HĽADANIE VZRUŠENIA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 1.

HĽADANIE VZRUŠENIA.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 1.

HĽADANIE VZRUŠENIA.Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 1.

Výnimočne športové a príkladne úsporné. Vďaka spontánnemu ťahu svojich silných turbomotorov dokáže BMW radu 1 poskytnúť temperamentné a neuveriteľne agilné jazdné zážitky. Ešte výraznejšie v tom vyniká v kombinácii s doplnkovým Adaptívnym M podvozkom a Variabilným športovým riadením, ktoré je takisto obsahom doplnkovej výbavy. V meste, na vidieku aj na diaľnici BMW radu 1 navyše predvádza aj pozoruhodnú efektivitu. Hlavne režime ECO PRO má mimoriadne nízke nároky na palivo, vďaka čomu sa nemusíte báť častých návštev čerpacích staníc.

Zistiť viac

RÝCHLO VPRED.

Behom okamihu sa stane pánom ciest. A nie je to žiadnym prekvapením, pretože BMW radu 1 disponuje bohatým arzenálom silných motorov, doplnkovo aj s pohonom všetkých kolies a dokonalým pomerom rozloženia hmotnosti 50:50 – pre dych vyrážajúco precízny handling a vzrušujúcu dynamiku. Atletický dojem umocní aj množstvo ďalších komponentov, napríklad Adaptívny M podvozok, 8-stupňová prevodovka Steptronic, Variabilné športové riadenie a radový benzínový 6-valec, ktorý je v tejto triede unikátom a základom bezkonkurenčne ostrej jazdy.

BMW M140i 5-dverové(1):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

POHON VŠETKÝCH KOLIES V BMW RADU 1.

Je ideálny predovšetkým pre náročné jazdné situácie v nepriaznivom počasí: Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí každým podmienkam. Výsledkom je ideálna trakcia a stabilita, pre ešte viac jazdnej dynamiky a agility.

 • xDrive

  Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

SILNÉ SRDCIA.

SILNÉ SRDCIA.

Srdcom každého BMW radu 1 je motor a ich aktuálna paleta pre tento modelový rad ponúka adekvátnu pohonnú jednotku pre každý typ nárokov. To preto, že všetky benzínové aj naftové motory z rodiny BMW EfficientDynamics – bez ohľadu na to, či majú 3, 4 alebo 6 valcov – uchvátia svojou temperamentnou dynamikou a spontánnosťou už od nízkych otáčok, vďaka technológii BMW TwinPower Turbo. Zároveň ohromia zvýšenou efektivitou v pomere k zvýšenej dynamike. A garantujú radosť z jazdy.

Zistiť viac

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

Doplnková 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport zaručí maximálnu mieru dynamiky, efektivity a komfortu. Krátke intervaly otáčok medzi prevodmi zlepšujú akceleráciu a zároveň zabezpečujú plynulé a sotva citeľné preraďovanie. Zároveň pracuje motor vždy v optimálnom pásme z hľadiska výkonu, ale aj po stránke hlučnosti. Najvyšší ôsmy stupeň znižuje otáčky počas rýchlej jazdy, čím prispieva k redukcii spotreby paliva aj emisií CO2.

 • Režim SPORT+

  Správnou voľbou pre výrazne športový štýl jazdy v blízkosti fyzikálnych hraníc a pre najlepšie možné jazdné výkony je režim SPORT+. Motor sa drží v pásme otáčok, optimálnom pre maximálne zrýchlenie s najvyšším možným ťahom. Navyše, v tomto režime vstupuje do akcie Dynamická kontrola trakcie (DTC), ktorá umožní kontrolovaný preklz poháňaných kolies.

 • Režim SPORT

  V kombinácii s Adaptívnym M podvozkom ponúka režim SPORT tuhšie nastavenie podvozka s tvrdším účinkom tlmičov. Zároveň zaručí priamejšie a spontánnejšie reakcie pohonu aj riadenia, pre bezhraničnú radosť z jazdy.

 • Režim COMFORT

  Režim COMFORT je vhodný na pohodovú jazdu a komfortné cestovanie, vďaka hladkému programu radenia prevodovky pri nižších otáčkach. V kombinácii s Adaptívnym M podvozkom sa postará o to, že si nerovnosti vozovky takmer nevšimnete.

 • Režim ECO PRO

  Prioritou ECO PRO režimu je maximálna efektivita, s menej častým podraďovaním a aktivovaním funkcie plachtenia, pri ktorej sa motor odpojí od pohonného reťazca a nebrzdí vozidlo v pohybe jeho vlastnou zotrvačnosťou. Takto sa podstatne znižuje spotreba a predlžuje dojazd.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižšia spotreba paliva. Viac radosti z jazdy. To je BMW EfficientDynamics. Tento inovatívny technologický balík sa týka pohonného systému, manažmentu energie a celkovej koncepcie vozidla. Výsledkom je znížená spotreba a redukované emisie CO2 pri vyššej dynamike a intenzívnejšej radosti z jazdy. Je to štandardný prvok v každom BMW – a samozrejme aj v BMW radu 1.

Zistiť viac

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW 116d 5-dverové(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 3,6–4,0
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 94–106

  BMW M140i 5-dverové(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.