanicu BMW i Wallbox z ponuky produktov a služieb 360° ELECTRIC, nabíjanie vysokonapäťovej batérie bude vždy maximálne jednoduché. Navyše, na cestách máte k dispozícii mnohé verejné nabíjacie stanice ChargeNow.*

* Presné informácie o dostupnosti a alternatívach pre slovenský trh vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Domáce dobíjanie

  Vozidlo dokážete jednoducho nabíjať doma z bežnej 230-voltovej elektrickej zásuvky. V tomto režime sa batéria dobije doplna za menej než štyri hodiny. Nabíjacia prípojka na vozidle je umiestnená pod krytom na ľavom prednom bočnom paneli. Na nabíjanie vám postačuje štandardne dodávaný kábel, ktorý sa bezpečne a kompaktne odloží pod podlahu batožinového priestoru. Špeciálne tesnenie chráni nabíjaciu prípojku a konektor pred živlami. Vizuálnou signalizáciou stavu nabíjania je LED svetelný prstenec v nabíjacej prípojke.
          
  Namiesto bežnej elektrickej zásuvky si môžete nechať namontovať nabíjaciu stanicu BMW i Wallbox. Ponúka vyšší nabíjací výkon a výrazne skracuje čas nabíjania. Zobrazenie na prístrojovom paneli informuje vodiča o aktuálnom stave nabitia vysokonapäťovej batérie. V závislosti od rôznych faktorov, napríklad zdroja energie, zariadení, ktoré aktívne odoberajú elektrinu vo vozidle počas nabíjania, a použitia stanice Wallbox, sa vybitá vysokonapäťová batéria úplne dobije za menej než tri hodiny. Počas nabíjania z externého zdroja sa priestor pre cestujúcich môže v predstihu vyhriať alebo vychladiť bez toho, aby to malo vplyv na stav nabitia vysokonapäťovej batérie.

 • Dobíjanie na cestách

  Okrem bežných elektrických zásuviek v domácnosti môže byť vozidlo dobíjané jednoducho a pohodlne aj na cestách – na verejných dobíjacích staniciach. Po nákupe tak vodič môže pokračovať v ceste s plnou nádržou, ale bez emisií. Na dobíjanie vám postačuje priložený kábel, ktorý sa bezpečne a kompaktne odloží pod podlahou batožinového priestoru. Vizuálnou signalizáciou stavu nabíjania je LED svetelný prstenec v nabíjacej prípojke. Príplatkový navigačný systém a aplikácia My BMW Remote pre plug-in hybridy poskytujú vodičovi informácie o polohe a dostupnosti vhodných dobíjacích staníc.
  Prihlásenie sa na dobíjacej stanici a úhrada mesačného vyúčtovania nákladov na energiu sa realizujú pomocou karty ChargeNow od služby mobility BMW ChargeNow. Vozidlo môže byť dobíjané rôznymi prúdmi. Čas dobíjania sa líši v závislosti od rôznych faktorov, napríklad od sily prúdu a počtu aktívnych zariadení, ktoré odoberajú elektrickú energiu vo vozidle.

KONEKTIVITA.

Vždy v spojení s vaším BMW: okrem služieb Remote Services, ako je napríklad odomykanie či zamykanie vozidla na diaľku, sú k dispozícii cez smartfón (iOS) aj funkcie špecifické pre hybridné vozidlo. Vďaka tomu máte napríklad vždy prehľad o spotrebe paliva a efektivite vášho BMW X5 xDrive40e iPerformance. Služby BMW Services sa dajú využiť vo všetkých situáciách – vo vozidle aj mimo neho. *


* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Aplikácia BMW Connected pre plug-in hybridné vozidlá

  Funkcie diaľkového ovládania aplikácie BMW Connected pre iOS zobrazujú detailné informácie o aktuálnom stave vášho BMW, napríklad o jeho pozícii, stave nabitia batérie a zostávajúcom dojazde.

  Proces nabíjania sa dá ovládať na diaľku pomocou týždňového časovača a dokonca je možné v predstihu na diaľku vytvoriť v interiéri ideálnu teplotu pred jazdou. Ciele, ako sú body záujmu (POI) a nabíjacie stanice, je možné z aplikácie jednoducho odoslať priamo do navigácie vozidla.

  Funkcie diaľkového ovládania aplikácie BMW Connected tiež monitorujú efektivitu každej jazdy a ponúkajú praktické tipy ako jazdiť efektívnejšie a predĺžiť tak dojazd. Informácie o efektivite každej jazdy je možné anonymne zdieľať a porovnávať s inými vodičmi. *

  * Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Príjemná klíma v predstihu

  Nasadnite v lete do príjemne vychladeného a v zime do ideálne vykúreného interiéru s čistými sklami – nezávislá klimatizácia a nezávislé kúrenie v plug-in hybridnom BMW X5 vám to umožní. Vďaka elektricky poháňanému chladiacemu kompresoru a elektrickému ohrievaču pracuje automatická klimatizácia takmer nehlučne, aj keď je motor vozidla vypnutý. Vopred môžete naprogramovať dva rôzne časy odjazdu.

  Pol hodiny pred plánovaným odjazdom sa podľa potreby inteligentne aktivuje chladenie, kúrenie a prúdenie vzduchu na dosiahnutie nastavenej teploty. Systém sa ovláda buď cez iDrive vo vozidle, alebo pohodlne pomocou smartfónu cez aplikáciu BMW Connected pre plug-in hybridné vozidlá.

  Ak je vysokonapäťová batéria dostatočne nabitá, nezávislá klimatizácia je funkčná aj vtedy, keď vozidlo práve nie je pripojené k externému zdroju elektrickej energie a nabíjané. *

  * Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

   

KOMFORT.

Je takmer samozrejmé, že inovatívny automobil ako BMW X5 xDrive40e iPerformance ponúka maximálny komfort. Štandardný balík adaptívneho podvozka Comfort garantuje dokonalú jazdnú dynamiku, stabilitu a príjemný pocit z jazdy za každých okolností – dokonca aj na dlhých cestách a s vysokým hmotnostným zaťažením vozidla. Plne variabilné tlmiče a samoregulačné zavesenie zadnej nápravy zaručujú vynikajúcu stabilitu bez ohľadu na stav zaťaženia vozidla.