HĽADANIE VZRUŠENIA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 1.

HĽADANIE VZRUŠENIA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 1.

HĽADANIE VZRUŠENIA.Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 1.

Výnimočne športové a príkladne úsporné. Vďaka spontánnemu ťahu svojich silných turbomotorov dokáže BMW radu 1 poskytnúť temperamentné a neuveriteľne agilné jazdné zážitky. Ešte výraznejšie v tom vyniká v kombinácii s doplnkovým Adaptívnym M podvozkom a Variabilným športovým riadením, ktoré je takisto obsahom doplnkovej výbavy. V meste, na vidieku aj na diaľnici BMW radu 1 navyše predvádza aj pozoruhodnú efektivitu. Hlavne v režime ECO PRO má mimoriadne nízke nároky na palivo, vďaka čomu sa nemusíte báť častých návštev čerpacích staníc.

Zistiť viac

RÝCHLO VPRED.

Behom okamihu sa stane pánom ciest. A nie je to žiadnym prekvapením, pretože BMW radu 1 disponuje bohatým arzenálom silných motorov, doplnkovo aj s pohonom všetkých kolies a dokonalým pomerom rozloženia hmotnosti 50:50 – pre dych vyrážajúco precízny handling a vzrušujúcu dynamiku. Atletický dojem umocní aj množstvo ďalších komponentov, napríklad Adaptívny M podvozok, 8-stupňová prevodovka Steptronic, Variabilné športové riadenie a radový benzínový 6-valec, ktorý je v tejto triede unikátom a základom bezkonkurenčne ostrej jazdy.


BMW M140i 3-dverové:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 179

POHON VŠETKÝCH KOLIES V BMW RADU 1.

Je ideálny predovšetkým pre náročné jazdné situácie v nepriaznivom počasí: Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí každým podmienkam. Výsledkom je ideálna trakcia a stabilita, pre ešte viac jazdnej dynamiky a agility.

 • xDrive

  Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

SILNÉ SRDCIA.

SILNÉ SRDCIA.

Srdcom každého BMW radu 1 je motor a ich aktuálna paleta pre tento modelový rad ponúka adekvátnu pohonnú jednotku pre každý typ nárokov. To preto, že všetky benzínové aj naftové motory z rodiny BMW EfficientDynamics – bez ohľadu na to, či majú 3, 4 alebo 6 valcov – uchvátia svojou temperamentnou dynamikou a spontánnosťou už od nízkych otáčok, vďaka technológii BMW TwinPower Turbo. Zároveň ohromia zvýšenou efektivitou v pomere k zvýšenej dynamike. A garantujú radosť z jazdy.

Zistiť viac

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

Doplnková 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport zaručí maximálnu mieru dynamiky, efektivity a komfortu. Krátke intervaly otáčok medzi prevodmi zlepšujú akceleráciu a zároveň zabezpečujú plynulé a sotva citeľné preraďovanie. Zároveň pracuje motor vždy v optimálnom pásme z hľadiska výkonu, ale aj po stránke hlučnosti. Najvyšší ôsmy stupeň znižuje otáčky počas rýchlej jazdy, čím prispieva k redukcii spotreby paliva aj emisií CO₂.

 • Režim SPORT+

  Správnou voľbou pre výrazne športový štýl jazdy v blízkosti fyzikálnych hraníc a pre najlepšie možné jazdné výkony je režim SPORT+. Motor sa drží v pásme otáčok, optimálnom pre maximálne zrýchlenie s najvyšším možným ťahom. Navyše, v tomto režime vstupuje do akcie Dynamická kontrola trakcie (DTC), ktorá umožní kontrolovaný preklz poháňaných kolies.

 • Režim SPORT

  V kombinácii s Adaptívnym M podvozkom ponúka režim SPORT tuhšie nastavenie podvozka s tvrdším účinkom tlmičov. Zároveň zaručí priamejšie a spontánnejšie reakcie pohonu aj riadenia, pre bezhraničnú radosť z jazdy.

 • Režim COMFORT

  Režim COMFORT je vhodný na pohodovú jazdu a komfortné cestovanie, vďaka hladkému programu radenia prevodovky pri nižších otáčkach. V kombinácii s Adaptívnym M podvozkom sa postará o to, že si nerovnosti vozovky takmer nevšimnete. 

 • Režim ECO PRO

  Prioritou ECO PRO režimu je maximálna efektivita, s menej častým podraďovaním a aktivovaním funkcie plachtenia, pri ktorej sa motor odpojí od pohonného reťazca a nebrzdí vozidlo v pohybe jeho vlastnou zotrvačnosťou. Takto sa podstatne znižuje spotreba a predlžuje dojazd.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižšia spotreba paliva. Viac radosti z jazdy. To je BMW EfficientDynamics. Tento inovatívny technologický balík sa týka pohonného systému, manažmentu energie a celkovej koncepcie vozidla. Výsledkom je znížená spotreba a redukované emisie CO₂ pri vyššej dynamike a intenzívnejšej radosti z jazdy. Je to štandardný prvok v každom BMW – a samozrejme aj v BMW radu 1.

Zistiť viac

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW 116d 3-dverové(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,2–4,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 111–114

  BMW 125i 3-dverové(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 5,7–5,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 130–134

  BMW M140i 3-dverové(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1)
  Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.